Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VD: Přístroj(e) „na zabití“

Jiří Piškula (30)|30.9.2011 09:35
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


Přístroj(e) „na zabití“



Občas se člověku stane, že si pořídí do výbavy vysněnou věc, která se však stane záhy nechtěnou. Mohou se projevit skryté výrobní vady nebo se prostě jen ukáže, že „papír snese všechno“, kdežto realita za ním pokulhává.

  • Stalo se vám už, že jste byli nuceni vrátit nějaký přístroj, neboť jste s ním byli značně nespokojeni? Pokud ano, jaký?
  • Nebo snad máte doma dodnes zařízení, které vám drásá nervy a pohrává si s vaší trpělivostí?
  • Myslíte, že je dnes „běžnou praxí“ uvádět na trh zařízení, které neodpovídá svým „papírovým parametrům?
  • Lze s tím v rámci zákonných možností vůbec něco udělat?

Napište nám své názory, zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
Ivo Mašek (10205)|30.9.2011 12:38
[quote]
Stalo se vám už, že jste byli nuceni vrátit nějaký přístroj, neboť jste s ním byli značně nespokojeni?
[/quote]
Ne
[quote]
Nebo snad máte doma dodnes zařízení, které vám drásá nervy a pohrává si s vaší trpělivostí?
[/quote]
Nemám. Už by totiž dávno skončil na smetišti (já nemám zase tak velkou trpělivost, jak si možná mnozí myslí). Měl jsem takové zařízení, ovšem to bylo v dobách pravěku PC a byla to daň vývoji.
[quote]
Myslíte, že je dnes „běžnou praxí“ uvádět na trh zařízení, které neodpovídá svým „papírovým parametrům?
[/quote]
Alespoň jednou týdne přijde varování pro spotřebitele v EU, aby nekupovali ten, nebo tamten lidověčínský výrobek, protože hrozí ublížení na zdaraví až smrt.
[quote]
Lze s tím v rámci zákonných možností vůbec něco udělat?
[/quote]
Špatně položená otázka :-) . Ta měla znít: Až bude vymahatelná zákonnost, zda potom lze s tím něco udělat. Ano, potom s tím jde něco udělat
mirekv (7169)|30.9.2011 13:56
Tak ono je dobré si o tom něco zjistit, než si to koupíš, nekupuješ si to na jeden den. Já mám TV Panasonic, receiver Sony, bedny Heco victa (včera dorazila středovka, testuji). Pokud si koupíš třeba Sencor, tak je to perfektní do doby, kdy to přestane fungovat a to může být za 20 let, nebo i druhý den po koupi.
K tomu Panasonicu TV, mám ho už asi 4 roky (LCD 32") ale neměnil bych jej.
Ivo Mašek (10205)|30.9.2011 14:18
[quote]
Tak ono je dobré si o tom něco zjistit, než si to koupíš, nekupuješ si to na jeden den
[/quote]
tak ono v roce 1993/94 to dost dobře nešlo. Můj první PC byl právě z té doby. Servisy neexistovaly, prodejny dílů na sestavení také ne a nějaké zkušenosti s během už vůbec ne. Takže jsem se na této, původně pro podnik sestavené mašince z dovozu, po dobu dvou let řádně vyučil a z amatéra se stal profík (částečně se tím živím). Byl to nějakej PCchip (tak nějak), a čipová sada byla ALI (na tu nezapomenu do konce života). Po dvou letech neustálého oživování, vylepšování, ........... to zkrátka celé, i s bednou, letělo do kontejneru. Bože, jak já jsem se cítil osvobozen :-D
mirekv (7169)|30.9.2011 15:33
Ivo, o tom bych Ti mohl navykládat romány!
arkij (540)|30.9.2011 17:10
[quote=Jiří Piškula;369272]
  • Nebo snad máte doma dodnes zařízení, které vám drásá nervy a pohrává si s vaší trpělivostí?
  • [/quote]

    Minulý měsíc bych napsal mám, ne doma ale na firmě a brzy jej vyhodím.

    Celé dva roky jsem se "pral" se svým současným PC HP xw4600 Workstation. Když jsem jej kupoval, předpokládal jsem, že to bude slušná mašina, jež v pohodě zastane práci k níž je určena.

    První odešel HDD - asi po třech měsících výměna.

    Poté odešel Motherboard - asi po roce výměna.

    Přes to byly na denním pořádku stále neidentifikovatelné potíže. Tu nešel FireWire, tu se divně chovalo USB (kopie 1.5 GB trvala na "flešku" někdy 5-8 minut, někdy tatáž kopie až 54 minut), občas to spadlo i u programů, které u kolegů na slabších strojích jedou spolehlivě.

    Několikrát jsem vše přeinstaloval od "píky", aktualizoval všechny ovladače, prostudoval řadu fór řešících problémy ...

    Prostě jsem si už nevěděl rady jak dál. Náhoda tomu chtěla, že jsme s kamarádem od IT firmy zase nedávno hledali, co by tomu mohlo být, (zase nejel FireWire) když se objevila souvislost, že když odpojíme DVD mechaniky, FireWire i USB jedou jak mají. Skočil k sobě pro náhradní zdroj (slabší, než ten originál), přehodili jsme kabeláž a jelo všechno jak má.

    Následovala výměna zdroje a už dva měsíce je to v pohodě.

    Nutno podotknout, že rozšířená záruka u HP fungovala bezvadně, po nahlášení identifikované vady do 24 hodin přijeli a vyměnili vadný díl na místě.

    Problém ale byl v tom, že ten vadný zdroj se projevoval nepředvídatelně, vlastně pořád jakoby jel. Chybu neobjevovaly ani diagnostické nástroje od HP.

    Dnes tedy můžu napsat nemám:-!!!, jen mě to stálo dva roky laborování. Mám se stolníma PC od HP dlouhodobě výborné zkušenosti (momentálně na firmě všechny HP), jen ten jeden "kousek" se nepovedl. Myslím, že i ty předchozí výměny HDD a Motherboardu měl na svědomí právě ten zdroj.

    Možná někdo podotknete, že jsme to mohli zjistit dříve třeba měřením nebo tak nějak. Nemohli, neboť tímto směrem nás nenapadlo pátrat. Nevedly k tomu žádné indície.
    bastlir (3245)|30.9.2011 21:13
    [quote=Ivo Mašek;369318]tak ono v roce 1993/94 to dost dobře nešlo. Můj první PC byl právě z té doby. Servisy neexistovaly, prodejny dílů na sestavení také ne a nějaké zkušenosti s během už vůbec ne. Takže jsem se na této, původně pro podnik sestavené mašince z dovozu, po dobu dvou let řádně vyučil a z amatéra se stal profík (částečně se tím živím). Byl to nějakej PCchip (tak nějak), a čipová sada byla ALI (na tu nezapomenu do konce života). Po dvou letech neustálého oživování, vylepšování, ........... to zkrátka celé, i s bednou, letělo do kontejneru. Bože, jak já jsem se cítil osvobozen :-D[/quote]

    :D :D :D Jo! Tak tím si asi prošel každý. No ale uznej, nemělo to něco do sebe? Máme stejnou historii. :-) Já jsem začal na Sharpu MZ-800, pak jsem je upravoval a opravoval. Dnes bych se už asi s pájkou do základní desky nepustil. :D No a na jejich ploterech jsem si také tehdy založil živnost ve formě předzáručních oprav. Jooo, to byly časy!

    Mohu Tě poprosit o link na to EU (zmetky).
    bastlir (3245)|30.9.2011 21:14
    [quote=arkij;369341]Minulý měsíc bych napsal mám, ne doma ale na firmě a brzy jej vyhodím.

    Celé dva roky jsem se "pral" se svým současným PC HP xw4600 Workstation. Když jsem jej kupoval, předpokládal jsem, že to bude slušná mašina, jež v pohodě zastane práci k níž je určena.

    První odešel HDD - asi po třech měsících výměna.

    Poté odešel Motherboard - asi po roce výměna.

    Přes to byly na denním pořádku stále neidentifikovatelné potíže. Tu nešel FireWire, tu se divně chovalo USB (kopie 1.5 GB trvala na "flešku" někdy 5-8 minut, někdy tatáž kopie až 54 minut), občas to spadlo i u programů, které u kolegů na slabších strojích jedou spolehlivě.

    Několikrát jsem vše přeinstaloval od "píky", aktualizoval všechny ovladače, prostudoval řadu fór řešících problémy ...

    Prostě jsem si už nevěděl rady jak dál. Náhoda tomu chtěla, že jsme s kamarádem od IT firmy zase nedávno hledali, co by tomu mohlo být, (zase nejel FireWire) když se objevila souvislost, že když odpojíme DVD mechaniky, FireWire i USB jedou jak mají. Skočil k sobě pro náhradní zdroj (slabší, než ten originál), přehodili jsme kabeláž a jelo všechno jak má.

    Následovala výměna zdroje a už dva měsíce je to v pohodě.

    Nutno podotknout, že rozšířená záruka u HP fungovala bezvadně, po nahlášení identifikované vady do 24 hodin přijeli a vyměnili vadný díl na místě.

    Problém ale byl v tom, že ten vadný zdroj se projevoval nepředvídatelně, vlastně pořád jakoby jel. Chybu neobjevovaly ani diagnostické nástroje od HP.

    Dnes tedy můžu napsat nemám:-!!!, jen mě to stálo dva roky laborování. Mám se stolníma PC od HP dlouhodobě výborné zkušenosti (momentálně na firmě všechny HP), jen ten jeden "kousek" se nepovedl. Myslím, že i ty předchozí výměny HDD a Motherboardu měl na svědomí právě ten zdroj.

    Možná někdo podotknete, že jsme to mohli zjistit dříve třeba měřením nebo tak nějak. Nemohli, neboť tímto směrem nás nenapadlo pátrat. Nevedly k tomu žádné indície.[/quote]

    Bylo to HP nebo Compaq?
    arkij (540)|30.9.2011 22:04
    píšu že HP xw4600 Workstation
    bastlir (3245)|30.9.2011 22:07
    [quote=arkij;369431]píšu že HP xw4600 Workstation[/quote]

    Jojojo, sorry.
    arkij (540)|30.9.2011 22:39
    Compaq jsem měl někdy v roce 1995. Byl můj první a na dlouho jedinej "značkovej".

    Jinak jsem si to tenkrát pro celou firmu skládal z komponent tak, aby mi to vyhovovalo a dalo se to dále upgradovat, jak byly peníze. Tenkrát mne docela zklamal. Nic s ním nebylo kompatibilní a vlastně jak jsme ho koupili, tak po nějaké době "umřel". Kdyby tolik nestál tak jsem ho vyhodil určitě dřív.

    Byla to ale jiná doba, to si člověk udělal mašinu na míru líp, navíc ty značkový byly příšerně drahý. Až někdy v roce 2006 jsem začal kupovat značkový HP, podotýkám že alespoň částečně konfigurovatelný, a přestal řešit rébus co s čím půjde a co s čím ne. Dnes bych to už pro svoje potřeby neskládal, protože taková ta střední třída výkonem potřebám naší firmy zcela postačuje. Dříve jsem každému z kolegů měnil PC tak co dva až tři roky, aby to stačilo nárokům používaného SW, dnes si vystačím s výměnou i za pět let.

    To už je ale k tomuhle tématu asi off topic.
    vivid.sk (11472)|30.9.2011 22:51
    [quote=arkij;369440] Dnes bych to už pro svoje potřeby neskládal, protože taková ta střední třída výkonem potřebám naší firmy zcela postačuje. [/quote]
    Ano, pre potreby firmy staci, naopak pre svoje osobne potreby (PC domov), jedine poskladany.
    Tam sa aspon nedozijes hnusneho hlucneho zdroja, bez ziadnej ochrany za 15 euro, ale kupis si tam nieco poriadne. Detto chladice a pod.
    Ivo Mašek (10205)|30.9.2011 22:57
    [quote]
    Compaq jsem měl někdy v roce 1995. Byl můj první a na dlouho jedinej "značkovej".
    [/quote]
    Jo, to nám pak koupili ve firmě. ještě originály z Irska a Itálie (žádná lidová Čína). Klávesnici od Compaq používám doma dodnes (což bude zhruba asi tak 12 - 13 let). Nerozbitný nezmar, příslušně těžká aby neklouzala, tlačítka ve stejné výborné formě (a to mastím i hry). neměnil bych
    bastlir (3245)|30.9.2011 23:04
    [quote=arkij;369440]Compaq jsem měl někdy v roce 1995. Byl můj první a na dlouho jedinej "značkovej".

    Jinak jsem si to tenkrát pro celou firmu skládal z komponent tak, aby mi to vyhovovalo a dalo se to dále upgradovat, jak byly peníze. Tenkrát mne docela zklamal. Nic s ním nebylo kompatibilní a vlastně jak jsme ho koupili, tak po nějaké době "umřel". Kdyby tolik nestál tak jsem ho vyhodil určitě dřív.

    Byla to ale jiná doba, to si člověk udělal mašinu na míru líp, navíc ty značkový byly příšerně drahý. Až někdy v roce 2006 jsem začal kupovat značkový HP, podotýkám že alespoň částečně konfigurovatelný, a přestal řešit rébus co s čím půjde a co s čím ne. Dnes bych to už pro svoje potřeby neskládal, protože taková ta střední třída výkonem potřebám naší firmy zcela postačuje. Dříve jsem každému z kolegů měnil PC tak co dva až tři roky, aby to stačilo nárokům používaného SW, dnes si vystačím s výměnou i za pět let.

    To už je ale k tomuhle tématu asi off topic.[/quote]

    No to mně připomíná, když jsem kdysi sehnal origoš MB od IBM a čekal jsem, že to půjde už samo.
    Samozřejmě, že opak byl pravdou. Tam byly ještě ISA porty, ale nějaké jiné, nic mi tam nepasovalo.
    Pak jsem raději kupoval komponenty typu noname a šlo to.
    Na druhou stranu nekompatibilita s komponenty jiných značek může být účelová obchodní politika výrobce a popravdě nemusí být špatná. Tito výrobci totiž garantují nějaký výkon, parametry a podporu. A to i s později nainstalovanými komponenty téže značky. Pochopitelně to naštve méně majetné uživatele PC, ale na druhou stranu to je ideální situace pro pracovníky IT ve firmách.
    Zkušení uživatelé Dellů již jistě např. ocenili podporu prostřednictvím TAG čísla.
    arkij (540)|30.9.2011 23:12
    [quote=Ivo Mašek;369446]Jo, to nám pak koupili ve firmě. ještě originály z Irska a Itálie (žádná lidová Čína). Klávesnici od Compaq používám doma dodnes (což bude zhruba asi tak 12 - 13 let). Nerozbitný nezmar, příslušně těžká aby neklouzala, tlačítka ve stejné výborné formě (a to mastím i hry). neměnil bych[/quote]
    Klávesnici mám ještě schovanou, už ji asi čtyři roky nepoužíváme, všichni přešli na černé (co byly u těch HP a taky nejsou špatné, jsou takové bytelné), jen já potřebuju bílou, abych na ni viděl, tak jsem si ji schoval protože bílé začínají být úzký profil. Fakt je, že tenkrát samostatná klávesnice stála i 2 litry a myši s kuličkama jsme měnili každou chvíli, když už nepomáhalo čištění.
    StD (8612)|30.9.2011 23:25
    [quote=bastlir;369416]Bylo to HP nebo Compaq?[/quote]

    HP a Compaq fúzovali už před lety...

    P.S. Ocelovou COMPAQ kbd tu mám taky, ještě s DIN rozhraním tu mám taky - ta je nezničitelná.

    Jinak k tématu: Šmejd roku jsem si loni koupil nějaký no-name čínský HD STB DVB-S (značku bych musel hledat ve faktuře). To byl příšerný krám, nedalo se na ten obraz koukat, "testoval" jsem ho den a hned nazítří letěl z domu zpět k prodejci. Ten mi ho ochotně vyměnil za osvědčený Dreambox... Už žádné pokusy! ...stejně i u toho DMB po roce odešel zdroj (naštěstí v záruce). Síťové zdroje jsou Achillovou patou veškeré elektroniky, bez ohledu na značku a cenovou kategorii.
    bastlir (3245)|1.10.2011 01:11
    [quote=StD;369453]HP a Compaq fúzovali už před lety...

    P.S. Ocelovou COMPAQ kbd tu mám taky, ještě s DIN rozhraním tu mám taky - ta je nezničitelná.

    Jinak k tématu: Šmejd roku jsem si loni koupil nějaký no-name čínský HD STB DVB-S (značku bych musel hledat ve faktuře). To byl příšerný krám, nedalo se na ten obraz koukat, "testoval" jsem ho den a hned nazítří letěl z domu zpět k prodejci. Ten mi ho ochotně vyměnil za osvědčený Dreambox... Už žádné pokusy! ...stejně i u toho DMB po roce odešel zdroj (naštěstí v záruce). Síťové zdroje jsou Achillovou patou veškeré elektroniky, bez ohledu na značku a cenovou kategorii.[/quote]

    To máš s tím DMB pravdu. Už před lety někde na fóru vyšel návod na jeho úpravu. Také proto jsem do něj dal přes redukci 2,5" disk.

    Je u Tebe něco nového?
    tjurny (496)|1.10.2011 17:43
    Na pc sem mel docela stesti, do dneska mi slouzi bez problemu AMD Ahtlon XP a to uz bude nejakej ten rok. Jediny co mi zdechlo tak nekolik zdroju, pak sem koupil znackovej a jede do dnes. Notebooka uz mam druheho prvni IBM Thikpad T40p ted mam LENOVO ThinkPad T400s.
    Pristroj co me doma nejvic "stve" je DVB-C PVR Kaon, to pomale prepinani kanalu, razeni kanalu me opravdu nici. Jeste zo to pouzivam pouze na nahravani.
    mirekv (7169)|1.10.2011 18:06
    [quote=StD;369453]HP a Compaq fúzovali už před lety...

    P.S. Ocelovou COMPAQ kbd tu mám taky, ještě s DIN rozhraním tu mám taky - ta je nezničitelná.

    Jinak k tématu: Šmejd roku jsem si loni koupil nějaký no-name čínský HD STB DVB-S (značku bych musel hledat ve faktuře). To byl příšerný krám, nedalo se na ten obraz koukat, "testoval" jsem ho den a hned nazítří letěl z domu zpět k prodejci. Ten mi ho ochotně vyměnil za osvědčený Dreambox... Už žádné pokusy! ...stejně i u toho DMB po roce odešel zdroj (naštěstí v záruce). Síťové zdroje jsou Achillovou patou veškeré elektroniky, bez ohledu na značku a cenovou kategorii.[/quote]
    Copak zdroje, klasický evergreen spotřební elektroniky, značka neznačka.
    dodo2438 (15)|3.10.2011 18:35
    1. - nestalo :)
    2. - mám doma dva (?) -
    a)
    DVD Recorder Panasonic DMR E67 :( - kupujúci na začiatku nemá šancu zistiť, či prístroj pracuje správne v tom zmysle, že nahraný materiál na HDD je napálený na DVD v objeme, ktorý môže ovplyvniť iba zadaním značiek EP, SP, FR atď. Až porovnaním napálených diskov z iného prístroja zhodnej značky som zistil, že prístroj nepracuje správne. A výrobca? Ten tomu rok nechcel veriť, napriek tomu, že som bol ochotný im na vlastné náklady prístroj doniesť:
    "Vašu otázku som poslal nášmu technickému oddeleniu vo vývoji. Podľa ich vyjadrenia sú obidva rekordéry zhodnej konštrukcie a nie je teda dôvod aby pri rovnakých podmienkach (zhodný film) vytvárali záznam s rozdielnou výslednou veľkosťou súboru."
    Po množstve urgencií došla napokon konečná odpoveď:
    "Oslovil jsem s Vaším požadavkem na změnu softwaru ve Vašem DVD rekordéru kolegy ve vývoji. Bohužel, jak mi oznámili, softwarová podpora na tento výrobek už byla ukončena. Pokud máte zájem o aktualizaci firmware v DVD rekordéru, bez záruky, že to ovlivní vlastnost kterou popisujete, můžete se obrátit na autorizované servisní středisko AV pro, Budovateľská 23 v Bratislavě. Kontakt: [email]servis@avpro.sk[/email], tel:55572310 nebo přímo na centralizované servisní středisko pro Českou a Slovenskou republiku, společnost POASS servis se sídlem - Jiráskova 21, 530 02 Pardubice-Staré Město. Kontakt: [email]poass@pce.cz[/email], +420 466 614 221.

    Děkujeme a přejeme Vám hezký zbytek dne

    Zákaznická podpora Panasonic"

    A tak mi ostal jeden recordér na parádu. Vďaka Panasonic.

    b)
    druhým prístrojom by mohol byť LCD TV Sharp Aquos, ktorý deklaruje 100 Hz technológiu. Pri sledovaní športových prenosov sa mi to nezdalo a pátral som, ako sa 100 Hz technológia dá overiť. Zistil som, že NEDÁ. Takže ma Sharp nepresvedčil, že v tomto TV ju zabudoval...
    Ivo Mašek (10205)|3.10.2011 19:12
    [quote]
    Pristroj co me doma nejvic "stve" je DVB-C PVR Kaon, to pomale prepinani kanalu, razeni kanalu me opravdu nici.
    [/quote]
    Tak o tom mě povídej ........... zažívám to samé
    interfernet422 (1575)|3.10.2011 21:37
    [quote]Stalo se vám už, že jste byli nuceni vrátit nějaký přístroj, neboť jste s ním byli značně nespokojeni? Pokud ano, jaký?[/quote]Měl jsem už párkrát chuť, ale zatím ne.
    [quote]Nebo snad máte doma dodnes zařízení, které vám drásá nervy a pohrává si s vaší trpělivostí[/quote]Jo to mám. Před pár lety jsem koupil bezkonkurenční satelitní stb A[COLOR=Red]z[/COLOR]box Elite HD. Parametry excelentní, integrované multimediální centrum, přehraje všechno. Akorát nebyl dokončen firmware. A není dokončen dodnes. Poslední oficiální fw má verzi 0.9.3877, poslední build má verzi 0.9.5309 z 6.9.2011. Už vzniká i verze Enigmy2 pro A[COLOR=Red]z[/COLOR]box, bohužel taky má k dokonalosti daleko. Přepínání programů je svižnější, umí ICE karty, bohužel přehrávání mkv a jiných videí zatím neumí české titulky. Šlak aby to trefil.
    A já blb si koupil k tomu Elite druhý box - Premium. Dobře mi tak. Snad se jednou nějaký elektronický bůh smiluje a programátoři zblázní a dodělají alespoň jednu použitelnou verzi fw.
    [quote]Myslíte, že je dnes „běžnou praxí“ uvádět na trh zařízení, které neodpovídá svým „papírovým parametrům?[/quote]Jo,Azbox je toho zářným příkladem. A myslím, že by se jich našlo daleko víc.
    Víte, jak poznáže, kdy marketingový pracovník lže?

    Když otvírá ústa.

    [quote]Lze s tím v rámci zákonných možností vůbec něco udělat?[/quote]Asi jen reklamovat, že výrobek nemá deklarované vlastnosti. Jen pozor na to, jak to výrobce deklaruje a co píše mikroskopickým písmem.
    A než utratím své peníze tak pořádně prozkoumám info na internetu. Měl jsem indicie, že Azbox nemá dokončen fw, ale stále jsem četl, že už - už bude fw verze 1 dokončen. ... a prd velebnosti.
    Jaap (100)|4.10.2011 09:47
    Aktuálně mě drásají nervy dva přístroje a shodou okolností jsou oba od Philipsu.
    1) Tv Philips 37PFL 7603D - tv reaguje na povely dálkového ovládání z určité vzdálenosti (cca 3m) až po přibližně 10minutách provozu, EPG je pouze now+next a nikoli na 7dní jak je deklarováno v návodu (prý to funguje pouze v některých zemích, ale proč ne v ČR?), obraz z připojených externích zařízení přes HDMI (SAT a DVD rekordér) jde často v některých scénách do zelena a poslední co mě žere, je nemožnost připojení herní konzole z důvodu vysokého inputlagu. Odzkoušeno na připojeném PC a odezva je skutečně tak vysoká, že neumožňuje hraní (game mode tato tv v nastavení nemá).
    2) DVD rekordér Philips DVDR5520 - po cca 2 letech začalo "blbnout" natavení času, což znemožňuje základní funkci rekordéru jako záznamového zařízení v době nepřítomnosti. Nepomáhá nastavení času na Automatic ani ručně na určitou předvolenou stanici. Čas od času se čas na displeji DVD rekordéru posune vůči skutečnosti tu o 10minut tu o 5hodin atd a po nějaké době se zase srovná a tak stále dokola...

    A tak to je téměř se všemi moderními zařízeními, mohl bych pokračovat se SATelitem (nefunkční kondenzátory na desce zdoje), lednicí atd....
    mirekv (7169)|5.10.2011 14:03
    Philips - pokaždé jiný zážitek! A trochu se v tom vyznám! Kup si Technisat a jsi v pohodě.
    bastlir (3245)|5.10.2011 19:57
    Já se musím "pochlubit" videem Panasonic NV-HS825, který jsem před lety dostal jako bonus od Shellu, ale za peníze z oprav bych si už koupil jiné a asi i lepší. Tomu se říká danajský dar! Vyhodit ho ale nemohu, než zdigitalizuji kazety na něm nahrané. :-(
    ka-spel (68)|11.10.2011 21:41
    Svého času jsem si vydatně užil s DVD přehrávačem Xoro HSD-8410 HDMI. Koupeno na Vltavě po dlouhém pročítání nejrůznějších testů, diskuzí atd. Přehrávač sice přehrál všechny možné formáty, ale měl tragické provedení. Velice pomalé reakce dálkového ovladače a po krátké době provozu se přehřála vždy mechanika a vytuhl. Tuhnutí se opakovalo čím dál častěji. Po pár měsících jsem ho reklamoval poprvé. Pár měsíců běžel a pak opět reklamace. Při této reklamaci mě dali výměnou novější model Xoro HSD-8430 HDMI. Ten se zdál lepší (reakce dálkového), ale pak zase začal tuhnout a nechtěl ani vyjíždět disky, tak skončil na reklamaci. V té době se dostala Vltava a její dcery do krize a tak jsem se začal bát jestli něco vůbec dostanu zpět. Naštěstí se v té době stěhovali v Brně na nové místo a nestihli včas vyřídit reklamaci (předtím vždy těsně den před měsíčním limitem na vyřízení poslali výzvu k vyzvednutí) a tak vrátili prachy. Když jsme viděl plno krabic Xoro na reklamačním oddělení, maximálně natažené lhůty pro vyřízení reklamace, tak jsem měl dojem, že tento šmejd sloužil pro úvěrování firmy.