Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE46D6530 nebo LG 47LW650S

jiri_jiri (3)|29.9.2011 21:55
Dobrý den, plánuji nákup televizoru s úhloúpříčkou 46" nebo 47" s cenou okolo 30 tis. Momentálně se rozhoduji mezi Samsung UE46D6530 a LG 47LW650S. Chtěl bych podporu 3D, internetu, DVB-S, wifi, širší podporu kodeků. Především však také kvalitní obraz. Předem děkuji za rady a názory.
Saltze (63)|29.9.2011 22:05
[quote=jiri_jiri;369220]Dobrý den, plánuji nákup televizoru s úhloúpříčkou 46" nebo 47" s cenou okolo 30 tis. Momentálně se rozhoduji mezi Samsung UE46D6530 a LG 47LW650S. Chtěl bych podporu 3D, internetu, DVB-S, wifi, širší podporu kodeků. Především však také kvalitní obraz. Předem děkuji za rady a názory.[/quote]

Podle mě by jsi se nejprve měl rozhodnout jakou technologii v reprodukci 3D zvolíš (pasivní či aktivní) a hlavně jaká ti bude vyhovovat, proto hybaj to někde okouknout, pasiv není aktiv a obráceně :-)
bastlir (3245)|29.9.2011 22:39
[quote=jiri_jiri;369220]Dobrý den, plánuji nákup televizoru s úhloúpříčkou 46" nebo 47" s cenou okolo 30 tis. Momentálně se rozhoduji mezi Samsung UE46D6530 a LG 47LW650S. Chtěl bych podporu 3D, internetu, DVB-S, wifi, širší podporu kodeků. Především však také kvalitní obraz. Předem děkuji za rady a názory.[/quote]

No to je provokace! :D Chceš rozpoutat nesmiřitelný boj mezi dvěma tábory majitelů? :D

Před asi půlrokem jsem stál před stejným rozhodnutím, protože jsem kdysi měl od Sama CRT monitor a nebyl jsem s ním spokojený. Ale prodejci i zasvěcení kamarádi mně poradili, i když dražší typ.
Já se už nechci do takovýchto doporučování zapojovat. Jak Ti poradil kolega - zvedni zadek a jdi se někam podívat.
Saltze (63)|29.9.2011 22:48
[quote=bastlir;369233]No to je provokace! :D Chceš rozpoutat nesmiřitelný boj mezi dvěma tábory majitelů? :D

Před asi půlrokem jsem stál před stejným rozhodnutím, protože jsem kdysi měl od Sama CRT monitor a nebyl jsem s ním spokojený. Ale prodejci i zasvěcení kamarádi mně poradili, i když dražší typ.
Já se už nechci do takovýchto doporučování zapojovat. Jak Ti poradil kolega - zvedni zadek a jdi se někam podívat.[/quote]

To bych si nedovolil :-))
bastlir (3245)|29.9.2011 23:01
Musíš si nejdřív nastavit priority - úhlopříčka, technologie, připojitelnost (rozhraní), cena ......
jiri_jiri (3)|30.9.2011 06:12
Děkuji za odpovědi, co se týká specifikace, je to popsáno v úvodu. Co se týká 3D - měl jsem to napsat v úvodu - ale o to mě jde spíše okrajově. Osobně jsem byl rozhodnutý pro Samsung, ale po přečtení několika příspěvků jsem začal váhat. Potom mě padlo do oka LG - osobně považuji pasivní technologii - při občasném používání - za lepší (i z hlediska investice do 3D brýlí...). Předpokládám, že budu používat televizi cca 50% na pozemní vysílání a 50% na přehrávání DivX z USB.
eevil (92)|30.9.2011 07:45
Z těchto dvou bych volil LG. Na AVForums.com je na ní pěkná recenze...http://www.avforums.com/review/LG-42LW650T-3D-LED-LCD-TV-Review.html
bastlir (3245)|30.9.2011 21:33
[quote=jiri_jiri;369260]Děkuji za odpovědi, co se týká specifikace, je to popsáno v úvodu. Co se týká 3D - měl jsem to napsat v úvodu - ale o to mě jde spíše okrajově. Osobně jsem byl rozhodnutý pro Samsung, ale po přečtení několika příspěvků jsem začal váhat. Potom mě padlo do oka LG - osobně považuji pasivní technologii - při občasném používání - za lepší (i z hlediska investice do 3D brýlí...). Předpokládám, že budu používat televizi cca 50% na pozemní vysílání a 50% na přehrávání DivX z USB.[/quote]

Řeknu Ti to na férovku. Také jsem měl s 3D velké oči i s ohledem na vývoj, ale jak to vypadá výroba 3D filmů se nerozvíjí odpovídajícím způsobem, takže v podstatě není se na co koukat.
Dnes bych už na 3D netrval. Já UE46D6530 s velkou klikou mám, protože jak tu už bylo popsáno, je u těchto TV sázka do loterie s LED panelem, kterým ten konkrétní kus osadili. Jenže nikde nemáš záruku, že to u ostatních výrobců není obdobné. Ideální stav by byl, kdybys měl v prodejně kámoše, který by Ti dovolil TV nejdřív vybalit a podívat se do servisního menu, jakým panelem je Sam osazen.
jiri_jiri (3)|2.10.2011 21:23
Ideální by bylo určitě ošahat si oba televizory a potom si vybrat. Ale bohužel budu nakupovat asi přes E-shop, tako to bude asi trochu loterie. Každopádně dekuji za názor.
rado101k (298)|6.10.2011 20:44
Velmi dobre ti radia!...bez do obchodu a vyskusaj si tie tv na zivo..hlavne to 3d,aj ked ho teraz nepotrebujes,ale decka si obcas nejaku rozpravku v 3d iste radi pozru..vyskusaj tie dve rozdielne technologie aktivnu(Samsung) a pasivnu(LG),lebo dnes uz vsetky vyssie rady tv maju uz vstavane 3d..... a vybava,prehravanie filmov z usb kluca,internet(zadavanie adries,podpora atd)..je toho vela a ked to porovnas,verim ,ze si kupis tv ktora ti bude dobre sluzit par rokov..:-)
milvon (56)|6.10.2011 21:11
osobne by som pri obcasnom pouzivani 3D zobral z dovodov pohodlnejsieho pouzivania a komfortu nosenia okuliarov bral LG, teraz nedavno som mal moznost popozerat 3D LG 650s a aj nizsie rady na promotion akcii LG, jazdia v takom kamione a robia prezentacie pasivnemu 3D, tie okuliare su nositelne a pri porovnani s aktivnymi je komfort neporovnatelny v prospech LG(cena okuliarov 5 eur, 5ks by si mal dostat pri kupe, okuliare su vraj rovnake ako pouzivaju v kine) zakladny 2D obraz bude +-rovnaky a cenovo detto....chodia na striedacku cesko-slovensko, tak mozno by si ich vedel niekde zastihnut...