Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ATI Radeon 9100 a nahrávanie z TV

jama27 (3)|25.3.2005 09:05
Presne pred 2 rokmi som kúpil PC zostavu s graf.kartou ATI Radeon 9100
s in a out. Skúšal som parkrát nahrať z TV nejaký film akože priamo do MPEG-2 /v programe Power Director-ku karte/ má aj túto položku, ale obraz nie je taký, aký by mal byť. Je to vhodná karta, alebo existuje soft. ktorý by pomohol? Nemá niekto takú kombináciu, myslím kartu?
pee.tr (1208)|25.3.2005 11:19
Co myslíš tím "obraz nie je taký, aký by mal byť"?
Nemyslím, že by to byl problém karty.
jama27 (3)|25.3.2005 13:56
Neviem, nie je to ono. Mám UPC Direct, nahrám film akože v kvalite DVD, permamentne je soft ku karte nastavený na 5000 bitrate, dám 720x576,
1a pol hodinový film urobí kolo 4Giga, to je v pohode, výsledný efekt sa mi zdá horší ako z videa. Samozrejme po napálení na DVD medium.
Bolo by lepšie kúpiť nejakú TV kartu? Nemám z tým skúsenosť /s TV kartou/. Stroj 2,4 G Intel, 512 RAM, karta 256.
Kvalita nahrávky /napr.HBO/ sa mi zdá trochu, akoby priostrá, obraz u /detailov/ akoby občas trochu posunuté /len málo/ ale aj tak to ruší.
A ešte, pri nahrávaní najprv musí ísť cez Ulead a prehodiť na PAL, až tak môžem ísť buď do Power D Pro, alebo trebárs Virtual Dub/, ináč sú pásy a ČB obraz. Karta si to nezapamätá /PAL/.
Ivo Mašek (10205)|25.3.2005 14:07
Pořízení tv karty k těmto účelům by možná nebylo od věci. I když se tu zajisté najdou lidé s odlišným názorem.
Projdi si sekci tv karty a uvidíš. Rozhodnutí je pouze na tobě.
jama27 (3)|25.3.2005 14:14
Vďaka.
Alf (888)|25.3.2005 17:57
Myslím si, že TV kartou asi nic nevyřešíš, maximálně získáš tím, že bude novější a tedy pravděpodobně i kvalitnější AD převodník. Nemusí to být ale tak docela pravda.
Pro záznam bych zkusil MMC od ATI, které najdeš na http://www.ati.com (včetně driverů). BTW, MMC má permanentně nastaveno pro DVD záznam VBR 8000.