Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): aky led tv kupit???

NeregistrovanĂ˝ (0)|29.9.2011 19:14
Tazatel: truhlik

Znění dotazu: chcel by som si kupit novy led televizor. vedel by mi niekto poradit, aky??? moje poziadavky su jednoduche. full hd led tv, ale urcite nie 3d. uhlopriecka tak okolo 100 cm. moje naroky nie su vysoke. uplne mi postaci dobra kvalita a pekny obraz. za odpovede dakujem.
geronimoh (2327)|29.9.2011 19:22
Tvoje nároky jsou právě hodně vysoké - dobrá kvalita a pěkný obraz. Nicméně jsou to správné požadavky. Bohužel LED televizor s úhlopříčkou okolo 100 cm zatím není v prodeji. Můžeš si vybrat mezi LCD a plazmou.
Ivo Mašek (10205)|29.9.2011 20:03
[quote]
Bohužel LED televizor s úhlopříčkou okolo 100 cm zatím není v prodeji.
[/quote]
To je pravda. Zatím se LED obrazovky dělají mnohem a mnohem větší. (já bych apeloval na správné názvosloví. Je mi jasné, o jakou TV tázajícímu jde, ale protože LED obrazovky skutečně také existují, jenom neprojdou futry dveří a jsou "malinko" nad cenový rozpočet valné většiny lidí, přesto by bylo dobré se správně vyjádřit)
led.jpg
Ivo Mašek (10205)|29.9.2011 21:01
[quote=NeregistrovanĂ˝;369178]Tazatel: truhlik

Znění dotazu: chcel by som si kupit novy led televizor. vedel by mi niekto poradit, aky??? moje poziadavky su jednoduche. full hd led tv, ale urcite nie 3d. uhlopriecka tak okolo 100 cm. moje naroky nie su vysoke. uplne mi postaci dobra kvalita a pekny obraz. za odpovede dakujem.[/quote]
A abych nezůstal jenom u kárání :-), tak něco málo k výběru. Evidentně budeš požadovat LCD s LED podsvícením. Hodně lidí vybírá z modelů LG a Samsung. Já osobně bych si je nevybral. Skončil bych u nějakého modelu SHARP. Ještě před dvěma lety bych ti doporučil Philips, dnes ani ne (už není, co býval). Pokud tedy nechceš filmový rozměr - pak by to vyhrál právě Philips 21:9 (https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=366103&postcount=113). Co se týče těch LG a Samů, tak já nemám zrovna v oblibě produkty, které na každém rohu na sebe upoutávají pozornost a cpou šílené prachy (které pak zaplatí zákazník) do reklam na své produkty. Na výrobek stačí upozornit - zboží prodává samo, pokud je kvalitní.
Víc nevím, co bych k tomu napsal. Přesný výběr ode mě nechtěj - to si musíš projít a vidět svýma očima.
geronimoh (2327)|29.9.2011 21:52
Bez cenového limitu ani nelze doporučit konkrétní model...
bastlir (3245)|29.9.2011 23:25
[quote=geronimoh;369216]Bez cenového limitu ani nelze doporučit konkrétní model...[/quote]

Ale i tak jsi trpělivý. :D Já jsem v tomto už pesimistou. :D Pochopil bych dotaz: Líbí se mi TV ta a ta, jak jste s ní spokojeni, kdo ji má?
geronimoh (2327)|29.9.2011 23:55
[quote=bastlir;369246]... Pochopil bych dotaz: Líbí se mi TV ta a ta, jak jste s ní spokojeni, kdo ji má?[/quote]

Tak bych si to představoval i já. Že se zájemce o nový televizor snaží zjistit více o vyhlédnutém modelu a nebo který z vyhlédnutých modelů vybrat a jak jsou s ním majitelé spokojeni. Jenže většina z nich si ani nepřečte vlákno "než se zeptáte", kde je spousta užitečných informací ...