Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Finlux TV-72GF50++

bArDa (274)|25.3.2005 08:48
Vzit ci nevzit. Docela uvazuju o tom, ze bych si ji koupil. Mate ji nekdo a jestli jo jake s ni mate zkusenosti.

http://www.hifishop.cz/DetailPage.asp?DPG=21026
Ivo Mašek (10205)|25.3.2005 09:08
Již pojem "Finlux" dává jisté záruky o kvalitě.
Je to dobrý výběr :-)
jojto (865)|25.3.2005 10:52
Finlux=Mascom.......inac akoze Nokia 9-) . Kamarat ma iny model, mal problemy s "piskacim trafakom" a doposial mu to vydava divne zvuky. Support na Slovensku je ubohy, musel to trepat az niekde na dolniaky.
Ivo Mašek (10205)|25.3.2005 11:00
Finlux=Mascom.......inac akoze Nokia .
U finských televizorů vyšší třídy toto neplatí. (jinak mobil Nokia vlastním řádku let - už je to skoro historický kousek - a dodnes slouží k mé spokojenosti - pouze výměna baterie za výkonější a "užší")
Televizory od "finlux" nižší třídy se prodávají pod jinými značkami. To ale není případ modelu 72-GF.
jojto (865)|25.3.2005 11:35
Ma toto http://www.mascom.cz/tv/fin82x400.htm a to nieje ziadna "low cost". TV-72GF50++ nieje ziadna vyssia trieda ale vypredaj. Ked tak http://www.mascom.cz/tv/fin82f410.htm ale i tak je to czech mascom. A tu Nokiu som spomenul preto, ze gigant zaoberajuci sa vyrobou mobil. telefonov [color=red]nema[/color] na firmy zaoberajuce sa vyhradne vyrobou TV. A neviem preco tu pleties hrusky, ked sa pital na jablka. Na tu 5110 sa Ti vykaslem....
Ivo Mašek (10205)|25.3.2005 11:46
A neviem preco tu pleties hrusky, ked sa pital na jablka. Na tu 5110 sa Ti vykaslem....
Z Nokií jsi začal ty, ne já :-)

ze gigant zaoberajuci sa vyrobou mobil. telefonov nema na firmy zaoberajuce sa vyhradne vyrobou TV.
Ten gigant začal s výrobou tv už hodně dávno, dávno. Mám pár známých, kteří ještě dodnes, už coby druhý televizor v rodině, mají Finlux ještě kupovaný v Tuzexu. A nechtějí ho vyhodit. Proč pak asi.
jojto (865)|25.3.2005 12:04
Do flejmu s Tebou nejdem. Mas vyhodu mazania prispevkov 9-)
Ivo Mašek (10205)|25.3.2005 12:12
Do flejmu s Tebou nejdem. Mas vyhodu mazania prispevkov
Tady nemám právo mazání.
Mě nejde o flejm, mě jde o diskuzi. Že máš jiný názor, než já, je zcela normální. Já značku Finlux znám hodně dlouho. Je to gigant, který se zabývá elektrotechnikou pro domácnost, tedy ne jenom televizory, ale také lednice, tuším že i pračky apod. Ve firmě je značná státní spoluúčast. Pokud vím, tak výrobky od firmy Finlux byly vždy v Evropě žádány. Jméno Finlux bylo vždy pojmem. A pochybuji, že by firma vyráběla "zmetky", aby přišla o svůj zvuk. I když dnes je možné všechno.
jojto (865)|25.3.2005 12:38
Finlux je urcite "stara" znacka ale urcite nevystupovala vzdy pod kridlami Nokie. Moj otec ma stareho Rubina, kupovaneho v Priore a dodnes ho nechce vyhodit. Preco asi??? Teraz nieco napisemi. Je to myslene ako prirovnanie.Milujem ceske pivo. Ale na Slovensku sa neda pit. Preco??? Pretoze posrany Sariš ma licenciu a pretoze bolo ziadane na Slovensku a kvoty im neumoznovali vacsi vyvoz, tak im ju dali. Take sracky !!! Japonec dava do vyrobkov svoju dusu, je schopny sa pre firmu obetovat, zatial co zamestnanci vo filialkach po stred. Europe na to seru. Vsetko je z Polska, Madarska, Ceska a Slovenska.....myslim, ze aj vyrobky z Malajzie, Singapuru ci z puste Gobi su lepsie.
Osobne nemam nic proti Finluxom, vadi mi pristup ludi v dcerskych vyrobnych spolocnostiach. Ale o tom, co sa tu deje Finluxaci (Nokiaci) z Finska ani len netusia. To iste plati pre Philips, Panasonic, Thomson......ale nieco predsa musime kupit nie? :BB:
Ivo Mašek (10205)|25.3.2005 13:08
Finlux je urcite "stara" znacka ale urcite nevystupovala vzdy pod kridlami Nokie.
Ano, to je pravda.

Osobne nemam nic proti Finluxom, vadi mi pristup ludi v dcerskych vyrobnych spolocnostiach. Ale o tom, co sa tu deje Finluxaci (Nokiaci) z Finska ani len netusia. To iste plati pre Philips, Panasonic, Thomson......ale nieco predsa musime kupit nie?
Něco na tom bude. Jenže to všechno "odse*ou" zákazníci. :-((
:BB:
MarsSnickers (139)|29.3.2005 19:33
Nechci se do toho moc plést, ale Finlux už má svůj horizont za sebou. Byly doby, kdy tv Finlux, Nokia drtily konkurenci nápaditostí, výbavou a kvalitou. Dnes bych za kvalitu ruku do ohně nedal. Navíc servis tady prý není zdaleka optimální. Samozřejmě je to volba každého kupujícího.
Ivo Mašek (10205)|29.3.2005 20:30
Byly doby, kdy tv Finlux, Nokia drtily konkurenci nápaditostí, výbavou a kvalitou.
Já si právě Finlux pamatuji ještě z doby Tuzexů. Nebylo nad lepší televizory.
Jenže, kdo se v tý "přehršle" dnešních značek má vyznat.
MarsSnickers (139)|29.3.2005 20:42
Tuším, že do rodiny patřila ještě kdysi Salora (dnes Indie) a ještěmdalší značky. Dnes je tuším vše prodáno a to včetně tv divize samotné nokie.
Lynch (69)|18.4.2005 17:30
[color=darkblue]Vstupuji do teto diskuze trochu pozdeji, ale preci.
Mam jiz 2. "Finluxe" (nyni 16:9, 82 cm ), a je to o tom, ze jsem vzdy hledal hlavne kvalitu, a prave tu technickou pokrocilost a skvely design, a ta tzv. "znackovost" pro mne byla na druhem a dalsim miste.
Moje firma mj. prodava i ty tzv. znackove veci, jako je Sony, Panasonic, a pokud clovek vylozene nejde do tech nejdrazsich modelu, to ostatni je vse naprosta bezna trida (a za to dam rujku do ohne!), s Finluxem nesrovnatelna!
To co jsem si zde vyse precetl, napr. o pokrokovosti ci nepokrokovosti kontrukce, jsou naproste blaboly jedincu, kteri to nikdy v ruce nemeli, a jen stupidne opakuji, co nekde "neprasila" jedna pani... Naopak Finlux vzdy prichazel se zajimavymi resenimi, kteri ostatni nabidnout nedokazali, anebo jen za stupidni cenu (napr. 16:9, 2 tunerove TV, 3 scarty, kvalitni uzivatelske menu v CZ atd... vse je dnes jiz standard).
A kdo neveri, at si napr. prolistuje zpet nekolik rocniku casopisu Stereo&Video, jak tam Finluxy pravidelne boduji s onou zminenou "znackovou" konkurenci.[/color]
dbart (16)|18.4.2005 20:54
sam mam 72F100. Vybral som si ho podla toho, ze som videl aky dava obraz a ten ma presvedcil. Som s nim velmi spokojny. Minuly rok mala mama 60 rokov, tak sme jej chceli kupit 100 Hz Finluxa, nech v pohode pozera svoje telenovely. Finluxa som uz ale nevybral. Kupil som jej Panasonica. Nie je to sice optimum, ale v priamom porovnani s inymy v tej cenovej triede bol 2. najlepsi ( najlepsi sa mi zdal LG, ale mal som "mierny predsudok" z nedostatku referencii) a ako vyhodu som bral, ze mama bude mat jedno dialkove, na TV,video,DVD.

Keby som si mal teraz kupovat TV pre seba, tam idem do Loewe. V sucasnosti ked ho sledujem, mam tie iste pocity a dojmy ako ked som videl Finluxa.

Je to moj sukromny nazor.

PS: Nokia a TV. Vo Finsku v meste Turku je tovaren, ktora ide svojou cestou, len nezvycajne casto meni svojho majitela a tak sa stalo, ze na jej stite isty cas bol napis NOKIA. Ja som svojho Finluxa kupil, ked sa Nokia zbavila svojej divizie TV a PC monitorov. Mohol som si vybrat, ci chcem na svoj TV listu z napisom NOKIA alebo FINLUX. Ta nokia bola zelena metaliza a Finlux imitacia dreva, ja som chcel "dreveny look" a bolo mi jedno co tam bude napisane, lebo kvalitu TV to neovplynuje. Ta s napisom NOKIA by ale posobila "imidzovejsie" pre navstevy. Tato drevena mi ale ladi pekne z nabytkom.
stayman (12393)|18.4.2005 22:55
:-D inakLOEWE su dobre hodnotene telky, ale teraz uz pozerajte skor po LG, Samsung atd LCD, je doba chladniciek \/
Spider (176)|19.4.2005 22:26
Inak neviem čo ste videli za Finluxi. Bol som priamo v predajni v Hlohovci (ofialny dovozca značky Finlux a Mascom http://www.dursat.sk/ ) , ale tam majú všetky Finluxi len dovezene z Finska. A ako jediný TV 16:9 dokáže nastaviť obraz pri prehrávaní formátu 4:3 podľa nastavenia užívateľa tzn. postupným rozťahovaním samostatne vertikál. a horizontálnej osi, a nie skokovo ako u ostatných TV. Len ceny sú dosť privysoké 9-) .Ale Mascom nemá s Finluxom nič spoločné. Závody v Čechách nedostávaju tovar z finluxu ako druhotriedny \/
Lynch (69)|20.4.2005 10:39
[color=blue]Jen jeste jedno vysvetleni:
- Finlux a Nokia nemaji nic spolecneho az na to Finsko, drive mela Nokia kapitalovy a managersky vstup do Finluxu, v te dobe se to prodavalo pod nazvem Nokia, stakle stejna technologie
- Mascom je nemecka a ne ceska firma, nektere TV dela na chassis od Finluxu, vyroba (design) je v Nemecku, delaji i SAT techniku
- ceny Finluxu jsou v Evrope velmi priznive (ale ne nejnizsi), jednoznacne jsou ale nizsi nez by odpovidalo kvalite, techn. reseni jejich TV
- pokud jsou na Slovesnku ceny Finluxu "privysoke", asi neni neco v poradku s mistnim distributorem...[/color]
MarsSnickers (139)|21.4.2005 17:44
Jen malá poznámka: Mascom Germany je pouze překupník všeho možného, hlavně SAT technika atd. Televize jsou pouze označovány jako Mascom, ale jedná se výhradně o produkty jiných výrobců. Něco bylo opravdu produkováno v továrně Finluxu, to ostatní je asie.Zajímavostí je, že jsou tv Mascom nabízeny jen a pouze v ČR.
Babča jeden takový televizor má a je vyrobený v Indii, deska(Malajsie).