Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB DREAM přepínání DiseqC

miky2004 (4)|28.9.2011 11:42
Používám DVB DREAM celkem dobrý program, který mi vyhovuje. Na parabole mám 3ks konvertorů, které přepínám přes DiseqC. Přepínání u tohoto programu se mi zdá ovšem strašně pomalé a čeká se někdy hodně dlouho, než přepne například z Astry 19,2 na Hotbird 13.
Zkoušel jsem i DVB Viewer a tam je přepnutí okamžitě. V nastavení DVB DREAM jsem viděl nějaká časová nastavení přepínání DiseqC, zkoušel jsem si s tím i pohrát ale nejde to. Nevíte čím to může být.
peco (772)|28.9.2011 12:32
Tak pouzi radsej DVB Viewer, ked ti to v nom ide OK. DVB Dream je oproti nemu slabsi. Kedysi som pouzival prave DVBDream, ale na zaklade nekorektnej funkcnosti som presiel na DVBViewer s ktorym som takmer uplne spokojny.
mirekv (7169)|28.9.2011 13:56
[quote=peco;368903]Tak pouzi radsej DVB Viewer, ked ti to v nom ide OK. DVB Dream je oproti nemu slabsi. Kedysi som pouzival prave DVBDream, ale na zaklade nekorektnej funkcnosti som presiel na DVBViewer s ktorym som takmer uplne spokojny.[/quote]
Taky jsem přešel na DVBViewer, vývoj Dreamu nějak zdechl, navíc autoři nebyli schopni po několika letech odstranit bugy (s programováním nahrávání), navíc jej zpoplatnili.
peco (772)|28.9.2011 14:49
DVBDream je uz davno mrtvy a nepouzitelny. Aj starucky a nevyvyjajuci sa AltDVB je na tom lepsie.:)
mirekv (7169)|28.9.2011 18:51
Na AltDVB jsem začínal, to ještě dnes existuje? Rozchodil jsem na něm i motor na parabolu.
Luksh (9)|12.4.2013 16:44
Dobrý den, mám problém s příjmem z více družic.Vlastním kartu SS2HD s kovnertorem INVERTO MONOBLOCK TWIN BLACK PRO 4.3° a požívám soft dvbdream.
Při ladění se mi vždy naladí jen programy z družice Astra19,2E a z pozice Astra23,5E nic,respektive programy vysílané z Astra19,2E.Zkoušel jsem v nastavení DISEqC
zadávat satelity na různé porty,ale stále se mi ladí programy jen z Astra19,2E.Při použití na klasickém sat přijímači naladí programy z obou družit bez problémů.
Co lze ještě v DVBdream nastavit aby DISEqC fungoval normálně,případně jaký alternativní software požít?
Díky za prípadné odpovědi.
KamilZ (10277)|12.4.2013 18:22
Prohledej zdejší diskuze, je tady toho celkem dost, třeba najdeš odpověď: https://www.google.cz/search?q=DVBdream+site:tvfreak.cz : Raději bych ale sáhnul po DVBVieweru.

Vlákno přesunuji do tématu pro DVBDream...
Luksh (9)|18.4.2013 16:47
Tak jsem zkoušel i DVBViewer a problém pořád stejný,naladí jen astru na pozici 19,2 z astry 23,5 ani ťuk,respektive programy z astry 19,2.Už fakt nevím,nikde sem nenašl že by měl někdo stejnej problém:(
KamilZ (10277)|18.4.2013 17:23
Astra 19.2 bývá na portu 1 nebo A, Astra 23.5 na portu 2 nebo B (ověř podle přijímače, kde Ti to funguje). V DVBViewer je trochu specifický, přečti si a pokračuj případně zde:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32657-DVB-S-DVB-VIEWER-PRO-po-instalaci-nenasel-zadny-kanal-z-Astry-235
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/22254-Jak-ladit-v-DVB-VIEWERu

Netuším, co je to zač "SS2HD", ale nelze samozřejmě ani vyloučit HW problém. DiSEqC přepínač bude OK, když Ti to z STB jede. Ještě dotaz - jak to máš zapojeno? Z monobloku přímo kabel do karty? Zkoušek jsi v monobloku oba porty?
101 (17)|11.12.2018 18:22
som nováčik v tom to programe DVB Dream viete mi poradiť ako si nastaviť poradie kanálov ako ja chcem ? používam ho na DVB-C