Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problem s AVerMedia AverTV Hybrid+FM Volar na Win 7

jano101 (45)|28.9.2011 10:27
tak to som zvedavý či mi niekto helpne!!!

mám tento USB tuner
AVerMedia AverTV Hybrid+FM Volar už pár rokov čiže dobre ho poznám a kdekoľvek som nainštaloval fungoval či XP alebo win7...

a teraz k veci:

na mojom notebooku mám Win 7 64 bit a tam behá bez problémov
teraz som si vymenil desktop (na starom fungoval) a na novom mi tento USB tuner nefunguje prečo ???!!!


ale on nefunguje zvláštne nie že by nešiel ide ale napr vôbec mi nevyhľadá DVBT alebo analog z káblovky mi vyhľadá 4 stanice namiesto 20 staníc

ale pozor!!!

ak ho strčím do notebooku s tým istým OP win7 všetko behá na 100¨%
JirkaH (123)|29.10.2011 12:30
Koukám, že nikdo neodpovídá
Co je zádadně jiného na instalacích OS mezi noťasem a desktopem? Hlavně SW.
Drivery a aplikace pro Aver jsou stejné?
Ještě mi napadá zkusit v anténním přívodu Galvanický oddělovač Toner XTI-1G viz http://www.omko.cz/galvanicky-oddelovac-toner-xti-1g/ , jestli tam neleze z kabelu nějaké rušení. Co jednomu počítači nevadí (noťas), může vadit druhému (desktop).
AVerMedia_Czech republic (84)|2.11.2011 11:50
Dobrý den,
stejně, jak píše uživatel JirkaH, doporučili bychom především zkontrolovat, jakou verzi driveru a aplikace používáte (pro Win 7 64 bit doporučujeme rozhodně používat AVerTV ve verzi 6.5.1...http://www.avermedia.eu/avertv/cz/Upload/AVerMediaTVSoftware/TryItNow.html, aktuální driver pak naleznete zde: http://www.avermedia.eu/avertv/cz/Product/ProductDetail.aspx?Id=293&tab=APDriver). Roli mohou zároveň ale i hrát neaktuální ovladače dalšího hardware (VGA, zvukovka, MB, LAN atp.) a tím způsobený softwarový konflikt. Každopádně tedy zkuste vše updatovat a nainstalovat všechny aktualizace pro Váš OS. Možností je i příp. vyzkoušet změnu nastavení v AVerTV...změnit lokalitu na Německo, Polsko, Slovensko, nebo zkusit prohledat celé frekvenční pásmo (Nástroje -> Digitální TV -> Pokročilé -> zatrhnout "Všechny frekvence" -> Skenovat).
Attilator (4)|13.1.2015 11:25
Dobry den,
potreboval bych odbornou radu, jelikoz mam podobny problem a ani po nekolika dnech se mi to nepodarilo vyresit.

Mam starsi typ USB AVerTV Hybrid+FM Volar (A828), ktery mi vyborne fungoval na starem notebooku s 32 bit Win 7. Ted jsem koupil novy NB od stejneho vyrobce ovsem jiz s WIN64 a po ruznych pokusech o nainstalovani spravenho SW jsem dosahl max toho, ze mi to naladilo analogove TV a radiove stanice. U digitalnich ladeni probehne bez nalezeni cehokoliv (nepomohlo ani v pokrocile verzi ladeni vsech moznych kanalu), pricem na starem NB to slape dokonale.
Muj problem spociva hlavne v tom, ze nemuzu najit ten spravny ovladac pro tento tuner na WIN64 (ani na WIN 32). Je to asi prilis stary vyrobek, a vyrobce ho uz asi nepodporuje. Mate nekdo podobnou zkusenost a radu na napravu?
Predem diky.
Ivo Mašek (10205)|13.1.2015 11:45
Zkus laborovat: https://us.driverscollection.com/?H=AVerTV%20Hybrid%2BFM%20Volar%20(A828)&By=AVerMedia
Ale nevím, nevím. Tohle už jsou památeční tunery do sbírky. To bude problém
JirkaH (123)|27.1.2015 10:39
Tak zkusme se někam probít:
- co to je Win64 - jsou to Win 7 nebo 8(8.1) ?
- na stránkách Avermedia se A828 těžko hledá, našel jsem pouze toto http://www.avermedia.eu/avertv/SP/Product/ProductDetail.aspx?Id=31&tab=APDriver
- pokud se alespoň něco podařilo naladit, zkusil bych ponechat drivery, odinstalovat aplikaci Aver TV 3D a použít nějakou hodně novou, třeba z nových produktů http://avertv.avermedia.com/Product/ProductDetail.aspx?Id=594&tab=APDriver , jestli to bude fungovat, nikdo nezaručí
- ev. další možností je zkusit zcela jiný soft, asi bych zkusil DVBViewer free
- další možností je šmejdit na webu, např. do googlu zadat "avermedia hybrid+fm volar a828" a zkoumat
Attilator (4)|27.1.2015 12:57
Diky moc za odpoved, ihned uupresnim. Vsude mam WIN 7, na starem NB 32bit (tam to funguje) a na novem Win 64 (tdiz taktez win7) a tam je to cele divne. Z prvniho odkazu jsem jiz davneji stahnul ovladac a z toho mi slape analogova cast. Fakt je tezke najit jasny a presny odkaz, a mam obavy, ze opakovanymi instalacemi a odebranim si zbytecne zanesu system.
Ted planuji jeste zkusit vzit kopii adresaru z funkcniho NB do noveho - uz necekam zazrak, jenom stesti.
Pak dam vedet.
Diky Jirko i Ivo.
JirkaH (123)|27.1.2015 23:03
Jen tak mimochodem, ve správci zařízení je vše v pořádku?
Ještě mám tento nápad - ve win7 je Windows media center, co ho vyzkoušet, tady by nebylo nutné nic instalovat
Attilator (4)|3.2.2015 12:25
Jirko, WMC byl supr napad!!! Vubec bych to necekal, ale funguje to. Je to divne, ze vyrobce nerozchodi vlastni HW, a univerzalni Windows to zvlada. Jeste to budu zkouset dal, protoze WMC se mi zda obtizne na obsluhu. Ale uz to funguje a to je dulzezite!

Diky moc!
JirkaH (123)|4.2.2015 13:10
No, tak alespoň něco chodí. To by znamenalo, že na tom s drivery nejsme špatně.
Pokud jde o Aver TV 3D, tam bych zkusil dvě věci:
- to stávající nainstalované spustit a spouštět jako správce, já to tak na jiné kartě dělám, protože pokud to spouštím jako user, tak si program nepamatuje naladění ani nastavení např. myši-hlasitost.
- pokud toto nepomůže, asi bych opravdu zkusil tu nejnovější verzi Aver TV 3D (odinstalací a novou instalací nehrozí zaneřádění systému, rozhodně neinstalovat novou verzi přes starou!), co se vůbec dá najít, viz např. můj příspěvek výše. A opět spouštět jako správce.
WMC není úplně špatný program, snad by MS potřeboval zjistit, jak vypadá lidský setup a ovládání, tak jak to mají je hrůza, ono je to asi dělané na dálkové ovládání, které já u žádné TV karty nepoužívám.
Držím palce!
Attilator (4)|29.7.2015 20:19
Jirko,
dnes jsem po několika pokusech náhodou objevil řešení, tak se chci o to podělit s komunitou. Nefunkční ovladač se dá celkem snadno, během minuty opravit. Stačí kliknout pravým tlačítkem na ikonu z rolovacího menu vybrat položku "odstranit potíže s kompatibilitu", a následně potvrdit, že ovladač fungoval ve WIN XP. Pak se spustí automatické ladění, a div se světe, aplikace je plně funkční.
Mám z toho radost, tak snad to pomůže i ostatním. Podobně se mi povedlo opravit pár dalších nefunkčních ovladačů.
Ať se daří!