Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak vybrat flashdisk pro DVB-T set top box PVR

snehulak2006 (109)|28.9.2011 10:18
Chtěl bych se zeptat, podle jakých parametrů rychlosti zápisu vybrat flashdisk k PVR přijímači ( DVB-T, SD rozlišení, MPEG 2 ).
Atto Disk Benchmark testuje disky soubory velikostí od 512 B do 8 MB. Měl jsem za to, že sledovaná hodnota je u zápisu velkých souborů např.512 kB, ale u několika flashdisků, které měli zápis velkých souborů rychlý a naopak velmi pomalý zápis malých souborů např.4 kB, tak tyto flash byly přístroji úplně odmítnuty nebo se často zobrazovalo, že USB zařízení je příliš pomalé pro zápis.
Pro jistotu jsem flashdisky změřil ještě Crystal Disk Markem ( měří sekvenční zápis a náhodný zápis souborů o velikosti 4 kB a 512 kB ).
Jelikož potřebuji koupit nový větší flashdisk a na webu se nachází různé flash a spousta grafů od výše zmíněných měřících programů, potřeboval bych vědět, podle jakých hodnot vybrat. Dle výrobců je každý rychlý, ultrarychlý... a jimi udávané hodnoty jsou ...zápis až ...MB/s, což je bezcenné.
Pokud by někdo mohl doporučit konkrétní vyzkoušený typ ( 16 - 32 GB ) s kontrolní LED diodou, předem děkuji.
interfernet422 (1575)|28.9.2011 10:29
Už se to tu probíralo, pohledej, je tam i odkaz na web, kde se tohle řeší a jsou ta benchmarky z hromady flashek.
Jinak kup to nejrychlejší za dostupné peníze. Já mám např. Patriot Rage XT a je skvělý, gumový, krytku neztratíš a není ani moc velký za přijatelnou cenu.
snehulak2006 (109)|28.9.2011 10:47
Děkuji za odpověď.
Jsem rád, že má LEDku, protože nový set top box, který si známý koupil, nemá indikaci záznamu na displeji.
Změřené parametry z Crystal Disk Mark vypadají velice slušně, recenzent doporučuje formátovat na velikost clusteru min.32 kB, což taky u flashdisků k set top boxům provádím. Změnou velikosti clusteru se třeba u Gogenu 137 začaly "dít zázraky" ( korektní zobrazení délky záznamu, funkční timeschift, zdesateronásobila se rychlost mazání záznamů v set top boxu ).
mirekv (7169)|28.9.2011 14:12
Taky doporučuji. Akorát krytku jsem už ztratil. :-D
vivid.sk (11472)|28.9.2011 14:16
Nejde o to aby bola Flashdisk ultrarychly. Ved na zapisovanie HD kanala ti staci len sekvencnych 1MB/s a to dokaze hociaky kluc. Ide skor o to, aby vedel zapisovat a citat subezne rovnako rychlo, a to uz az take bezne nieje.

Ja odporucam niektory z lepsich Kingstonov, aj pri domacich testoch zapisov pri timeshifte vedel zapisovat a citat (skoro) nominalnou rychlostou.
interfernet422 (1575)|28.9.2011 14:44
[quote=vivid.sk;368917]Nejde o to aby bola Flashdisk ultrarychly. Ved na zapisovanie HD kanala ti staci len sekvencnych 1MB/s a to dokaze [COLOR=Red]hociaky [/COLOR]kluc. Ide skor o to, aby vedel [COLOR=Red]zapisovat a citat subezne [/COLOR]rovnako rychlo, a to uz az take bezne nieje.[/quote]

No právě, člověk nesmí věřit marketingovým kecům o rychlosti čtení 30 MBit protože reálná rychlost je pak někde okolo poloviny a zápis ve špičce jen 300 kbit. (i takový jsem měl v ruce) U Patriotů se obě hodnoty blíží deklarovaným, takže doporučuji právě tyto.
snehulak2006 (109)|28.9.2011 15:53
Díky ta tip.
Tak vezmu Patriot Rage XT v 16 GB verzi. Jen nikde ani zmínka o LED diodě, jen v testu 8 GB verze.
Skutečně má 16 GB verze LED diodu?
Je to kvůli tomu PVR Strong 5222, který nemá na předním panelu indikaci záznamu a bylo by zbytečné kvůli tomu zapínat TV. Jinak ale Strong po týdnu zkoušek běhá jak z partesu s 8 GB modrým Corsairem ( záznam i 2 programů najednou z různých muxů,timeschift, současný záznam a sledování dříve nahraného záznamu ). Koupil jsem to náhodně v akci za 699,-Kč, kolega si určitě bude pochvalovat - jen k tomu potřebuji flash 16 GB.
interfernet422 (1575)|28.9.2011 16:13
Ano Patriot Rage XT 16 GB má diodu.
snehulak2006 (109)|12.10.2011 10:15
Tak jsem dle výše uvedeného doporučení koupil Patriot Xporter XT Rage 16 GB s LED diodou.
Nechal jsem ho naformátovaný od výrobce ( měl velikost clusteru 64 kB ). Zkoušel jsem ho s několika set top boxy a funguje naprosto bez problémů, záznam i přehrávání vždy OK.
Teď už asi dva týdny funguje se Strongem 5222 - zaznamenává třeba dva programy najednou a současně přehrává dříve pořízený záznam.
Díky za tip.
bastlir (3245)|12.10.2011 11:06
Pánové, máte pravdu, ale až do té doby, než flashku vrazíte do Sama. Pokud totiž není dostatečně rychlá, ani ji nenaformátuje.
interfernet422 (1575)|12.10.2011 14:26
Co to tu motáš? Patriot Rage XT patří k nejrychlejším flash pamětem. Jestli víš o nějaké rychlejší tak se poděl a nepindej....
bastlir (3245)|12.10.2011 18:17
[quote=interfernet422;371402]Co to tu motáš? Patriot Rage XT patří k nejrychlejším flash pamětem. Jestli víš o nějaké rychlejší tak se poděl a nepindej....[/quote]

Já jsem ale nereagoval na tuto flashku. Jen na řádky výše.
interfernet422 (1575)|12.10.2011 18:25
Když tam nedáš citaci, tak každý předpokládá, že reaguješ na předchozí příspěvek. Věštecké schopnosti na který příspěvek zrovna reaguješ tu nikdo nemá. A taky někdy reaguješ docela pozdě... teď např 14 dní po funuse :-E
snehulak2006 (109)|24.7.2012 14:38
Ještě jenom malý doplněk po delším čase. Osvědčil se mi také flashdisk ze stáje Patriot Xporter XT Boost 16 GB.
V úložné kapacitě 32 GB používám Transcend Jet Flash 300. Od výrobce měl velikost clusteru 16 kB, ihned jsem zformátoval na 32 kB. Na formátování jsem objevil freeware utilitu "Rufus Flash", není tedy nutné pomocí příkazového řádku.
Jinak oba zmíněné flashdisky mají LED diodu ( někteří výrobci to ani neuvádějí ).
elephant (3)|30.8.2012 23:21
Mně se pro vybírání rychlého flashdisku osvědčila jedna finta, která ušetří dost času. V kategorii flashdisků od 8 do 32 GB už není propastný cenový rozdíl mezi jejich verzemi USB2 a USB3. Tak se vyplatí vzít levný USB3 model. Ten totiž ve valné většině případě dostupuje daleko větší rychlostí čtení než USB2 zvládne a rychlost jeho zápisu se blíží teoretickému maximu USB2 specifikace i u těch nejlínějších USB3 modelů.

Plus: za navýšení ceny o 10 až 20% máte o dost rychlejší flashdisk než jakýkoliv vyrobený pro USB2 (a to i při zapojení do USB2 portu)
Mínus: nižší výběr tvarů a značek; mírně vyšší cena (tu ale dokáží trumfnout některé dražší USB2 modely).
vivid.sk (11472)|30.8.2012 23:36
[QUOTE=elephant;422933]...[/QUOTE]
To je len teoreticke kalkulovanie. Pokial totiz klucik nezvladne subezny zapis a citanie pri rozumnej rychlosti (napriklad flashky A-DATA), tak moze byt kludne USB3 a nepomozes si.
A toto potrebujes pre Timeshift.