Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Střih a práce s videem: Stažení dat z kamery do notebooku

Neregistrovaný (0)|26.9.2011 15:08
Tazatel: Havlovic

Znění dotazu: Pořídil jsem si kameru Panasonic HDC-SD800EP-K (Full HD, 3CMOS, formát AVCHD), k tomu kartu SDXC 64GB, na kterou se vejde cca 10hodin záznamu, a program Pinnacle Studio 15. Mám problémy se stažením dat z kamery do počítače i s další prací s videem. Kamera má USB a nemá FireWire konektor. Stahování dat přes USB se mi zdá příliš pomalé (trvalo přes 6hodin) a následná práce v programu Pinnacle Studio 15 se staženými video záběry se zadrhává a je prakticky nemožná. Přitom notebook mám docela výkonný a svými parametry (RAM nad 2GB, dvoujádrový procesor nad 2,66GHz, grafická karta 512MB) vyhovuje doporučením jak z návodu na kameru tak na Pinnacle Studio. Notebook mám nově instalovaný s legálními programy včetně Windows 7.
1. Je možné stahovat data z kamery do notebooku jinak než přes USB?
2. Je možné stahovat videa rovnou z karty SDXC vložené do čtečky karet notebooku?
3. Jaký je třeba mít notebook, aby práce se soubory formátu AVCHD byla opravdu hladká?
Děkuji. Havlovic

Technika, které se dotaz týká: Videokamera Panasonic HDC-SD800EP-K, Notebook HP Pavilion DV6, program Pinnacle studio 15
vivid.sk (11472)|26.9.2011 15:17
[quote=Neregistrovaný;368602]RAM nad 2GB, dvoujádrový procesor nad 2,66GHz[/quote]

Co to je nad 2GB? Opis presnu specifikaciu notebooku. Pretoze NAD moze znamenat 4,6,8 GB ... ???
Detto rychlost CPU.

1) Mozes, potrebujes SDXC citacku
2) Plati bod 1, citacka musi podporovat SDXC karty.
3) Co najrychlejsi, Hlavne vela pamate (aspon 8GB), pri vyuzivani efektov je idealny CPU i7. 64bitovy OS je samozrejnostou.
bastlir (3245)|26.9.2011 23:55
[quote=vivid.sk;368604]Co to je nad 2GB? Opis presnu specifikaciu notebooku. Pretoze NAD moze znamenat 4,6,8 GB ... ???
Detto rychlost CPU.

1) Mozes, potrebujes SDXC citacku
2) Plati bod 1, citacka musi podporovat SDXC karty.
3) Co najrychlejsi, Hlavne vela pamate (aspon 8GB), pri vyuzivani efektov je idealny CPU i7. 64bitovy OS je samozrejnostou.[/quote]

Maximální souhlas! Dnes na střih 4GB RAM pro PS 15 je málo. Pokud však chceš využít HW počítače, bez 64b. systému na to zapomeň. A dvě jádra - nic moc. Na střih mám desktop s mnoha disky, s W7U-64b, 6GB RAM (také nic moc) a i7.
havlovic (4)|29.9.2011 13:21
Děkuji za pomoc. Mám Notebook HP Pavilion DV6. Doposud jsem bez problémů používal Pinnacle studio 11 a starší kameru. Bohužel nevím přesně kolik můj NB má RAM. Z vaší odpovědi tuším, že mi tento přístroj nyní nebude stačit. Poradil byste mi prosím, po jakém NB se mám poohlédnout? Děkuji. Havlovic
havlovic (4)|29.9.2011 13:31
Děkuji za pomoc. Mám Notebook HP Pavilion DV6. Doposud jsem bez problémů používal Pinnacle studio 11 a starší kameru. Bohužel nevím přesně, kolik můj NB má RAM, ale asi to bude 4GB. Z tvé odpovědi je mi skoro jasné, že mi tento přístroj nyní nebude stačit. (Sekání obrazu při střihu je nad moje nervy.) Zřejmě máš podobnou kameru a PS 15 a zkušenosti, které mi chybí. Poradil bys mi prosím, po jakém NB se mám poohlédnout? Díky. Havlovic
vivid.sk (11472)|29.9.2011 13:33
[quote=havlovic;369110]... Bohužel nevím přesně kolik můj NB má RAM. ...[/quote]
ved sa pozri: Control Panel/System

tam uvidis nielen RAM ale aj CPU.
RAM vies na notebooku rozsirit, 64bitovy system nainstalovat, s CPU to bude horsie.
co sa tyka noveho notebooku, pozri si nejaky s parametrami
CPU i7, 8GB ram, ostatne podla osobnych poziadaviek.
havlovic (4)|29.9.2011 21:01
Děkuji. Mohl by stačit nb LENOVO IdeaPad V570 nebo LENOVO IdeaPad Y570 ? Který bys doporučil?
vivid.sk (11472)|30.9.2011 13:10
Ja mam specialne preferencie, tazko povedat (okrem toho mi nevyhovuje rozlozenie klavesnice na V570).
Ale myslim, ze Y570 by vyhovoval (Turbo Boost 2.8Ghz sice nie je najviac ale vzdy zavisi od konkretneho SW, ci dokaze efektivne 4jadra@8threads efektivne vytazit. Ale do notebookov sa tusim ani nic lepsie nedava)

Zadalsie by mi prekazal leskly display a pokial nemas externy monitor, aj zakladne rozlisenie 1366x768 nie je bohvieco.
havlovic (4)|30.9.2011 19:44
Dostal jsem od tebe dost dobrých rad a díky za ně. On tomu opravdu každý nerozumí, i když se tak tváří. A návody na použití jsou často zavádějící. Ještě jedna prosba: Jaký by podle tebe byl nejvhodnější NB, abych se už netrápil se střihem ve formátu AVCHD?