Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LED nebo PLAZMA a ještě pár dotazů k tomu

Domingster (28)|23.9.2011 12:51
Zdravím. Potřebuji poradit ohledně výběru TV. Byla by určená ke sledování převážně SD vysílání a občas nějaké to HD. Sledoval bych hlavně sport a pak tedy normální filmy. Dozvěděl jsem se, že na sledování ze 3,5 metrů pro mě bude vhodná velikost 50''+. Ale nevím jakou velikost přesně. 60'' už by bylo moc? A teď k hlavnímu tématu. Nevím, zda pro mě bude lepší LED nebo Plazma. TV bych sledoval převážně přes den, tak nevím, jakou TV zvolit. Plazma je prý dobrá spíše na sledování večer nebo za tmy. Kvalita obrazu při SD vysílání je lepší u Plazmy nebo LED? A jak jsou na tom barvy? Ve většině obchodů s elektronikou pouštějí Blu-ray, takže srovnávat při SD vysílání není možné. Co tedy myslíte, že pro mě bude lepší? Díky.
Pupak2 (328)|23.9.2011 13:00
Mohu ti dopručit jedno. Chovej se jako zákazník. Jdi do speciálky na TV a nech si předvést modely, které tě zaujmou na běžný TV signál. Sám nejlépe posoudíš, co se ti bude líbit a co ne.
Upscaling SD na HD maji skoro všechny TV kvalitní,ale třeba Panasonic plazmy lepší než běžné LCD.
Uvidíš sám, jestli ten rozdíl v kvalitě stojí za vynaložení více peněz. Není nad vlastní názor na základě osobní zkušenosti.
bavorak (1494)|23.9.2011 13:28
na SD su urcite plazmy lepsie, hlavne u vacsich uhlopriecok a este das za to menej penazi. Ale nekupuj nizke modely, u vacsich uhlopriecok len vyssie alebo najvyssie modely! A toho sledovania cez den sa neboj, to co popisuju su maximalne svietivosti bielej pri plnom jase. Tam je naozaj ledka najlepsia.
50" sa neboj, ja ju pozeram z 2,5 m az 3 m a prave kupujem vacsiu cca 60".
111a111 (139)|23.9.2011 14:07
a LG plazmy maju na povrchu sklo s mizernou antireflexnou ochranou, takze ak ma za TV alebo blizko TV okno asi to nebude idealne na denne sledovanie
bavorak (1494)|23.9.2011 14:36
no ano, aj Sam az po PS570 nema ziadnu AR vrstvu, preto pisem brat vyssie modely
Domingster (28)|23.9.2011 14:39
A nemáte nějaký konkrétní typ? Tak do 25 000 Kč? Nebo alespoň jaké značky preferujete. Jinak tedy říkáte, že plazma má obraz lepší? Jinak díky za rady.
eldorado09 (1441)|23.9.2011 14:57
Panasonic TX-P50G30E, TX-P50ST30E
KOCOUR65 (653)|23.9.2011 19:32
50" sa neboj, ja ju pozeram z 2,5 m az 3 m a prave kupujem vacsiu cca 60".
- tak tohle je nejvetsi hloupost co jsem cetl - to rovnou jdi do imaxu a drepni si 3m od platna
lerby (906)|23.9.2011 23:25
Velkost platna v kine ti asi nevadi, ale ked sa rozprava o velkosti telky, tak je z toho hned blbost.
Pupak2 (328)|24.9.2011 07:24
[quote=bavorak;368127]
50" sa neboj, ja ju pozeram z 2,5 m az 3 m a prave kupujem vacsiu cca 60".[/quote]

Pozorovací vzdálenost je věcí nejen rozlišení TV a úhlopříčky, ale rovněž svítivosti panelu. Pro lidské oko není dobré sledovat dlouho objekty s vysokou inteznitou světla. Dochází rychle k únavě zraku a posléze i k jeho poškození. Z hlediska požitku z filmu je ideální 85" ze 3 metrů, ale oči to dlouho nevydrží. Tady musíš udělat kompromis a upřednostnit vlastní zdraví. Volit spíš 60" a dívat se z větší dálky. Vhodné ambientní osvětlení a jas moc nepřepalovat. Já jsem přešel ze 40" LCD na 60" LCD LED a z 2.5m na 4m. Únava očí se výrazně snížila a požitek z filmu zůstal zhruba na stejné úrovni.
lerby (906)|24.9.2011 10:26
V tomto mas pravdu a uzivatelia spolu s vyrobcami LCD si tento fakt len malo uvedomuju.

Hlavne pri strmsej gamme (2,3 a viac ) sa vecer unava a slzenie oci dostavuje velmi rychlo.
Vyrobcovia by mali vhodnejsie navrhovat riadenie podsvietenia a regulaciu kontrastu tak, aby pri velkych svetlych plochach tlmili podsvietenie. No bohuzial robia presny opak aby dosiahli lepsiu ciernu a vyssi papierovy kontrast.

Plazma ( podobne aj CRT ) pomaha vecer setrit zrak tym, ze reguluje celkovy jas obrazovky, cim zvysuje pohodlie pri sledovani TV. Podobny efekt ma aj vhodne zvolene zadne osvetlenie TV, ked je zrenicka oka menej namahana.

Vsetko som napisal z vlastnej skusenosti ale na internete je toho tiez kopa:
http://www.advanced-pdp.jp/fpd/english.html#2
bavorak (1494)|25.9.2011 13:33
[quote=KOCOUR65;368204]50" sa neboj, ja ju pozeram z 2,5 m az 3 m a prave kupujem vacsiu cca 60".
- tak tohle je nejvetsi hloupost co jsem cetl - to rovnou jdi do imaxu a drepni si 3m od platna[/quote]

opat inteligentna reakcia .....