Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: VD: Dvořák šéfem ČT

23.9.2011 11:50
Jiří PiškulaTímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


Dvořák šéfem ČTNovým ředitelem České televize byl zvolen bývalý šéf TV Nova Petr Dvořák. Podle mnohých odborníků byl jasným favoritem mezi kandidáty. Někteří lidé příchod Dvořáka vítají a doufají, že přinese čerstvý vítr do upadající veřejnoprávní TV, jiní mají obavy.
V minulé víkendové diskuzi nezřídka zařadili naši čtenáři mezi „odpad“ zmíněnou TV Nova. Je tedy nasnadě, že příchod Petra Dvořáka do ČT může vyvolávat i velmi nelibé reakce.

  • Jste spokojeni s volbou generálního ředitele ČT?
  • Obáváte se bulvarizace veřejnoprávního zpravodajství po vzoru komerčních stanic?
  • Čím by podle vás mohl Petr Dvořák ČT nejvíce prospět a čím naopak uškodit?

Napište nám své názory, zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní , stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
23.9.2011 11:59
Ivo Mašek[quote]
Jste spokojeni s volbou generálního ředitele ČT?
[/quote]
Já jsem s žádným soudruhem (členem strany, která má na rukou hektolitry krve nevinných lidí) nikdy spokojen nebyl. Mým prarodičům, mým rodičům a mě osobně velmi ublížili.
[quote]
Obáváte se bulvarizace veřejnoprávního zpravodajství po vzoru komerčních stanic?
[/quote]
Ano. A také odlivu schopných novinářů.
[quote]Čím by podle vás mohl Petr Dvořák ČT nejvíce prospět[/quote]
Kdyby odešel. A vzhledem k tomu, že zatajil skutečnost, která by zavinila jeho nezvolení (a on to dobře věděl), měl by se teď zachovat jako chlap (to ovšem soudruzi neumí) a odejít.
23.9.2011 03:47
(CZ)JojoPodepisuji a ztotožňuji se s názorem Ivo Maška. Pokud jsou takto charakterově vybavení lidé voleni do čela veřejnoprávní instituce, pak je něco hodně shnilého ve státě českém.
23.9.2011 04:10
geronimoh[quote=(CZ)Jojo;368155]Podepisuji a ztotožňuji se s názorem Ivo Maška. Pokud jsou takto charakterově vybavení lidé voleni do čela veřejnoprávní instituce, pak je něco hodně shnilého ve státě českém.[/quote]

Nic bych za to nedal, že stejně charakterově vybavení lidé ho tam zvolili ...
23.9.2011 04:40
Ivo Mašek[quote=geronimoh;368163]Nic bych za to nedal, že stejně charakterově vybavení lidé ho tam zvolili ...[/quote]
To máš pravdu.
http://www.novinky.cz/kultura/244911-fenic-chce-od-clenky-rady-ct-omluvu-a-rezignaci.html?ref=boxD
Slušní, poctiví a charakterní lidé pak nemají šanci. Zato vykukové, prospěcháři apod. tu šanci v naší zemi mají. Kdopak jmenuje Radu České televize?
23.9.2011 06:43
spykoAž tak jednoduché to zas nebude,hlavní vinu má RADA,jste si 100%jisti,že Dvořák lhal,kandidátem byla půlka národa,ve sněmovně jich je plno a volíte je,Janeček tam byl 8let i s hrncem másla na hlavě,na komouše nadávate a v mafiánském státě žijete,politika je odporné svinstvo,kterému už dlouho nerozumím-dejte mu aspoň půl roku !!!
24.9.2011 07:51
mirekvNeodeslal se mi příspěvek, žeby cenzura? Podruhé ho teda psát nebudu
_____
Mod I.M.: To se mi občas také stane. Holt technika nikdy nebyla, není a nebude dokonalá. Určitě to nebude cenzura.
24.9.2011 08:47
geronimoh[quote=mirekv;368270]Neodeslal se mi příspěvek, žeby cenzura? Podruhé ho teda psát nebudu
_____
Mod I.M.: To se mi občas také stane. Holt technika nikdy nebyla, není a nebude dokonalá. Určitě to nebude cenzura. [/quote]

I mě už se to stalo. Delší příspěvek je lepší před odesláním zkopírovat do schránky.
24.9.2011 11:56
mirekv[quote=geronimoh;368276]I mě už se to stalo. Delší příspěvek je lepší před odesláním zkopírovat do schránky.[/quote]
nj, to jsem si už 100x říkal a po 101 to bůhvíproč nevyjde.
24.9.2011 12:14
bastlirSouhlasím s Ivo Maškem, že by se toto fórum nemělo politizovat.

Za sebe - charakter - to je sohrn lidských vlastností ve vstahu k okolí. Tedy nesouvisí s politickým přesvědčením.

Jak psal Ivo Mašek:
Kdyby odešel. A vzhledem k tomu, že zatajil skutečnost, která by zavinila jeho nezvolení (a on to dobře věděl), měl by se teď zachovat jako chlap (to ovšem soudruzi neumí) a odejít

S tím souhlasím všemi deseti, jen bych v závorce slovo "soudruzi" nahradil slovem "křiváci". :-)
24.9.2011 02:05
mirekvbastlir: soudruzi - křiváci jedno jest. Tys potkal rovného soudruha?
24.9.2011 07:19
NeregistrovanýSouhlasím s panem Maškem...

Slovo soudruh lze vyložit jednoduše: oslovení soudruhu = seš druhý (a první je kdo?...)
24.9.2011 07:36
bastlir[quote=mirekv;368307]bastlir: soudruzi - křiváci jedno jest. Tys potkal rovného soudruha?[/quote]

A víš že ano, byl to ředitel jedné pražské firmy, a ten měl tu drzost že přijal do práce lidi, které jinde vyhazovali a které mu STB osobně "nedoporučovala". No a tito lidé po revoluci ho z vděčnosti připravili o místo, protože přeci byl v partaji.

Komunistický režim mi z republiky vyhnal strýce a zavřel dědu a zabavili nám majetek, přesto se dovedu na věc a na lidi dívat objektivně, protože nemám rád fanatismus, ať je náboženský, rasový, ekologický, a třeba i antikomunistický. Vždycky si totiž vzpomenu na vzpomínky mé babičky, která říkala, že po válce nejvíc bili stahujicí se německé rodiny ti, kteří s nimi během okupace kolaborovali a jiní slaboši.

Omlouvám se, ale tato diskuse se dostala do krajností, kvůli kterým tu rozhodně nejsem. Proto v tomto tématu je tento můj příspěvek posledním.
24.9.2011 07:53
SlavoF
25.9.2011 10:08
mirekvbastir: Habermannův mlýn, podívej se.
Já se v pohraničí narodil (Žulová na Javornicku), ovšem odsun jsem ještě nezažil. Ale historii od rodičů a sousedů znám. Nikdo Němce nebil. Prostě se museli sbalit, nasedli do vlaků a odjeli. Dokonce za zabavený majetek něco dostali, i když pakatel. My jsme platili hypotéku na domek až do 60. roku. Jenže se dnes o tom nikde nepíše ani nemluví.
26.9.2011 08:23
JindraPceNo já nevidím žádný důvod, proč by měl sám odcházet. Neuvedl pravdivé zkutečnosti, tak by měl být automaticky vykopnut !!! Stejně jak dopadneme ve svých zaměstnáních my ostatní.
15.11.2011 02:10
Ivo Mašek[quote]
Mluvčí brněnského studia České televize Hana Orošová Novinkám pouze potvrdila, že se zatím nezačalo natáčet, protože studio zatím nemá schválený vysílací program od ledna. Předpokládá ale, že do konce týdne bude jasno, a doufá, že pořad zůstane. " Tak trochu počítáme s tím, že natáčet se bude," řekla Orošová.
Diváci však mají "jasno". Stěžují si, že měli přijít na natáčení, ale televize to odřekla s tím, že další natáčení je stopnuto. Na webu nadávají vedení televize. " Je to snad tím, že pan ředitel (Petr) Dvořák chce z diváků vytvořit hloupé loutky radující se z telenovel? Za naše příspěvky by měl taky dát na naše názory. Hrozím se toho, co s ČT za dobu svého působení udělá. Odnož Novy?" rozčiluje se divačka Milena.
[/quote]
http://www.novinky.cz/kultura/250628-ct-rusi-az-kviz-nadavaji-divaci-televize-to-popira.html
.... také se objevují hlasy, že slovutnému panu řediteli "novákovi" vadí vysílací čas Večerníčku, že prý je nevhodné ho dávat před zprávami (cca 50 let to nikomu nevadilo). Zřejmě chce večerníček zrušit (rušení programů se dělá tzv. Nováckým způsobem. Program se přesune na nevhodný čas, udělá se průzkum sledovanosti - a šup s programem do pryč. ....ať žijou zblblé telenovely, které tak hezky magoří část národa)
Ale jsem pevně přesvědčen, že těm, co hlasovali zde v magazínu pro toho nováckého pána, se toto líbí a jsou přesvědčeni, že tak se to má.
15.11.2011 08:47
KamilZAno, pro Dvořáka jsem tady hlasoval a zatím mám pořád názor, že z těch, co prošli do závěrečného hlasování, byl Dvořák odborně nejlepší. Stále nemám jasno (a zřejmě nikdy mít nebudu/nebudeme), jak to bylo s tím jeho KSČ, nějak to vyznělo do ztracena.

Zrušení AZ kvízu se mi nelíbí a nesouhlasím s ním. Je to sympatická soutěž, kde jsou normální lidé a líbí se mi i malé částky výher. Ale na druhou stranu - pokud po něm budou vyžadovat velkou sledovanost a tohle je jedna z brzd, má jiné východisko, než to předělat/nahradit něčím pro "masy", bohužel?
15.11.2011 08:52
Ivo Mašek[quote]
jak to bylo s tím jeho KSČ, nějak to vyznělo do ztracena.
[/quote]
A ty víš o nějaké kauze, která by v tomto modrorůžovém státě nebyla zametena pod koberec - tedy záhadně nevyšuměla?
[quote]
pokud po něm budou vyžadovat velkou sledovanost a tohle je jedna z brzd, má jiné východisko, než to předělat/nahradit něčím pro "masy", bohužel?
[/quote]
Veřejnoprávní televize nemůže koukat na sledovanost svých pořadů, jako televize privátní. Ve veřejnoprávní (tedy státní) televizi se musí vysílat pořady pro všechny občany (proto si ji platíme a stát ji dotuje). Tedy i programy, na které se kouká menšina občanů (bohužel je to ta menšina normálních, nezblblých z pitomoseriálů)
15.11.2011 09:56
KamilZ[quote=Ivo Mašek;378128]Veřejnoprávní televize nemůže koukat na sledovanost svých pořadů, jako televize privátní. Ve veřejnoprávní (tedy státní) televizi se musí vysílat pořady pro všechny občany (proto si ji platíme a stát ji dotuje). Tedy i programy, na které se kouká menšina občanů (bohužel je to ta menšina normálních, nezblblých z pitomoseriálů)[/quote]
S tím naprosto souhlasím, ale tohle není problém Dvořáka, ale RRTV apod. Respektive je to problém Dvořáka v tom, že by měl RRTV a ostatní o tomhle přesvědčit. Díky vládě a sněmovně má argument - netrápí ho sledovanost kvůli příjmům z reklam...

BTW, jsem zvědavý na Kocourka, jestli to také dopadne obdobně. Tam se ale do něj asi obuje i manželka, ten to bude mít těžší. Možná, že by ho mohl Dvořák najmout místo Krause. Ta jeho tiskovka byla ještě lepší než Uvolněte se, prosím :D.
15.11.2011 10:22
MIHI[quote=Ivo Mašek;378056]http://www.novinky.cz/kultura/250628-ct-rusi-az-kviz-nadavaji-divaci-televize-to-popira.html
[/quote]

To jsou zase novinářské bláboly vycucané z diskuzí. S realitou to nemá nic spoečného. Prostě se stále pracuje na schématu od ledna a protože ještě není hotové, tak nejsou dány pořady do výroby.
17.11.2011 08:36
18.11.2011 09:12
KamilZŠéf ČT Dvořák: Klausova rozcvička na obrazovku nepatří, ukradené pero ano: http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-53701390-sef-ct-dvorak-klausova-rozcvicka-na-obrazovku-nepatri-ukradene-pero-ano
18.11.2011 10:04
Ivo MašekNo tak to jsem tedy zvědavý, jestli také veřejnost prostřednictvím veřejnoprávního media seznámí např. s tímto:
http://www.sinagl.cz/z-nasi-korespondence/hovori-prave-propusteny-politicky-vezen-polistopadoveho-rezimu-ing-jiri-fiala.html
[quote]
.... Musel by to být ovšem jiný ministr spravedlnosti. Na současného je podané důvodné trestní oznámení, které se samozřejmě neřeší, stejně jako mé na Ing. Michaela Hrbatu, náměstka ministra obrany Alexandra Vondry. Média o nich stále poslušně mlčí ....
[/quote]
11.12.2011 09:37
KamilZTak tohle mi opravdu hlava nebere :-(.

Události ČT budou od Nového roku začínat v 18:59, Počasí už v 18:54: http://www.digizone.cz/aktuality/udalosti-ct-budou-od-ledna-zacinat-v-18-59/
11.12.2011 10:39
Ivo MašekTo jsou manýry lidí, kteří byli ve vedení privátních TV, kde se naučili, že podstatný není pravdivý obsah, ale podstatné je být první. Pokud se takový člověk dostane do veřejnoprávní TV na nejvyšší post, pak si logicky s sebou bere to, co se naučil a prosazuje to i tam, kde být první není důležitější, jako být objektivní a obsahově na úrovni
Ale to není ještě to nejhorší. Časem se budeme v hlavní zpravodajské relaci dovídat, jaký mejdan ČT připravuje (živý vstup), dále, jaká moderátorka bude čekat dítě (živý vstup), jaká moderátorka právě porodila dítě (živý vstup), kde zloděj ukradl někomu kabelku (živý vstup), atd., atd.
Soudruh Dvořák tomu ještě dá tzv. na pr.....
11.12.2011 04:30
KamilZZačínám pomalu ztrácet iluze. To si ČT nedokáže zhodnotit reportéry sama?

Šéf ČT chce, aby hejtmani zhodnotili krajské reportéry: http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-54167880-sef-ct-chce-aby-hejtmani-zhodnotili-krajske-reportery-neuveritelne-zlobi-se-gazdik
12.12.2011 07:26
Ivo MašekJsme postkomunistickou zemí, kde vstupenkou do horních pater je bývalá aktivní účast v KSČ (lidem to tu ale nevadí a ještě to i mnozí obhajují 9-)). S tím logicky jde ruku v ruce cenzura a podobné výstřelky krvavé strany.
Media už teď jsou v rukou správních rad, kde sedí politici a ti určují (cenzurují), co se bude občanům předkládat (polopravdy, zamlčování některých věcí, ........ ). je potřeba také sahnout na "krajánky".
6.1.2012 07:01
KamilZTak opravdu ČT silně "novatí", měli jste s tím pravdu. Nová skladba počasí v 18:54 a událostí, to je hrůza. Nejdřív moderátoři řeknou jednu upoutávku na zprávy, pak je předpověď počasí v rádoby interaktivním stylu diskuzí "přes plazmu" moderátorů událostí s moderátorkou počasí , která nám nakonec nezapomene připomenou, že začínají události.
Ráno je zpět opět duplicita Studia 6 na ČT1 a ČT24 - proboha proč? To chtějí fakt tak šetřit, že raději zaplácnou drahocený vysílací čas stejným programem?

Večerníček na ČT2 mi nevadí, ale tohle velmi silně :-(. Myslel jsem, že je Dvořák větší profík a bude se ve veřejnoprávní TV chovat jinak než v TV Nova. Škoda.
6.1.2012 11:23
mirekvTa ranní duplicita mě celkem štve, na moravské vysílání na jedničce jsem si docela zvykl. Kdyby tam byla alespoň nějaká alternativa, ty zprávy pořád dokola mě štvou.
8.1.2012 05:55
Ivo MašekCo se v mládí soudruh naučil ................ ., a neb starý klacek už neohneš. (proto jsem tu soptil na bývalého mocipána z NOVY - bylo mi jasné, že co se naučil jinde, bude používat na novém místě., je to celkem normální jev běžný u většiny lidí )
29.2.2012 08:43
KamilZTak se bojím, že od dubna se už nebudu moci dívat na zprávy, protože žádná TV je nebude mít použitelné. Tohle je aspoň pro mě docela síla: http://www.digizone.cz/aktuality/udalosti-ct-od-dubna-s-zeleznym-savarovou/. Jenže to bude bohužel na lidi fungovat, protože už dnešní (totálně zprzněné) počasí na ČT1 v 18:55 má vyšší sledovanost, než mělo to předchozí. Asi jsem divný :-(
29.2.2012 09:49
aija myslel , ze v hlavnich zpravach to jen nekdo cte, co si kdosi usmysli, ze by mohla zprava byt .... :-)
1.3.2012 08:02
Ivo MašekJenomže u nás to není jako u BBC, CNN, TV France, atd. Kde hlasatel přečte zprávy, jak mu poslaly tiskové agentury a nijak ty zprávy nekomentuje a nepřidává svůj názor. protože diskuze k těmto zprávám pak chodí v jiných pořadech, kde ovšem není jeden diskutující se svým názorem, ale těch lidí je tam více, což je správné a tak to má být. ..... u nás je cenzura a za svobodně vyjádřený projev nahlas, tě s klidem šoupnou do basy - a to tě ještě k tomu odsoudí soudkyně, jejíž muž má statut kmotra v jedné vlivné politické straně. (kam se na nás hrabe sicilská mafie)
1.3.2012 08:28
LadysU nas si TV media v posledni dobe zvykla lidi akorat nasirat, nacnou nejakou reportaz a kauzu, patricne to okomentuji cili naserou a nic dal se nedeje.

Je lepsi se na nase zpravy fakt nekoukat.
3.4.2012 08:59
KamilZTak co říkáte na nové události? Za mě hrůza :-(. Díval jsem se v neděli, díval jsem se včera, ale dneska už jsem se je celé nedal a vypnul. Aspoň bude zase o něco více času :-). Alespoň, že počasí 17:55 na ČT24 je normální. Už je jasné, proč jsou nové Události tak dlouhé - s tou jejich stupidní interaktivitou, věčným přecházením po studiu a kladením hloupých otázek kolegům "v terénu" by to při stejném počtu příspěvků prostě nestihli.

Silným povahám doporučuji přečíst tohle: http://www.digizone.cz/clanky/potesilo-by-nas-kdyby-udalosti-porazely-primu/ . Jeden z rozhovorů, co se panu Potůčkovi povedl, 10:1 pro něj. Přesně se trefil do toho, co mě na nových událostech a počasí vadí. Tolik demagogie ze strany ČT se hned tak nevidí. Něco zhruba ve smyslu:
Otázka: Proč nejsou příspěvky nějak tématicky seskupeny?
Odpověď: BBC to také tak má
Otázka: ČT ale není BBC
Odpověď: BBC to také tak má
Otázka: Není to proto, aby diváci po určitém bloku, který je zajímá nepřepli jinam?
Odpověď: BBC to také tak má
4.4.2012 09:35
4.4.2012 07:26
Ivo MašekNa zprávy na NOVĚ jsem se nekoukal, ani nepamatuji. Letos to ještě nebylo a minulý rok ani nepamatuji. NOVA totiž nezná zpravodajství. To, co předvádí o hlavních zprávách, má ke zprávám moc daleko.
19.4.2012 02:19
Ivo MašekNová loga České televize:

[ATTACH=CONFIG]17529[/ATTACH]