Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rozhodnutí mezi:Xtreamer,Dune,Popcorn

zatty (1215)|22.9.2011 15:18
Ahojte,

řeším rozhodnutí pořízení nového MMC. Teď mám asuse HD2...moje původní verze byla využít mé vaio(VPCEB1E1E) jako mmc ale opouštím od toho...grafika dobrá ATI 5470HD ale žádná ext. zvuková karta se mi nezamlouvala....hlavně kvůli ceně...cca 4.tis. nebo D/A převodník ale ty jou od 7tis.výš....tak za ty kačky si radši koupím celou novou krabičku....

v původním výběru byly Dune smart HD1 a Popcorn hour A-210 oba stroje výborné a splňují vše pro dnešní dobu.....cena cca do 5tis.kč...

Pak sem si ovšem položil otázku co za dva roky...100Gb bluray bude standartem a ripy o velikstech 40-60gb budou normální záležitostí...budou tyto stroje dostatečně výkoné?

proto si chci obhájit investici o 2tis. větší tedy okolo 7tis. za Xtreamer ultra

neznám osobně kdo tuto strojovnu vlastní tak se vás ptám jestli si mám sám v sobě tuto myšlenku obhájit....

P.S. víc jak 7tis. nedám bo notas na net mám,jako 3D bluray brzy přibude onkyo bd-809 (s marvellem)
Pytkin (7947)|22.9.2011 15:21
XBMC je dobre riesenie .. a ide aj na Xtreamer Ultra ..
persson (299)|22.9.2011 18:32
[quote=zatty;367932]Ahojte,

řeším rozhodnutí pořízení nového MMC. Teď mám asuse HD2...moje původní verze byla využít mé vaio(VPCEB1E1E) jako mmc ale opouštím od toho...grafika dobrá ATI 5470HD ale žádná ext. zvuková karta se mi nezamlouvala....hlavně kvůli ceně...cca 4.tis. nebo D/A převodník ale ty jou od 7tis.výš....tak za ty kačky si radši koupím celou novou krabičku....

v původním výběru byly Dune smart HD1 a Popcorn hour A-210 oba stroje výborné a splňují vše pro dnešní dobu.....cena cca do 5tis.kč...

Pak sem si ovšem položil otázku co za dva roky...100Gb bluray bude standartem a ripy o velikstech 40-60gb budou normální záležitostí...budou tyto stroje dostatečně výkoné?

proto si chci obhájit investici o 2tis. větší tedy okolo 7tis. za Xtreamer ultra

neznám osobně kdo tuto strojovnu vlastní tak se vás ptám jestli si mám sám v sobě tuto myšlenku obhájit....

P.S. víc jak 7tis. nedám bo notas na net mám,jako 3D bluray brzy přibude onkyo bd-809 (s marvellem)[/quote]

Presne, xtreamer ultra s XBMC - uplna dokonalost
peatro (1054)|22.9.2011 19:23
nevim co je na tom dokonale....jasne minusy- disign, rozmery, spotreba, hluk, cena
za ty prachy uz by mohli prijit s necim, co by bezelo na tegra2, kdyz uz to zacli cpat i do telefonu :-(
zatty (1215)|22.9.2011 21:23
[quote=peatro;367976]nevim co je na tom dokonale....jasne minusy- disign, rozmery, spotreba, hluk, cena
za ty prachy uz by mohli prijit s necim, co by bezelo na tegra2, kdyz uz to zacli cpat i do telefonu :-([/quote]

cena je dobrá,design a rozměry jsou mi jedno, hluk asi nebude silnější jak můj notas s 2Tb hdd když jedou na plno při sledování filmu a hraní...tyto mínusy jsou mi úplně jedno...chci něco za náhradu notase na kvalitní podívaní....

a co se týče spotřeby tak na tu kašlu nejvíce....zesák si bere 400w takže nějakých pár 10w se ztratí...(jinak o úsporu se stará UE55D8000 s 80w)
KamilZ (10277)|23.9.2011 21:39
[quote=zatty;367932]Pak sem si ovšem položil otázku co za dva roky...100Gb bluray bude standartem a ripy o velikostech 40-60gb budou normální záležitostí...budou tyto stroje dostatečně výkonné?[/quote]
V tom případě počítej s tím, že za dva roky budeš potřebovat 10>TB HDD, které do dnešních zařízeních stejně nenarveš. A proč by se vlastně měly filmy takto nafouknout? Myslíš, že už bude standardem 4K? Pokud ano, tak stejně budeš měnit celou linku, včetně TV a v tom už se nové MMC (v té době zase za 2.5 kKč) ztratí.
zatty (1215)|23.9.2011 22:22
telky měním každý rok... a až bude 4k2k v naších končinách dostupná tak budu mít doma tunu televiz byt Toshiba ZL2 je sen a ZL1 jsem chtěl ale nesehnal bo ji tady nedovážejí....

jen prostě stojím před rozhodnutím koupit něco za 5tis. když vím že na trhu je věc která je o cca 2tis. drahžší ale o spoustu tříd výkonější....jak sem psal chci náhradu za vaio do kterého nemíním nacpat tolik peněz jako za nové MMC které je vhodnější volbou...o BD disky se bude starat Onkyo BD SP-809 s Qdeo ™ Technology od Marvella takže pohoda......

prostě se mi jedná o význam investice 2tis.kč....
KamilZ (10277)|23.9.2011 22:30
Pokud měníš TV každý rok (což Ti závidím :-) ), tak bych rozdíl 2tis. neřešil a šel do Ultra.
zatty (1215)|23.9.2011 22:47
nejde mi o to že telky mám každý rok a ani respektivě o ty dva tisíce ale o to jestli je ta rozdílná cena 2tis. kč natolik znatelná že do toho jít....

já jsem přesvědčen že ano....

ale je spousta lidí i v mém okolí a bojí se zeptat tak sem to nakousl já chtěl bych vědět názory i ostatních....

jestli opravdu je ta ultra natolik dobrá že pro ty kteří řeší tu kačku je to dobrá investice nebo ne...

jak sem psal pro mne ANO protože to nechci nacpat do noťasu....
KamilZ (10277)|24.9.2011 06:22
Hlavní rozdíl je v tom že Ultra je prakticky klasické PCčko se vším, co s tím souvisí s poměrně neomezenými možnostmi (ať už volbou OS, DLNA serveru apod.). Spíš mi ale přijde zbytečné kupovat Ultra a Onkyo BD-SP809. Když k Ultra přidáš externí BR mechaniku, tak Ti myslím udělá srovnatelnou službu (mimo 2x HDMI OUT, ale to předpokládám stejně nevyužiješ - nebo máš i projektor?). Co k tomu máš za audio a bedny?
zatty (1215)|24.9.2011 07:22
AVR onkyo tx-sr 508,dvd onkyo dv-sp 405 a bedny aktualně set magnat suprame 1000 ale příští rok výměna za Focal JM Lab Chorus 836.....

BD je prostě do sady...a k ext mechaniku určitě kupovat nebudu....

co se týká projektoru tak ten přibyde taky hned po bednách....proto příští rok oželím novou bednu a vrazím to beden které budu mít na hodně hodně dlouho
KamilZ (10277)|24.9.2011 07:35
OK, Tvé rozhodnutí. Akorát mi tam nehraje to Onkyo tx-sr 508. Vzhledem k ostatním komponentám je to lowend :-).
zatty (1215)|24.9.2011 07:50
neboj ten půjde taky......nejsem blázen....k aktuální sestavě reprobeden je naprosto dostačující a plně vyhovující....k novým repro přibude i daleko vyšší řada onkyo nejspíše 8 řada (809)
KamilZ (10277)|24.9.2011 08:05
Tak potom ten BR chápu. Asi není co dodat, jen Ti pogratulovat k výběru a tiše závidět :-).
zatty (1215)|24.9.2011 08:09
to je plán na příští rok...snad do toho nic neskočí jako třeba včera lednička a myčka -36tis. a úspory na repro jsou v čudu...nu co už