Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Bitrate -GSpot - VirtualDubMod

pavelpt (2713)|24.3.2005 22:13
Přišel mi ze satelitu film - Soul Plane,zběžně jsem ho zkontroloval GSpotem - Qpel není,GMC není,kodek XVid, File lenght correct, tedy všechny parametry v takovém stavu,aby to jelo na stolním přehrávači, jako desítky jiných.Napasoval jsem titulky, cvičně si to projel kvalta jakžtakž (tedy obrazu,ne samotného filmu, jeho obsahu).
Vypálil jsem to spolu s dalšími 5 filmy na DVD, těch 5 filmů v pohodě, tento samá kostka.Říkám si co se děje, mrknu na parametry jestli není něco nějak divné -Xvid,MP3,bitrate 921,nic podezřelého.
Přešel jsem k PC ještě jednou na to pustil GSpot a všiml jsem si detailu - bitrate 672, není se co divit, tak málo už nezvládne,ale proč sám ukazuje 921, no nic předělám to na vyšší tok a bude to
Hodím to do VirtualDubMod, mrknu na File information-bitrate 921.Zhasnu - GSpot 672.

Jeden z programů hrubo kecá, asi VDM.

Dotaz: Co lze kromě délky souboru objektivně zjistit,abych si mohl sám vypočítat bitrate nebo co programy zjišťují a co čtou z hlavičky, protože něco je blbě a pro příště budu muset zavést asi další parametr ke kontrolování.
Tilk (295)|25.3.2005 17:43
Prisiel ti zo satelitu? Cez aku sluzbu?
pavelpt (2713)|26.3.2005 12:08
Sattorrent.
Tilk (295)|26.3.2005 12:28
Aha. Aj som si to myslel. Mas ten program za tych 5 kyl? Posles mi ho? :-D
A podla velkosti videa a jeho dlzky urcite spoznas, ktory z tych bitrate je spravny tak sa proste riad podla toho programu ktory to vyratal sparvne a hotovo.
pavelpt (2713)|26.3.2005 14:43
Dobrá rada nad zlato.

A teď si představ, že kromě onoho datového toku jsou všechny parametry stejné.
Tilk (295)|26.3.2005 15:09
A posles mi ho teda?
pavelpt (2713)|26.3.2005 20:09
:-?
Tilk (295)|27.3.2005 11:25
Skoda :((
pavelpt (2713)|27.3.2005 13:21
to Tilk

Otazníky tam byly, protože jsem nepochopil, co po mně chceš

to all

Předělal jsem to ve VDM s datovým tokem 900 kbps, ve stolním to jede v pohodě, VDM mi ukazuje, že je to 900 a GSpot pro změnu 671 kbps.

Tak nevím, kde se ty čísla berou, každopádně nefukčnost teda nebyla v bitrate, takže jsem znovu porovnával, abych se vyhnul problémům v budoucnu a ještě mě napadlo, že původní soubor byl dán dohromady NanDubem, že by dělal nějak jinak interleaving ?
vlada (3470)|27.3.2005 17:34
pavelpt> Předpokládam, že to je VBR, takže jde o to, jaký bitrate tě zajímá. Maximální, minimální nebo průměrný? Průměrný je celkem jasný, vezmeš velikost filmu, odečteš velikost zvuku + pár MB pro overhead a máš velikost samotnýho videa. Z dýlky filmu potom spočítáš průměrný bitrate. A uvidíš, kterej program kecá.
pavelpt (2713)|27.3.2005 22:47
Hm...

Bůhví jak je to, protože v XVid Configuration mohu nastavit pouze "Target bitrate", což jestli dobře překládám je cílový (konečný) datový tok, tedy asi průměrný. :-?

U jiných filmů to vcelku sedí např. 946 ukazuje (vypočítá :-? ) GSpot,
950 ukazuje (přečte z hlavičky :-? )VDM.
vlada (3470)|28.3.2005 13:45
pavelpt> V XviD můžeš nastavit i cílovou velikost souboru, pokud teda komprimuješ dvouprůchodově. U jednoprůchodovýho to myslim nabízí jenom konstantní kvantizer a bitrate.
pavelpt (2713)|28.3.2005 18:03
Jasné, ale velikost souboru mě nezajímá, dávám avi na DVD jako data a jestli se mi vleze na nosič o jeden víc nebo míň, mi je celkem jedno.
Chtěl jsem tím říci, že vlastně nevím co nastavuji, není to ani min, ani max, ani average, ale target.

Udělal jsem ještě několik testů, ukazuje to víceméně stajně.Akorýt ten jediný film.Ale vzhledem k tomu, že po rekodování (i když vlastně nevím s jakým bitrate) to jede, takže dík všem za snahu a kašlu na to.Život jde dál a nemusím všemu rozumět.