Vyskytla se mi za dlouhou dobu co stříhám na platformě Adobe Premiere následující věc. Po standardním natažení klipu do projektu via Capture ve formátu HDV 1440x1080i /25 fps a jeho následné umístění do Timeline, jsem zjistil rozdíl mezi zvukem a obrazem v rozpětí 14 framů. Když probíhal Conforming tak jsem zaregistroval v okně Project, jak jsem postřehl, že u natahovaného klipu bylo pod FrameRat hodnota 29,9 fps, které se ale po proběhnutí Conforminku změnilo na 25 fps, tak jak to samozřejmě by mělo být. Natáčeno bylo na Sony HDR-HC1 v PAL a HDV formátu. Zajímavé je, že druhá kazeta, která následovala jak v kameře, tak při Capturingu nevykázala žádný problém. Natáčeno bylo na kazety Sony Premium. Zajimavý je fakt, že při projekci klipu, který byl nesynchronní v Premiere, ten samý při projekci v Media Player Classic byl obraz se zvukem naprosto synchronní. Kde by podle vašeho názoru mohl tento problém vzniknout. Čistě teoreticky je možné, pokud na kazetě by byl původní záznam ve 29,9 fps, by při nahrávání nového klipu v kameře tento fps byl zachován, přestože kamera je nastavena na 25 fps? Zní mě to absurdně, ale přesto ??