Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Instaloval už někdo průhlednou parabolu?

bastlir (3245)|19.9.2011 19:04
Transparentní (průhledná) parabola je vhodná do míst a budov, kde by instalace paraboly kovové mohla narušit kulturní rámec objektu.
Proto prosím všechny, kteří s ní mají již praktické zkušenosti, aby se o ně podělili. Nezajímají mě tabulkové údaje, nýbrž praxe a to zejména v povětrnostní odolnosti a v dosaženém "výkonu".

Zároveň prosím, aby se do této diskuze nezapojovali teoretici a lidé "z doslechu". Děkuji
mirekv (7169)|20.9.2011 07:47
No to jsem teda zvědavý, kdo Ti odpoví, když nemíníš o věci ani diskutovat. Sám jsem zvědavý na reakce, protože mi to přijde jako blbost.
kofolak (294)|20.9.2011 10:13
Hod sem nejaky link, nech sa aspon pozriem ako to vyzera.
bastlir (3245)|20.9.2011 10:21
Na obrázku
transparentni.png
Ivo Mašek (10205)|20.9.2011 10:23
Mají to třeba tady:
http://www.antenyshop.cz/satelitni-anteny-paraboly/satelitni-parabola-transparentni-pruhledna.html
http://www.sepo-nb.cz/2349-satelitni-paraboly/62716-parabola-tran-85-+-lnb-0-05db-transparentni/?run=0&fev=0
A měla by fungovat jako každá jiná., i se tak chovat. Až se zapráší, tak bude vypadat jako všechny skleněné budovy (už nebude tak průhledná)
parabola2.gif parabola1.jpg
kofolak (294)|20.9.2011 13:02
dik za obrazky, celkom zaujimave, dufam, ze casom nezazltne, teda bude kvalitna-svetlostala
Ivo Mašek (10205)|20.9.2011 13:17
[quote=kofolak;367465]dik za obrazky, celkom zaujimave, dufam, ze casom nezazltne, teda bude kvalitna-svetlostala[/quote]
Pokud si ji namontuješ někam do čistých hor, idealně Alpy, nebo někam k severní točně, kde je minimum svinstva v ovzduší, tak pak ano - bude stále krásná a průhledná. ovšem, pokud si ji namontuješ někam do velkých měst, nebo průmyslových aglomerací, kde jsou chemičky (mastný prach), šachty, továrny, apod., tak to tedy po nějaké době ten zázrak ztratí svůj glanc a průhlednost a jaksi zešedivý. Neumeje to ani déšť, spíše naopak, ještě na to nějaké to svinstvo přidá (mastný prach je fakt sviňa)
interfernet422 (1575)|20.9.2011 14:40
Takže nakonec bude vypadat stejně jako normální šedá parabola. A to se vyplatí 9-)
Co z toho, že ten talíř je průhledný, když ty úchyty a ráhno s LNB kompletně kazí umělecký dojem. Materiál bude nějaký plast s naneseným kovovým filmem, ten můžou možná taky narušit kyselé deště. Než tu skleněnku, tak to už raději něco takového.



mirekv (7169)|20.9.2011 15:27
Tak to teda hledím, že něco takového existuje! Účelnost ovšem nevidím.
Ivo Mašek (10205)|20.9.2011 15:32
[quote=mirekv;367500]Tak to teda hledím, že něco takového existuje! Účelnost ovšem nevidím.[/quote]
Ale zase na oko je to hezký. I ta průhledná parabola. Ovšem, my zde staršího ročníku už spíše hledíme na funkci a design odsouváme na další pořadí žebříčku. :)
geronimoh (2327)|20.9.2011 16:30
Pokud někde kazí bílá kovová parabola vzhled budovy, tak je také možnost parabolu adekvátně barevně upravit, aby co nejméně kazila vzhled budovy. Ta průhledná parabola by snad měla význam, pokud by k ní byly i průhledné držáky paraboly a LNB.
mirekv (7169)|20.9.2011 17:12
Průhledný LNB :D:BB:
bastlir (3245)|20.9.2011 21:24
Opakuji dotaz: Jiiž to někdo instaloval?

Sorry, kdo si o tom co myslí není podstatné. Móda a poptávka se neřídí vždy logikou a realitou.
kofolak (294)|21.9.2011 14:37
Mozno ich je nainstalovanych uz kopec, len sme si ich nevsimli :D a ked dali aj tie priehladne LNB, tak to ich ani nikdy nezbadame :-D
Dnes som videl v obchode takuto zaujimavost PAR PRO 67 Panorama
bastlir (3245)|21.9.2011 16:23
[quote=kofolak;367674]Mozno ich je nainstalovanych uz kopec, len sme si ich nevsimli :D a ked dali aj tie priehladne LNB, tak to ich ani nikdy nezbadame :-D
Dnes som videl v obchode takuto zaujimavost PAR PRO 67 Panorama[/quote]


S tou průhlednou parabolou za mnou přišel kámoš, že chce být IN, abych mu jí sehnal a nainstaloval. Co si o tom myslím, nebudu komentovat, ale dá se předpokládat nový trend (móda).

Tu parabolu, na kterou jsi poslal odkaz, jsem již dávno viděl a mám dojem snad ještě v dobách analogu na pařížské výstavě obytných přívěsů. Podobné se prodávají i skládací - tzv. kufříkové.
Pitomec (10211)|21.9.2011 18:38
Ta parabola je blbost proto, že není kovová a navíc jak už zaznělo, tak po prvním roce provozu bude "hýřit" všema barvama. Nedávno jsem ji měl v ruce a nechtěl bych ji ani zadarmo :-k
bastlir (3245)|21.9.2011 18:43
[quote=Pitomec;367718]Ta parabola je blbost proto, že není kovová a navíc jak už zaznělo, tak po prvním roce provozu bude "hýřit" všema barvama. Nedávno jsem ji měl v ruce a nechtěl bych ji ani zadarmo :-k[/quote]

No dobře, ale proč to řešíš? Jsou prostě lidi, kteří ji "nutně" potřebujou. Zrovna tak jako jsou lidi, kterým stačí Octávka a jsou lidi, kteří musí nutně po Praze jezdit v Hummerovi.
Pitomec (10211)|21.9.2011 18:58
Já to přece neřeším (a ani nejsem autor tohoto vlákna) a pouze píšu svůj názor. Každý ať si to pak přebere jak chce.
shark1 (44)|19.4.2014 04:01
docela by me take zajimaly realne zkusenosti. vyhledove me prisla tahle parabola jako idelani. bez ohledu na to jestli je nebo neni "in", jako skvela vec se mi zda to, ze v ramci moznosti minimalizuje rusivy vzhled klasickych parabol na strese.
jasne , stozar, konvertory atd budou stale videt, nicmene to co vypada nehjur, parabola, bude aspon trochu potlaceno.

to ze bude po nekolika letech hyrit barvami , jak tu nekdo pise, je prave duvod proc se treba ja ptam na zkusenosti, a hlavne , urcite i po nekolika letech bude tahle parabola mene napadne nez zrezivela bila, klasicka parabola.. ;-)

osobne mi to prijde jako skvely napad. a i proto se ptam na vase zkusenosti.
bastlir (3245)|19.4.2014 11:14
Ačkoliv jsem ji ještě nedržel v ruce, kolem jedné takové jezdím. Kupodivu si stále drží svoji čirost, pravdou však je, že je na ni více vidět prach. Přesto si myslím, že tato parabola nebyla určena na střechu, ale naopak na zeď, kde by nehyzdila fasádu. A tam jde čas od času umýt.