Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVBViewer zobrazení času

Retiree (659)|19.9.2011 18:19
DVBViewer Pro s češtinou zobrazuje v EPG i v časovači anglosaský formát času a anglicky zkratku dne v týdnu.
OS Win7Pro64cz, DVBV předposl. a poslední (3.9) verze, starší i nová čeština.
Zobrazení času ve W7 i u dalších aplikací OK (české).Tytéž verze DVBV na jiném pc s w7home32cz bez problému. Kde hledat chybu, předpokládám v OS, ne v DVBV...
vivid.sk (11472)|19.9.2011 19:29
Pokial viem, posledna verzia je 4.9.0
Aktualizuj si DVBV.
A co sa tyka zobrazenia casu, pozri a skontroluj regional settings V OS.
Retiree (659)|19.9.2011 20:16
Sorry, verze 4.8 a poslední 4.9. Místní nastavení OS je, předpokládám, OK. DVBV>Timer: V horní části s přehledem naplánovaných pořadů je čas anglicky v anglosaském formátu (AM a PM mi při plánování jaksi nesedí), dole u konkrétní navolené položky je čas správně ve 24hodinovém formátu...
Timer.jpg
vivid.sk (11472)|19.9.2011 20:43
Ja tam mam spravne 24hodinovy cas (pritom mam system aj DVBV v anglictine).
Den mi ukazuje "po" (ako pondelok).

Ja to vidim na zle systemove nastavenie.
Retiree (659)|19.9.2011 20:51
Taky mám ten pocit, ale netuším, kde a co hledat... Hodiny OS (ikonka vpravo dole) ukazují správně.
vivid.sk (11472)|19.9.2011 21:47
start/control panel/Region and Language
Retiree (659)|19.9.2011 22:05
Díky za snahu, nechci se učit základní ovládání W7, ale vytipovat problém.
Rekapitulace:
Nastavení formátu data a času ve W7 správně, viz ikona času v oznamovací oblasti.
DVBV nemá nastavení formátu, snad souvisí s nastavením jazyka?
Postřeh:
V souboru timers.xml je formát data a času správně, DVBV jej přesto zobrazuje "anglicky"
vivid.sk (11472)|19.9.2011 22:15
Vidim ze si nerozumieme.
Ja nepisem o formate datumu a casu (to sa nastavuje inde).
Ja vravim o regionalnom nastaveni. Ano, odtialto player berie nastavenia, ktore pouziva/zobrazuje.


P.S. pokusne som zmenil nastavenia na Anglicke, hned som to mal tak, ako ty v screenshote. Odporucam tie zaklady W7 predsa len dostudovat. :D
Retiree (659)|19.9.2011 22:43
Takže
start/ovládací panely/Hodiny, jazyk a oblast/oblast a umístění/.../ - Aktuální místo: Česká republika
(výborná domluva mezi uživatelem české a anglické mutace)

Pro upřesnění:
Jednotlivé verze W7 se v některých detailech dost liší, jazykové mutace se rovněž dost liší (kromě jazyka)
Já píšu o problému ve Windows 7 Professional 64bit CZ, porovnávám také s Win7 Home Premium 32 bit CZ.
Ty máš anglickou mutaci, už v té struktuře menu se neshodneme
Takže díky za snahu, ale problém bude asi jinde, nicméně dle rady studuju a studuju
vivid.sk (11472)|19.9.2011 23:00
Ja mam aj XP aj Win7 v oboch nie je ziadny problem so zobrazenim v DVBV.
Co je vsak zaujimave, ihned po zmene regionu sa bola viditelna zmena, takze to zrejme s tym nieco bude mat spolocne.

Dalsia moznost je vymazat nastavenia (adresar CMUV v profile) a skusit to nastavit znovu.
Ale to je len tip.
Retiree (659)|20.9.2011 10:26
Tak jsem to vzdal a DVBV zcela odinstaloval (pomocí Advanced Uninstaller PRO v10) a znovu nainstaloval v4.9. Stav je stejný. Takže chyba je buď ve mě, nebo v nějakém skrytém nastavení W7 (nebo v nastavení, kterému nepřikládám důležitost). Opakuji, že zobrazení data a času ve W7 i v jiných programech je vpořádku.
Retiree (659)|20.9.2011 18:01
Tak jsem znovu prošel nastavení související s nastavením času, data a pod. Zkusil jsem změnit oblast na Velkou Británii, zobrazení ve win zůstalo české, vše jsem vrátil do původního stavu. Zobrazení v DVBV stále chybné. Rezignoval jsem, dokončil instalaci DVBV výběrem oblíbených kanálů a hle, zobrazení data a času najednou dle českých zvyklostí...
Začal jsem psát tento příspěvek a zjistil, že mi kdosi změnil nastavení klávesnice z QWERTY na QWERTZ. Já to nebyl, nikdo jiný s pc nepracuje. Léta jsem zvyklý na QWERTY, takže v nastavení klávesnice jsem měl Angličtinu (US), klávesnice US mezinárodní a jako druhou Čeština (Česká
republika), klávesnice česká QERTY a US (mezinárodní). Navíc tam přibyla i Velká Británíe a klávesnice česká, ta ovšem byla QWERTZ. Po odstranění celé Velké Británie (samozřejmě pouze klávesnice) píšu opět na QWERTY jak jsem zvyklý a zobrazení datumu, času, dne v týdnu atd. v
DVBV je stále české!
Jaksi podvědomě se mi vtírala možná souvislost s nastavením klávesnice a zobrazením času, ale vyhodnotil jsem to jako nesmysl, nicméně....
Nicméně se mi opět potvrdilo mé podezření, že Win7 si dělají co chtějí, včetně samovolného probouzení, občasných změn nastavení, vlastním výběrem STR a STD a pod.

Takže závěr: Chybné zobrazení data, času atd. v DVBV bylo způsobeno nastavením (asi nekorektním) české klávesnice QWERTY. Souvislosti nechápu...