Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lg 50PK550 opticky vystup

petr.stony (42)|19.9.2011 16:09
Ahoj lidi,jak docilim toho,aby mi sel zvuk z optiky,myslim tim zapojeny hdmi kabel do tv a pote z optiky vystup zvuku do av receiveru,dekuji za rady.

Pri tomto zapojeni mi nesel z tv optiky zadny zvuk
vivid.sk (11472)|19.9.2011 16:16
Opticky vystup funguje v pripade interneho playera a interneho tunera.
V pripade externeho HDMI by mal fungovat v pripade PCM.
Co sa tyka DTS a DD streamov - tam by to malo (mohlo) fungovat tiez, ale casto je problem vo firmware TV, ktory tento stream nepusti dalej.

Riesenie problemu je teda nasledovne:
Ak mas AVR s HDMI vstupom:
- zapojit HDMI do AVR a nasledne do TV (to je standardne odporucane zapojenie. All IN - One OUT.)

Ak nemas AVR s HDMI vstupom:
- zapoj opticky vystup priamo zo zdroja signalu do AVR (ak mas tu moznost)
petr.stony (42)|19.9.2011 16:23
Receiver mam s hdmi vstupem,ale ten bohuzel jen posila zvuk dal a receiver mi ho neprehraje mam jvc th d7,sestava all in one.

Dalsi problem je,ze receiver ma jen jeden opticky vstup,tak jsem myslel,ze tv pouziji jako receiver,dam do ni 2 hdmi kabely a povedu do av zesilovace jen jeden opticky kabel
vivid.sk (11472)|19.9.2011 17:02
[quote=petr.stony;367291]ale ten bohuzel jen posila zvuk dal a receiver mi ho neprehraje [/quote]
Ale to musi. To je zakladna vlastnost AVR.

Samozrejme, tazko sa vyjadrovat k AIO .... ako ja vravim, to je cesta do pekiel a nikto mi to neveri....

Skus pozriet nastavenia AVR, alebo manual, ten zvuk musi ist, inak postradam vyznam celeho "kina" a HDMI vstupu
konas (66)|19.9.2011 22:47
Na TV nastavit Digitální audio výstup na Automaticky a mělo by to fungovat. Mě to tak jde.
petr.stony (42)|21.9.2011 09:04
Prave jsem to nastavoval na oboji a ani z jednoho nic,jeste to zkusim,Jde ti z tv zvuk v 5.1?
konas (66)|22.9.2011 09:39
Ano, jde.