Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CAM STUDIO a pinnacle problem

nias (6)|17.9.2011 21:56
Zdravím ...
mám menší problém...
Nahraju si video s programem Hyper Cam, Cam studio, A tube Catcher, tak video se po nahrani ulozi to připony AVI - to je ještě v pohodě :). Spustim si to video v WMP a je v skvělé kvalitě. Spustím si pannacle studio 14 vložím video na časovou osu a kouknu do náhledu jak to vypadá. Tak to zpustím a v náhledu je video strašně škaredé ... rozmazané... není poznat co je co .. ani po uložení se nespraví.... To samé mi děla v Movie Makeru ... už nevím co stím porradte prosím ... Může to být tím že mám monitor 5:4 a ne 4:3 nebo 16:9 ?? Díky předem
bastlir (3245)|17.9.2011 23:07
Nevím, jak dlouho Pinnacle používáš, ale náhled má nižší rozlišení. Jinak ... má svoje kodeky, které však nemusí být pro Tebe závazné, protože při konverzi si můžeš nastavit jaké chceš. Je to ale věčné dilema mezi kvalitou a délkou uloženého videa.
nias (6)|18.9.2011 10:44
[quote=bastlir;366988]Nevím, jak dlouho Pinnacle používáš, ale náhled má nižší rozlišení. Jinak ... má svoje kodeky, které však nemusí být pro Tebe závazné, protože při konverzi si můžeš nastavit jaké chceš. Je to ale věčné dilema mezi kvalitou a délkou uloženého videa.[/quote]

Ale ají po uložení je video rozmazané....
bastlir (3245)|18.9.2011 11:26
[quote=nias;367017]Ale ají po uložení je video rozmazané....[/quote]

Pak při konverzi zkus jiné kodeky. Ještě mě napadá .... pokud si vzpomínám, stávalo se to při přeformátování videa. Někdy používám AVS Video Converter.
steviezah (272)|18.9.2011 14:18
[quote=nias;367017]Ale ají po uložení je video rozmazané....[/quote]
O tom vím,to Pinnacle dělá,protože nepoužívá pro enkodování a kodování ffDShow filtry.Proto to WMP přehraje,ale Movie maker a PS už ne. Tentýž problém jsem řešil, když jsem nahrával gamevidea Frapsem.Nakonec jsem zvolil pro nahrávání Camtasia Studio,je to sice lepší,ale přesto hlavně pokud je nějaký text,třeba otevřený notepad s textem,tak se to po otevření v PS zprasí a je to nečitelné.Proto to edituju přímo v Camtasia Studio a exportuju v mp4.
Zřejmě bude řešení exportovat s jiným nastavením a zkusit.
Pověs mi někde kousek videa,testnu ti to v Avidu.Pinnacle začíná být pomalu, ale jistě zastaralý soft.
Viz moje vlákno Avid Studio.
nias (6)|19.9.2011 20:42
[quote=steviezah;367054]O tom vím,to Pinnacle dělá,protože nepoužívá pro enkodování a kodování ffDShow filtry.Proto to WMP přehraje,ale Movie maker a PS už ne. Tentýž problém jsem řešil, když jsem nahrával gamevidea Frapsem.Nakonec jsem zvolil pro nahrávání Camtasia Studio,je to sice lepší,ale přesto hlavně pokud je nějaký text,třeba otevřený notepad s textem,tak se to po otevření v PS zprasí a je to nečitelné.Proto to edituju přímo v Camtasia Studio a exportuju v mp4.
Zřejmě bude řešení exportovat s jiným nastavením a zkusit.
Pověs mi někde kousek videa,testnu ti to v Avidu.Pinnacle začíná být pomalu, ale jistě zastaralý soft.
Viz moje vlákno Avid Studio.[/quote]

http://www.ulozto.cz/10320396/test-23-avi

Odkaz na kousek videa .. heslo "zoufalec" :) Niní sem zjistil že mi to dělá aji v Sony Vegas Pro 9.0.
Právě stahuju Camtasia studio tak uvidím ... :)
steviezah (272)|19.9.2011 22:10
[quote=nias;367364]http://www.ulozto.cz/10320396/test-23-avi

Odkaz na kousek videa .. heslo "zoufalec" :) Niní sem zjistil že mi to dělá aji v Sony Vegas Pro 9.0.
Právě stahuju Camtasia studio tak uvidím ... :)[/quote]

Rád bych Ti to testnul,ale nastavil jsi soubor jako privátní,takže to nestáhnu.
nias (6)|20.9.2011 18:03
[quote=steviezah;367380]Rád bych Ti to testnul,ale nastavil jsi soubor jako privátní,takže to nestáhnu.[/quote]

jo ... omlouvám se ... zkuzte to teD
steviezah (272)|20.9.2011 23:30
Tak jsem to testnul:Avid to přímo nenačte,musel jsem to zkonvertovat.Není divu podle MediaInfo to má tyto parametry:

Formát : AVI
Formát/ : Audio Video Interleave
Velikost souboru : 9,57 MiB
Duration/String : 22s 735ms
Celkový BitRate : 3 531 Kbps

Video
ID : 0
Formát : MS Video
CodecID : CRAM
/ : Microsoft Video 1
Duration/String : 22s 735ms
Bit rate : 3 492 Kbps
Šířka : 1 280pixely
Výška : 1 012pixely
Poměr stran : 5:4
Frame rate : 200,000 fps
Bits/(Pixel*Frame) : 0.013
StreamSize/String : 9,46 MiB (99%)

Konvertoval jsem v Xilisoft Converter Ultimate 6.Export z Avidu máš tady:
http://www.uloz.to/10334218/export-avid-1-mts
http://www.uloz.to/10334219/export-avid-2-mts

Přímo otevřít a editovat to šlo v Ediusu 6.Export máš tady:
http://www.uloz.to/10334220/export-edius-hd-mp4

Jeden z konvertů do MPEG_2 Ti posílám jako přílohu.Pokud mohu radit,změň rozlišení obrazovky pokud Ti to povolí monitor na 1920x1080. Jinak na 1280x720 a obraz pak nemusíš překopávat do 16:9.

Podívej na to,uvaž jestli ti to bude vyhovovat a můžeš začít laborovat.Já bych to viděl na práci v Edius,jestli totéž bude umět levnější Edius Neo 3,nevím.