Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 10 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 139

Téma: FV-1 Google TV box

Je tu občas Avatar uživatele gonsa
    Registrace
    Jul 2004

Tak to by byla nepříjemná věc..Snad to byla jen chyba kusu..Já sice budu přehrávat ze sítě, ale i tak to naštve..Už to chce konečně něco pořádného, poté co SW2 totálně zpackali.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

pokud by mel nekdo chut FV-1 vyuzit napr. k prehravani streamu aktualne vysilanych poradu vytvorenych sat. prijimacem s Enigma2 (Dreambox, IPBox, QBox atd.), tak pro predstavu prikladam kratke video (omlouvam se za kvalitu a hodne stazeny zvuk). Satelitni prijimac je na videu hned vedle TV, ale v praxi staci FV-1 kdekoliv v dosahu vlastni domaci wifi pripojit k TV a pres wifi sledovat zive streamy napr. v loznici. V druhe casti videa je pak videt jak chodi stream Archivu CT pomoci app iVysilani.

Registrace
    Jul 2004

Díky moc za video ! To ivysilani běží krásně..Jinak já nemám sat. přijímač, takže budu asi teď možná za blba, ale tím streamováním si myslel co ? To asi nemyslíš IPTV TV ? Jak to využiješ v praxi ? Jako, že nemusíš mít ke každé TV sat. přijímač ?
    Jinak pokud by jsi měl ještě chvíli čas, mohl by si nahrát ještě chování přehrávače při přehrávání pořadu z archívu Primy (např. ano šéfe) a z archívu Novy (např. 112 ?). Vím, že psal, že se to seká, ale pro představu.. Díky moc !

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Citace Původně odesláno od gonsa Zobrazit příspěvek
    Jinak pokud by jsi měl ještě chvíli čas, mohl by si nahrát ještě chování přehrávače při přehrávání pořadu z archívu Primy (např. ano šéfe) a z archívu Novy (např. 112 ?). Vím, že psal, že se to seká, ale pro představu.. Díky moc !
    ... nejspise vecer, az mi rodina prestane okupovat TV tak se pokusim neco sesmolit.

Jinak co se tyce toho streamovani. Nejedna se o IPTV, jen pomoci aplikace z marketu ve FV-1 ovladas vzdalene svuj sat.prijimac pripojeny v domaci LAN, ktrery pak na zvolenem kanale streamuje do domaci site prave navoleny porad. Nemusis mit tak u kazde TV v domacnosti satelit s pristupovou kartou (v pripade placenych kanalu), ale staci ti jen ten jeden s jednou kartou - jednoduse pozadovany kanal si takto muzes poslat po siti treba do jine mistnosti, kde tento stream prehrajes na klasickem PC, v mobilu nebo v tomto pripade prave pomoci Androida ve FV-1.

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

... prikladam slibene video s ukazkou prehravani archivu TV Prima a TV Nova ve FlashPlayeru v10.3 pomoci Dolphin Browseru HD + prehravani live streamu na iphonetv.antik.sk . Konektivita do internetu byla pres Wifi, namerena rychlost pomoci app DSL.cz cca. 6,24 Mbps. Na LQ kvalitu to celkem jeste slo, ale pri reklamach nebo ve kvalite HQ se obraz jiz hodne zasekava (hlavne na voyo.cz)

Registrace
    Jul 2004

Díky moc za video a za tvůj čas ! V té LQ kvalitě to bylo fakt přehravatelné a i ty slovenské TV šly v pohodě..Podle mě to snad půjde vyřešit firmwarem, takže kdyby si se rozhodl změnit FW a stály se nějaké zásadní změny, tak určo písni. Ale jde vidět, že Android má zcela určitě na TV budoucnost a může ohrozit mult. přehrávače..Mě se to zařízení moc líbí..Pokud ten noontec koupím, tak pak natočím zase něco já. Fakt už jen ty full HD filmy a bezproblémů ty pořady a videa ( i když mě LQ stačí) a je to zařízení, které už pěkně dlouho hledám a navíc s velkou možností doinstalovat si další věci.
    Díky a měj se fajn

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

... no vzhledem k tomu, ze chci jeste jeden Android Box k TV do jine mistnosti, tak budu urcite ten Nontec pripadne jine podobne masinky postavene na Androidu urcite sledovat. Jsem si jisty, ze to brzy bude velky boom, takze jak se znam budu zanedlouho resit, jestli koupit treba ten Nontec nebo pockat s jakyma Androidimi novinkama prijdou vyrobci po Novem roce. Zatim pouzitelnych zarizeni vazne moc neni.

Skoda jen, ze je slabsi podpora a jeste vetsi, ze se o tyto "Androidy" zatim moc nezajimaji na XDA, protoze verim, ze pak by nejaka odladena nebo custom ROM na sebe nenechala dlouho cekat. Verim, ze to se taky ale v brzke dobe zmeni.

Kazdopadne, ale mou koupi FV-1 nijak nelituju, pro me ucely naprosto idealni vecicka a pokud jsem kdysi mel (samozrejme s nadsazkou) jako "domaciho mazlicka" (jasne ze az po manzelce .-) Xtreamera, tak dnes ho ve vsem prave FV-1 posila pekne do ustrani. To co potrebuji na nem s prehledem prehraju (ono to nakonec zvlada i ty 1080p mkv s nizsim dat. tokem), FlashPlayer neni uplne stoprocentni, ale taky pro me ucely naprosto dostacujici (ikdyz jak na potvoru zrovna Novu trha, beru ze blbla i na Xtreameru) no a to ze nespusti plynule hry ve flashi treba na FB, me vubec netrapi (na netbooku s Atomem mi taky nejdou). Navic si s tim muzete uzit i spoustu zabavy napr. pri hrani ruznych her, naistalovat mraky vsemoznych aplikaci z android marketu vice mene na vsechno mozne a nemozne (od cteni mailu, pristupu na vsechny zname socialni site, Groovesharku, online TV, poslechu hudby a dalsich multimedialnich aplikaci, stahovani torrentu, pocasi, zprav, dopravnich informaci, ctecek knih, map a ja nevim co jeste vsechno az napr. po testy autoskoly, pravopisu nebo anglictiny) proste staci si ten box jen prizpusobit obrazu svemu k vasi plne spokojenosti. Timto "plnohodnotny" Android v podobnych zarizenich posouva dnesni zarizeni do uplne jine dimenze, a verim ze je dobudoucna se opravdu na co tesit.

Je tu pravidelně Avatar uživatele killerman27
    Registrace
    Sep 2010

dk_line

ahoj chci te poprosit bylo by mozne pouzit tve video do clanku/recenze FV1???
    Zadam te o tve svoleni, diky za odpoved.

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Citace Původně odesláno od killerman27 Zobrazit příspěvek
    dk_line

ahoj chci te poprosit bylo by mozne pouzit tve video do clanku/recenze FV1???
    Zadam te o tve svoleni, diky za odpoved.
    Nemam samozrejme nic proti, na clanek se budu moc tesit.

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Mám LCD televizi s úhlopříčkou 82cm FulHD, box zapojený přes HDMI.
    Opravdu vám nikomu co vlastníte FV-1 TV box nevadí, že se na obraz nedá dívat?
    Když si prohlížím fotky, tak na výstupu mají 1028x600 bodů a snad 2bitové rozlišení barev.
    Jsou jasně vidět přechody barev u všech barevných složek. Prostě katastrofa.
    Při přehrávání HD videa to samý, taky mazanina a špatné rozlišení barev.
    Nejhorší je že i při stahování HD videa z Youtube taky jde necvičeným okem poznat hrozný obraz.
    Pro mně je to nehorázně předražený šmeid vhodný maximálně ke starým televizím.
    Všichni tady píšou že jim to FulHD přehrává sekaně, což je pravda, ale proč se nezmíníte že výsledný obraz je
    1028x600? Tak si Ful HD nepředstavuji.
    V menu obraz nastavit nejde, nebo mě někdo poradí co s tím? Jak dosáhnout plnohodnotný HD obraz a barvy aspoň jako v mobilu?
    Naposledy upraveno uživatelem Kondor3000: 05-10-2011 v 22:41 Důvod: Upřesnění rozlišení

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Citace Původně odesláno od Kondor3000 Zobrazit příspěvek
    Když si prohlížím fotky, tak na výstupu mají 1028x600 bodů a snad 2bitové rozlišení barev.
    Jsou jasně vidět přechody barev u všech barevných složek. Prostě katastrofa.
    Při přehrávání HD videa to samý, taky mazanina a špatné rozlišení barev.
    Nejhorší je že i při stahování HD videa z Youtube taky jde necvičeným okem poznat hrozný obraz.
    Pro mně je to nehorázně předražený šmeid vhodný maximálně ke starým televizím.
    Všichni tady píšou že jim to FulHD přehrává sekaně, což je pravda, ale proč se nezmíníte že výsledný obraz je
    1028x600? Tak si Ful HD nepředstavuji.
    V menu obraz nastavit nejde, nebo mě někdo poradí co s tím? Jak dosáhnout plnohodnotný HD obraz a barvy aspoň jako v mobilu?
    To je divné. Kromě brouzdání po WEBu na tom normálně prohlížím fotky z Picasa i z foťáku připojeného přes USB. Rozlišení je dobré a barevná hloubka také. Nezaznamenal jsem rozdíl
    mezi fotkami zobrazovanými přes FV-1 a fotkami promítanými na TV z notebooku.
    Rozlišení a barevnost videí je taky dobré. Přehrávám ale spíše DivXová AVIčka, ke není problém s plynulostí přehrávání.
    Pokud ti to nezobrazuje dobře, viděl bych problém v nějaké nekompatibilitě mezi FV-1 a televizí.

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Citace Původně odesláno od Kondor3000 Zobrazit příspěvek
    Když si prohlížím fotky, tak na výstupu mají 1028x600 bodů a snad 2bitové rozlišení barev....
    ... na FV-1 je ale treba pohlizet jako na "paskvil" TVtablet s OS Android a ne jako na plnohodnotne FullHD zarizeni. Jeho vnitrnosti mohou byt klidne upravene nebo shodne s nejakym jinym tabletem u kterych je rozliseni 1024x600 standard (iPad ma 1024x768 a novejsi tablety napr. s Tegra2 pak 1280x800). Zatim neznam podobne zarizeni nebo tablet, ktery by mel plny FULLHD vystup v rozliseni (1920x1080). Nicmene tebou popisovane problemy s barevnou hloubkou u fotek a videi vazne nepozoruju.

Jinak, dnes jsem mailem obdrzel od officialniho ceskeho prodejce odkaz na stazeni novejsiho FW.

u110781_1108181_hw.osk
    sdtool_v1.1a

nin nin je offline
    Je tu pravidelně
    Registrace
    Nov 2010

Citace Původně odesláno od dk_line Zobrazit příspěvek
    ... na FV-1 je ale treba pohlizet jako na "paskvil" TVtablet s OS Android a ne jako na plnohodnotne FullHD zarizeni. Jeho vnitrnosti mohou byt klidne upravene nebo shodne s nejakym jinym tabletem u kterych je rozliseni 1024x600 standard (iPad ma 1024x768 a novejsi tablety napr. s Tegra2 pak 1280x800). Zatim neznam podobne zarizeni nebo tablet, ktery by mel plny FULLHD vystup v rozliseni (1920x1080). Nicmene tebou popisovane problemy s barevnou hloubkou u fotek a videi vazne nepozoruju.
    Fakt, ze zatim neznas podobne zarizeni nebo tablet, ktery by mel graficky vystup v plnem fullhd jeste neznamena, ze takova zarizeni neexistuji. A to jak mezi mobily a tablety, tak mezi googleTV.

Registrace
    Jul 2004

Tak jsem se dotazoval na ten noontec (mimochodem od zítřka začíná jeho distribuce) jestli tam nění problém jako měl Kondor3000 a bylo mi sděleno, že u přehrávače jde zvolit Výstup HDMI 1080P. Tak předpokládám, že na tom google bude asi něco podobného nebo ne ? Byla by dnes kravina vydávat přehrávač či android box na TV bez podpory 1080p...Vlastně všechny androidní přehrávače se pyšní nálepkou 1080p, tak nechápu v čem je problém..
    Pokud zmáčknete na své TV na DO knoflík s infem o rozlišení (když máte zapnut android box), tak co se vám zobrazí za rozlišení na tom výstupu ?
    Já když mám zapnutého xtr sw2, tak se mi zobrazuje mnou zvolené rozličení,tzn 1080p 60 hz.
    Je mi jasné, že pokud přehrávám nějaký avi soubor, tak mi ho TV nezobrazuje ve full HD rozlišení, ale výstup z TV (xtreameru)mám pořád 1080p...
    Takže jak je to u Vašeho google boxu...Protože teď jste mě trochu vystrašili, aby ten noontec nebyl to samé v bledě modrém...

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

... diky tvrzeni od Kondor3000 jsem po prijezdu domu zkusil stahnout fotku v 1920x1080 a pro porovnani ji ulozil do FV-1, Xtreamera a meho tel. s HDMI vystupem LG O2X. Bohuzel, musim potvrdit, ze rozdil v kvalite je vazne patrnej i co se tyce te barevne hloubky. Vse je zobrazeno v plne velikosti, ale Xtreamer fotku nadherne vykresli, na LG O2X je uz videt ze to neni tak ostre, ale u FV-1 jsou fakt videt na obloze barevne prechody.

Neporizoval jsem tento box primarne na multimedia, takze jsem tomu vazne nevenoval pozornost a fakt jsem si toho vubec, ze vzalenosti ze ktere to koukam, nevsiml (asi 3m - FullHD uhl. 102"). Moje TV ve vsech pripadech hlasi ze ma na vstupu 1080p. Rozdil neni nikterak hroznej, ale asi pro "citlive" oko to muze byt zasadni problem.

EDIT: vim, ze to z fotky moc porovnat nejde, ale alespon pro jakous predstavu

FOTKA Z FV-1
    FOTKA Z XTREAMERU

Pozn.: to moare u fotky z FV-1 na TV ve skutecnosti neuvidite (je vsak zrejmy rozdil v ostrosti a na obloze pak v barevnych prechodech)
    Naposledy upraveno uživatelem dk_line: 07-10-2011 v 18:50

Strana 4 z 10 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. google earth nabízí pohled do vesmíru
    Od Doom v sekci Volná témata
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 05-09-2007, 19:27
  2. ako spustim Google Earth na PC bez internetu?
    Od quasi v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 19
    Poslední příspěvek: 24-08-2007, 16:15
  3. YouTube vs. Guba vs. Google
    Od Ondras_ v sekci Editace videa
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 12-11-2006, 01:27