Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

propojení PC s LCD TV - problém

peliator (3)|16.9.2011 12:06
Zdravím vespolek,

po delším váhání jsem konečně vybral LCD s led podsvícením - PHILIPS 40PFL6636. Vzal jsem si s sebou do prodejny notebook a propojil ho s TV přes HDMI. Bohužel jsem zjistil, že TV nezobrazí obraz z PC až do okraje. Vždy tam zbyde černý okraj cca 5cm nahoře, dole, vpravo i vlevo. Na TV se dájí nastavit různé režimy zvětšení obrazu, ale ne vždy do okraje obrazovky TV. V notebooku je integrovaná grafika Intel® 4 Series Express Chipset Family a rozlišení native má tuším 1366x768. Je nějaká možnost nastavení v PC, aby se mi zobrazoval obraz z PC až do okrajů v TV? Pročetl jsem některá zahraniční fora a narazil jsem např. na soft DTD calculator. Můžete mi prosím někdo poradit jak postupovat? Děkuju moc
vivid.sk (11472)|16.9.2011 12:21
100x diskutovany problem na tychto strankach - staci prezriet starsie temy.

-Bud TV urezava zo zobrazovaneho obrazu = TV robi overscan (Naposledy sa to riesilo pred par dnami v tomto vlakne)
-Alebo TV zobrazuje okolo este nejaky cierny ramcek - treba nastavit korektne rozlisenie 1920x1080 a vypnut zoom (scaling) v ovladacoch GPU (taktiez korektne nastavit JustScan v TV).
Viac aj tu:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=271929#271929


Ak by problem pretrvaval, v predajmi si mozes overit ci je problem v notebooku alebo v TV jednoducho - skus sa napichnut na iny TV (samsungy urcite vedia zobrazit pixel mapping 1:1)
peliator (3)|16.9.2011 12:32
Jen podotknu, že jsem uplný amatér co se týká propojení TV s PC. Pročítal jsem toho spoustu, ale spíš než overscan mě to dělá underscan. Já jsem zkoušel v TV v obchodě snad všechny nastavení a nic nepomohlo. Je možné, že bych měl špatně nastavené rozlišení v PC (notebooku)? Podotýkám, že se jedná o PHILIPS TV. Když jsem to zkoušel na Samsungu nebo Panasonic tak to šlo v pohodě. Fakt si nevím rady.
vivid.sk (11472)|16.9.2011 12:36
[quote=peliator;366727]Když jsem to zkoušel na Samsungu nebo Panasonic tak to šlo v pohodě. [/quote]
Ano, je mozne ze Philips je iny :D

Treba skusit ale nativne rozlisenie TV (nie notebooku), mozno to bude zobrazovat OK
peliator (3)|16.9.2011 12:46
Tak jsem se právě dočetl, že ten PHILIPS podporuje pixel mapping 1:1, tzn. že by to mohlo šlapat. Zřejmě jsem měl špatně nastavené rozlišení v PC.