Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak vypálit film na DVD-RAM aby ho přehrál videorekordér PANASONIC

jkl123 (8)|15.9.2011 12:50
Prosím o radu jak vypálit DVD-RAM pro videorekordér Panasonic (normálně vypálené Nerem vebere), v návodu se píše, že přehrává "DVD Video Recording", ale nikde jsem nenašel co to je a jak na to! Předem děkuji a hezký den všem.
StD (8612)|15.9.2011 15:40
Musíš mít v OS nainstalovaný driver Panasonic nebo případně InCD od Nera (ale nikdy ne obojí!). Pak jen zasuneš DVD-RAM, mountneš si ho jako disk, otevřeš třeba TotalCommander a normálně na něj nakopíruješ strukturu DVD-Video s adresáři Audio_TS a Video_TS. Toť vše.

P.S. Jeho "nativní" formát (VRO, Video Recording Object) v PC nevytvoříš.
Pitomec (10211)|15.9.2011 17:24
Obávám se, že DVD rekordér Panasonic vezme na DVD-RAM pouze strukturu DVD-VR (soubory VRO) a nic jinýho. Ovšem nechápu smysl tohoto snažení, když DVD-R stojí 6Kč a DVD-RW je za cca za 20Kč...
tuan4 (1)|14.12.2011 11:03
[quote=Pitomec;366564]Obávám se, že DVD rekordér Panasonic vezme na DVD-RAM pouze strukturu DVD-VR (soubory VRO) a nic jinýho. Ovšem nechápu smysl tohoto snažení, když DVD-R stojí 6Kč a DVD-RW je za cca za 20Kč...[/quote]

Ramka má mnohem delší životnost.
Až si po dvaceti letech pustí ramku se záznamem svých dětí-bude fungovat!
Když si po dvaceti letech pustí totéž na R,RW-uvidí, s velkou pravděpodobností,nic.
Mám třicet nahraných RW disků(vypálených před pěti lety)a spustitelné jsou TŘI(!).Okraje popraskané,renovace nemožná.
StD (8612)|14.12.2011 13:16
[quote=tuan4;384652]Ramka má mnohem delší životnost.
Až si po dvaceti letech pustí ramku se záznamem svých dětí-bude fungovat!
Když si po dvaceti letech pustí totéž na R,RW-uvidí, s velkou pravděpodobností,nic.
Mám třicet nahraných RW disků(vypálených před pěti lety)a spustitelné jsou TŘI(!).Okraje popraskané,renovace nemožná.[/quote]

Nějak mi uniká smysl této odpovědi s dotazem. Ptal se někdo na životnost? Navíc k čemu ti bude nějaká životnost, když za pár let nebudeš mít funkční žádné zařízení, na kterém by to šlo přehrát...
golfLC (1941)|14.12.2011 13:34
O ovela vacsej citrlivosti na prach a dotyk na DVD-RAM-kách ani radsej nehovorim :-)-
mirekv (7169)|18.12.2011 16:46
RAM mi vydržely ani ne 2 roky, DVD-R Verbatim chodí 8 let všechny. Ale to je do jiného tématu.
666dia (476)|18.12.2011 23:28
mirekv
jj...jsem na tom stejně...