Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips 46pfl5605h a BDP3200 sekani HD filmu

Holger (3)|14.9.2011 10:59
Ahoj, mam televizor Philips 46pfl5605h a k nemu pomoci HDMI mam pripojen blu-ray prehravac Philips BDP3200. Co se tyce DVD, tak neni zadny problem, ale jakmile pustim HD film (1080p), tak se mi obraz mirne seka. Dela to zejmena kdyz se posouva kamera. V nastaveni televize jsem vypnul HD Natural Motion a nastavil na prehravaci HDMI vystup na 1080p 24Hz. Ale stale mirne kamera cuka. Napriklad, kdyz jede ve filmu auto po silnici, tak jede plynule, ale jakmile se kamera zacne posouvat napr. doleva tak jsou patrne zaskuby. Mate nekdo s timto zkusenosti, pripadne, lze tenhle "efekt" nejakym zpusobem odstranit? Da se na to zvyknout, ale to bych se na to nesmel porad soustredit :).
erik555 (776)|14.9.2011 19:06
Na BD prehravaci mas "video system" nastaveny na...??? Mas to na HDMI Auto?
Mal som rovnaky problem na multi prehravaci pri prehravani filmov .mkv. Na 720p50Hz, 1080p50Hz (60Hz som potom ani neskusal) to "pribrzdovanie" obrazu pri pohybe kamery bolo citelne, pri nastaveni "video systemu" na "HDMI auto" to zmizlo a je to OK. 1080p24Hz mam na "Off".
Holger (3)|15.9.2011 09:13
Diky za odpoved. Na prehravaci sem to mel nastaveno na 1080p 24Hz. Je mozne, ze sem to na nastaveni Auto nezkousel s vypnutym Natural Motionem. MKV jsem zatim zadne nezkousel, jen BR disk. Vcera jsem zkusil pripojit prehravac na monitor Samsung T240HD, ktery rovnez podporuje 1080p a to sekani bylo znatelny i pri nastaveni Auto. Na monitoru jsem ale nenasel zadnou volbu pro 24Hz. Zkusim to jeste pri nastaveni Auto a taky pri nejakem mkv v 1080p.
vivid.sk (11472)|15.9.2011 14:34
[quote=Holger;366327] Mate nekdo s timto zkusenosti, pripadne, lze tenhle "efekt" nejakym zpusobem odstranit? [/quote]


Tento efekt (ak sa bavime o tom istom) je cieleny, kedze 24 snimkov za sekundu je malo pre plynuly pohyb. Zdoraznuju ho este viac LCD (vyssia odozva).

Jedina moznost ho potlacit, je zapnut dopocet snimkov - samozrejme len do takej miery aby pohyb nebol ulne plynuly, pretoze potom sa z filmu stava telenovela. Neviem vsak, ci customizaciu 100Hz dopoctu Philips podporuje. Zrejme nie.


P.S 24Hz v playeri nastav na ON (ak tuto frekvenciu TV podporuje). Vsetko ostatne (50/60Hz) bude neprirodzene cukat este viac (obdobne ako pri pulldown 3:2 - ak to chces otestovat, vidno to pekne pri plynulych panning scenach, obraz sa posuva neprirodzene). Len pri 24Hz je zarucene, ze 24 (resp 23.976) snimkov za sekundu TV zobrazi adekvatne.
Holger (3)|15.9.2011 16:10
Diky za odpovedi. No ten dopocet by mel delat prave HD Natural Motion jestli se nepletu. A to vsude radi vypnout. Diky tomu by to melo asi brat primou frekvenci z prehravace a pak to zobrazit v poradku. Ono to jede v pohode jen ten posun kamerou je nepatrne sekany.
erik555 (776)|15.9.2011 17:06
Ako som uz pisal vyssie, prave predvcerom som riesil tento problem na svojom multi prehravaci. Take to zadrhavanie, pribrzdovanie obrazu mi pominulo pri vybere vo "video systeme" z 720p50Hz, resp. 1080p50Hz na "HDMI Auto". 1080p24Hz mam v prehravaci na "Off". Neviem co sa tym v obvode zmenilo, ale je to uz bez zadrhavania, samozrejme, ze je stale vidiet chvenie obrazu pri pohybe - nemam na nom HD Natural Motion, ale iba digital natural motion (mozny iba pri 576i).
vivid.sk (11472)|15.9.2011 18:34
[quote=Holger;366538]A to vsude radi vypnout[/quote]

nie je natural motion ako natural motion. Kazda firma si implelentaciu robi sama (a kazda si ho inak pomenuje). Pri citlivom nastaveni je mozne docielit toho, aby film look ostal, ale trhanie nebolo take ocividne. Ale ako vravim - nie vsetci vyrobcovia umoznuju tak citlive nastavenie dopoctu. Vacsinou su dostupne len nejake presety, ktore vsak neriesia situaciu.

Pokial viem, len samsung to umoznuje.