Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 30

Téma: Těžká volba Panasonic TX-P50G30E nebo TX-P50GT30?

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Zdravím všechny postižené na tomto fóru

Už jsem byl 100% rozhodnut, že půjdu do 50" G30 než jsem zašel do Datartu, kde byla právě G30 a hned vedle ní GT30. Musím říct, že GT30 mě hned naprosto uchvátila. Jednak co se týče obrazu, v porovnání oproti G30, tam byl řekl bych že až výrazný rozdíl. Tak samo oproti ostatním vystaveným televizím. Naprosto vyčnívala. Nepředpokládal jsem, že ten rozdíl bude až takový, dokud jsem je neviděl přímo vedle sebe. Mohlo to být také nastavením nebo co já vím. Na obou TV běželo TV vysílání novy v HD ovšem ve formátu 4:3 (černé pruhy po stranách), což netuším proč.

Opravdu ten rozdíl v kvalitě obrazu je tak patrný? Už G30 má pro mě jako pro laika krásný obraz a myslím, že v domácích podmínkách s ideálním osvětlením bude ještě lepší. Spíš teď hledám, zda se mi oplatí připlatit 7 000 Kč za GT30, co vše navíc mi to přinese.

Pravda GT30 má o třídu krásnější design, je opravdu krásná. 3D bych bral spíš jako investici do budoucna (zatím není moc adekvátního obsahu), to samé satelitní tuner - je to příjemný bonus..Ještě něco navíc?

A co problémy, které trápí G30 (obraz do zelena, hlučné větráčky, atd.), trpí těmito problémy taky GT30 nebo je to v tomhle ohledu lepší?

Je pravda, že stále hledám nějaké důvody, abych si tu vyšší investici obhájil sám před sebou

TV nekupuju každý rok, pokud bude fungovat bez závad a zádrhelů, nemám problém ji používat 5 či 7 let..
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele zatty
    Registrace
    Jan 2011

s tou nazelenalostí je to u GT podstatně lepší......já ti ji obhájim..

píšeš že telku kupuješ na 5let....v tu chvíli na trhu existuje jen jedna myšlenka a to středně vyšší řada (druhá vlajková loď) televize ...toto jsou modely které do těch pěti let se stanou modelami se standartní výbavou..tudíž i za těch 5 let mohu říct že mám průměrnou telku která splnuje slušné standarty...pokud si teď vezmeš nižší řadu tak za dva roky budeš brblat proč si nepřiplatil a budeš chtít novou telku...

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Ano toto zdůvodnění už mě taky napadlo a dávalo mi smysl. Ovšem přítelkyně se k tomu zatím moc pozitivně nestaví

Je tu pořád Avatar uživatele sirdo
    Registrace
    Aug 2007

Citace Původně odesláno od zoufalec_2 Zobrazit příspěvek
    Ano toto zdůvodnění už mě taky napadlo a dávalo mi smysl. Ovšem přítelkyně se k tomu zatím moc pozitivně nestaví
    tu TV zaplatis ty alebo tvoja priatelka?...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jul 2011

Dnesne TV sa po 3 rokoch stavaju uz vykopavkami (aj obrazovo, nevydrzia toho vela v drzani si rovnakej kvality ako za nova!). Teraz kupis za 1000 € a o 3 roky dalsi? Radsej dnes za 600 € a tak neprerobis, navyse uz o 3 roky budes mat za 600€ azda s lepsimi parametrami ako dnesne za 1000 €! Takze dnes kupovat TV na 5-6 rokov je uz utopia, to bolo pri CRTckach.

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Citace Původně odesláno od erik555 Zobrazit příspěvek
    Dnesne TV sa po 3 rokoch stavaju uz vykopavkami (aj obrazovo, nevydrzia toho vela v drzani si rovnakej kvality ako za nova!). Takze teraz kupis za 1000 € a o 3 roky dalsi? Radsej dnes za 600 € a tak neprerobis, navyse uz o 3 roky budes mat za 600€ azda s lepsimi parametrami ako dnesne za 1000 €! Takze dnes kupovat TV na 5-6 rokov je uz utopia, to bolo pri CRTckach.
    jj to mas recht..

Je tu občas Avatar uživatele jirkaskra
    Registrace
    Jan 2008

Taky si trochu přihodím, řeším obdobný problém. P50G30E nebo GT? Koukám na vzhled a hlavně obraz.
    GT vzhledově asi nejpovedenější kousek. (u VT se mě nelíbí ten lesklý kovový rámeček).
    Stačila by mě ST, protože nepotřebuji všechny funce co Tv má. Ale vzhledově je ST šílená , nevím co ti designéři dělali, když tohle navrhovali.
    Proč žádný výrobce nedělá panel nejvyšší kvality co se týče obrazu s výborným designem (jako GTřada) s jedním HDMI vstupem(třeba i s tunerem a nějakými šumáky repro).
    Myslím, že by se tady našlo hodně uživatelů, kteří využívají telku jen jako zobrazovač.

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Citace Původně odesláno od sirdo Zobrazit příspěvek
    tu TV zaplatis ty alebo tvoja priatelka?...
    Televizi zaplatím já, ale samozřejmě jsme se o tom bavili. Chtěl jsem slyšet i její názor.

jirkaskra:

Souhlasím s tebou. Prostě vzhled mě na GT30 ihned upoutal, vypadá užasně. A obrazovo oproti G30 mi taky přišla lepší, ovšem kdyby nestály vedle sebe (což doma nebudou), tak ten rozdíl nevidím. Co se týče výbavy, tak prostě beru že tam je, ale vyžaduju to. Stejně se asi nevyhnu nějakém MMC, které vše zastoupí mnohem lépe, takže kdyby ta TV byla úplně holá co se týče multimediálních funkcí, ale se stávajícím design a kvalitním obrazem s cenou řekněme o 5 000 Kč níž, bylo by to super.

erik555:

To máš sice pravdu, ale i kdybych teď koupil levnější TV (třeba za cca 600E), tak bych za 3 roky další stejně nekupoval, znám se. Nejsem zas takový fanda do televizí, abych musel mít co 2-3 roky novou. Ta co koupím teď, už možná za 3 roky nebude nejlepší, třeba ani průměrné v porovnání s novinkami v té době, bude stále stejná, měla by mít stále stejně kvalitní obraz jako nyní (životnost 100 000 hodin). Pokud bude fungovat nemám problém ji používat delší dobu.

Vidím to jako s auty, každý rok jsou nové, lepší, bezpečnější modely, přesto spousta lidí nekupuje nový vůz každý rok.

Známý má plazmu LG z roku 2005, která ve své době stála tuším něco kolem 50 000 Kč a dneska, když k němu přijdu a koukám na to, tak ten obraz se mi stále líbí. Výbavově je na tom stejně jako dnešní základní modely - HD Ready, 1x HDMI + standartní výbava další portů. Stále mu vyhovuje a nemá důvod pořizovat něco jiného. Nedivím se mu, byl bych na tom stejně..

Je tu pořád Avatar uživatele geronimoh
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od jirkaskra Zobrazit příspěvek
    ...Proč žádný výrobce nedělá panel nejvyšší kvality co se týče obrazu s výborným designem (jako GTřada) s jedním HDMI vstupem(třeba i s tunerem a nějakými šumáky repro).
    Myslím, že by se tady našlo hodně uživatelů, kteří využívají telku jen jako zobrazovač.
    Protože televizory vyrábí pro široké masy a když si pročteš vlákna na tomto fóru o výběru nového televizoru, co tam nejčastěji uživatelé požadují na prvním místě ? Aby jim nový televizor uměl přehrát kdejaký video a audio soubor z externí paměti, nebo streamovaný z PC prostřednictvím domácí sítě. Aby uměl surfovat po NETu, aby měl zvuk jako HI-FI věž, no a když bude mít k tomu dobrý obraz, tak to nebude naškodu. Vzhled samozřejmě hraje svou roli u všeho.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jul 2011

erik555:

To máš sice pravdu, ale i kdybych teď koupil levnější TV (třeba za cca 600E), tak bych za 3 roky další stejně nekupoval, znám se. Nejsem zas takový fanda do televizí, abych musel mít co 2-3 roky novou. Ta co koupím teď, už možná za 3 roky nebude nejlepší, třeba ani průměrné v porovnání s novinkami v té době, bude stále stejná, měla by mít stále stejně kvalitní obraz jako nyní (životnost 100 000 hodin). Pokud bude fungovat nemám problém ji používat delší dobu.
    Tak s rovnakou kvalitou panela na zaciatku a po rokoch si ani zdaleka nefandi! A tie uvadzane zivotnosti si mozes vygumovat, ako keby ani neboli, pretoze ine su skusenosti!!!
    U mna je idealnejsie kupit nieco lacnejsie a po 2-3 rokoch kupit novy...cize za cenu jedneho TV mas po 2-3 rokoch uz 2 - jeden z odchadzajucim, uz nevyraznym panelom (samozrejme, ze zalezi aj od intenzity sledovania TV - rozdiel je denne sledovat 3hod. a 6-7 i viac ) a druhy novucicky. Mozes si osvojit tuto filozofiu, aj nemusis...je to na kazdom, ako rozmysla.

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Citace Původně odesláno od geronimoh Zobrazit příspěvek
    Protože televizory vyrábí pro široké masy a když si pročteš vlákna na tomto fóru o výběru nového televizoru, co tam nejčastěji uživatelé požadují na prvním místě ? Aby jim nový televizor uměl přehrát kdejaký video a audio soubor z externí paměti, nebo streamovaný z PC prostřednictvím domácí sítě. Aby uměl surfovat po NETu, aby měl zvuk jako HI-FI věž, no a když bude mít k tomu dobrý obraz, tak to nebude naškodu. Vzhled samozřejmě hraje svou roli u všeho.
    No ještě vodotrysk by taky mohl mít

erik555:

Je mi jasné, že ta životnost asi bude někde jinde než je na papíře. Tvůj postoj taky dává smysl, a nemám nic proti němu. Ovšem je pravda, že prozatím jsem tímto směrem nepřemýšlel co se týče nákupu jakéhokoliv zboží.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Jul 2011

erik555:
    Je mi jasné, že ta životnost asi bude někde jinde než je na papíře. Tvůj postoj taky dává smysl, a nemám nic proti němu. Ovšem je pravda, že prozatím jsem tímto směrem nepřemýšlel co se týče nákupu jakéhokoliv zboží.
    "Jakehokoliv zbozi" ani nie, ale iba TV Ten ma obrazovy panel...

Je tu občas
    Registrace
    Jul 2011

Tak pokud je ta přítelkyně normální ženská, jak to znám ze zkušenosti, tak by měla volit GT. Protože ženské v první řadě vybírají podle toho jak se jim co líbí. Ty technické věci zas až tolik neřeší, to je spíš záležitost nás chlapů. Pokud ,Ti někdo radí, ať si koupíš radši levnější TV, protože za dva roky si můžeš zas koupit levnější TV atd, nikdy si nekoupíš pořádnou TV a nebudeš z ní mít určitě takovou radost. Nakonec Tvá přítelkyně asi si také nekupuje boty na trhu za 100 až 200 Kč s vědomím, že si za rok koupí nové. Pokud na to máš kup si GT, uděláš si radost. Pokud ale vyhodnotíš, že by ses mohl dostat do finančních problémů kup levnější, těch pronásledovaných dlužníků je už i tak dost.

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Citace Původně odesláno od jirkaskra Zobrazit příspěvek
    Taky si trochu přihodím, řeším obdobný problém. P50G30E nebo GT?
    Tak co už jsi se nějak rozhodl? Dal jsem si za úkol TV objednat do konce týdne, ještě ale stále nevím jakou.

Co ještě řeším je vhodný držák na stěnu. Myslím, že ať už v případě G30 či GT30 bude vyhovovat stejný kus. Koukal jsem do manuálu, zde se nepíšou žádné informace (aspoň jsem je nenašel) o minimální vzdálenosti TV od zdi.

U tohoto kousku se udává vzdálenost 8cm, myslím že by to mohl být vhodný kandidát: http://www.alfacomp.cz/php/product.p...008I02A00016CQ

Nebo máte nějaký jiný typ na držák s cenou kolem 1000Kč?

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Tak jsem nakonec objednal GT30 včetně držáku na TV, který jsem zde dával včera

Těším se a doufám, že TV bude dobře sloužit

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Prosim o pomoc - 50PZ570 nebo P50G30E
    Od martinus85 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 07-08-2012, 06:29
  2. Plazma: Panasonic TX-P50GT30, Samsung PS51D6900, LG 50PZ950 nebo něco jiného?
    Od genett v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 64
    Poslední příspěvek: 16-06-2012, 14:26
  3. PANASONIC VIERA TX-P42GT30E nebo TX-P50G30E
    Od kixik v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 04-11-2011, 10:14
  4. Jaky USB HDD pro Panasonic TX-P50G30E?
    Od atwa v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 26-09-2011, 17:40
  5. Plazma: Ladění PANASONIC VIERA TX-P50G30E
    Od veider v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 08-07-2011, 11:59