Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Avid Studio

steviezah (272)|14.9.2011 10:13
Letos v únoru vyšla nová verze PS s pořadovým číslem 15.Za další 2 měsíce bylo uvolněno Avid Studio,které je nástupcem celé řady PS.OStatně Avid převzal Pinnacle pod svá křídla a podle jejich vyjádření nelze čekat další verze Pinnacle.
Takže lze očekávat analogicky jako v případě Ulead Video Studia, které Corel přetavil do podoby Corel Video Studio v současné době jako X4, totéž a bude Avid Studio v současnosti verze 1.1

Proč jsem opustil Pinnacle a přešel na Avid?
Videoeditor,který je česky a podporuje opravdu hodně dnešních formátů,včetně tak v poslední době diskutovatelných 50p a 60p.Já požaduji abych mohl pro stříhání a spojování používat full časový údaj a full zobrazení na timeline.To znamená,že chci vidět 50 nebo 60 snímků za sekundu a chci mít střih přesně s časem např: 00:01:20:48.Tohle umí podle toho co jsem zjistil jenom Avid a Vegas,takže když já střihnu v daném čase, kolega ve Vegasu může přesně pokračovat v 00:01:20:49.Pak to bez problému pospojujeme.
Avid umí mimo jiné AVID/h264/Xvid.Konečně nešťastníci s kamerami Evolve a Toshiba(první modely řady pro HD) mohou stříhat přímo a bez konvertování(mimo jiné i já)
Občas se mi stane,že Avid mi spadne,ale to je způsobeno dílem mojí prací a dílem grafikou od Nvidie.Hořce lituju dne,kdy jsem se unáhlil a vyměnil ATI 6850 za Nvidia GTX 460 GE.
Mimo jiné,od dob DV záznamu se rozšířil způsob práce dělat video postupně od začátku do konce v jednom projektu.Není to pro dnešní formáty dobrý způsob.Je lepší dělat kratší projekty.vymazlit se s nima a pak je jako projekty jenom naimportovat do timeline a hotovo.
Důvod:větší formát obrazu znamená daleko více zpracovávaných dat a větší možnost,že se někde něco zašmodrchá a program spadne.(nejenom Avid,už jsem shodil i několikrát Edius)
Chyba titulkovače(výrazné zesvětlení obrazu a barev při zobrazení titulku)bylo updatem opraveno a v exportu se neprojevuje.Projeví se ale v timeline při zapnutém renderování na pozadí.Budiž,neomdleju.
Titulky samotné jsou sice rozmazanější oproti PS,ale při troše snahy a použití vhodného fontu se to dá eliminovat.Snad vyjde update,jinak je možno použít externí titulkovač jako je Blufftitler nebo Heroglyph.Otrlé povahy mohou použít jakýkoliv grafický program,který umí uložit obraz s alfa kanálem(půhledné pozadí)
V neposlední řadě je to návaznost na PS.Hodně postupů je shodných.Vadí mi ,že nelze jednoduše udělat snímek timeline jako v PS,ale dá se to.No dobře budu se škrábat pravou rukou za levým uchem,ale přežiju to.
Efekty Adorage a Vitascene mě v současné době už netrápí,nepoužívám je a pokud potřebuji něco extra udělám si přípravu v Gimpu nebo Photoshopou a udělám si přechod na míru.Navíc když nejsem limitován počtem stop je mi jedno kolik vrstev videa použiju.
V neposlední řadě na spousta mých home video projektů Avid Studio víc než dostačující.

Avid Studio sice není dokonalý program,(mimochodem to je utopie najít dokonalý videoeditor)ale to na co já potřebuji holý videoeditor bez pluginů a hromady efektů vyhovuje.
Takže já jdu opět do Avid na home video a na vyplnění nastávajících dlouhých podzimních a zimních večerů se budu věnovat učení se Ediusu.
To kdyby se historie opakovala a Avid Studio bude zrušeno jako Avid Liquid bez jakéhokoliv nástupce.
steviezah (272)|4.10.2011 15:48
Něco pro další zájemce o Avid.Cituji otázku:
Ahoj, od Pinnaclu 14 chci prejit na avid. Ted zkousim trial verzi a zatim se rozmyslim. K pinnaclu jsem si koupila balicek menu disku s priponou dtl. Ale nevim.,jak je nahrat do avidu. Mate s tim nekdo zkusenosti?

Odpovídám:
Pozor!!!Soubory titulků mají stejnou příponu jako soubory menu.
Tato informace je zapsána v souborech XML, jak se co použije a soubory menu dtl nejsou kompatibilní s Avid Studio,musejí se předělat v editoru.

Jste li si jistá,že jde opravdu o titulky pak postupujte takto:
V Avidu otevřete v editoru titulků jakýkoliv titulek.Ten uložte příkazem
Uložit titulek jako
do složky C:/Dokumenty/Veřejné Dokumenty/Pinnacle/Content/Titles/Vlastní titulky.
Tím se Vám v seznamu titulky objeví položka vlastní titulky.
Ukončete Avid Studio.
Pak do této složky nakopírujte Vaše titulky.Otevřete Avid studio,dejte tomu chvíli čas,posečkejte,vytvoří se Vám nová složka vlastní titulky ve které budou ty Vaše s příponou dtl.
Podotýkám,že pokud titulky budou z některé starší verze Pinnacla nemusí se zobrazit vůbec nebo špatně.Titulky v Avid Studio jsou zapsány takto:
Název_titulku.Title.AXP
Po nakopírování Vašich titulků ve tvaru
Název_titulku.dtl
se tyto změní na tvar
Název_titulku.Title.axt
přičemž ty nakopírované ve složce zůstanou a tím pádem se počet souborů zdvojnásobí.

Jestliže se jedná o soubory menu jak píšete a jsou ve formátu 4:3,běžte na kartu Disk,vyberte nějaké menu,vložte do seznamu,použijte příkaz Editace a uložte jej shodným postupem ale do složky
C:/Dokumenty/Veřejné Dokumenty/Pinnacle/Content/Menus/Vlastní nabídky.
Jestliže to bude menu16:9 postup je shodný,ale uložíte menu do
C:/Dokumenty/Veřejné Dokumenty/Pinnacle/Content/Menus 16x9/Vlastní nabídky.
Ukončíte Avid a nakopírujete si soubory menu podle formátu do příslušných složek.Opět posečkáte,bude to trvat než si Avid vytvoří seznam.Nyní pokud budete mít štěstí a menu bude vytvořeno z materiálů obsaženém v Avidu bude to fungovat.Pokud budou náhledové rámečky vytvořeny z vlastních zdrojů,neobrazí se a podete je muset ručně dodat a doeditovat.Totéž platí i pro použité fonty písma,pokud nebudou v systému,zobrazí se nesmysly popřípadě Studio crashne.Dále pokud se nebude zobrazovat pozadí,budete muset vypátrat původní zdroj nebo dodat jiný,je jedno jestli jde o pohyblivé pozadí nebo statický obrázek a opět doeditovat.To celé pak samozřejmě i uložit včetně zdrojů a nehýbat s nimi.

Opět důrazně varuji:V tomto případě se jedná o zásah do programu,děláte je na vlastní riziko.Předpokládám,že v případě neúspěchu nebo crashe programu máte zálohován systém,aby jste jej v případě potřeby mohli obnovit do původního stavu.
Protože pak nejsem schopen pomoci jak pak z toho ven.

Když si to tak po sobě pročítám,napadá mně, kdo Vám vnutil ty soubory menu?
Vemte je a narvěte je dotyčnému do řiti.Ony sice existují soubory menu pro Avid Studio,ale jsou součástí Creative packů a ani tam nejsou zcela kompatibilní,už jsem je musel předělávat.Mimochodem většinou jsou to kýče a ty umím udělat vlastní a ještě kýčovitější:-)
Viz tady:
http://www.youtube.com/profile?user=steviezah#p/c/3DA4AB4C70CFAD2E/17/VMOnWc_ADUc
a tady mám nato návod:
http://www.youtube.com/profile?user=steviezah#p/c/3DA4AB4C70CFAD2E/12/215xoScl_2A

Komentuji:
Vážení kolegové,rozlučte se s Pinnaclem,v současnosti je to mrtvý soft.Přesvědčovat ty co dělají DV formáty z páskových spotřebek nebudu,těm pinnacl vyhovuje a stačí.Ale berte v potaz,že až na pár výjimek všechny současné spotřebky kamery točí minimálně full HD a většina už v má volbu 50p.
Na to je opravdu PS už trochu bolavé a potřebuje mimo jiné výkonnou pracovní stanici,takže pokud máte v plánu pořídit si jinou než DV kameru donutí Vás to přejít.Přece jenom editace AVCHD souborů s h264/AVC je poněkud jiná liga.
Ano mám výhrady vůči Avidu,ale žádný videosoft není dokonalý.
jarino1978 (8045)|5.10.2011 21:18
Avid doma mám, ale je to strastiplná editácia. Popritom ten SW má dosť vymakaný titulkovač, ale je hrozne lemravý.
steviezah (272)|6.10.2011 02:45
[quote=jarino1978;370309]Avid doma mám, ale je to strastiplná editácia. Popritom ten SW má dosť vymakaný titulkovač, ale je hrozne lemravý.[/quote]
Těžko říct,co může způsobovat lenivost Avidu.Do Vašeho PC nevidím.
Titulkovač je sice vymakaný.
Bohužel trpí neduhem,že titulky jsou z něho neostré.Je třeba se s nima pohrát,než se povede vyrobit slušně vypadající titulek.V pinnacle nebyly takové editační možnosti, zato titulky byly hladké a nemusel jsem se s nima nijak párat.
jarino1978 (8045)|10.10.2011 20:26
Ono mu kľudne stačí vtrepať do timeline AVCHD videá a je po ptákoch.
Inak u mňa sú tie titule OK.
steviezah (272)|10.10.2011 22:25
V Avid studio je nutno použít jiný způsob práce než v Pinnacle.Souhlasím v tom,že pokud se do timeline nasází bez ladu a skladu hejno AVCHD souborů a pak se to jedno přes druhé edituje je to pomalé.
Je třeba používat knihovny,v nich trimovat, následně vytvořit zkratku,tu vložit do kolekce,takže je třeba udělat malou přípravu toho co chci vytvořit.Timeline slouží k dodání efektů,seskládání vybraných výsledných trimovaných videjek a proložení přechody.
I když trimovat v timeline lze.Ale to používám v případě,že potřebuju udělat export jednoho snímku.To mi spíš vadí,že je odstraněna funkce jednoduchého uložení snímku kompletní timeline jako tomu bylo v PS a je v Edius a obchází se to exportem.A při tom pro jednotlivou videostopu tam ta funkce je.Proč se neškrabat na dva zůsoby,jednou normálně,podruhé rýčem,že Avide?
Prostě se pinnaclisti musí naučit jinak myslet a tvořit.Nešvar nacpat všechno do timeline vznikl od zpracování DV.Momentálně i mi vadí,pokud nahrávám z DV kamery,že výsledný import je v kuse a nikoliv jako v Ediusu po částech rozdělených podle času nebo změny scény.
Taky záleží na nastavení zobrazení náhledu a zda je zaplé renderování na pozadí.Taky na tom,zda se pomocné soubory ukládají na stejný disk jako je systém,nebo je pro ně vyhrazeno místo na jiném fyzickém disku.(nikoliv logickém)

Titulkovač má opravdu rozmázlé písmo,ale to zjistíte přímým srovnáním s titulkama z Pinnacle.
Když jsem dělal tyhle titulky v Avidu jsou sice pěkné,ale tytéž vytvořené v Pinnacle jsou ostřejší.
Bohužel jsem je vymazal,PS 15 odinstaloval a nechce se mi s tím v Pinnacle znova patlat abych je dal ke srovnání.Tvorba v Avidu je na to samé podstatně jednodušší.Ukázka zde,tvořeno je to ve full HD v Avid Studio před update na verzi 1.1.
http://www.youtube.com/user/steviezah#p/c/8A2816B55E95F1F3/7/v4cgUoxsjp8
steviezah (272)|17.10.2011 20:01
Pokaždé se mi všechno nepovede.Ale zkusil jsem to.Jak na menu v Avid Studio je návod ovlivněn doinstalací Pinnacle 12 do systému.Chybu,kterou to udělá na 100% jsem odhalil,jestli ale tahle doinstalace ovlivnila i ovládání návratu do menu na disku AVCHD DVD a BD už tak jistě nevím.
Ostatní uživatelé tvrdí,že jim menu v této podobě funguje normálně.
Abych to mohl potvrdit, musel bych mít čistou instalaci bez Pinnacle.
Takže jenom mohu potvrdit:Avid Studio se nesnese s PS 12.
Uvidíme,jestli v další verzi Avid Studia odstřihnou tu pomyslnou pupeční šňůru s Pinnaclem.
Odkaz na video:
http://www.youtube.com/profile?user=steviezah#p/c/8A2816B55E95F1F3/0/WsSojwekVpc
bastlir (3245)|17.10.2011 20:57
Mám nabušené PC s několika HDD a s ATInou, používám PS 15 a při náhledu se to seká. Pohyb na ose tlačím očima. Často musím ukládat projekt, aby mně to nespadlo. Mám i7 a 6GB RAM a virtuální paměť ve Win7U-64 jsem nastavil na "Velikost určí systém". S PS jsem nikdy před tím problémy neměl, až teď.
steviezah (272)|17.10.2011 21:37
Zkuste vyjmout ze sledování v systému ostatní fyzické disky a nechte sledovat jenom systémový disk.Nastavte si Automaticky spravovat velikost stránkovacího souboru na všech jednotkách.
O řadě PS je známo,čím delší projekt,tím hůř to pracuje a dochází k pádům.Jak se to chová u kratších projektů?
K problému s PS 15 jste se dopracoval změnou hardware nebo k tomu došlo v průběhu na stávajícím PC?
ATI máte jakou?Neupgradoval jste ovladače?

Po dopsání příspěvku jsem zakázal použít swap soubor a začínám testovat.
bastlir (3245)|17.10.2011 22:10
[quote=steviezah;372499]Zkuste vyjmout ze sledování v systému ostatní fyzické disky a nechte sledovat jenom systémový disk.Nastavte si Automaticky spravovat velikost stránkovacího souboru na všech jednotkách.
O řadě PS je známo,čím delší projekt,tím hůř to pracuje a dochází k pádům.Jak se to chová u kratších projektů?
K problému s PS 15 jste se dopracoval změnou hardware nebo k tomu došlo v průběhu na stávajícím PC?
ATI máte jakou?Neupgradoval jste ovladače?

Po dopsání příspěvku jsem zakázal použít swap soubor a začínám testovat.[/quote]

To jsou sakra dobré otázky! :-) Gr. je ASUS EAH5870, pravda - v.paměť jsem nastavil jen na C: a renderovacím disku, u kratších projektů se to seká stejně, ale osa se necourá. PS jsem instaloval po OS a ovladače jsem instaloval i odinslaloval a instaloval. Když jsem natáhnul poslední verzi ovladačů, přestalo mi PS startovat. Po vrácení předchozího ovladače se PS rozchodil, ztratil jsem ale max. rozlišení na monitoru. Tak sw na odinstalování ATI (AMD) ovladačů až na VGA a znovu instalace předposledních ovladačů. Vše chodí, ale PS15 pomalu.
steviezah (272)|17.10.2011 22:32
Nevim,nevim,chyba se vyskytuje v ovladačích a s těma je problém.I když odinstalujete a reinstalujete, informace o součástech ovladačů zůstávají v registrech a systémových knihovnách.
S tím jsem se občas dost potrápil, než jsem začal používat obnovu disku a skoro jsem zapomněl instalovat :-)
Podíval jsem se na tu grafiku a zřejmě budete muset najít ty správné drivery nebo se pokusit nechat to běžet s Windowsíma.Moje stará 4650 s nima jednu dobu běhala lépe.Pak se panáčci od AMD konečně zvetili,vypustili jiné drivery a s něma to šlo.

Ještě dotaz:seká se i jednotlivý klip např. do délky 5 minut?
Popřípadě nemáte moc vysokou bitrate videa(např:nad 30MB/s u full HD)?
bastlir (3245)|17.10.2011 22:35
[quote=steviezah;372514]Nevim,nevim,chyba se vyskytuje v ovladačích a s těma je problém.I když odinstalujete a reinstalujete, informace o součástech ovladačů zůstávají v registrech a systémových knihovnách.
S tím jsem se občas dost potrápil, než jsem začal používat obnovu disku a skoro jsem zapomněl instalovat :-)
Podíval jsem se na tu grafiku a zřejmě budete muset najít ty správné drivery nebo se pokusit nechat to běžet s Windowsíma.Moje stará 4650 s nima jednu dobu běhala lépe.Pak se panáčci od AMD konečně zvetili,vypustili jiné drivery a s něma to šlo.[/quote]

Já už na to kašlu, ono zatím jakžtakž chodí a rychtuju se na Premieru či něco jiného.
bastlir (3245)|17.10.2011 22:37
A mimochodem, historicky snad z doby ještě ATček, mě vždy nejvíc zlobily ATIny. Možná jen náhoda. Jinak dík.
steviezah (272)|17.10.2011 22:45
Už jsem nejen tady psal, proč nepoužívat řadu PS.Já jsem ji definitivně odinstalil po update Avid Studio.Ale protože jsem potřeboval stáhnout 1 VHS kazetu doinstalil jsem PS 12.Samozřejmě jsem si způsobil problémy,ale už to neřeším,protože sotva to zjistil známí,už mám požadavek na další.No nechám to zatím tak, dokud se mi nepodaří úspěšně otestovat nějaký USB grabber.Ale pak opravdu PS půjde uninstal.

Od dob,kdy jsem začal dělat editaci videa na PC jsem používal ATI.Ale musím konstatovat, že až řada Wonder byla ta pravá.Pak jsem postupně dlouhé roky upgradoval jenom ATI.Až asi v lednu letos mě popadla pejcha a vyměnil jsem ATI 6850 za nVidia 460GTX GE.Hořce lituju toho hloupého kroku.
Musím podoknout,že taky dlouhá léta používám CPU od AMD a s nima ATI.
Je docela možné, že Intel se nesnese s ATI a AMD s nVidia.
bastlir (3245)|18.10.2011 00:03
[quote=steviezah;372519]... protože jsem potřeboval stáhnout 1 VHS kazetu .....[/quote]

Jelikož doma mám hafo kazet, nejdřív jsem se je pokoušel grabovat ATInou = o ničem.
Pak jsem si koupil Pinnacle USB krabičku = 2x o ničem! :-(

Později jsem si koupil MMC Emtec Q800, který to hw konveroval rovnou do mpg a to už bylo konečně ono.

Teď už mám nového Emteca a pohoda.

Jinak ... že nefunguje něco s něčím, to bych ještě pochopil, ale nechápu, jak je možné, že mi v bordu nefunguje grafika a když ji přendám do absolutně stéjné sestavy, tak tam funguje. To platí i o pamětech. Vzal jsem k bordům výrobcem doporučené tříkanálové sety pamětí a někde šly a jinde zase ne! No to bych se z toho v té chvíli po...! A to není reklamovatelné! :-(
Pytkin (7947)|18.10.2011 00:09
grabovat do MPEGu je hovadina , ak to chces este strihat , alebo nieco s tym robit .. pokial staci len "nabratie" , tak je to OK ..
bastlir (3245)|18.10.2011 00:29
[quote=Pytkin;372533]grabovat do MPEGu je hovadina , ak to chces este strihat , alebo nieco s tym robit .. pokial staci len "nabratie" , tak je to OK ..[/quote]

Myslím, že jsme se spolu o tom už bavili. Střihám to, protože z toho stejně HD už neuděláš. A aspoň já žádný rozdíl nepoznám. Největší problém je najít správné video pro přehrání starých kazet s rodinnými záběry.
Pytkin (7947)|18.10.2011 00:43
no ved ale nikto z toho HD nechce robit .. akurat ak to chces strihat , tak je lepsi nejaky menej kompresny format .. vacsinou sa pouziva DV avi .. ked pouzijes nejaky graber s dobrym TBC , tak vysledok by mal byt OK ..
bastlir (3245)|18.10.2011 00:47
[quote=Pytkin;372539]no ved ale nikto z toho HD nechce robit .. akurat ak to chces strihat , tak je lepsi nejaky menej kompresny format .. vacsinou sa pouziva DV avi .. ked pouzijes nejaky graber s dobrym TBC , tak vysledok by mal byt OK ..[/quote]

Nene, tady zmačknu knoflík a knoflík a už se o nic nestarám. A rozdíl s originálem fakt nepoznám.
steviezah (272)|18.10.2011 01:02
Zkoušel jsem z VHS do MPG přes Corel X4.Ten můj tuner taky rozezná.Totéž ale v PS 12 do AVI a je to rozdíl.Takže zůstalo PS 12,protože Corel to umí jenom do MPG a je to horší.Avid a Edius ten tuner sice pozná,ale jako Direct Show device a nabídnou mi oba 320x120.Nanic.
Pytkin (7947)|18.10.2011 08:54
to je jak hrach o stenu hadzat .. rucnik konci , rucnik konci ..
bastlir (3245)|18.10.2011 09:44
[quote=Pytkin;372553]to je jak hrach o stenu hadzat .. rucnik konci , rucnik konci ..[/quote]

:D :D :D
steviezah (272)|18.10.2011 09:57
Je jasné, že nejlépe by pro účel grabování posloužil nějaký převodník.
Třeba Canopus ADVC-300,ale kupovat to pro 1 VHS kazetu nehodlám.
Pytkin (7947)|18.10.2011 10:18
ano ADVC-300 ma aj TBC .. na VHS je to idealne .. ale posluzi aj niektory lacnejsi 55 alebo 110 ..
bastlir (3245)|18.10.2011 10:18
[quote=steviezah;372574]Je jasné, že nejlépe by pro účel grabování posloužil nějaký převodník.
Třeba Canopus ADVC-300,ale kupovat to pro 1 VHS kazetu nehodlám.[/quote]

A nejsi nějakej lakomej?! Blbých 13 litrů! :D
steviezah (272)|18.10.2011 14:53
Od těch dob co to bývala týdenní výplata jsem tak lakomej,že Harpagon je proti tomu lidumilný mecenáš:-)
steviezah (272)|24.10.2011 17:19
Dopatlal jsem návod na tvorbu menu v Avidu.Zvolil jsem zbytečně komplikované menu pro tento program.Výsledek v DVD se chová korektně v BD odskakuje po přehrátí jinam.Doporučuju pro dosažení lepších výsledků použít jiný authoringový soft.Obecně platí,že integrované authoringy ve střižnách toho moc neumějí.Ale pokud Vám bude stačit jednoduché menu jehož návod chystám,nebo stačí i to co jsem stvořil, není důvod pořizovat jiný soft pro export na placky.
Já Vás varoval :-)
http://www.youtube.com/user/steviezah#p/c/8A2816B55E95F1F3/0/WsSojwekVpc
steviezah (272)|28.2.2012 14:25
Od května 2011 se zabývám Avid Studiem.Bohužel s přibývajícím časem a novými aktualizacemi systému Windows 7, docházím k závěru, že tento program není
vhodný obecně pro každou sestavu a systém.
Takže pokud ho někdo máte a myslíte si, že program je pomalý, padá a má jiné nectnosti, doporučuji Vám přestat se tím zabývat a zkuste jiný soft.
Jeden problém s instalací Avidu se táhne už od začátku.Instalace dodatečných pluginů z instalačního DVD není korektní.V programu se neobjeví.
Je nutno otevřít průzkumník a instalovat přímo ze složky, kde jsou pluginy na DVD umístěny.Chyba je v instalátoru a dodnes není opravena.
Ale je na to upozorněno v Avid knowgledge base.Bohužel až po nějakém čase,než na to uživatelé upozornili.
Další problém je začátek instalace, kdy se instaluje tzv.Prerequisites.Před uvedením SP 1 pro Win 7 bylo nutno ručně do systému nainstalovat
součást systému vs90_piaredist.exe, což je Microsoft primary interoperability assembles 2005 pro práci s programy používající součásti netFramework.
Protože tohle byl už problém od Pinnacle,aktualizoval jsem a doinstalovával netFramework včetně SP až do současné verze 4.0 i v sytému Win 7.
O této záludnosti není nikde ani zmínka.Tento problém je samozřejmě rozsáhlejší než popisuju, uvádím jej pro informaci.
To že v titulkovači je bug jako prase, o tom Avid taktně mlčí.Funkce titulkovače je optimalizovaná pro rozlišení PAL SD a NTSC SD.(720x576 a 720x480)
Proto v titulkovači nelze vytvořit stejně kvalitní titulky jako v jiných titulkovačích nebo dokonce jako v předchozí řadě Pinnacle.
Jednoduše řečeno jsou neostré jak by měly být a jak vypadají, když do Avidu vložím titulky z externího titulkovače.
Poslední prasácký bug je v exportu videa.Jestli platí pro všechny exportní možnosti už jsem neměl náladu testovat.
Jedná se o nastavení:
Export do souboru AVCHD/Blu ray, kódování h264(ale i mpeg2) zvuk PCM.
Po exportu Avid studio soubor přehraje, ale bez zvuku!!Takže nepřehraje soubor, který program sám vytvořil.
Ten samý soubor podle toho jak máte aktualizace ve Windows Media playeru se buď nepřehraje vůbec, nebo přehraje video, ale bez zvuku.
Aktualizace myslím i pro Windows Media player ne jenom pro systém
Totéž platí pro import.Jestliže v kameře nastavíte zvuk PCM, video v Avidu hraje bez zvuku.Musíte zvolit Digital dolby, pak je to bez problému.
Podotýkám, že v systému nemám žádný kodekpak a nemíním ani žádný používat.Pouze mám doinstalován v systému QuickTime player.
Pokud tento soubor nechám přehrát Vegasem, Corelem X 4,Ediusem, Mgix studiem všude hraje se zvukem.
V jednom případě se stalo,že uživateli Vegas po importu mého soubouru totálně spadl.
To že s Avid studiem nelze pracovat tak, že do timeline se nahází hejno full HD souborů a program se zpomalí, nebo reaguje lenivě je dostatečně už známo.
Tento program nelze v žádném případě doporučit začátečníkům.Jeho jádro vypadá, že je z Pinnacla a ten někdy rozchodit vyžadovalo určité úsilí.
Pinnaclisti by mohli vyprávět nekonečné story.
A to už se nezmiňuju o nepěkném bugu v tvorbě BD disku.Tentýž projekt pro DVD se jako BD nechová korektně.Dochází k nesprávnému návratu do menu.
Dokonce, jak jsem si našel přímo na stránkách Avidu se může stát, že Vámi legálně zakoupený software neakceptuje seriové číslo.

Tohle se Avidu opravdu nepovedlo.Je to škoda, protože funkce základního editoru jsou velmi komfortní.
Ale pokud měli za to, že vypustí program a platící uživatelé budou dělat betatestery, tak si myslím, že se šeredně spletli.
Obávám se, že tento editor pokud navydají něco nového půjde do kytek.A to i přesto, že jej dodávají jako aplikaci pro iPad.
Tam to samozřejmě vypadá jako starý Pinnacle v novém kabátku.:D
Jestli někdo chcete používat Avid Studio, je to Vaše volba, ale je jasné, že pokud nastanou nějaké problémy, budete je řešit
sami.Od Avidu řešení nečekejte, podívejte se na jejich oficiální forum nebo Knowgledge Base.
A neříkejte, že jsem Vás nevaroval:D.
steviezah (272)|28.2.2012 18:57
Tak jsem opět našel další jednorázovou záplatu na problém s Avid Studiem.Tentokrát je to problém s PCM zvukem.Tady máte přetisk ze zprávy.

Tak už to mám.Je to neuvěřitelné, ale v Avid Knowgledge base tento problém vyřešili, ale v souvislosti s naprosto jiným problémem.
Navštivte tyto stránky a stáhněte si tam soubor.
http://avid.custkb.com/avid/app/selfservice/search.jsp?DocId=413391
Klikněte na To download the file click here.
Tento soubor, který se jmenuje MPEGsource .dll nakopírujte do složky podle toho jaký máte systém:
Windows 32 Bit - [disk s Windows]:\Program Files\Avid\Studio\programs
Windows 64 Bit - [disk s Windows]:\Program Files (x86)\Avid\Studio\programs

Tím Vám opět v Avid Studio budou fungovat videa s PCM zvukem.

Poznámka:
Tak mám takový pocit, že na Avid Studio výrobce totálně sere.Až uživatelé objeví nějaký problém, urychleně vydají nějakou záplatu.
Jenže kdo to má pořád hledat?Myslel jsem že update 1.1. řeší problémy a ne že vytváří nové.
Já jsem uživatelům dodával už více takových jednorázových záplat.
Pokusím se je pohledat a dát do jednoho příspěvku.
steviezah (272)|2.3.2012 15:28
Konečně někdo dal dohromady opravy a hotfixy pro Avid Studio na jednu hromadu.Je to na oficiálním foru, kde jsem zaregistrován, ale anglicky.
S trochou dobré vůle a s překladačem zjistíte co je co.Naposled jsme zde řešili bod 5, podle nich.Doporučuji peventivně včetně servispacku na 1.1
vše nainstalit.Tím by se mohl stát Avid Studio použitelným editorem.Ještě by mohli vylepšit kvalitu titulků a je to.
Odkaz na hotfixy:
http://forums.pinnaclesys.com/forums/thread/518588.aspx

I když ten první hotfix ohledně intel grafik by jste nemuseli aplikovat.Jenom ti co mají GMA Intel grafiku nebo
Intel Sandy Bright, pokud jsem pochopil vše správně.Ale spíš je tím myšleno jenom Intel Sandy.