Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaké MMC pro internet na TV.

milis1 (14)|13.9.2011 21:07
Dobrý den prosím o rady jaké byste doporučili MMC,jde mi hlavně o plnohodnotný internet na TV,děkuji.
interfernet422 (1575)|13.9.2011 21:23
HTPC.
jarino1978 (8045)|13.9.2011 22:01
jedine PC. :)
peatro (1054)|13.9.2011 22:10
gonsa (208)|13.9.2011 23:05
Bohužel stále ještě žádné..Malá naděje byla, když slibovl xtreamer s příchodem SW2 podporu Opery včetně flash playeru, ale nakonec tam dal jen nepoužitelný webkit..Jinak mě by taky zajímalo, zda někdo neví o nějakém přehrávači, který se třeba v blízké době dostane na trh a který by uměl přehrávat pořady z archívu českých TV přes PROHLÍŽEČ ?
Byla naděje i v přehrávačích s Androidem, ale i dle testu je Evolve solaris pořádný šunt..
Snad se někdy dočkáme..
bastlir (3245)|13.9.2011 23:22
Pokud vím, požadavku by mohl vyhovovat linuxový sat-přijímač Dreambox, ale je docela mastný. Spíš bych také volil HTPC a bezdrátovou klávesnici. Pohybovat se po netu přes DO je o ničem a mít "něco" s drátama je bez kouzla. Samotná současná TV nemůže dasáhnout rychlosti pohybu na netu jako PC, protože nemá takové možnosti "kešování". Držel jsem v ruce základní desku od Samsunga UE46D6530 a jak jsem ji jakkoliv otáčel, žádné volné sloty pro přídavné paměti jsem tam neviděl. Ony by se tam ani nevešly.
Jelikož jsem nedávno také stál před volbou nákupu nového MMC a dost jsem se tím probíral, nevzpomínám si, že by některé MMC umožňovalo plnohodnotný pohyb po netu. Jedině co nabízeli - přehrávání videa, rádia a fota z netu.
Pytkin (7947)|14.9.2011 01:36
alebo toto http://www.apple.com/macmini/

krasny hardware ..
bastlir (3245)|14.9.2011 01:52
[quote=Pytkin;366295]alebo toto http://www.apple.com/macmini/

krasny hardware ..[/quote]

Copak o to, krabička pěkná, snad nejsem staromilec, ale jak to nemá díry na větrání a hafo konektorů, tak nevěřím tomu, že to umí mnoho.
tjurny (496)|14.9.2011 07:47
http://www.apple.com/macmini/specs.html

Konektoru to ma spoustu. vykonu jeste vice.
bastlir (3245)|14.9.2011 10:22
To je právě o tom, co člověk od toho očekává. Ono se totiž něco takového někomu těžko doporučuje, protože každý je trochu jinak zaměřen apod. Pro mě byl např. jedním ze zásadních požadavků připojení analogu a hw převod videa. Neboli přímý převod např. kazet VHS do mpg.
bastlir (3245)|14.9.2011 11:14
Nejlepší je najít si k příslušné krabičce příslušné fórum a ti, kdo si je už koupili, sami popíší případné problémy se zařízením.
bastlir (3245)|14.9.2011 11:15
PS. Dnes již vím, že nebrat od výrobců, kteří kašlou na své zákazníky a neaktualizují firmware.
Pytkin (7947)|14.9.2011 12:03
hmm .. ja som myslel ze tazatel hlada MMC .. cize umiestnenie k televizoru .. pri televizore predsa nepotrebujme naberat video ... taktiez neviem , kto dnes pouziva kazety a analogovy naber .. doma asi nikto nema betacam ..

ale to je jedno .. tazatel musi lepsie specifikovat , co potrebuje , a co od toho ocakava ..
bastlir (3245)|14.9.2011 12:13
:-) To je otázkou generace. Je spousta lidí, co má doma ještě hafo kazet a neví, co s nimi. Já např. analogem řeším nahrávání satelitu přímo do *.mpg přes MMC, když jsem líný *.ts konvertovat softwarově. Buď spustím nahrávání za satelitu on-line, nebo z HDD později.
Pytkin (7947)|14.9.2011 15:49
ja mam na nahravanie satelitu satelit .. a mmc mam na prehravanie filmov .. ale kazdy si musi vybrat , co potrebuje ..
milis1 (14)|14.9.2011 18:08
TV pořady nahrávám přes satelit. Jedno mmc už mám a jsem sním spokojen,ale chtěl bych nějakou krabičku ,abych mohl v obýváku brouzdat netem.
Pytkin (7947)|14.9.2011 18:23
milis : potom si tam daj nejaky malicky pocitac .. alebo ten apple mac mini .. ten je ale dost drahy , oproti nejakym tym miniPC .. ale mozno si ten typ, co si potrpi na design a nechcem mat v obyvacke pri telke nejaku umelohmotnu sragoru ..
bastlir (3245)|14.9.2011 18:52
[quote=Pytkin;366389]milis : potom si tam daj nejaky malicky pocitac .. alebo ten apple mac mini .. ten je ale dost drahy , oproti nejakym tym miniPC .. ale mozno si ten typ, co si potrpi na design a nechcem mat v obyvacke pri telke nejaku umelohmotnu sragoru ..[/quote]

Souhlas! Tady se fakt těžko radí, proto každý má jinou fylozofii. Já bych např. net na TV vůbec neřešil a i proto, že nesnáším, když mi někdo čumí do monitoru přes rameno. Natož aby každá návštěva zírala, kde zrovna brouzdám. Já bych šel cestou nettopu, který jde v případě potřeby připojit přes HDMI. To ale samozřejmě nikomu nevnucuji.
tjurny (496)|15.9.2011 09:02
[quote=bastlir;366393]Souhlas! Tady se fakt těžko radí, proto každý má jinou fylozofii. Já bych např. net na TV vůbec neřešil a i proto, že nesnáším, když mi někdo čumí do monitoru přes rameno. Natož aby každá návštěva zírala, kde zrovna brouzdám. Já bych šel cestou nettopu, který jde v případě potřeby připojit přes HDMI. To ale samozřejmě nikomu nevnucuji.[/quote]
Souhlasim, podlem me serfovani na tv je krajne nepohodlne. Ted nemyslim ovladani ale pouhe cteni a tak. Tazateli bych spise doporucil netobook.
gonsa (208)|15.9.2011 11:41
Jak jsem už psal i jinde, tak mě by se funkční webové rozhraní (internetový prohlížeč)hodilo pouze z důvodu funkční podpory internetových archívu českých televizí. Existuje xlive pack, ale plno nově odvysílaných pořdů, tam ještě není v těch archívech...Myslím, že jen na toto je zbytečné kupovat si HTPC, které mnohdy nejde ani zapnout za pomocí DO a ten náběh je pomalejší než u MM přehrávače..
bastlir (3245)|15.9.2011 16:21
[quote=gonsa;366471]Jak jsem už psal i jinde, tak mě by se funkční webové rozhraní (internetový prohlížeč)hodilo pouze z důvodu funkční podpory internetových archívu českých televizí. Existuje xlive pack, ale plno nově odvysílaných pořdů, tam ještě není v těch archívech...Myslím, že jen na toto je zbytečné kupovat si HTPC, které mnohdy nejde ani zapnout za pomocí DO a ten náběh je pomalejší než u MM přehrávače..[/quote]

No jasně! To je pravda. Ale mám dojem, že jsem v CHIPu či v Computeru četl, že někdo HTPC s DO vyrábí.
KamilZ (10277)|15.9.2011 22:03
[quote=gonsa;366471]Jak jsem už psal i jinde, tak mě by se funkční webové rozhraní (internetový prohlížeč)hodilo pouze z důvodu funkční podpory internetových archívu českých televizí[/quote]
Ahoj, na tohle využití bych moc nesázel, protože přítomnost www prohlížeče v TV neznamená, že tam bude i podpora pro flash, ve kterém ty archivy na www vetšinou jsou. O Microsoft Silverlight ani nemluvě, ale ten myslím tuzemské TV nemají.
A pokud tam flash bude, tak máš jistotu, že?
  • půjde nějak přepnout do fullscreen režimu?
  • budeš si moct zvolit kvalitu (rozlišení)í?
  • budeš to moct jednoduše ovládat (start, stop, posun vpřed/vzad)?
  • teď mě napadá, podporují TV z WWW i zvuk?

V tomto případě jsou myslím různé widgety, nativní aplikace pro TV apod. podstatně vhodnější.
bastlir (3245)|15.9.2011 22:31
Já si myslím, kdyby to "umělo" flash, tak by v browseru např. na Seznamu šly bannery.
gonsa (208)|16.9.2011 11:34
Mám teď 1 den xtreamer sw2, kde slibovali podporu opery a flash playeru 10.1 s tím, že pojedou všechny videa apod. a nakonec tam dali webkit, kde se dostanu přímo na stránky archívu, ale video se nespustí, protože chybí podpora právě flash playeru 10.1. Doufám, že to doladí FW..

Co jsem ale našel na internetu (asi dva dny zpět) a je to velice málo známe zařízení, které je v prodeji tak 2 měsíce a nabízí ho pouze jeden ! jediný obchod v ČR. Toto zařízení umí flash player 10.1 a tím pádem umí přehrát cokoliv ! Jnebuje se: FV-1 Google TV box, vyšla pouze jedna kratičká recenze v časopisu Stereo a Video a pro mě je nepříjemným překvapením, že se nedostalo ještě do internetových obchodů...Je to i multimediílní přehrávač, je to založeno na androidu a má to podporu androidmarketu ! Potřeboval bych ale bližší info..Nejsem z Prahy abych si to mohl nechat popřípadě osobně předvést.:Ale vypadá to na velice zajímavé zařízení ! Stojí cca 3000 s DPH.