Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vypinanie TV zo zastrcky

spider212 (9)|13.9.2011 18:45
no ked TV vypnem tak ju vytiahnem zo zastrcky na noc plus rano do prace takze ju zapnem zase len podvcer.
myslite ze je spravne vytahovat TV zo zastrcky ?
zatty (1215)|13.9.2011 19:08
těžko říct....já mám telku na přepětovce s možnosti vypinani ale telku mám na pevné zdířce....když sem ji měl na té vypinatelné tak se mi sama od sebe zapínala a vypínala
Ivo Mašek (10205)|13.9.2011 19:23
CRT jsem vypínal i ze zásuvky. U LCD, kterou mám propojenu se STB to už ze zásuvky nevypínám.
golfLC (1941)|13.9.2011 19:26
V dnešnej dobe pri TV a STB spotrebe v standby mode to veľký význam nemá ( niektorým pravidelné náporové zapájanie nevyhovuje vôbec), nehovoriac o tom, akým spôsobom to robíš, len tak, vyťahovaním zo zásuvky... Dnes už máš plno komfortnejších spôsobov odpájania elektrických spotrebičov ovládateľnými zásuvkami či už na diaľkové, alebo priamo zabudovaním vypínacích modulov do rozvodov zásuviek, tiež programovateľné na rôzne intervaly podľa týždenného rozvrhu. Lacnejší spôsob je napr. BELKIN Přepěťová ochrana Conserve, bezdrát. vypínač, kde 6 zásuviek ovládaš, 2 sú napriamo bez možnosti vypínania diaľkovým ovládačom, ktorý je súčasťou balenia.
belk1.jpg belk2.jpg belk3.jpg
bastlir (3245)|13.9.2011 19:27
No já osobně bych na to byl líný. Obývák, kde je většina elektroniky, mám "v hodinách" chráněn přepětovou ochranou, ale pro TV mám extra další - v tomto podporuji Zattu.
Jinak jsem o této problematice již psal na: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29157-samsung-ue46d6530
zatty (1215)|13.9.2011 19:51
moje aktuální krom té co je přímo ve zdi je tato: má 8 zásuvek ztoho 3 na pevno..těch dalších 5 je zapinátelných jakýmkoliv infra dalkáčem....luxussss

http://www.alfi.cz/index.php?page=shop.product_details&product_id=18103&category_id=137&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=26
spider212 (9)|13.9.2011 20:04
mna by skor zaujimalo ci by to mohlo TV ublizit ked sa furt bude zapinat a vypinat z TV.
dakujem.
Pytkin (7947)|13.9.2011 20:11
mne to pride uplne zbytocne vypinat ..
interfernet422 (1575)|13.9.2011 20:13
Pokud zásuvku vyškubneš ze zdi v momentě stand-by tak by neměl být problém. Pokud ji škubneš za plného provozu, tak je to otázka. Počítači se taky nelíbí, když jej vypneš na prudko. A dnešní TV nejsou nic jiného než linuxové počítače, ať se to win a aple fanatikům líbí, nebo ne.
golfLC (1941)|13.9.2011 20:15
[quote=golfLC;366230].... ( niektorým pravidelné náporové zapájanie nevyhovuje vôbec)....[/quote]

toto Ti nestačí???

Sused napríklad tým spôsobom odpálil pioneer kuro TV, ešte že ju mal v zaruke :-)
interfernet422 (1575)|13.9.2011 20:17
Někdo musí šetřit i kdyby ho to stálo majlant.
bavorak (1494)|13.9.2011 20:18
dajte mi zlavu, nechcem to zadarmo :-)
golfLC (1941)|13.9.2011 20:43
[quote=zatty;366235]moje aktuální krom té co je přímo ve zdi je tato: má 8 zásuvek ztoho 3 na pevno..těch dalších 5 je zapinátelných jakýmkoliv infra dalkáčem....luxussss


http://www.alfi.cz/index.php?page=shop.product_details&product_id=18103&category_id=137&option=com_virtuemart&vmcchk=1&Itemid=26[/quote]

Hezkýýýýýý :-)-
bastlir (3245)|13.9.2011 23:00
Snad ještě k tomuto tématu o ničem .... v moderních TV jsou už jen spínané zdroje (jako v PC), a tedy součástky těchto zdrojů studené starty nemají rády. A mimochodem, mně do právě nové TV "řízlo" přes satelit když jsem u ní seděl. Vezmu-li v úvahu, že tazatel pracuje v obvyklých denních hodinách, tak stejně nemá smysl TV odpojovat, protože si nepamatuji, že by byla bouřka dopoledne.
KamilZ (10277)|14.9.2011 15:26
[quote=bastlir;366283]v moderních TV jsou už jen spínané zdroje (jako v PC), a tedy součástky těchto zdrojů studené starty nemají rády[/quote]
Původně jsem se do téhle diskuze nechtěl nechat zatáhnout, ale nedá mi to :-). Mé znalosti a zkušenosti:
  • co se týká dnešních zdrojů, tak naopak, jsou k následným obvodům podstatně šetrnější, a to díky vymoženostem jako je spínání v 0, různým filtrům apod.
  • obecně součástky moc nemilují start/stop, např. už jen kvůli (mikroskopickému) mechanickému namáhání při změnách teploty
  • mezi stand-by (obzvláště dnes, při <1W, kdy 99% obvodů zařízení je stejně bez napájení) a vytažením ze zásuvky není z hlediska zapnutí velký rozdíl
  • obecně platí, že většina závad buď vnikne (dnes už hodně omezeno hodně prvním bodem), nebo se projeví při zapnutí (obzvláště platí ve výpočetní technice, kde jsou mechanické součástky, zaměstnanci velkých serveroven by mohli vyprávět...)
  • pokud vypínat/vytahovat, tak první dálkou do stand-by a pak až teprve vypínačem/vytažením
  • v případě TV jsem se hodně setkával s argumentem nevypínat vypínačem/nevytahovat v souvislostí s tím, že při takovémto zapnutí se ozve "strašná rána" a zařízení to určitě škodí. Dotyční si to pletli s demagnetizací CRT obrazovek, kterou TV většinou následně dělala
Pozn: já ze zásuvky (+antény + LAN) vypínám vše pouze při bouřkách. Uzly na přívodních kabelech opravdu nedělám :-) (http://www.poradte.cz/elektronika/3718-ochrana-pred-bourkou-uzlem-na-kabelu.html)
bastlir (3245)|14.9.2011 19:06
Ano, to je svatá pravda. Jenže proč tedy nejvíc odcházejí zdroje na PC právě těm opatrníčkům, kteří PC vypnou nejdřív softwarově a potom i kolébkou na zdroji (pokud ji tam mají)? Viz poslední moje zkušenost s Enermaxem 500 (už ta předposlední řada). Někdo jiný honí noname zdroj nepřetržitě, jen uspává disky a neodejde mu. Jakou to tedy má logiku? Je to jak s kamny na uhlí. Nejdéle vydrží ty, co nikdy nevyhasnou. :-)
1hroch (865)|15.9.2011 09:20
Kdyz pomineme vse, tak neoddiskutovatelnym argumentem pro vypinani je moznost vzniku pozaru. Anebo vy zastanci NEvypinani pri odjezdu na dovolenou nechavate vse zapnute?
Namatkou foto z "danyk"
kurioz45.jpg
zatty (1215)|15.9.2011 11:23
na dovolenou vypinám hlavní jistič
bastlir (3245)|15.9.2011 16:04
[quote=1hroch;366451]Kdyz pomineme vse, tak neoddiskutovatelnym argumentem pro vypinani je moznost vzniku pozaru. Anebo vy zastanci NEvypinani pri odjezdu na dovolenou nechavate vse zapnute?
Namatkou foto z "danyk"[/quote]

No asi mě zatratíš, ale my při odjezdu na dovču vypínáme jen žehličku (tedy většinou). :-)

Budu ale opřímný, po letošním 13.červenci už to budu vypínat a odpojovat také.
vivid.sk (11472)|15.9.2011 16:29
[quote=zatty;366469]na dovolenou vypinám hlavní jistič[/quote]

a na nu si beries ako mnoho inych ceskych spoluobcanov kompletny obsah chladnicky s mraznickou :D (peace)
bastlir (3245)|15.9.2011 16:43
:D Ty si děláš srandu, ale trefa! :D V létě v autě fakt vozím ledničku s pitím :-)
zatty (1215)|15.9.2011 18:11
[quote=vivid.sk;366546]a na nu si beries ako mnoho inych ceskych spoluobcanov kompletny obsah chladnicky s mraznickou :D (peace)[/quote]

ted tě dostanu....omyl jak svina já nemám ledničku...tu mám dole 2m s rodičema...mé celé vrchní patro je sestaveno jak sem si ho vymyslel....já tu ledničku nepotřebuji...mám malou kuchyn pro mou vášen vaření,větší ložnici s velkou postelí a obyvák nacpaný moderníma technologiema...... takže peace jak píšeš
golfLC (1941)|15.9.2011 22:00
[quote=1hroch;366451]Kdyz pomineme vse, tak neoddiskutovatelnym argumentem pro vypinani je moznost vzniku pozaru. Anebo vy zastanci NEvypinani pri odjezdu na dovolenou nechavate vse zapnute?
Namatkou foto z "danyk"[/quote]

To samozrejme väčšina ľudí vypína, ale otázka znela:
no ked TV vypnem tak ju vytiahnem zo zastrcky na noc plus rano do prace takze ju zapnem zase len podvcer.
myslite ze je spravne vytahovat TV zo zastrcky ?

:-)-
Ivo Mašek (10205)|15.9.2011 22:04
[quote]
no ked TV vypnem tak ju vytiahnem zo zastrcky na noc plus rano do prace takze ju zapnem zase len podvcer.
myslite ze je spravne vytahovat TV zo zastrcky ?
[/quote]
Pokud jsem doma, nebo jsem v práci, tak TV není ze zástrčky vyplá. Pěkně si její světýlko a světýlko STB svítí červeně. Ovšem, pokud odjíždím na několik dní pryč (a doma není ani zbytek famílie), tak pak vypínám "pejska".
bastlir (3245)|15.9.2011 22:14
[quote=zatty;366581]ted tě dostanu....omyl jak svina já nemám ledničku...tu mám dole 2m s rodičema...mé celé vrchní patro je sestaveno jak sem si ho vymyslel....já tu ledničku nepotřebuji...mám malou kuchyn pro mou vášen vaření,větší ložnici s velkou postelí a obyvák nacpaný moderníma technologiema...... takže peace jak píšeš[/quote]

Jooo panáček to má zařízenýýý! Nechá si dole rodiči doplnit ledničku, pak ji vyluxuje a jde si zařídit své patro. :D

K tomu vytahování ... ať si každý pro svůj pocit uspokojení dělá co chce. Já to prostě nedělám, ale už při buřce odpojím koaxiály a datovou síť a při pořádné bouřce nad domem vyhodím i jistič od obýváku. Ale Murphyho zákon zapracuje a blesk či přepětí TV odpálí zrovna v době, kdy se uživatel na TV dívá a venku je bez mráčku. Proto mám pro tento účel na kabelech bleskojistky, ale pokud vám do bytu opravdu řízne, stejně jde do háje všechno a nejen to, co obsahuje kov.
KamilZ (10277)|16.9.2011 06:49
[quote=golfLC;366645]To samozrejme väčšina ľudí vypína, ale otázka znela:... Myslite ze je spravne vytahovat TV zo zastrcky ?[/quote]
Jenže ta otázka je neúplná, protože tam není důvod, proč ji vypínat :-).
Závěr za mě: každodenní vypínání kvůli spotřebě je podle mě u moderních spotřebičů zbytečné, ale nijak neškodí. Těch pár ušetřených Kč nevyměním za to pohodlí dálkového ovládání. Nicméně v období, kdy hrozí bouřky, vypínám/vytahuji ráno při odchodu všechnu elektroniku, mám na to v pokoji přizpůsobené rozvody (dva okruhy - ten, co musí být zapnutý a ten, co se dá vypnout). S dlouhodobým vypínáním (dovolená apod.) se ztotožňuji, převážně z hlediska bezpečnosti (požár) a ochrany (bouřky apod.).
1hroch (865)|16.9.2011 07:16
[quote=bastlir;366652]ale pokud vám do bytu opravdu řízne, stejně jde do háje všechno a nejen to, co obsahuje kov.[/quote]
A co teprve, kdyz se ti pod perinu tlaci kulovy blesk - videl jsem barak - veskera vedeni vytrhana ze zdi, o stavu spotrebicu nemluve.....
Pytkin (7947)|16.9.2011 11:57
ja ked odchadzam na dovolenku , tak nevypinam nic .. vsetko bezi .. vsetko sa nahrava .. vsetko sa samo aktualizuje .. potrebujem mat pristup domov ku vsetkym geretom ..
bastlir (3245)|16.9.2011 23:38
Kulový blesk je extrém, čímž ale netvrdím, že se to nemůže nikomu z vás stát, ale i když vám do vedení řízne jen "bratříček", nepomůže ani vypnutý jistič. Kdyby se mi to nestalo, nikdy bych nevěřil, kudy všude si to najde cestu. 100% ochrana existuje jen ve formě dobré smlouvy u kvalitní pojišťovny, tím však nemám na mysli Českou.
Saltze (63)|17.9.2011 11:07
Osobně nechávám vše zapojené (jsem asi lenoch to vše vypínat) a jak už bylo řečeno výše, mám solidní pojišťovnu (už jsem jí párkrát testnul) :-)))
bastlir (3245)|17.9.2011 15:21
[quote=Saltze;366885]Osobně nechávám vše zapojené (jsem asi lenoch to vše vypínat) a jak už bylo řečeno výše, mám solidní pojišťovnu (už jsem jí párkrát testnul) :-)))[/quote]

No přesně! Když sečtu svoji lenost s výší pojistného, kašlu na to.

Netušil jsem, jak dlouho tu bude mít taková kravina životnost. :D Aspoň je tu sranda.
Arrow79 (113)|29.11.2011 19:01
bastlir (3245)|30.11.2011 02:45
Ale to se mi doccela líbí! :-) Kde a za kolik?
RossiD (1271)|30.11.2011 06:55
tesla15 (505)|30.11.2011 09:03
[quote=zatty;366469]na dovolenou vypinám hlavní jistič[/quote]

Také jsem takto konal. Po ujetých cca 3 km jsem si uvědomil vypnutí i mrazáku. Cesta zpět.
zatty (1215)|30.11.2011 09:13
nemam mrazak ten maji nasi..a ten jeden suplik co je vecne prazdny mne netrapi
tesla15 (505)|30.11.2011 09:16
[quote=Arrow79;381114]Ja toto vyriesim pravdepodobne tymto:

http://www.whitenergy.com/Listwy_przeciwprzepieciowe/Listwy_eko/Lista_Eko/proti_pretazeniu_AV_EKO_5_zasuviek_ovladac_5/product/05556/13/99/

Sice asi polsky vyrobok, ale uvidime :)[/quote]

Mně se svou jednoduchostí líbí, používám 5x bezdrátové zásuvky taktéž sjedním D O. U jisté fy jsem zjistil - vypíná nulák. Dále, odepíná síť elektronicky nebo relé? Při výpadku sítě a jeho znovuzaputí je nutné opětovné zapnutí D. O. nebo přístroje začnou fungovat sami? Proč tato otázka. Po výpadku sítě a jejím opětovném zapnutí nastupuji velké napěťové špičky, uznávám zapnutí až po chvíli. Pro doplnění: specielním měř. přístrojem změřeno během dne několik napěťových špiček přesahujících 800 V. V jisté oblasti až 2,5 kV. V solárních sítích časté odcházení žárovek.
Arrow79 (113)|30.11.2011 09:48
Tesla15: rozmyslal som o tych samostatnych zasuvkach, ale ma to pre mna jednu nevyhodu a to je to, ze by som musel posunut stolik, ktory mam pod TV trosku viac od steny a to nechcem. Mam tam dvojzasuvky a neviem ci by som tie samostatne zasuvky dostal nad seba. Takze pre mna je toto v podstate idealne riesenie. Ohladom toho, ako sa to chova pri vypadku prudu, nasimulujem, ked kupim :)
bastlir (3245)|30.11.2011 10:39
[quote=tesla15;381276]Mně se svou jednoduchostí líbí, používám 5x bezdrátové zásuvky taktéž sjedním D O. U jisté fy jsem zjistil - vypíná nulák. Dále, odepíná síť elektronicky nebo relé? Při výpadku sítě a jeho znovuzaputí je nutné opětovné zapnutí D. O. nebo přístroje začnou fungovat sami? Proč tato otázka. Po výpadku sítě a jejím opětovném zapnutí nastupuji velké napěťové špičky, uznávám zapnutí až po chvíli. Pro doplnění: specielním měř. přístrojem změřeno během dne několik napěťových špiček přesahujících 800 V. V jisté oblasti až 2,5 kV. V solárních sítích časté odcházení žárovek.[/quote]

No vidíš, to jsem si neuvědomil. Ale pro mě spíš naopak - když zapnou proud, zda se to všechno nezapne, jako u TV.
KOCOUR65 (653)|30.11.2011 10:45
nechapu proc lidi vyhazuji penize za takove predrazene nesmysly - takovehle ruzne zasuvky na do se prodavaji v kazdem kauflandu a ani ne za polovicni cenu - a tu (prepetovou ochranu ) dnes mate taky v kazde druhe zasuvce a ta ochrani tak akorat nejakeho truhlika tim ze mu v mozku udela predstavu jak je jeho elektronika v bezpeci
tesla15 (505)|30.11.2011 12:01
[quote=bastlir;381305]No vidíš, to jsem si neuvědomil. Ale pro mě spíš naopak - když zapnou proud, zda se to všechno nezapne, jako u TV.[/quote]

Přesně tak jsem uvažoval s ohledem na první přepětí po zapnutí sítě. Potřebuji prodlevu, tu získávám nutnosti opět použít .O.
bastlir (3245)|30.11.2011 21:50
[quote=tesla15;381332]Přesně tak jsem uvažoval s ohledem na první přepětí po zapnutí sítě. Potřebuji prodlevu, tu získávám nutnosti opět použít .O.[/quote]

Copak o to, tyhle potvory mívají přepěťovou ochranu. Mně jde ale hlavně o to, že kdyby zase zapli proud a tím se zapnul i ten "jezevčík", tak tím pádem by se zapla i TV a asi i některá ostatní zařízení se spínaným zdrojem.
Pytkin (7947)|30.11.2011 22:38
obdivujem tieto snahy nicit zariadenia neustalym vypinanim z elektriky ..
Arrow79 (113)|1.12.2011 09:38
Pytkin neviem aky mas s tym problem ..napriklad u mna: posledna seria Z-5500 sa neda vypnut do standby. Vzhladom nato, ze EU upravila normy ohladom maximalneho odberu v standby rezime, prisiel Logitech s funkciou Headphone Mode, kedy su repraky stale zapnute, len sa output zmeni na sluchadla a vypne sa displej. Preto ich vypinam momentalne stale len gombikom vzadu. Xbox zapinam do elektriky len ked sa pouziva, WD TV Live mam momentalne stale v elektrike (aj v standby rezime mi telka hlasi pripojene HDMI z WDcka).
Telku nechavam ako je. Takze ja to v podstate pouzijem na repraky, xbox, WD TV..

Ak mas notebook, nechavas nabijacku stale v elektrike? ;)
bastlir (3245)|1.12.2011 10:37
[quote=Pytkin;381491]obdivujem tieto snahy nicit zariadenia neustalym vypinanim z elektriky ..[/quote]

Když odjíždíš na delší dobu, má to svoje opodstatnění, které jsem výše popisoval. Nehledě k tomu, že se občas něco vez zadního vypínače vč. TV kousne a např. já se k zásuvce jen tak nedostanu. Takže pro mě je zásuvka na DO určitým řešením.
Pytkin (7947)|1.12.2011 11:13
[quote=Arrow79;381551]Pytkin neviem aky mas s tym problem ..napriklad u mna: posledna seria Z-5500 sa neda vypnut do standby. Vzhladom nato, ze EU upravila normy ohladom maximalneho odberu v standby rezime, prisiel Logitech s funkciou Headphone Mode, kedy su repraky stale zapnute, len sa output zmeni na sluchadla a vypne sa displej. Preto ich vypinam momentalne stale len gombikom vzadu. Xbox zapinam do elektriky len ked sa pouziva, WD TV Live mam momentalne stale v elektrike (aj v standby rezime mi telka hlasi pripojene HDMI z WDcka).
Telku nechavam ako je. Takze ja to v podstate pouzijem na repraky, xbox, WD TV..

Ak mas notebook, nechavas nabijacku stale v elektrike? ;)[/quote]

ano vsetko mam v elektrike .. vsetky nabijacky , vsetky notebooky , vsetky pocitace , popcorn , playstation , satelity .. proste vsetko .. mam skusenosti , ze ked sa to vypina z elektriky , tak to odchadza .. boli sme na dovolenke v turecku .. tak som vsetko vytiahol z elektriky . Ked sme sa vratili , a dal som to do elektriky .. bac jeba... vybuchol zdroj (kvalitny seasonic) .. ho 70 EUR na novy zdroj .. to som teda usetril ..
bastlir (3245)|1.12.2011 11:18
[quote=Pytkin;381574]ano vsetko mam v elektrike .. vsetky nabijacky , vsetky notebooky , vsetky pocitace , popcorn , playstation , satelity .. proste vsetko .. mam skusenosti , ze ked sa to vypina z elektriky , tak to odchadza .. boli sme na dovolenke v turecku .. tak som vsetko vytiahol z elektriky . Ked sme sa vratili , a dal som to do elektriky .. bac jeba... vybuchol zdroj (kvalitny seasonic) .. ho 70 EUR na novy zdroj .. to som teda usetril ..[/quote]

Takže, pokud uvažuji logicky ... kdyby vypli proud a pak ho zase pustili, zdroj by odešel stejně. Nebo se mýlím? :-)
Pytkin (7947)|1.12.2011 13:12
bastlir : jo to asi hej .. ale vypinanim zvysujem tu pravdepodobnost , ze sa to stane ..
Arrow79 (113)|1.12.2011 13:15
Pytkin: ved ok, ja som len vysvetloval, preco to chcem. Mozno ten Seasonic nakoniec nebol nic moc :)) (joke)
Pytkin (7947)|1.12.2011 13:17
Arrow : jo .. seasonic len vybuchol a nic ine sa nestalo .. Ine zdroje by mozno sposobili poziar doma .. alebo by aspon odpalili motherboard a procesor :)

jasne .. o nic nejde .. kto chce vypinat , nech vypina .. ja som k tomu napisal len moj postoj ..