Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

XTreamer Ultra - Boot pouze do příkazové řádky, aneb: moc se mi nesmějte :)

MirekE (1)|13.9.2011 10:52
Můžete se mi smát, ale mohli by jste mi třeba i pomoci.
Včera jsem si přitáhnul domů Xtreamer Ultra se 750GB diskem jal se jej integrovat do svého domácího velínu.
Kabely, připojení, povolit na routeru MAC adresu, zakázat na XBOXu IR ovladač MC.. všechno v pohodě...
Až do chvíle, kdy jsem začal budovat svojí první knihovnu. Do té doby externe připojený eSATA disk k Synology jsem odpálil při zkoumání, jestli mi kabel vystačí i k nově umístěnému XTreameru. To by mě až tak nebolelo, bo na něm bylo jen pár filmů.
Rozhodl jsem se že Knihovnu vybuduji zatím na interním disku XTreameru. Chvíli jsem bojoval s tím, jak se z Win7 notebooku připojím k diskům XTreameru a nakonec se zadařilo. Vytvořil jsem si adresář a hurá začal do něj sypat první film. Najednou mi ale systém zařval, že tam už toho moc nenasypu, tam je málo místa. Po malém zkoumání jsem přišel na to, že shares které nabízí XTreamer jsou na malých partitions a ta velká, NTFS nemá žádný share. Inu co, vytvořil jsem si adresář na NTFS partici a že jej nasdílím a ejhle. Jaku uživatel ultra jsem neměl nárok na vytvoření sdílení a dle doporučení jsem měl editovat jakýsi smb.conf

Jsem Linuxová láma, takže jsem tušil, že mě čeká pár desítek minut prohledávání souborového systému. A nebo se přihlásit jako root a udělat to pod rootem. Bohužel, heslo roota neznaje, upustil jsem od pokusů přihlásit se jako root a s obavami, zda mi pod uživatelem ultra dovolí odeditovat ten smb.conf, začal jsem prohledávat adresáře.

Nevím jak se to stalo, ale má prozkoumávání systému mě dostalo až na položku Aktualizace systému. Ejhle, já su člověk pořádný, mám rád když je systém v lati a aktuální (nutno podotknout že jsem předtím narazil na pár podivností s nemožností nainstalovat a aktivovat dopkněk informace k filmu iMDB). Třeba mi aktualizace pomůže s některým z mých problémů. Inu pustil jsem ji a zdálo se, že proběhne bez problémů. Hromada souborů se nahrála, hromada se aktualizovala, jeden se odstranil.

Pak to ale přišlo. Údajne jsem měl ve stré verzi něvco nainstalovaného a teď to po mě chtělo, abych to nainstaloval znovu... jmenovalo se to ... gr??? PC ??? nevím. Každopádně to po mě chtělo abych zvolil partici na kterou to má nainstalovat. To je jako dát vybrat rodiči, které své dítě má raději.. Já mám rád všechny tři své partice stejně!!! Ale nedalo se nic dělat, zvolil jsem tu, která se mi zdála nejsystémovější. A to byla asi chyba. Po restartu a oznámení že jsem jednička a že se mi to povedlo mi obrazovka oznámila.. že UBUNTU 10.10 je tady... a skočil jsem na příkazové řádce... ještě ultra/ultra zafungovalo, ale to je asi tak všechno.

BIOS -> USB BOOT, vrazit tam USB dongl co jsem dostal v krabici, a hurá.. zase na mě čumí ta kočka a nabízí mi co chci nabootovat. XBMC, Ultra OS atd... jenže z USB donglu.

Na internetu jsem našel pár návodů jak nainstalovat to či ono, ale jak dostat XTreamer pokud možno do původního stavu, aby mi nabootoval do toho standardního bootloaderu jsem tam nenašel.

Uvažuji o tom, že celý ULTRA OS zruším a celé to rozjedu na Win7 s XBMC. Odpadnou mi mé problémy pramenící z neznalosti Linuxu. Když ty W7 odladím tak, že zakážu veškeré služby co nejsou potřeba, odinstaluju veškerý software co nebudu potřebovat, vypnu veškeré logování a tracování které jsou standardně zapnuty.. prostě je odladím, tak by to mohlo fungovat.

A konečně mé otázky:
1. Jak dostat XTreamer do původního stavu:
2. Na disku jsou 3 partice - k čemu která slouží?
3. Čisté, odladěné W7-64bit nebo se snažit dostat tam zpět původní stav a pak případně W7 tak aby bylo možné je spouštět z toho bootloaderu?


Díky za každé nakopnutí.
Pytkin (7947)|13.9.2011 16:02
no hlavne by si si mal vybrat co tam chces mat .. neviem co tam je defaultne , ale mozes tam mat aj XBMC alebo BOXEE ..
KamilZ (10277)|13.9.2011 21:40
[quote=MirekE;366162]jak dostat XTreamer pokud možno do původního stavu, aby mi nabootoval do toho standardního bootloaderu jsem tam nenašel.[/quote]
Nejde použít tohle http://shop.xtreamer.net/Support/questions/1094/How+to+insall+Ultra+OS+on+an+internal+HDD%3F nebo tohle http://shop.xtreamer.net/Support/questions/1103/How+to+copy+UltraOS+to+internal+HDD ?