Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 27

Téma: Spojení mpg souborů

Je tu pravidelně Avatar uživatele VlaDamorava
    Registrace
    Feb 2007

Natáhnul jsem do PC asi hodinu záznamu z VHS a WinDV mi to nasekal po 3,8 GB. Mám 4 soubory a pro převedení do mpeg v TMPGEnc potřebuji tyto teď okolo 600Mb spojit. Ve VirtualDubMod 1.15.10 ale nemám aktívní položku Apend segment. Poradí někdo proč to nejde spojit? Oba soubory mají stejný bitrate.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu občas
    Registrace
    May 2004

Když máš TMPGEnc tak použij MPEG Tools, kde jde MPEG spojit, případně i rozpojit.

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

To chceš spojit až po převedení do MPEG? To musíš hned!

Registrace
    Feb 2007

Děkuji za radu. O téhle možnosti TMPGEnc jsem kdysi četl, ale pak mi to vyšumělo z hlavy. Já ho hlavně využívám na převod avi-mpg.

Registrace
    Feb 2007

2mirekv
    Nechápu proč mám spojovat avi do 13 GB a pak to rendrovat celé? Podle mně je jednoduchší převést jednotlivé avi na mpg a pak to spojit. Převod 3,8 GB do mpg trvá 70 minut.

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

No když to máš ještě v AVI, tak to můžež jednoduše spojit, sestříhat apod, v MPEGu se to dělá blbě.

Je tu pořád Avatar uživatele ODSakEda
    Registrace
    Aug 2004

mirekv -tak tak!

Registrace
    Feb 2007

2mirekv
    Samozřejmě pokud něco stříhám tak to nechám v avi a až výsledek převedu do mpg. Tak to dělám pro sebe. Vegas 5- TMPGEnc- DVDArch.
    Bohužel jsem u dobrých známych viděl VHS nahrávky, u kterých začali vypadávat barvy tak jsem v slabé chvíli slíbil vypálit to na DVD. V podstatě ani nevím, co je v které nahrávce důležité nebo né. Tak to prostě celé proženu AD převodníkem a vypálim na DVD. Bez jakýchkoliv úprav.
    Přiznávam je to zničující práce. Jedna hodina VHS = 5 hodin práce PC.
    Stejně děkuji za odpověď.

Nováček Avatar uživatele corsar
    Registrace
    Mar 2005

Já mám velice dobré zkušenosti s tímto programem při spojování MPEG-2 ale i při vystřihávání třeba reklam.

http://www.womble.com/products.htm

Je tu pravidelně Avatar uživatele Jano
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od VlaDa
    Děkuji za radu. O téhle možnosti TMPGEnc jsem kdysi četl, ale pak mi to vyšumělo z hlavy. Já ho hlavně využívám na převod avi-mpg.
    tak nie som sám

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od VlaDa
    Přiznávam je to zničující práce. Jedna hodina VHS = 5 hodin práce PC.

.... a stejně to nikdo neocení.

Kdyby jsi to valil rovnou do MPEG, když to chceš na DVD a nebudeš editovat, tak 1 hodina VHS=1 hodina PC, koeficent zrychlení =5.

Neexistuje aby to bylo 5x horší, podle mě rozdíl nepozná nikdo a zejména ne ti, pro které je to určeno.Když tomu do cesty při zachytávání nastavíš "křiklavé" barvy, všichni ti řeknou, že je to lepší než originál a ušetřený čas lze využít třeba na

Je tu pořád Avatar uživatele ODSakEda
    Registrace
    Aug 2004

pavelpt -taak, 1h VHS=1h AVI nebo MPG a šmitec!

A taky nevidím důvod hrubou zálohu tím spíše vlastního videa převádět do nějakého stupidního DVDvideo kompatibilního formátu! Copak si i vlastní audio nahrávky nezazálohuji namísto ve wav, nebo MP3 ve vyšším bitrejtu a pod. a převedu je do podobného stupido: CDaudio???...

Nechat v AVI souborech a ty prostě nahrát na DVD jako prosté soubory! Jako ani fotky snat nikdo nedegraduje do DVDvideo a tedy jen na 0,4Mpixelů (720x576)! I když jsou tací šílenci, aby jim to hrálo na tzv. stolních playerech i co nepodporují přímo JPG...

Pro mě je stupido, vše co nepodporuje dekodování PC soubrů at již jde o Fotky z dig. fotáků(Tiff, Jpg, Bmp), audio(Wav, Mp3, Wm.) nebo video (AVI-DivX/XviD) nebo alespon přímo soubor MPEG-1 a 2 zapsaný pouze jako soubor na CD-R nebo DVD-R bez authoringů a pod...

Nekupovat Audio/Video mašiny co to neumí PC formáty!!! Ti co už koupili a mnohdy zpravidla za nesmysl (např. značkové SONY nebo Panasonic za 20.000 často neumí ani JPG ani Mp3...) DVD co neumí skoro nic, dokoupit nad něj (nebo místo něj?) ještě jeden! (dnes i za 1500,-.!) A vyřešeno! (Best je ale tichý PC a bezdrátová myš+klávesnice, jako nejideálnější dálkový ovladač! )

A již žádný např. 10kazet po 4h x5hpřvodu =200h!!!... Je rozdíl zálohovat 1 den nebo 2 týdny!

Registrace
    Feb 2007

2Pavelpt
    Zdravím na jiném foru. Prosím tě jakým programem zachytávaš přímo do mpeg? Pokud si pamatuji tak WinDV umí jenom DV typ 1 nebo 2?

Je tu pořád Avatar uživatele Foolproof
    Registrace
    Mar 2004

Lze to mnoha programy, ale dovolil bych si doporučit pro jednoduchost a dobré výkony MainConcept MPEG Enkoder, funkce capture je trochu ukrytá v Tools.

Je tu občas
    Registrace
    May 2004

pavelpt:
    No a nevíš jak ho donuti pamatovat poslední nastavení? Musím vždy všechno znovu nastavovat.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 23-02-2010, 10:20
  2. Spojení více video souborů
    Od Bobesek v sekci Editace videa
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 20-10-2007, 12:29
  3. Spojení souborů
    Od Tudlenedle v sekci Mastering
    Reakcí: 14