Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Spojení mpg souborů

VlaDamorava (466)|23.3.2005 21:19
Natáhnul jsem do PC asi hodinu záznamu z VHS a WinDV mi to nasekal po 3,8 GB. Mám 4 soubory a pro převedení do mpeg v TMPGEnc potřebuji tyto teď okolo 600Mb spojit. Ve VirtualDubMod 1.15.10 ale nemám aktívní položku Apend segment. Poradí někdo proč to nejde spojit? Oba soubory mají stejný bitrate.
Brko (201)|23.3.2005 21:26
Když máš TMPGEnc tak použij MPEG Tools, kde jde MPEG spojit, případně i rozpojit.
mirekv (7169)|23.3.2005 21:28
:-? To chceš spojit až po převedení do MPEG? To musíš hned!
VlaDamorava (466)|23.3.2005 21:32
Děkuji za radu. O téhle možnosti TMPGEnc jsem kdysi četl, ale pak mi to vyšumělo z hlavy. Já ho hlavně využívám na převod avi-mpg.
VlaDamorava (466)|23.3.2005 21:36
2mirekv
Nechápu proč mám spojovat avi do 13 GB a pak to rendrovat celé? Podle mně je jednoduchší převést jednotlivé avi na mpg a pak to spojit. Převod 3,8 GB do mpg trvá 70 minut.
mirekv (7169)|23.3.2005 22:00
No když to máš ještě v AVI, tak to můžež jednoduše spojit, sestříhat apod, v MPEGu se to dělá blbě.
ODSakEda (2278)|23.3.2005 23:49
mirekv -tak tak!
VlaDamorava (466)|24.3.2005 07:06
2mirekv
Samozřejmě pokud něco stříhám tak to nechám v avi a až výsledek převedu do mpg. Tak to dělám pro sebe. Vegas 5- TMPGEnc- DVDArch.
Bohužel jsem u dobrých známych viděl VHS nahrávky, u kterých začali vypadávat barvy tak jsem v slabé chvíli slíbil vypálit to na DVD. V podstatě ani nevím, co je v které nahrávce důležité nebo né. Tak to prostě celé proženu AD převodníkem a vypálim na DVD. Bez jakýchkoliv úprav.
Přiznávam je to zničující práce. Jedna hodina VHS = 5 hodin práce PC.
Stejně děkuji za odpověď.
corsar (1)|24.3.2005 11:54
Já mám velice dobré zkušenosti s tímto programem při spojování MPEG-2 ale i při vystřihávání třeba reklam.

http://www.womble.com/products.htm
Jano (592)|24.3.2005 12:15
[quote=VlaDa]Děkuji za radu. O téhle možnosti TMPGEnc jsem kdysi četl, ale pak mi to vyšumělo z hlavy. Já ho hlavně využívám na převod avi-mpg.[/quote]

tak nie som sám :-!!!
pavelpt (2713)|24.3.2005 15:00
[quote=VlaDa]Přiznávam je to zničující práce. Jedna hodina VHS = 5 hodin práce PC.
[/quote]


.... a stejně to nikdo neocení.

Kdyby jsi to valil rovnou do MPEG, když to chceš na DVD a nebudeš editovat, tak 1 hodina VHS=1 hodina PC, koeficent zrychlení =5.

Neexistuje aby to bylo 5x horší, podle mě rozdíl nepozná nikdo a zejména ne ti, pro které je to určeno.Když tomu do cesty při zachytávání nastavíš "křiklavé" barvy, všichni ti řeknou, že je to lepší než originál a ušetřený čas lze využít třeba na :BB: :-D
ODSakEda (2278)|24.3.2005 17:43
pavelpt -taak, 1h VHS=1h AVI nebo MPG a šmitec! :-D

A taky nevidím důvod hrubou zálohu tím spíše vlastního videa převádět do nějakého stupidního DVDvideo kompatibilního formátu! Copak si i vlastní audio nahrávky nezazálohuji namísto ve wav, nebo MP3 ve vyšším bitrejtu a pod. a převedu je do podobného stupido: CDaudio???...

Nechat v AVI souborech a ty prostě nahrát na DVD jako prosté soubory! Jako ani fotky snat nikdo nedegraduje do DVDvideo a tedy jen na 0,4Mpixelů (720x576)! I když jsou tací šílenci, aby jim to hrálo na tzv. stolních playerech i co nepodporují přímo JPG...

Pro mě je stupido, vše co nepodporuje dekodování PC soubrů at již jde o Fotky z dig. fotáků(Tiff, Jpg, Bmp), audio(Wav, Mp3, Wm.) nebo video (AVI-DivX/XviD) nebo alespon přímo soubor MPEG-1 a 2 zapsaný pouze jako soubor na CD-R nebo DVD-R bez authoringů a pod...

Nekupovat Audio/Video mašiny co to neumí PC formáty!!! Ti co už koupili a mnohdy zpravidla za nesmysl (např. značkové SONY nebo Panasonic za 20.000 často neumí ani JPG ani Mp3...) DVD co neumí skoro nic, dokoupit nad něj (nebo místo něj?) ještě jeden! (dnes i za 1500,-.!) A vyřešeno! (Best je ale tichý PC a bezdrátová myš+klávesnice, jako nejideálnější dálkový ovladač! :-D )

A již žádný např. 10kazet po 4h x5hpřvodu =200h!!!... Je rozdíl zálohovat 1 den nebo 2 týdny!
VlaDamorava (466)|25.3.2005 07:07
2Pavelpt
Zdravím na jiném foru. Prosím tě jakým programem zachytávaš přímo do mpeg? Pokud si pamatuji tak WinDV umí jenom DV typ 1 nebo 2?
pavelpt (2713)|26.3.2005 12:01
Lze to mnoha programy, ale dovolil bych si doporučit pro jednoduchost a dobré výkony MainConcept MPEG Enkoder, funkce capture je trochu ukrytá v Tools.
Brko (201)|26.3.2005 21:36
pavelpt:
No a nevíš jak ho donuti pamatovat poslední nastavení? Musím vždy všechno znovu nastavovat.
pavelpt (2713)|27.3.2005 11:15
Normální převod si pamatuje, ale capture asi nejde, protože to se musí inicializovat až po výběru device.
Brko (201)|27.3.2005 17:01
Jo převod v pohodě, no capture je teď taky jasno. Dík.
martin-tomi (18)|23.3.2011 09:32
Ahoj, spojení několika souborů například xxx.vob z DVD do jednoho mpeg souboru je velmi jednoduché. Přišel jsem na to náhodou a tak se s vámi podělím o postup. Spusťte program Total Commander. Všechny soubory, které chcete spojit přejmenujte na 1.mpg až X.mpg podle toho kolik jich máte a v jakém pořadí mají být. Potom označte soubor s číslem 1 a dejte funkci sloučit soubory. Cesta k funkci je Soubor/Sloučit soubory. Total Commander spojí očíslované soubory do jednoho velkého. Soubor má koncovku OUT tu stačí přejmenovat na mpeg a je to. Jednoduché a hlavně bez rekomprese.
StD (8612)|23.3.2011 09:47
...a nad tím jsi hloubal 6 let od posledního příspěvku v tomto threadu??? Odborně se tomu říká "vyhrabávání mrtvolek"... :-E
martin-tomi (18)|23.3.2011 11:17
[quote=StD;336513]...a nad tím jsi hloubal 6 let od posledního příspěvku v tomto threadu??? Odborně se tomu říká "vyhrabávání mrtvolek"... :-E[/quote]

Tak teď vůbec nechápu situaci. Na toto forum jsem narazil náhodou když jsem v Google hledal návod jak spojit mpeg soubory. Vůbec jsem se nedíval na datum posledního příspěvku, nevím také proč bych měl. Když jsem nenašel kloudnou odpověď, tak jsem si poradil sám. Nehloubal jsem 6 let ale pár vteřin. A protože jsem si myslel, že fórum je k tomu aby si lidé radily tak jsem napsal jednoduché řešení. Možná to někomu pomůže. Proto vůbec nechápu co má znamenat výsměch předchozího příspěvku. Kdyby pán "StD" radši místo urážek napsal jednoduché řešení problému nehledě na stáří příspěvků udělal by lépe. Proto, jestli to někomu pomůže napište. A pán "StD" ať otravuje někde jinde, ať nejsou fóra posetá tlacháním o ničem, ale jen věcnou diskusí. Pánovi "StD" přeji hnusný den a vám všem ostatním krásný den ahoj.
StD (8612)|23.3.2011 11:29
[quote=martin-tomi;336534]...ahoj.[/quote]
Ahoj! A nauč se příště chovat na forech. Co se týče toho spojování v TC - to už umí můj Windows Commander aka Total Commander nějakou desítku let a ví to každé malé dítě, které se naučí používat souborový system (už i v DOSu se ta funkce jmenovala Append...) a má to (pro tebe) jeden malý/velký háček: Ta videa musí mít naprosto stejné všechny parametry, jinak ti sice vznikne krásný velký soubor, ale hrát ti bude obvykle jen první část.
Omlouvá tě jen, že jsi tu nový, protože to, co jsi "objevoval" googlením je tu ve foru zmíněné po různu Xkrát.
Jinak umí to samozřejmě každá střižna, ale chceš-li mpeg2 bez rekomprese, tak nasázet klipy do časové osy např. ve Womblu Mpeg Video Wizard a raz dva uložím celý...

P.S. Já za to "tlachání o ničem" považuji jednoduché spojování souborů. Ještě ti tam ovšem chybí něco, co musíš doštudovat - tvorba kontrolního součtu/souboru (CRC), ale to až někdy jindy a jinde.
martin-tomi (18)|23.3.2011 13:54
[quote=StD;336538]Ahoj! A nauč se příště chovat na forech. Co se týče toho spojování v TC - to už umí můj Windows Commander aka Total Commander nějakou desítku let a ví to každé malé dítě, které se naučí používat souborový system (už i v DOSu se ta funkce jmenovala Append...) a má to (pro tebe) jeden malý/velký háček: Ta videa musí mít naprosto stejné všechny parametry, jinak ti sice vznikne krásný velký soubor, ale hrát ti bude obvykle jen první část.
Omlouvá tě jen, že jsi tu nový, protože to, co jsi "objevoval" googlením je tu ve foru zmíněné po různu Xkrát.
Jinak umí to samozřejmě každá střižna, ale chceš-li mpeg2 bez rekomprese, tak nasázet klipy do časové osy např. ve Womblu Mpeg Video Wizard a raz dva uložím celý...

P.S. Já za to "tlachání o ničem" považuji jednoduché spojování souborů. Ještě ti tam ovšem chybí něco, co musíš doštudovat - tvorba kontrolního součtu/souboru (CRC), ale to až někdy jindy a jinde.[/quote]

Tady se ale nejedná o postup spojování souborů, ale o to zda psát do fóra či nikoliv. A to ať jsou příspěvky staré nebo nové. Plno lidí kteří chtějí spojit například soubory na disku DVD do jednoho, si prostě projdou Google a čekají, že najdou odpověď, nápad nebo radu. Mnohokrát jsem se už setkal s tím, že na položený dotaz nenásleduje odpověď, ale smršť urážek typů jak se na to můžeš zeptat, už to tady bylo řečeno, jsi lama atd... . Přitom pročítání těchto diskuzí zabírá neuvěřitelně času a jsou k ničemu. Proč jednoduše nemůže člověk odpovědět, diskuze by byli věcné a nemusel bych u pc trávit hodiny času pročítáním fór. Asi to nikdy nepochopím, ale mazáci a odborníci přes PC asi musí čas od času dát najevo, že mi ostatní jsme jen hloupí uživatelé. Je mi z toho nějak špatně, ještě že je venku tak krásně.
StD (8612)|23.3.2011 14:17
[quote=martin-tomi;336553]Tady se ale nejedná o postup spojování souborů, ale o to zda psát do fóra či nikoliv. A to ať jsou příspěvky staré nebo nové. Plno lidí kteří chtějí spojit například soubory na disku DVD do jednoho, si prostě projdou Google a čekají, že najdou odpověď, nápad nebo radu. Mnohokrát jsem se už setkal s tím, že na položený dotaz nenásleduje odpověď, ale smršť urážek typů jak se na to můžeš zeptat, už to tady bylo řečeno, jsi lama atd... . Přitom pročítání těchto diskuzí zabírá neuvěřitelně času a jsou k ničemu. Proč jednoduše nemůže člověk odpovědět, diskuze by byli věcné a nemusel bych u pc trávit hodiny času pročítáním fór. Asi to nikdy nepochopím, ale mazáci a odborníci přes PC asi musí čas od času dát najevo, že mi ostatní jsme jen hloupí uživatelé. Je mi z toho nějak špatně, ještě že je venku tak krásně.[/quote]

Jen k tomu zvýrazněnému - lenochům neochotným číst zásadně nepomáhám. A co se týče "spojit soubory na disku DVD", to je sama o sobě blbost, která se řeší úplně jinými nástroji a jelikož netuším, zda jde u tebe o disk tebou osobně vytvořený nebo o disk s ochranou obsahu, tak se k tomu veřejně nevyjadřuji.

A pamatuj - strejda Google není samospasitel.

Na ten dotaz bylo odpovězeno před 6 lety a ty jsi byl líný číst to od začátku. Pokud by tomu tak bylo, tak by jsi věděl, že většina účastníků už tu dávno není nebo je to nezajímá. To k tomu "mrtvolkaření".

Edito: Zajímala by mne třeba i jen jedna jediná citace ze zdejších mých 3 příspěvků, kde jsem někoho urazil. To tedy promiň, ale "neznalost sice hříchu nečiní", ovšem naivita uráží (třeba mne). Tak si to přeber v hlavě.
martin-tomi (18)|23.3.2011 14:37
[quote=StD;336557]Jen k tomu zvýrazněnému - lenochům neochotným číst zásadně nepomáhám. A co se týče "spojit soubory na disku DVD", to je sama o sobě blbost, která se řeší úplně jinými nástroji a jelikož netuším, zda jde u tebe o disk tebou osobně vytvořený nebo o disk s ochranou obsahu, tak se k tomu veřejně nevyjadřuji.

A pamatuj - strejda Google není samospasitel.

Na ten dotaz bylo odpovězeno před 6 lety a ty jsi byl líný číst to od začátku. Pokud by tomu tak bylo, tak by jsi věděl, že většina účastníků už tu dávno není nebo je to nezajímá. To k tomu "mrtvolkaření".[/quote]

To opravdu nemá chybu. Vypadá to jako kdyby ti docházeli argumenty, nebo jsi nechtěl přiznat chybu. pokud se ti můj příspěvek zdál chybný tak proč jsi jej nevyvrátil. Nikde jsem nečetl, že je zakázáno psát ke starším příspěvkům. Já jsem se nedopustil ničeho špatného, jenom jsem chtěl přispět do fóra. Ty ze mě uděláš blba, který se neumí chovat na fóru. Přitom je to úplně opačně. Ne každý může pročítat stohy článků a proto se mi zdá správné přispět i k straších příspěvků pokud v nich popsaný postup chybí. Spojuji takto soubory .vob normálně a vždy to šlapalo. Je jasné že nemohu takto spojit soubory chráněné proti kopírování. Ale o tom já se s tebou nepřu. Mě jen mrzí, že z člověka dokážeš během chvilky udělat debila. Jen aby ti v životě šlo všechno tak dobře jako dělat z lidí lamy. Tímto končím nehodlám se hádat s někým jako jsi ty.
StD (8612)|23.3.2011 14:47
[quote=martin-tomi;336562]To opravdu nemá chybu. Vypadá to jako kdyby ti docházeli argumenty, nebo jsi nechtěl přiznat chybu. pokud se ti můj příspěvek zdál chybný tak proč jsi jej nevyvrátil. Nikde jsem nečetl, že je zakázáno psát ke starším příspěvkům. Já jsem se nedopustil ničeho špatného, jenom jsem chtěl přispět do fóra. Ty ze mě uděláš blba, který se neumí chovat na fóru. Přitom je to úplně opačně. Ne každý může pročítat stohy článků a proto se mi zdá správné přispět i k straších příspěvků pokud v nich popsaný postup chybí. Spojuji takto soubory .vob normálně a vždy to šlapalo. Je jasné že nemohu takto spojit soubory chráněné proti kopírování. Ale o tom já se s tebou nepřu. Mě jen mrzí, že z člověka dokážeš během chvilky udělat debila. Jen aby ti v životě šlo všechno tak dobře jako dělat z lidí lamy. Tímto končím nehodlám se hádat s někým jako jsi ty.[/quote]

No už je na čase, aby jsi tady opravdu skončil (s tím psaním zbytečných obhajob) a vrátil se k té své zázračné TV. Co tady MÁ CHYBU je tvá snaha někomu sugerovat, že jsem tě urazil, že mám já přiznávat nějaké chyby, vyvracet tvůj svatý příspěvek (o ničem) - vyvrátil jsem ho hned na začátku tím, že to umí i malé děti znalé souborového systemu. Opravdu nemohu za to, že ty nestačíš psychicky na Extended NFS svého HDD připojeného k TV a musíš tím (jinde) oblažovat obecenstvo. Nemám ve zvyku dělat z lidí lamy, ale "línou lamu" poznám na 100 honů. Tak buď v klidu - nikdo se s tebou nepře, pouze argumentuje a reaguje na nesmysly tebou publikované. Vzpomeň si na fysiku - zákon akce-reakce, tedy jestli jsi zrovna nechyběl a nebyl líný to dočíst.
martin-tomi (18)|23.3.2011 15:14
[quote=StD;336567]No už je na čase, aby jsi tady opravdu skončil (s tím psaním zbytečných obhajob) a vrátil se k té své zázračné TV. Co tady MÁ CHYBU je tvá snaha někomu sugerovat, že jsem tě urazil, že mám já přiznávat nějaké chyby, vyvracet tvůj svatý příspěvek (o ničem) - vyvrátil jsem ho hned na začátku tím, že to umí i malé děti znalé souborového systemu. Opravdu nemohu za to, že ty nestačíš psychicky na Extended NFS svého HDD připojeného k TV a musíš tím (jinde) oblažovat obecenstvo. Nemám ve zvyku dělat z lidí lamy, ale "línou lamu" poznám na 100 honů. Tak buď v klidu - nikdo se s tebou nepře, pouze argumentuje a reaguje na nesmysly tebou publikované. Vzpomeň si na fysiku - zákon akce-reakce, tedy jestli jsi zrovna nechyběl a nebyl líný to dočíst.[/quote]

Promiň, ale musím i když nerad ještě jednou reagovat na tvůj příspěvek Stando Dudku, nechápu proč tady okolo sebe kopeš a předkládáš něco co vůbec s touto diskuzí nesouvisí. Dávej bacha aby tě z toho neranilo vzhledem k tvému věku. A propříště neurážej lidi na fóru nebo zase narazíš.
StD (8612)|23.3.2011 15:24
...no zatím jsi tady "narazil" na 6 let starou mrtvolu a "objev dávno objeveného" jenom ty. Tak už se nenamáhej a touto demagogií tu svou trapnost nezamaskuješ. Jenom to o to více řve do světa...