Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Reálné rozlišení FullHD TV?

dawluxe (12)|11.9.2011 18:00
Dobrý den,
měl bych jeden dotaz..
Mám FullHD TV Samsung UE46D6530 a když jí připojím do grafický karty Gigabyte GTX560Ti (originálním kabelem Sony MiniHDMI to HDMI v1.4) objeví se jeden problém kterému nerozumím. V nastavení v ovladačích karty se TV ukazuje jako FullHD a defaultně se nastaví rozlišení 1920x1080. Když jsem však z PC přetáhnul okno prohlížeče do TV a dal jsem maximalizovat, zmizel mi cca 1cm obrazu "za okraj TV". Musel jsem tedy v ovladačích funkcí "resize" rozlišení ručně změnit pomocí šipek zvírazňující okraje a reálné rozlišení TV se mi teď v ovladačích ukazuje cca 1890x990. Čím je toto způsobeno??
Signál z PS3 i SkyLink recieveru se samozřejmě zobrazuje bezchybně.
Předem díky za odpověď.
garb7 (1189)|11.9.2011 18:03
Většina TV má přepočítávání obrazu je to potřeba vypnout kdysi jsem to na samsungu 50b850 taky chvíli hledal je to někde v nastavení obrazu , už si nevzpomenu jak se to jmenovalo
vivid.sk (11472)|11.9.2011 18:10
na TV si zobraz obraz ako "Just Scan", nie ako 16:9, vtedy TV aplikuje Overscan (cez DO - Tools)
Ak to nepomoze, pozri este v nastaveni grafiky, ci mas zobrazenie 100% (casto aktivovany pri grafikach ATI, takze predpokladam ze u teba bude problem len v nastaveni TV).


P.S. Rozlisenie si zmen naspat na nativne 1920x1080, tak je to spravne.
dawluxe (12)|11.9.2011 18:40
Ok díky moc. Až dorazim domů hned si s tim pohraju.
"JustScan" znamená že mám TV nastavit ve všech nastavitelnejch parametrech aby zobrazovala originální velikost signálu, že? Takže pokud tam mám 16:9, 4:3 a "automaticky" mám dát možnost automaticky?? Mám tam pak ještě možnosti rozměru obrazu (myslim že Smart 1, Smart 2, Zvětšení 1, Zvětšení 2 a Originál) takže tady logicky nastavim originál..že?
Sorry za "lama" otázky:D
vivid.sk (11472)|11.9.2011 19:09
mám dát možnost automaticky??

Nie, nemas tam dat automaticky (ten rezim je dostupny len pre TV vysielanie).
Mas tam dat JUST SCAN (neviem ako sa to aktualne preklada pre tvoj model, resp. ci sa to nevola v novsich modeloch inac, ale urcite to najdes cez Tools).

Skratka sa ti zohrazi plocha 1:1 bez prepocitavania - ked prides blizsie k TV, musis vidiet exaktne pixle. na napr. pri pismenach, atd.
dawluxe (12)|11.9.2011 21:00
Super..už to maká:)
Kdyby to někdo někdy hledal, tak je to..
NASTAVENÍ / OBRAZ / NASTAVENÍ OBRAZOVKY / VELIKOST OBRAZU
a tam nastavit volbu - PŘIZP. OBRAZOVCE
V ovladačích mám nastaveno scaling na FullScreen, rozlišení 1920x1080 a obraz je krásně od kraje ke kraji. A jak psal "vivid.sk", vidím teď krásně celé pixely:)
Moc díky všem za rady:)
A ještě jeden OT dotaz.. Když mám na TV signál z PC, objeví se uprostřed televize takovej podivnej obdelníček se dvěma šimpkama.. Nevíte někdo co to je a proč to tam je? Ne, že by mě to nějak moc štvalo..jen mám prostě uprostřed hor divnej obdelník:D Takže bych ocenil, kdyby to šlo vypnout;)

vivid.sk (11472)|11.9.2011 22:05
To je okno nejakej aplikacie. Skus vsetko pomaly vypinat cez task manager, znad prides co ti to robi.
Pytkin (7947)|11.9.2011 23:47
inak sa ta funkcia oznacuje PIXEL MAPPING 1:1 .. na Samsung a LG to oznacuju JUST SCAN .. na inych TV tusim inak ..
geronimoh (2327)|12.9.2011 20:48
[quote=Pytkin;366037]inak sa ta funkcia oznacuje PIXEL MAPPING 1:1 .. na Samsung a LG to oznacuju JUST SCAN .. na inych TV tusim inak ..[/quote]

U Toshiby "Přesné skenování" a u Panasonic "Převzorkování 16:9" (zapnuto/vypnuto).