Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD alebo Plazma od 102" uhlopriecka

raddinko (9)|11.9.2011 00:53
Ahojte,

Rad by som sa opytal na TV uhlopriecka od 102 vyssie - moj rozpocet je niekde medzi 450 - 580 eur , nepotrebuje ziadne speci funkcie ale napr. aby bol uz full hd , nejaku nie moc vysoku spotrebu , vyuzitie , bezne pozeranie TV , PS3 , film..

nasiel som nieco take co myslite ? :

http://www.mall.sk/plazmove-televizory-uhlopriecka-108-131-cm/lg-50pv350

http://www.mall.sk/lcd-televizory-400-700-eur/sony-bravia-kdl-46ex401?v=489603

ale kludne si necham poradit , preferovane znacky - panasonic , sony , LG , sharp

dik
zatty (1215)|11.9.2011 07:56
v této cenové řadě se drž plazmy. nabídne ti víc obrazu než jakékoliv levné LCD
raddinko (9)|11.9.2011 12:09
ok dik, mozes mi pleas poradit nejaku ? dik
eldorado09 (1441)|11.9.2011 12:11
Panasonic TX-P42S30E
raddinko (9)|11.9.2011 12:17
dik , ak by som chcel nieco vacsie ? tiez by som sa rad aj pripojil cez notebook , tiez aj spotreba ako sa to pocita pobehal som nejake shopy a tcrdili mi ze novsie plazmy uz maju v pohode spotrebu ale ze tie starsie vacsiu , zas ujo v elektrarni ked som bol zapajat elektriku mi povedal ze plazma ma spotrebu hrozne velku , tak teraz neviem
Karel129 (503)|11.9.2011 20:23
Ach jo,uz zase spotreba.:-((( Rekni ujovi, at veme do kazde ruky 100 hrebik a strci je do zasuvky.Udela lip, nez ti tlouci tyhle bludy do hlavy.9-) Pokud te to zajima,tak je tu dost temat a hadek o spotrebe,hlavne v odpadu.:-E Taky je tu dost prispevku od majitelu plasem , co tu "dost velkou"spotrebu maji zmerenou.Ja osobne, na moji letite plasme mam prum.+-170W,to jen tak na okraj.
raddinko (9)|11.9.2011 23:22
okk dik, ja so m to tiez takto nejako bral ..
raddinko (9)|15.9.2011 08:48
[quote=eldorado09;365921]Panasonic TX-P42S30E[/quote]

tak je objednana v piatok ju mam doma :-)
erik555 (776)|15.9.2011 09:03
Vies to mas tak - jeden to a druhy ono. Jeden na hernom fore tvrdi, ze na hry uz nikdy plazmu - vypalovalo mu HUD z hier. Co sa tyka spotreby pri 40-42" LED je priemerna spotreba cca. 70W, pri 42" NeoPDP je priemerne o cca. 100W vyssi. A netreba az tak radikalne zaznavat nazor, ze na LCD sa neda obraz "pozerat"! Takze si treba zvazit, ze co a hlavne kedy sa bude na TV pozerat, pretoze aj matny panel pri LED je za denneho svetla lepsi, ako leskly panel pri plazmach.
raddinko (9)|25.9.2011 19:47
viete mi niekto pls poradit, tv dorazilo vyzera a je skvela, akurat sa snou hra a skusam DBV-T aj automaticke ladenie aj rucne no nic mi nenaslo .. treba k tomu nejaku antenu alebo pod. ? mam analogovy kabel zapnuty , ale to je uz pass , ako funguje to dtv-f , skusam to doma v meste kde je signal v pohodee .. dik
golfLC (1941)|26.9.2011 08:21
[quote=raddinko;368461]viete mi niekto pls poradit, tv dorazilo vyzera a je skvela, akurat sa snou hra a skusam DBV-T aj automaticke ladenie aj rucne no nic mi nenaslo .. treba k tomu nejaku antenu alebo pod. ? mam analogovy kabel zapnuty , ale to je uz pass , ako funguje to dtv-f , skusam to doma v meste kde je signal v pohodee .. dik[/quote]

Asi preto, lebo skusas naladit DBV-T alebo dtv-f, keby si ladil DVB-T, bolo by všetko OK :-)
Ale dost srandiciek, teraz vazne :)
Ak chces chytať dvb-t, musis mať aj tento signál dovedeny k TV. Sú dve možnosti:
1) Buď káblovým poskytovateľom, čiže koax káblom, ktorý si mal do teraz na analóg, ale pozor, musí ho on poskytovať
2) Alebo externou dvb-t antenou, ktorú pripojíš a dáš ladiť. O anténach na dvb-t máš tu toho popísaného dosť, len trochu hľadať :)

ja používam túto http://datex.shop.ekatalog.biz/zbozi_detail.aspx?zbozi=154646 a spokojnosť... Bývam na sídlisku, okolo mna činžáky a žiaden problém. V mojej lokalite v pohode aj maďari v mpeg-4
raddinko (9)|26.9.2011 16:26
perfektne , dakujem velmi moc! :-)


[quote=golfLC;368525]Asi preto, lebo skusas naladit DBV-T alebo dtv-f, keby si ladil DVB-T, bolo by všetko OK :-)
Ale dost srandiciek, teraz vazne :)
Ak chces chytať dvb-t, musis mať aj tento signál dovedeny k TV. Sú dve možnosti:
1) Buď káblovým poskytovateľom, čiže koax káblom, ktorý si mal do teraz na analóg, ale pozor, musí ho on poskytovať
2) Alebo externou dvb-t antenou, ktorú pripojíš a dáš ladiť. O anténach na dvb-t máš tu toho popísaného dosť, len trochu hľadať :)

ja používam túto http://datex.shop.ekatalog.biz/zbozi_detail.aspx?zbozi=154646 a spokojnosť... Bývam na sídlisku, okolo mna činžáky a žiaden problém. V mojej lokalite v pohode aj maďari v mpeg-4[/quote]