Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problem se satelitnim prijimacem

karlita25 (47)|10.9.2011 19:02
Asi pred 14 dny nam odesl dalkovy ovladac naseho satelitu, prepinali jsme rucne, nez objednam novy. Ted po navratu z dovolene, kdyz jsem zapnula vsechny pristroje (vyhazujeme je i ze site), mi nenaskakuje satelit. Misto, aby se na dispeji objevil normal, je tam jen --.--, a na tv pochopitelne, ze nema zadny signal.
Satelit prijimac je TF 6000 CR, televize Philips, a doted vse fungovala.
Cim to muze byt? Karta je skylink.
Dik
mirekv (7169)|10.9.2011 20:10
Zkus ještě jednou vypnout sat přijínač ze sítě a asi po 5s zapnout (TV netřeba). Při neúspěchu ještě zkus tlačítka standby a kanál + a - (většinou jich více není).
karlita25 (47)|10.9.2011 21:12
Zkusila a nic :-(
K.
geronimoh (2327)|10.9.2011 21:28
[quote=karlita25;365843] Misto, aby se na dispeji objevil normal, je tam jen --.--, a na tv pochopitelne, ze nema zadny signal.
[/quote]

Po zapnutí satelitního přijímače je na displeji pořád "--.--", nebo se změní ? A co se přesně zobrazuje na obrazovce televizoru ? Nějaká hláška ?
losos (2977)|10.9.2011 21:32
To --.-- se obvykle zobrazí, když :
1. není načtený datum a čas
2. nebo možná i tehdy, když není připojena anténa (a není přístup k datumu...)

Omrkni :
1. zda je správně připojen koax. kabel od paraboly
2. zda vám někdo neodstřihl kabel od paraboly
3. zda vám někdo neukradl parabolu
4. zda parabola nezarostla psím vínem a pod...
Dagy2 (3153)|11.9.2011 10:09
Tak teraz budem výnimočne len strieľať - nemohlo sa stať že zostarnutím súčiastok v prijímači sa po vypnutí napájania na dlhší čas niečo v prijímači vymazalo?
Napríklad naladenie kanálov alebo nedajbože FW?

K HW STB mám ale vedomosťami ďaleko, neviem ako je uložený FW a settingy v STB.
Mám jedno PC (asi 5-ročné) v podobnom stave, ktoré nie je možné normálnym postupom naštartovať, pretože sa stratili niekde z ROM-ky základné nastavenia.
Pri bootovaní je možné niekedy pomocou klávesy zastaviť boot a naládovať default settings.
geronimoh (2327)|11.9.2011 10:23
Já mám zkušenost s Humax IRCI-5400, na kterém se mi sekal "setting", když jsem třeba třídil předvolby apod. Sekl se a po restartu už "nenabootoval", ale na displeji jen blikaly vodorovné čárky. Stačilo nahrát znovu "setting" (ze zálohy v PC, nebo stáhnout z přijímače a pak nahrát zpět do přijímače) a přijímač opět fungoval. Tato závada spíš vypadá na ztrátu signálu, ale otázka je, jestli přijímač zobrazuje nějakou hlášku na obrazovce televizoru, což nám musí "karlita25" napřed odpovědět. Pak se dá zkoumat dál.
karlita25 (47)|11.9.2011 14:13
Tak na tv obrazovce se ukazuje "zadny signal".
Beru to pres scart, takze jsem zkusila jiny vstup, co kdyby, ze, a taky nic.
Satelit, tedy tu krabici jsem pak vyhodila ze zdi, rano znovu napojila a tentokrat se neukazalo vubec nic, ani ty --.--. Jen v nem nejak sumi ..., takze pocitam, ze to bude spis na opravu, ne?

Jinak parabolu mame,nikdo ji neukradl, jsme ve 3. patre, upevneno na balkone, takze prestrizeni snury sousedem taky nehrozilo, vsechny kabely byly zapojeny ... :-)
karlita25 (47)|11.9.2011 14:45
Tak jsem courala na netu adovedela jsem se,ze to muze byt problem s kondenzatory, ty si ovsem sama nevymenim - a kdo vi, jestli tomu tak vazne je, takze spis dotaz, neznate nejakou normalni opravnu techto pristroju v Praze? Aby mi tam misto jednoho kondenzatoru, resp. tri nevymenili vse za hodnotu noveho pristroje ...
Nedovedete si predstavit, jake krokodyli slzy roni 2lety prcek, kdyz mu nejde Vecernicek, ja se bez zprav obejdu :-)
Diky
mirekv (7169)|11.9.2011 14:47
Já to vidím na ten přijímač, kdyby nebyl signál, tak by na něm šly alespoň skákat čísla předvoleb.
Scorpion7 (200)|11.9.2011 15:25
[quote=karlita25;365941]Tak jsem courala na netu adovedela jsem se,ze to muze byt problem s kondenzatory, ty si ovsem sama nevymenim - a kdo vi, jestli tomu tak vazne je, takze spis dotaz, neznate nejakou normalni opravnu techto pristroju v Praze? Aby mi tam misto jednoho kondenzatoru, resp. tri nevymenili vse za hodnotu noveho pristroje ...
Nedovedete si predstavit, jake krokodyli slzy roni 2lety prcek, kdyz mu nejde Vecernicek, ja se bez zprav obejdu :-)
Diky[/quote]


Podla toho čo tu čítam,tak to vyzerá skutočne na elektrolity v zdroji/su tam tri ktoré najčastejšie odchádzaju/.Pri dlhodobom odstavení a veku tych kondenzátorov/nie su pod napetím/,nie je problem aby odišli.Je to najčastejší jav u napajacích zdrojov STB.U Topfieldu najprv po dvoch rokoch odíde DO a potom zub času si zoberie nastarost napajací zdroj/a niekedy aj kvalita sučiastok/.
Skus ešte jeden pokus,zapoj Stb do zasuvky,a až maš vzadu napetový vypinač skus zapinať a vypínať pokial Ti nenaskočia aspon tie čiarky/ak nemá tak opakovaným zasuvaním do zásuvky/,ked naskočia tak nič nerob a nechaj STB,až pokial sa sam nenabotuje.Ked do pol hodiny sa nič nezmení,tak buhužial servis.
Až sa Ti aj náhodou podarí to uviesť do chodu,servis neodkladaj,treba ich vymeniť.
geronimoh (2327)|11.9.2011 16:49
[quote=karlita25;365939]Tak na tv obrazovce se ukazuje "zadny signal".
Beru to pres scart, takze jsem zkusila jiny vstup, co kdyby, ze, a taky nic.
Satelit, tedy tu krabici jsem pak vyhodila ze zdi, rano znovu napojila a tentokrat se neukazalo vubec nic, ani ty --.--. Jen v nem nejak sumi ..., takze pocitam, ze to bude spis na opravu, ne?
[/quote]

Hláška na obrazovce "žádný signál" tedy předpokládám není ze satelitního přijímače, ale píše to sám televizor. Jestli v satelitním přijímači šumí a při restartu ani nezobrazí hodiny : "--.--", ani čísla předvoleb, či jejich názvy, tak to vypadá na opravu zdroje, případně je potřeba znovu nahrát firmware a setting. Ani jedno sama neopravíš, takže buď nechat někde levně opravit, nebo koupit nový satelitní přijímač.
interfernet422 (1575)|12.9.2011 16:36
[quote=Dagy2;365909]
Mám jedno PC (asi 5-ročné) v podobnom stave, ktoré nie je možné normálnym postupom naštartovať, pretože sa stratili niekde z ROM-ky základné nastavenia.
Pri bootovaní je možné niekedy pomocou klávesy zastaviť boot a naládovať default settings.[/quote]
Řešení je jednoduché a levné. Otevři bednu, najdi na základní desce baterku, vytáhni ji ven, zajdi do nejbližšího elektra a kup novou. Až jí pak dáš zpět na základní desku, tak nastavíš a máš opět neméně na 5 let klid.
Pitomec (10211)|12.9.2011 20:02
CR-2032
bastlir (3245)|12.9.2011 23:32
[quote=karlita25;365941]Tak jsem courala na netu adovedela jsem se,ze to muze byt problem s kondenzatory, ty si ovsem sama nevymenim - a kdo vi, jestli tomu tak vazne je, takze spis dotaz, neznate nejakou normalni opravnu techto pristroju v Praze? Aby mi tam misto jednoho kondenzatoru, resp. tri nevymenili vse za hodnotu noveho pristroje ...
Nedovedete si predstavit, jake krokodyli slzy roni 2lety prcek, kdyz mu nejde Vecernicek, ja se bez zprav obejdu :-)
Diky[/quote]

Já si myslím, že to po bouřlivém létě bude nejspíš konvertor na parabole. Mně mimochodem odešel také. Když jsi z Prahy, pokud budeš chtít, mohu se u Tebe zastavit s měřákem a změřit Ti u sat-přijímače signál. Když to doma stále odpojujete, může to být i v f-konektoru. Kdyžtak mi napiš na [email]18200@post.cz[/email]. (Neživím se tím !!!)
karlita25 (47)|10.1.2012 15:22
No, abych to uzavrela - nakonec to byla vymena kondenzatoru (tedy snad, uz je to davno, ) nekde tam jsou tri tri, jeden mel "boulicku", nechala jsme je pro jistotu vymenit vsechny a stalo to majlant na to, jake pidi soucastky to jsou, a podle ceny ze zlata ruce, ktere to menily - nasla jsem si, kolik ta soucastka stoji, takze si rikam, proc ja hlava dubova studovala tak neprakticky obor a nesla radeji na remeslo :-)
Dagy2 (3153)|10.1.2012 17:39
Karlito, spočítaj si koľko by si chcela zarábať mesačne hrubého. Potom k tomu prihoď cca 40% (na odvody štátu). To číslo, ktoré ti zostane vydel 20 (pracovné dni v mesiaci) a ešte raz vydel 8 (hodiny denne).
A máš čiastku, ktorú musíš zaplatiť aby ten človek čo to vymieňal mal na mzdu.
Teraz k tomu prihoď prenájom miestnosti, pracovné náradie ktoré musí mať pre opravu, náklady na súčiastky (investované peniaze ktoré sú v súčiastkach, aby nemusel pre každý kondík do obchodu), čas ktorý potrebuje na administratívu atd atd.
A teraz si to porovnaj s tým, koľko si zaplatila. Myslím že ani polovicu z toho čo ti vyšlo. Je to tak? :)
mirekv (7169)|11.1.2012 10:03
Je to tak, kdo žehrá, nic mu nebrání, aby si to vyměnil sám (pokud to ví a zná, což taky není jen tak).
Dagy2 (3153)|11.1.2012 22:00
Je to ako v tom príbehu, keď mechanik v autoservise opravil auto tým že práskol kladivom - 1Kč za úder kladivom, 1000Kč za to, že vedel kam udrieť.......
Hornet F-18 (1328)|11.1.2012 22:45
Tak, tak
zub je tiez malicky a za vytrhnutie si vypytaju slusnu ciastku ... a este to aj boliiiiii
a tiez treba vediet trhat :-D
sirdo (1320)|11.1.2012 23:32
[quote=Hornet F-18;390696]Tak, tak
zub je tiez malicky a za vytrhnutie si vypytaju slusnu ciastku ... a este to aj boliiiiii
a tiez treba vediet trhat :-D[/quote]

je ti luto dat lóve za lokalku? :D...
karlita25 (47)|13.1.2012 14:54
Ahoj, zkusila jsem to, jak jsi mi to spocital, a nezaplatila jsem polovinu, ale skoro dvojnasobek.
Navic, i ja nejsem zamestnanec, takze mam jakys prehled o tom, jake naklady se se daji kam zapocitat a kde se plati bez faktury a podobne.
Moje babicka rikavala, ze navstevy se nemaji zouvat, a maji chodit v botech i po tom kanarkove zlutem koberci v obyvaku, protoze i cistic kobercu potrebuje praci.
Proti tomu nic nenamitam, jen si ten cistic musi zauctovat tolik, abych si ho priste mohla dovolit pozvat znovu. Tomuhle panovi uz volat nebudu, protoze nechci. - jen pro predstavu, tady nekdo na foru nabizel stejnou opravu presne 21,75x levneji - problem, ze na opacne strane republiky. O tolik se ale ty zivotni a jine naklady prece lisit nemuzou, ne?
Takze vim, kam priste volat nebudu, co myslis, stalo mu to za to?
Dagy2 (3153)|13.1.2012 18:44
už sme síce "mimo mísu", ale mám pocit že za 21,75x viac už mohol byť nový prijímač :)
karlita25 (47)|14.1.2012 15:18
No, o fous :-)
Ale zase otevrene - ona ta cena z okoli Prerova mi taky prisla trochu hooodne nizka.
A abych to ukoncila - ja zehrala na to, ze to neumim, ze jsem si vybrala skolu a nasledne praci, ktera me sice bavi, ale uzivi "akorat tak". Je mi jasne, ze platim i zato, ze to neumim spravit sama, neb nevim, jak na to. Clovek se rozhoduje, jestli bude delat praci, ktera je poptavana a tedy dobre placena, nebo praci, ktera zas tak poptavana neni, ale bavi ho. Vybrala jsem si, a jsem spokojena, jen mi v nekterych okamzicich (placeni slozenek a tak) obcas bleskne hlavou, ze nejlepsi by byla kombinace vyse uvedenych moznosti - jenze asi nelze byt za kazdou cemu maximalista.
karlita25 (47)|14.1.2012 15:30
[quote=mirekv;390525]Je to tak, kdo žehrá, nic mu nebrání, aby si to vyměnil sám (pokud to ví a zná, což taky není jen tak).[/quote]

Vsak ja taky zehrala na to, ze nevim.