Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 29

Téma: Kvalita SD na plazmě a LCD

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Ahoj, všude čtu, že na běžné SD vysílání je lepší plazma než LCD. Nechci to nijak rozporovat. Jde mi pouze o to zjistit, proč tomu tak je, když:
    • rozlišení je stejné
    • elektronika je srovnatelná
    • možnosti postprocessingu také

Jaký je tedy pravý důvod, že SD (důraz na to SD) vypadá na plazmě líp, než na LCD, když navíc u HD rozdíl není (nebo se o tom alespoň nemluví)? Když to vezmu selským rozumem, tak pokud mám v pixelu XY zobrazit určitou barvu, tak je mi jedno, jaká technologie to udělá. Jsou tam rozdíly v zobrazení černé, doby odezvy a další https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=25855, ale ani z těchto vlastností jsem nedokázal vydedukovat, proč jen SD.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 09-09-2011 v 11:03
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele interfernet422
    Registrace
    Apr 2009

Je tu pořád Avatar uživatele geronimoh
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od KamilZ Zobrazit příspěvek
    Ahoj, všude čtu, že na běžné SD vysílání je lepší plazma než LCD. Nechci to nijak rozporovat. Jde mi pouze o to zjistit, proč tomu tak je, když:
    [list][*]rozlišení je stejné[*]elektronika je srovnatelná[*]možnosti postprocessingu také
    Podle mě nejvíce záleží na videoobvodech zpracovávajících SD signál. Jak chceš posoudit, že elektronika v LCD a PDP televizoru je srovnatelná ?

... ale ani z těchto vlastností jsem nedokázal vydedukovat, proč jen SD.
    Jak LCD, tak PDP má své výhody a také nedostatky. Jestliže někdo preferuje u televizoru co nejlepší barvy a barevnou věrnost, pak pro něj má PDP televizor obraz lepší i při zobrazení signálů z HD zdrojů ...

Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od geronimoh Zobrazit příspěvek
    Jak chceš posoudit, že elektronika v LCD a PDP televizoru je srovnatelná ?
    Špatně jsem se vyjádřil - myslel jsem to tak, že obě elektroniky mají srovnatelné možnosti, co se signálem při zpracování dělat. Nepředpokládám, že by do LCD montovali nějaké "podřadnější" (při dnešních malých cenách HW).
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 09-09-2011 v 13:40

Je tu občas
    Registrace
    Sep 2007

Absolutně v tomto nejsem odborník a plasmu jsem nikdy nevlastnil.

Napadá mne snad jediné když se z blízka podívám na panel plasmy jsou jednotlivé body - pixeli nebo jak to napsat viditelné zřetelně pouhým okem. Kdež to u LCD tyto body jsou sotva viditelné nebo jsou podstatně menší?? Nemůže to být tím?? Asi ne co?

Registrace
    Nov 2009

Špatně jsem se vyjádřil - myslel jsem to tak, že obě elektroniky mají srovnatelné možnosti, co se signálem při zpracování dělat. Nepředpokládám, že by do LCD montovali nějaké "podřadnější" (při dnešních malých cenách HW).
    Já pochopil, jak jsi to myslel. I když jsou ceny HW a elektrosoučástek možná nízké, přesto i značkoví výrobci používají nekvalitní součástky ( např. kondenzátory). Dělají vše pro maximální zisk a nemají zájem ani na dlouhé živostnosti svých výrobků. A i když nepředpokládáš, že by výrobci montovali podřadnější elektronické videoobvody do televizorů, tak oni je tam klidně mohou montovat. LCD se dobře prodávají díky "LED" reklamní masáži a tak nemají důvod montovat dražší videoobvody do nižších modelů.
    Měl jsem "lepší model" LCD televizoru a zpracování SD signálů bylo výborné. Můj současný PDP televizor to zvládá také výborně, navíc má podle mě lepší barvy. Ovšem ani LCD ani PDP televizor si neporadí se špatným SD signálem. Pokud je SD signál kvalitní, pak ho dokázal/dokáže zpracovat a zobrazit na výbornou jak můj bývalý LCD televizor, tak současný PDP.

Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od jps7410 Zobrazit příspěvek
    Absolutně v tomto nejsem odborník a plasmu jsem nikdy nevlastnil.

Napadá mne snad jediné když se z blízka podívám na panel plasmy jsou jednotlivé body - pixeli nebo jak to napsat viditelné zřetelně pouhým okem. Kdež to u LCD tyto body jsou sotva viditelné nebo jsou podstatně menší?? Nemůže to být tím?? Asi ne co?
    Od určité sledovací vzdálenosti ( různé dle úhlopříčky televizoru ) ti zobrazovací body splynou do jednoho obrazu, takže tím to nebude.
    Naposledy upraveno uživatelem geronimoh: 09-09-2011 v 18:34

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2007

Citace Původně odesláno od geronimoh Zobrazit příspěvek
    Ovšem ani LCD ani PDP televizor si neporadí se špatným SD signálem. Pokud je SD signál kvalitní, pak ho dokázal/dokáže zpracovat a zobrazit na výbornou jak můj bývalý LCD televizor, tak současný PDP.
    Jenze ta plasma si s tim poradi o poznani lip,hlavne ty starsi s "jen" HD panelem. Jinak souhlasim.Muj nazor na tema je ten, ze ten rozdil je v technologiich panelu.LCD ,at se tu certi zaryti odpurci jak chteji,vic zduraznuje zrneni,sum a vic ten nekvalitni signal mazne, jak plasma,ta ho ale mazne samozrejmne taky,ale o dost min.Proste ty dnesni placky nejsou urceny na nekvalitni zdroj.

Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od Karel129 Zobrazit příspěvek
    Proste ty dnesni placky nejsou urceny na nekvalitni zdroj.
    To máš pravdu. Vzpomínám, že když jsem kdysi vyměnil 21" CRT televizor za 29", tak se okamžitě projevily všechny kvalitativní nedostatky v přijímaných signálech ( společná anténa, méně kvalitní satelitní stanice atd. ), které na 21" obrazovce nebyly tak vidět. Takže čím větší obrazovka, tím větší nároky na kvalitu zdrojových signálů.

Hmm Hmm je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2008

Pokud chce někdo vidět rozdíl mezi zpracováním SD materiálu na plazmě a LCD (konkrétně vyšší modely Panasonic x Samsung) https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...l=1#post445016
    Vítěz je nezpochybnitelný a je lepší i celkově ve všech podstatných ohledech.

Registrace
    Feb 2011

Tohle je trochu v rozporu se zdejším tvrzením. Přečti si prosím první příspěvek, dokážeš na něj racionálně odpovědět a logicky to vysvětlit?

Hmm Hmm je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2008

Ptáš se mě? Pokud ano, jaké tvrzení myslíš? Já mohu srovnat jen dva konkrétní typy dvou technologií dvou značek s jejich firmwary a hardware. Výsledek dává za pravdu obecnému tvrzení, že plazma má při SD materiálu jasně lepší obraz než LCD, ale zverifikováno to mám jen dvou konkrétních modelech, kde je rozdíl markantní. Jestli je to rozdíl technologií nebo firmwaru/obvodů popř. obého, to opravdu nevím. Obecnému tvrzení mohu ovšem podle osobní zkušenosti přisvědčit.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2012

Já měl před plazmou ledku Samsung D7000 a tam při rozumném SD to ukazovalo velmi slušně, určitě srovnatelně jako ten Panák. Akorát že asi člověk musí vysolit dvakrát víc....

Hmm Hmm je offline
    Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2008

Promiň, ale v tom odkazu s těmi příšernými artefakty to je UE55D7000. Ale zase musím dodat, že takhle to zlobí prakticky jen v tmavých scénách, jinak je to v pohodě v rámci kvalitativní SD kategorie. Pokud jsi si pouštěl jako SD jen BRripy, tak jsi nic takového nezažil, TV vysílání je relativně v pohodě i v neHD. Taky tmavá oblast není až tak modrá jak na fotce, ale holt ta plazma má prakticky ve všem navrch, kromě spotřeby. Míněno srovnání uvedených dvou modelů. Mimochodem, je to záběr ze začátku dílu seriálu XIII s02e05 (doporučuji jako testovací na flešku při fyzickém výběru TV )

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Ovšm nezapomeňte, že takové SD z DVB-C je velmi rozdílné od SD v DVB-T. To je fakt mnou (a nejenom mnou) ověřený. I to DVB-T, které šíří UPC Czech, je obrazově kvalitnější, než normální DVB-T přes antenu.
    Mám LCD, ale vím, že v případě kabelovky se rozdíl vůči Plasmě stírá (protože to je prostě o datovém toku)

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Hluk v plazmě LG 42 pj 550
    Od Frici v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 26-12-2010, 08:56
  2. Problem s obrazom pri plazme
    Od omiko v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 26-09-2008, 23:48
  3. Přídavné reproduktory k plazmě