Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

sony vegas - pixel format 8bit vs 32bit?

didi38 (67)|8.9.2011 23:10
Ahoj, hledala jsem na googlu, ale nikde jsem nenasla presne vysvetleni o co jde..pracuji v sony vegas a jak jiste vite je tam v properties nastaveni i Pixel format..na vyber je "8-bit", "32-bit floating point ( video levels )" a "32-bit floating point ( full range )"..objasnil byste mi nekdo o co presne se jedna, v cem je to lepsi ? ( zrejmne s tim souvisi i dalsi nabidka v properties hned pod pixel format "compositing gamma" ktera nabizi : 1,000 (linear) a 2,222 (video)
dekuji vam moc za odpovedi
ai (2993)|8.9.2011 23:23
Jak jde Vegas do hloubky pokud pracuje s videem, pokud jen strihas video a exportujes smart (DV, HDV) , tak nech samozrejme 8bit. Pokud hybes s efekty levels, barvama atd., tak ti to vyhodnoti lepe s nastavenim 32 bit, ale stejne to neni tak jednoduche, vsechno trva dele atd. , nedumal jsem nikdy do hloubky tohoto problemu. Jak jsi sam prisel , frame server a 32 bit ti dela problemy....
didi38 (67)|8.9.2011 23:32
ano to dela..frame server nejspis s 32bit videem neumi pracovat..? :/
takze pri 32bit a s upravami videa, jako je kontrast nebo podobne veci ( coz delam skoro u kazdeho videa co striham ), jsou vysledky lepsi nez s 8 bit? ja teda s 8 bit delala skoro do ted, az posledni dobou jsem zkousela pracovat s 32 bit..zatim jsem prave nenasla nejake vyrazne rozdily..s 32 bit mi video prijde takove hezci, kontrastnejsi, ale toho se da dosahnout pomoci filtru i s 8 bit...takze je to asi jedno..?
ai (2993)|8.9.2011 23:51
No vysledky musi mit lepsi bych rek, ponevadz by to jinak nesli do toho 32 bit, ...., ja bych na to mel nazor takovyto, tohle ma vyznam jen pokud delas opravdu PRO video, kdy je to remeslne zvladnute (strih, kompozice, svetlo, styl, korekce) kde pak jdes o stupinek dal a to 32 bit.

Pokud to jsou home veci, nema moc vyznamu s tim blbnout, protoze tam litaji dalsi chyby v nasich videech od zaznamu, strihu, efektu a jinych nedoladenosti, ze pak se ohanet nejakym 32 bit asi nema cenu ....
Saxel (2279)|9.9.2011 10:44
Nastavení projektu na "Pixel format 32-bit floating point" způsobí přesnější výpočet korekcí obrazu, zejména pokud je použito více filtrů za sebou. Při 8-mi bitech vzniká každá korekce matematickou operací mezi celými čísly, výsledek je opět celočíselný a s ním pracuje následná korekce opět celočíselně, atd., atd. Pokud však před korekcemi převedeme 8-bitové informace na 32-bitová čísla s plovoucí řádovou čárkou, výsledek výpočtu bude pochopitelně daleko přesnější - matematické operace se provádí s reálnými čísly.
Otázkou zůstává, kdy je zapotřebí přepnout projekt na 32-bit pixel format. Dokážu si to představit například při potřebě kvalitně klíčovat jednobarevné pozadí při práci s materiálem s bar. prostorem 4:2:2, nebo podobně, ale pro běžný střih domácího videa to není potřeba. To je můj názor.