Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prechod na Apple?

KrocanX (243)|8.9.2011 19:50
Zdar,
posledni dobou me fakt leze na nervy vecne padani adobe produktu po win7. Proto dost silne uvazuju o zmene. Nekdo tady jede na macu? Premieru, aftry bych rad ponechal, jen ten PC byl letel z okna. Zajimalo by me, jestli je to fakt lepsi s tou stabilitou systemu. Kdyz v praci delam hodinovej porad (10video klipu z databaze, par vstupu plus hromada grafiky s alfou) tak neni problem behem 6ti hodinovyho strihu, aby mi premiera spadla i 10x...
Diky
MartasKP (710)|8.9.2011 23:05
Nebude to spis tim adobackym softem? ... MACek bude asi urcite lepsi,rozhodne bych nerekl,ze je problem ve W7 ... osobne nedelam nic profesionalniho,ani zadny prilisny "divocarny",ale W7 se mi v porovnani s XP zdaji byt dokonaly a hlavne stabilni OS ... problem bych spis videl v zeleze,kde OS v oblasti prace s grafikou nema asi konkurenta. Mozna jen v cene :-D
Pytkin (7947)|8.9.2011 23:59
ja mam v praci strizne aj na Win7 .. je tam aj premiera ale s tou nikto nechce robit .. vsetci strihaci strihaju vo Vegase .. Ten chodi celkom OK .. A mame aj dve strizne na MACku .. Ale tam je Final Cut ..

Windows mi osobne uz dost lezie na nervy a kupil som si domov MacBook a do prace som si presadil iMac .. S windowsom som nikdy nemal velke problemy .. Ale OSX mi pride prijemnejsi a menej otravny .. Padanie premiery by som tiez videl na problem premiery , nie windowsu ..
SmirickyT (377)|9.9.2011 00:02
Asi takhle. Bejt tebou bych prosel zahranicni fora a podival se jak sou s tim lidi na macu spokojeny - a co resi za problemy.

Ale zazraky necekej. Zadnej sw ani platforma neni dokonala - mrkni se tady do vlakna Avid MC a final cut kde se ot resi.

Ma to svoje chyby a ty jsou proste nekdy na strane OS - treba ted je problem s Lionem a (Final Cutem) jak psal Pytkin... Na druhy platforme jsou zase jiny chyby... A opet bud v programu nebo v OSu.

Ale generalne pokud - ti nepada jinej software - jak vis ze chyba je ve Windows? Taky jsi nenapsal kterou verzi Premiery pouzivas.

Nejdriv bych to bejt tebou vyzkousel na jinym hardwaru u kamaose, jestli mu to taky pada, nez prejdes na mac.
Nicmene pokud na to mas penize a koupis to, tak se ti taky nic nestane....
Jen ta spasa asi neprijde...

A taky zalezi na tom CO koupis. Zapomen na to ze na macu mini s i3 proceorem a 2 az 4 g ram budes delat sviznou praci s vysoce komprimovanym HD videem. Tak to ani nahodou.

Osobne jsem videl zamrzlyho mac mini s firemnim sofwarem Aperture, protoze byl slabej a nestihal... Cista instalace... v jedjich vlastnim shopu... Takze asi tak.

Tva otazka je prilis obecna.
BEPE (539)|10.9.2011 14:59
Na poslední verzi FCP (FCPX) jsem četl v PIXELu (177) dost negativní recenzi.
Pytkin (7947)|10.9.2011 16:02
nova verzia FCPX je uplne iny software ako FCP .. a je uplne paradny ... akurat uzivatelom FCP samozrejme totalna zmena moc nevoni .. novy uzivatelia nezatazny s FCP su FCPXom nadesny .. Fakt je , ze sme teraz v FCPX robili hodinovy relaciu natenu na klucovacke .. a FCPX to klucoval absolutne uzasne .. bez nastaveni , len hodeny kluc .. fakt poprdeli ..

treba ale posmenut ze sa caka na dalsi update FCPX a LIONU , lebo je tam daky bug s oranizaciou pamati ..
josefíka (651)|10.9.2011 19:35
BEPE
tu recenzi jsem četl.
Vyznělo to přesně tak, jak to píše Pytkin.
Pro stávající profíky (větší studia), co v tom dělali je to nepřípustná změna.
Pro ty, co to používají na poloprofesionální (pracujií spíše sólo) bázi, je to docela slušný soft.
Až vychytají ty nejhorší chyby, tak to bude dobré. Ale dokud nedají profi věci (co tu psal Pave1) nestane se to soft pro velkou práci.
Naštěstí v tom nedělám a mám již dlouho vybráno, takže se mě to netýká :-)
dejv (85)|10.9.2011 19:48
No taky o tom silně uvažuji. Pracuji taky s Adobe Suite (Premiere, AE a Encore), padání mě netrápí, ale spíš ten mizerný výkon. Nechce se mi invetovat do drahé grafické karty s podporou CUDA. Narail jsem ale u Apple na jeden problém. Nepodorují údajně AVCHD a to je celkem problém. Mám kameru Sony a točím právě do tohoto formátu. Údajně je potřeba koupit nějaký placený konvertor, který ten záznam přechroustá do něčeho jiného, co na MACu pak načtu a dál zpracuji (psalo se ale v této souvislosti o FinalCut a iMovie, nevím jestli platí pro Adobe). To by se mi asi nechtělo ty haldy GB záznamů pořád konvertovat. To bude času a času a určitě i kvalita půjde dolů. Tak nevím...:-?
ai (2993)|10.9.2011 20:55
U Applu jde o to, aspon muj pripad, ze tam nejsou ty free aplikace k dispozici, to je duvod proc jedu porad pod Windows a ne na Macu. Avisynth, Frame server z editoru, VirtualDub a dalsi free veci .
dalizije (641)|11.9.2011 12:38
V Premiere stříhám dlouho, nyní ve verzi CS5 (Win7 Ultimate) a problém s padáním nemám. Co máš za PC ?
Pytkin (7947)|11.9.2011 16:16
[quote=dejv;365852]Nepodorují údajně AVCHD a to je celkem problém. Mám kameru Sony a točím právě do tohoto formátu. Údajně je potřeba koupit nějaký placený konvertor, který ten záznam přechroustá do něčeho jiného, co na MACu pak načtu a dál zpracuji (psalo se ale v této souvislosti o FinalCut a iMovie, nevím jestli platí pro Adobe). To by se mi asi nechtělo ty haldy GB záznamů pořád konvertovat. To bude času a času a určitě i kvalita půjde dolů. Tak nevím...:-?[/quote]

http://www.shedworx.com/final-cut-pro-x-avchd-support

pise sa tam , ze FCPX nativne podporuje AVCHD format .. len priamo z kamery alebo asi karty si pri importe FCPX konvertuje kontajner do MOV .. obraz a zvuk nijak nemeni .. takze s natocenymi vecami na kameru by nemal byt problem ..

hod mi dakde kus videa a ja to skusim nahodit do FCPX ..
Pytkin (7947)|20.9.2011 16:22
tak sme to teraz skusali .. free softikom media converter sa prekovertuju fajly do movka .. a pekne ich FCPX otvori ..