Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic P46G20 horizontální tmavý pruh

krtek6 (32)|7.9.2011 20:41
Zdravím a případně se i zároveň omlouvám, pokud jsem ve špatné sekci, ale nevím kam zařadit dotaz..

Mám plazmu viz. popis a mám tento problém: při večerním sledování a při delším pozorování jde na tv vidět asi 2-3cm široký tmavý(černý) horizontální pruh. Je přes celou šířku přesně v prostřed. Dělá to jak při sledování kabelovky tak i při sledování z externího zdroje (např. HDMI film v 1080p)...Již jednou jsem to reklamoval s tím, že mi vyměnili celej panel. Nyní (asi 7dní po vrácení z reklamace) se to začíná projevovat znova. Prozatím není pravidelný, ale občas problikává. Nejvýraznější je při tmavých až černých scénách.

zkoušel jsem tam dávat i ty feritové, či jak se jim nadavá, šedé válečky co byly součástí tv a nepomohlo. Tv je koupená 23.12.2010 . Mám uplatnit znovu reklamaci?
jarino1978 (8045)|7.9.2011 21:02
samozrejme.
krtek6 (32)|7.9.2011 21:10
jedná se mi o to, zda není problém někde u mě..nebo zda už někdy někdo řešil tento problém...zatím jsem tu četl akorat o svislých pruzích a o bílých vodorovných..
KamilZ (10277)|7.9.2011 21:45
[quote=krtek6;365420]jedná se mi o to, zda není problém někde u mě..nebo zda už někdy někdo řešil tento problém...zatím jsem tu četl akorat o svislých pruzích a o bílých vodorovných..[/quote]

Určitě reklamovat. Pokud to udělá znovu, tak je pravděpodobné, že tam je jiná závada, které tohle způsobí (něco v napájecí části?). Pokud to budeš reklamovat a pak Ti to ještě jednou udělá (potřetí), tak bych neváhal a vrátil celou TV (třetí stejná závada) a pořídil novou, stejně ji máš už 2 roky a za peníze, co Ti vrátí budeš mít podstatně lepší model :-).

A nejsi v tom sám: http://www.google.cz/search?q=plasma+horizontal+lines+black
eldorado09 (1441)|8.9.2011 09:42
Reklamácia.
SlavoF (834)|8.9.2011 09:45
[quote=KamilZ;365446]...... stejně ji máš už 2 roky a za peníze, co Ti vrátí budeš mít podstatně lepší model :-)[/quote]
kúrňa, ja zas zaspal, to už od 23.12.2010 je teľo ? musím prestať chlastať B-)
neviem či je G30 až tak podstatně lepší model ako G20

.... ale to len tak aby reč nestála :-E
KamilZ (10277)|8.9.2011 13:13
[quote=SlavoF;365490]kúrňa, ja zas zaspal, to už od 23.12.2010 je teľo ? [/quote]

Nojo, jsem nějak o rok napřed :-). Vzhůru ke světlým zítřkům!
krtek6 (32)|8.9.2011 19:09
[quote=KamilZ;365446]Určitě reklamovat. Pokud to udělá znovu, tak je pravděpodobné, že tam je jiná závada, které tohle způsobí (něco v napájecí části?). Pokud to budeš reklamovat a pak Ti to ještě jednou udělá (potřetí), tak bych neváhal a vrátil celou TV (třetí stejná závada) a pořídil novou, stejně ji máš už 2 roky a za peníze, co Ti vrátí budeš mít podstatně lepší model :-).

A nejsi v tom sám: http://www.google.cz/search?q=plasma+horizontal+lines+black[/quote]

s tím jako počítam, že by mi vratili prachy a koupil bych jinou :D řídím se heslem, že 2x do stejné řeky nevstoupím..nehledě na to, že kdybych koupil tu samou tak ještě ušetřím x tisíc...

ještě počkám co to uděla dál...předtím to dělalo už i za běžných scén..teď zatím enem pokud je celá černá obrazovka...a navíc mam prodlouženou záruku na 40 měsícu...takže veget :D
erik555 (776)|8.9.2011 20:44
Veget ano, ked ten pruh nie je vyrazny, resp. ti nevadi taky aky je...alebo pozeras na druhej TV? :D Pretoze sa natahovat s reklamaciou a potom cakat kym sa vrati zo servisu, nie je az taka pohoda (aspon u mna), aj ked by TV mala zaruku 50 mesiacov :D
krtek6 (32)|9.9.2011 18:35
tak já zas nechci, aby to tam měli 2tydny a vratili mi to neuznany s tím, že je to něco. "běžny"..chvilku počkám až se to vykrystalizuje a uvidim...... :)
krtek6 (32)|29.9.2011 17:15
tak jsem dneska po 2.reklamoval TV s problémem viz výše, a než si pro ni přijel tak mi volal servisák té firmy snažil se mi navykládat, že chybu si způsobuju sám, že není možné, aby po výměně celého panelu se objevila stejná chyba znova..že je to nejspíš způsobeno mým externím zdrojem..mam tam akorat koax od kabelovky a 1 hdmi a to buď z xboxu nebo z ntb když sleduju filmy..prej jestli to budu reklamovat po 3. stejnou chybu tak mi ju asi panasonic neuzna...no je toto možne? :)
garb7 (1189)|29.9.2011 17:55
Teoreticky je možný , že vada je v IO který ovládá ty linky a pokud se s tím manipulovalo mohla se nějaká mikro prasklina (studenák) na chvíly vzpamatovat, jednou tu bylo video jak to zpravit baseballovou pálkou.
krtek6 (32)|29.9.2011 18:06
?? nevim co je IO a baseballovou palkou to spravit opravdu nechci... :)
Ivo Mašek (10205)|29.9.2011 19:47
Integrovaný obvod
krtek6 (32)|30.9.2011 16:04
může mi někdo říct jak se mám proti tomuto jednání bránit? :-/
KamilZ (10277)|30.9.2011 21:23
[quote=krtek6;369329]může mi někdo říct jak se mám proti tomuto jednání bránit? :-/[/quote]
Bohužel jen hodně držkovat. Pohrozit jim čímkoli od ČOI přes soud až po TV Nova.

Asi bych postupoval tak, že bych zkusil nafotit (pokud to foťák zachytí) a dát i tou fotkou na reklamaci. Když Ti to jednou uznali, tak to použij jako argument - přiznali závadu. A na tvrzení typu, že si to děláš sám odpovídej, že je něco špatně TV a to špatné evidentně ničí ten panel, takže by měli při reklamaci vyměnit nejen zřejmě už poškozený panel, ale i najít pravou příčinu (kurvítko :-) ).

Můžeš se zkusit ještě poradit v SOS.

Když Ti to začne dělat, projevuje se to např. i pokud je zobrazeno pouze menu? Pokud ano tak ještě zkus TV od všeho kompletně odpojit a nechat ji pouze v elektrice.
krtek6 (32)|30.9.2011 23:06
no známý mi řekl, že se bavil s paní z ČOI a ta mu řekla, že pokud je věc v záruce a ted cituji paní co mu řekla do telefonu: "i kdyby tam bylo nasra*é tak to musí opravit" .....já nechápu jak já tím,že zapojím signál z kabelovky můžu tv poškodit, natož tím, že tam připojím hdmi kabel...já si myslim, že se začínají cukat z toho titulu, že cítí, že přijodou o peníze, které budu chtít vrátit...


jinak znovu opakuji...pruh problikává pouze při tmě nebo šeru..když jsou tmavé scény..ať už se jedná o signál z kabelovky nebo přes hdmi1 kabel z ntb nebo hdmi2 kabel z xboxu..
KOCOUR65 (653)|1.10.2011 12:20
no to jsou ty vase slavne moderni tv !
krtek6 (32)|19.10.2011 18:07
takže dnes se mi po skoro měsíci vrátila tv z 2. reklamace...tv jela cca 2 hodiny pouze přes signál z kabelovky, tak jak jsem se domluvil s technikem,aby se vyloučila možnost, že to způsobuje xbox..běží tam "odložené případy" a tadaa...pruh je tam furt..občas je jich tam i víc..přepnul jsem i "kanál je blokován" kde je černé pozadí a tam je to nejvíc vidět...dokonce to vidí i člověk, který nosí brýle a má dalekoo horší zrak jak ja..pustil jsem ted i film přes hdmi (piraty 3) a v tmavych scenach tam občas problikne...tak jsme blbej já nebo oni, když mi do papíru napíšou, že tv je opravena, ozkoušena a funkční?