Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Při přehrávání AVi na TV chybí svislé pruhy obrazu

juppiter (73)|6.9.2011 08:26
Při přehrávání AVi, je obraz v Media Player Classic OK. na TV, kam to z grafiky posílám je v obou případech fuč několika centimetrový SVISLÝ pruh jak zprava, tak zleva (totéž při pokusu spustit to v PowerDVD). Televize je starý Panasonic (úhl.ca70cm), ale má jak 4:3, tak i 16:9. Oba režimy jsem už ale zkusil. Vyzkoušel jsem i výměnu CodecPacků K-lite za CCCP, ale nepomohlo to.

udané parametry AVi souborů, které TV zobrazí bez levého a pravého (ca3cm) svislého pruhu
Video
ID : 0
Formát : MPEG-4 Visual
Format_Profile : Advanced Simple@L5
Format_Settings_BVOP/String : Ano
Format_Settings_QPel/String : Ne
Format_Settings_GMC/String : 0 warppoint
CodecID : XVID
/ : XviD
Duration/String : 48mn 43s
Bit rate : 1 249 Kbps
Šířka : 640pixely
Výška : 480pixely
Poměr stran : 4:3
Frame rate : 25,000 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.163
StreamSize/String : 435 MiB (87%)
Enkódoval : XviD 1.1.0 (UTC 2005-11-22)
-------------------------------------------------------------------------------
stájl jsem ještě na zkoušku jiné AVi soubory, které ale nevyhovují kvalitou, a u těchto je vše OK (i na TV)
-------------------------------------------------------------------------------
udané parametry AVi souborů, se kterými je ''VŠECHNO OK''
tj.na TV je obraz v pořádku celý.
VIDEO
Délka 50mn 27s
Kodek DivX 5 (AVI)
Bitrate 600 Kbps
Šířka 344 pixels
Výška 284 pixels
Poměr stran 1.211
Frekvence snímků 25.000 fps
Prokládání Progressive
--------------------------------------------------------------------------------
dalo by se, moc prosím, z napsaného poradit, co s tím, aby to i TV zobrazovala vpořádku ?
díky
vivid.sk (11472)|6.9.2011 09:15
Stare CRT TV orezavaju obraz, takze cokolvek tam posles, musis pocitat s tym, ze niekolko cm pri krajoch neuvidis.
Pri novych TV sa z historickych dovodov tiez casto pouziva overscan, ale da sa to vypnut a potom sa zobrazi presna kopia obrazovky 1:1.

Ten druhy priklad je zobrazovany korektne preto, lebo tam mas pomer stran 344x284, co je menej ako 5:4. V tomto pripade su po bokoch cierne pasy, ktore len TV "odsekne". Teda zobrazenie tiez nieje ok, ale oreze sa len cierna plocha.

[SPOILER]

[/SPOILER]
juppiter (73)|6.9.2011 09:39
děkuji.
takže se to nedá ani 'napravit' nějakým nastavením MPClassic přehrávače, abych viděl na TV to co na monitoru ?
vivid.sk (11472)|6.9.2011 09:41
Myslim, ze by to slo korigovat nastavenim grafickej karty. ATI karty maju moznost nastavit "zoom" a teda mozes si pridat cierny ramik okolo obrazovky, ktory ti TV "odsekne" :).
juppiter (73)|6.9.2011 10:07
Tak pomohlo - nevím jestli ZCELA na mmetry, ale rozhodně nejčkonc vidím z obrazu více (tedy na TV)::
MPClassic - View - Video Frame - Override aspect ratio - 5:4

díky Ti moc za radu s černými rámečky :-)
p.

P.S. jsem ale stejně perplex, protože mám (alespoň myslím) vícero AViček 640x480 (a myslím, že tam nejsou žádné černé pruhy), a podobná peripetie mě potkala poprvé