Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

který receiver (domácí kino) ?

Swep (142)|3.9.2011 16:07
Chtěl bych si koupit systém k tv hlavně kvůli prostorového audia jelikož .mkv (3D i HD) přehrávám z HDD který mám připojený k TV. Stačil by bohatě 5.1 systém, minimálně zadní repra potřebuju mít na podstavcích (nebo dokoupit jinou alternativu). Taky by se mi líbila značka LG nebo ONKYO jelikož TV je LG 42LW650S ale dám přednost tomu nejlepšímu.
Pokoj mám cca 5,5 x 2.2 m takže to ani nemusí moc řvát :D
Na ceně tolik nezáleží hlavně ať to dobře hraje :)
Nevím co vybrat poraďte díky moc.
vivid.sk (11472)|3.9.2011 17:13
[quote=Swep;364743]
Na ceně tolik nezáleží hlavně ať to dobře hraje :)[/quote]

Zober Focal Grande Utopia (130 000 euro / par) plus adekvatne zadky a center z rady Utopia BE :), tie budu hrat naozaj skvele.


P.S. Ak dospecifikujes cenu, da sa v teme pokracovat.
Swep (142)|3.9.2011 18:00
:D no díval jsem se jak se to přibližně pohybuje tak řekněme cca 15 tis. ? :/
vivid.sk (11472)|3.9.2011 18:09
euro? :D

za 15k zober najaky zo setov napriklad:
http://www.alza.cz/onkyo-ht-s6405-stribrne-d244816.htm

na plnohodnotne repro to este nieje, ale myslim, ze na kino bude toto slusne (v ramci triefy, ofc). Repro mozes neskor obmenit, pokial budes chciet ist vyssie.
Swep (142)|3.9.2011 19:32
No každopádně v černé barvě.
Ty HDMI 1.4 vstupy mají všechny ARC ? Jak vlastně natáhnu multikanálové audio z TV do receiveru ? Původně jsem myslel že přes HDMI ARC ale teď mi došlo jestli to pojede když HDMI vůbec nepoužiju.
vivid.sk (11472)|3.9.2011 20:02
cez optiku (tyka sa to interneho playera, pripadne HD kanalov, ktore vysielaju multikanalovo v DVB-T).
Vsetky ostatne zdroje polezu cez AVR, az potom do TV.
juraj08 (50)|4.9.2011 09:28
ahoj,
no a nechceš HDD zapojiť do receivera cez HDMI a potom do TV?
Repro ku domacemu kinu na filmy - to je asi jedno, vyber si ake sa ti pacia dizajnovo, nieco iné by už bolo vyberať reproduktory na stereo...
Swep (142)|4.9.2011 09:53
[quote=juraj08;364824]ahoj,
no a nechceš HDD zapojiť do receivera cez HDMI a potom do TV?
Repro ku domacemu kinu na filmy - to je asi jedno, vyber si ake sa ti pacia dizajnovo, nieco iné by už bolo vyberať reproduktory na stereo...[/quote]

No budu muset vyřešit jak to udělat s postavci jelikož zadní repra musí na něčem stát. Nedá se to někde koupit ?
Swep (142)|4.9.2011 09:55
[quote=vivid.sk;364769]cez optiku (tyka sa to interneho playera, pripadne HD kanalov, ktore vysielaju multikanalovo v DVB-T).
Vsetky ostatne zdroje polezu cez AVR, az potom do TV.[/quote]

To sem tušil. Vlastně všechnen zvuk mimo HDMI. (kanály DVB-T DVB-S ...)
vivid.sk (11472)|4.9.2011 10:02
[quote=Swep;364826]No budu muset vyřešit jak to udělat s postavci jelikož zadní repra musí na něčem stát. Nedá se to někde koupit ?[/quote]

Daju sa urcite kupit.
http://www.hama.sk/Default.aspx?categ=IJ30000101

Len sa na to nebude moct sahat, lebo ako na to tak pozeram, aj pri otvorenom okne to moze zhodit prievan :)
juraj08 (50)|4.9.2011 10:09
Swep (142)|9.9.2011 23:12
Já se rozhoduju mezi

http://domaci-kina.heureka.cz/lg-hx906ta/

http://domaci-kina.heureka.cz/lg-hx806tg/

nebo by možná stačil i tento ale ten snad ještě není v prodeji :/ http://domaci-kina.heureka.cz/lg-hx806th/

a nebo snad EISA oceněné http://domaci-kina.heureka.cz/lg-hx966tz/

a teď babo raď že :/
vivid.sk (11472)|9.9.2011 23:23
Ziadne z vyberu. Kompletne AIO je cesta do pekiel.
Pisem to v kazdom vlakne a ale vzdy sa tu casom objavi uzivatel, ktory riesi problemy s tym spojene.

Nastastie dnesne AIO maju aspon nejake digitalne vstupy, takze aj ked ti odide mechanika, malo by to byt nadalej pouzitelne.
Napriek tomu ruky prec.
jito (999)|10.9.2011 07:26
SWEP:
Na začátku byl požadavek-sestava 5.1 a reciever-na ceně nezáleží.
A teď je tu odkaz na plastové kino za 10 tisíc!

Příště to napiš hned na začátku-zbytečně marníš čas těch,kteří ti chtějí doporučit kvalitu za rozumnou cenu.
Swep (142)|10.9.2011 15:28
[quote=vivid.sk;365779]Ziadne z vyberu. Kompletne AIO je cesta do pekiel.
Pisem to v kazdom vlakne a ale vzdy sa tu casom objavi uzivatel, ktory riesi problemy s tym spojene.

Nastastie dnesne AIO maju aspon nejake digitalne vstupy, takze aj ked ti odide mechanika, malo by to byt nadalej pouzitelne.
Napriek tomu ruky prec.[/quote]

Mechaniku prakticky používat nebudu jelikož budu přehrávat přes HDD. Jakto že cesta do pekel ? :O
A co bys mi doporučil ty ?
Swep (142)|10.9.2011 15:29
[quote=jito;365789]SWEP:
Na začátku byl požadavek-sestava 5.1 a reciever-na ceně nezáleží.
A teď je tu odkaz na plastové kino za 10 tisíc!

Příště to napiš hned na začátku-zbytečně marníš čas těch,kteří ti chtějí doporučit kvalitu za rozumnou cenu.[/quote]

Tak pardon no :D , a tvoje doporučení ?
jito (999)|10.9.2011 16:00
Jde o to,kdyby jsi hned na začátku napsal přesně co chceš a za kolik,tak už by se diskuze někam pohnula.

Pokud je limit 15 tisíc,tak zopakuji odkaz od Vivid-ten jeho nemá náhled:
http://www.mall.cz/domaci-kino-bez-dvd/onkyo-ht-s6405-b?v=489709
Pro začátek bohatě stačí.....
Swep (142)|10.9.2011 19:21
A nepřijde ti že toho tolik neumí než třeba LG HX966TZ ???
jito (999)|10.9.2011 19:33
Pokud budeš poslouchat pouze filmy v 5.1 nebo "moderní" hudbu,tak stačí.Ale přednes klasické hudby nebo stereo je kvalitou někde jinde.To se dá říct i o sestavě Onkyo.Dodaná sestava 5.1 na tom bude určitě lépe,ale taky nebude oslňující.
Na začátku jsi napsal,aby to hrálo co nejlépe.15 tisíc stojí samotný reciever slušné kvality.Tak se budeš muset rozhodnout sám,jaký kompromis zvolíš.
Swep (142)|11.9.2011 22:30
Díky ti , no jo jsem amík přes hudbu :/ . Uvidím ale to LG kino mě hodně láká a moc náročný nejsem takže by mi stačilo a od onkya mě to odrazuje díky těm fukncím navíc, které má. Verze se zadními bezdrátovými reproduktory jsem nikde nenašel ale tuto funkci navíc stejně nepotřebuji jelikož nemám moc velký obývák a kabely v pohodě bokem natáhnu kolem sedačky.
vivid.sk (11472)|11.9.2011 22:36
Onkyo bude o triedu vyssie, co sa tyka zvuku.
Ale kup co chces, pocuvat to budes doma ty.

[quote=Swep;365844]A nepřijde ti že toho tolik neumí než třeba LG HX966TZ ???[/quote]
Samozrejme ze neumi. Nie je to AIO, ale len AVR + repro, takze nie je dovod, aby to umelo viac, ako treba.

Na prehravanie su urcene ine krabicky.
9z9 (188)|12.9.2011 06:41
Jako laik a amatér jsem si zde vloni našel doporučení na Onkyo a mé volby dodnes nelituji. Na to co potřebuji (720p/1080p MKV + sem tam rádio) hraje skvěle.
(Onkyo S6305)
Swep (142)|17.9.2011 19:03
[quote=vivid.sk;365779]Ziadne z vyberu. Kompletne AIO je cesta do pekiel.
Pisem to v kazdom vlakne a ale vzdy sa tu casom objavi uzivatel, ktory riesi problemy s tym spojene.

Nastastie dnesne AIO maju aspon nejake digitalne vstupy, takze aj ked ti odide mechanika, malo by to byt nadalej pouzitelne.
Napriek tomu ruky prec.[/quote]

Stále jsi mi neodpověděl proč je AIO cesta do pekel ?
vivid.sk (11472)|17.9.2011 21:15
Pretoze, ked ti odide mechanika (a ta veru odide skor ci neskor), tak ho mozes vyhodit (pokial nebude mat digitalne vstupy a aspon aku taku funkcionalitu AVR). Taktiez interny player nebude dokonaly a externu "mudru krabicku" si skor ci neskor dokupis tak ci tak.

Ale to sa pri spotrebkach da cakat.

Pokial rozumne unvestujes do repro, mozes ich mat aj 15 rokov (medzitym obmenis TV aspon 3x a AVR mozno tiez. Aj ked na to nieje dovod, pokial opat nepride nejaka revolucia v podobe HDMI /digitalu a HD/, ako je to teraz). Kvalitne bedne ostanu (ak nebudes chciet ist do vyssej kategorie).
9z9 (188)|18.9.2011 09:48
OT: AIO je dobré, pokud chceš mít u TV jen jednu krabičku a je ti přitom něco přes 75 let. Tj. je velká šance, že tě přehrávač přežije :-D /OT

Swepe: kolik plánuješ (do budoucna) mít u TV přístrojů (satelit, kabelový setopbox, MMC, konzoli pro děcka...)? Pokud něco z toho, tak jak to připojíš do přehrávače, který ani nemá žádné vstupy? Nebo plánuješ vyhodit 10k a po roce/dvou zjistit, že se nákupu AVR nevyhneš ?
Swep (142)|18.9.2011 13:05
[quote=vivid.sk;366959]Pretoze, ked ti odide mechanika (a ta veru odide skor ci neskor), tak ho mozes vyhodit (pokial nebude mat digitalne vstupy a aspon aku taku funkcionalitu AVR). Taktiez interny player nebude dokonaly a externu "mudru krabicku" si skor ci neskor dokupis tak ci tak.

Ale to sa pri spotrebkach da cakat.

Pokial rozumne unvestujes do repro, mozes ich mat aj 15 rokov (medzitym obmenis TV aspon 3x a AVR mozno tiez. Aj ked na to nieje dovod, pokial opat nepride nejaka revolucia v podobe HDMI /digitalu a HD/, ako je to teraz). Kvalitne bedne ostanu (ak nebudes chciet ist do vyssej kategorie).[/quote]

Tak ne no :D , jako já tu mechaniku prakticky nevyužiju jelikož vše mám v mkv ale kdyby se mi do ruky něco dostalo tak ať to zbytečně neripuju. Spíš se mi libí ty podstavce a nevím jaké sehnat k tomu onkyu :/
vivid.sk (11472)|19.9.2011 17:05
[quote=Swep;366938]Stále jsi mi neodpověděl proč je AIO cesta do pekel ?[/quote]
Sweep> Tak aj dnes tu mame nejaky problemik...... uz vies preco to tvrdim?
geronimoh (2327)|19.9.2011 18:22
AIO je kompromis pro úsporu místa, nebo peněz, ale nic není zadarmo. Vždycky se na tom AIO muselo někde ušetřit, nedostatek přípojných míst je asi nejznámějším nedostatkem, pak se většinou šetří na reproduktorech. Ve finále to může být dražší řešení, než každý komponent zvlášť. Pokud je někdo nenáročný a pustí pár dnů do roka, tak mu AIO stačí, pro všechny ostatní je lepší řešení koupit AV Reciever, repro a vše ostatní zvlášť.
vivid.sk (11472)|19.9.2011 19:33
[quote=geronimoh;367326]...pak se většinou šetří na reproduktorech....[/quote]
Bingo! A prave reproduktory su najdolezitejsi komponent celeho systemu.
Len to by ludia museli zacat trosku uvazovat a nekupovat vsetko, co v katalogu vyzera ako DK.
geronimoh (2327)|19.9.2011 20:26
Pravda. Bez kvalitních reproduktorů nedostaneme kvalitní zvuk ze sebelepší HI-FI aparatury.
Swep (142)|21.9.2011 20:59
Tak ještě jednou.
Chci aby mi to přehrálo mkv z HDD a podporovalo všechny známe formáty multikanálového zvuku používané v Bluray discích (dolby TrueHD , DTS-HD, DTS-Master audio ...) , připojené to budu mít k TV HDMI kabelem + chci propojit z TV zvuk do receiveru. Investovat do toho budu cca 15 tis. (repro i receiver). Za ty prachy by snad mohlo nejsem kdovíjak náročný tak by to mohlo solidně hrát :)
Taky by bylo fajn kdyby bylo repro na podstavcích a když už to budu muset řešit tak budu rád když mi poradíte co nejlíp koupit aby to dobře sedělo a nebyly s tím problémy :)
Bluray přehrávač to mít nemusí ale nezlobil bych se. Z disků přehrávat prakticky nebudu.

A jedna otázečka. Když budu přehrávat mkv z TV a bude mít 5.1 DTS nebo DD zvuk půjde mi to do receiveru taky 5.1 nebo stereo ??? Přes optický kabel (jen mě to zajímá).

Dál už snad jen že k tomu budu připojovat PC ale to už je jedno jestli k receiveru nebo TV nebo snad né ? :/
vivid.sk (11472)|21.9.2011 21:35
Pri prehravani z TV ti von z optiky samozrejme pojde bitstream bez uprav (teda 5.1 DD/DTS, ako je v zdroji), i ked neviem ako pri LG,
(LG vraj DTS nepodporuje)



Dál už snad jen že k tomu budu připojovat PC ale to už je jedno jestli k receiveru nebo TV nebo snad né ? :/

Jedno to nieje, vsetky HDMI vstupy musia ist do AVR a jeden vystupje na prepojenie s TV.
KamilZ (10277)|21.9.2011 21:51
[quote=Swep;367750]Když budu přehrávat mkv z TV a bude mít 5.1 DTS nebo DD zvuk půjde mi to do receiveru taky 5.1 nebo stereo ??? Přes optický kabel[/quote]

http://en.wikipedia.org/wiki/S/PDIF
S/PDIF can carry two channels of PCM audio or a multi-channel compressed surround sound format such as Dolby Digital or DTS.

Takže přes optiku Ti DTS a DD projde, ale např. DTS-HD a Dolby-TrueHD už ne, to už potřebuje HDMI. Nečetl jsem celé vlákno, jestli máš TV i Receiver s ARC, tak ale nemáš problém a ni s HD.

Pro lepší počtení:
http://www.dts.com/Consumer_Electronics/Computers/Connectivity/HDMI_or_S_PDIF/PC_Connectivity.aspx
http://www.dolby.com/consumer/understand/playback/index.html
vivid.sk (11472)|21.9.2011 21:56
[quote=KamilZ;367780]
Takže přes optiku Ti DTS a DD projde...[/quote]

Jedna vec je co projde podla spedifikacie a druha vec, co tam posiela TV. A to su 2 rozdielne veci.
Swep (142)|22.9.2011 15:16
Ano u LG mám problém když chci přehrát DTS zvuk (nedávno u titulu Fast Five u kterého jsem překódoval zvuk na ac3 a vrátil do mkv kontejneru) ale to je u všech televizí pokud vím. Je jedno jestli bude HDD připojené na TV nebo receiveru. U receiveru s tím problém snad nebude.

Jinak bych rád vzal to onkyo pokud tedy nebude problém s níčím co jsem psal výše ??? Jdu na něj hledat recenze..... A ještě ty stojany někde sehnat něchci za ně dávat zbytečně hříšné peníze ....
vivid.sk (11472)|22.9.2011 15:33
to je u všech televizí pokud vím.

veru nie. Samsung (a aktualne aj Panasonic) uz DTS podporuje.

[quote=Swep;367931] Je jedno jestli bude HDD připojené na TV nebo receiveru. U receiveru s tím problém snad nebude.
[/quote]

este raz, neviem ci necitas, alebo rychlo zabudas:

AVR [Audio Video Receiver], (konkretne aj to onkyo z prvej strany tejto temy) nepodporuje prehravanie ziadnych video formatov z HDD. Na to sluzia ine krabicky.

Ak pozadujes AIO, tak sa treba poobzerat inde.
Swep (142)|22.9.2011 15:44
[quote=vivid.sk;367937]to je u všech televizí pokud vím.

veru nie. Samsung (a aktualne aj Panasonic) uz DTS podporuje.



este raz, neviem ci necitas, alebo rychlo zabudas:

AVR [Audio Video Receiver], (konkretne aj to onkyo z prvej strany tejto temy) nepodporuje prehravanie ziadnych video formatov z HDD. Na to sluzia ine krabicky.

Ak pozadujes AIO, tak sa treba poobzerat inde.[/quote]

No tak to néé potřebuju aby to umělo vše co jsem psal výše :(
Swep (142)|22.9.2011 15:53
A jak to mají vyřešené jiní uživatelé kteří přehrávají přes pevné úložiště ? MMC ?
vivid.sk (11472)|22.9.2011 17:08
Presne tak, pripadne HTPC.
Swep (142)|22.9.2011 18:15
Tak třeba toto Onkyo umí přehrávat z HDD přes Bluray přehrávač.

http://domaci-kina.heureka.cz/onkyo-htb-5305/specifikace/#section
jito (999)|22.9.2011 18:29
Ano,píšou.Ale jaké formáty to podporuje?
vivid.sk (11472)|22.9.2011 19:01
Ale to uz je uplne samostatny pristroj, cize ziadny AVR.
Taktiez podpora formatov je mizerna (ziadne mkv o ktore ide predovsetkym).


Podporované formáty:
AVCHD, DivX HD, MP3, WMA, JPEG, PNG




Zial firmy zvucnych mien nerobia pouzitelne MMC. A kym pochopia, ze ludia to chcu, uz bude neskoro.
Swep (142)|22.9.2011 20:57
No já čekat nehodlám a asi fakt vemu LG HX966TZ :) Jeden HDMI výstup na propojení s TV stačí , optikou propojím audio z TV a další vstup nepotřebuji (z čeho taky že :D). Jeden HDMI vstup tam půjde výstup z PC (audio + video), další je v rezervě např. na HD kameru nebo jiný zdroj + mám další 3 vstupy v TV. Satelitní připojení bude v budoucnu ale tuner s2 mám zabudovaný v TV a jedna karta skylink postačí.

Mechaniku využiji opravdu zřídka takže se nemá jak pokazit :D
Z HDD mi to přehraje vše co potřebuji hlavně bluray mkv ripy s DTS zvukem.

Na filmy se dívám rád ale mít ještě doma MMC nebo HTPC mi přijde jako další krok který nemusím absolvovat. Aspoň zatím.
vivid.sk (11472)|22.9.2011 21:08
[quote=Swep;367990]...Aspoň zatím.[/quote]
:D

ked nakupis, prid sa pochvalit. Vela stastia.
geronimoh (2327)|22.9.2011 22:00
[quote=Swep;367990]No já čekat nehodlám a asi fakt vemu LG HX966TZ :) Jeden HDMI výstup na propojení s TV stačí , optikou propojím audio z TV a [COLOR=Red]další vstup nepotřebuji (z čeho taky že :D)[/COLOR]. Jeden HDMI vstup tam půjde výstup z PC (audio + video), další je v rezervě např. na HD kameru nebo jiný zdroj + mám další 3 vstupy v TV. Satelitní připojení bude v budoucnu ale tuner s2 mám zabudovaný v TV a jedna karta skylink postačí.[/quote]

Já bych na AV Recieveru těch digitálních audio vstupů potřeboval mnohem víc, než jich tam mám.

[quote=Swep;367990][COLOR=Red]Mechaniku využiji opravdu zřídka takže se nemá jak pokazit :D[/COLOR]
Z HDD mi to přehraje vše co potřebuji hlavně bluray mkv ripy s DTS zvukem.

Na filmy se dívám rád ale mít ještě doma MMC nebo HTPC mi přijde jako další krok který nemusím absolvovat. Aspoň zatím.[/quote]

S tou mechanikou jsi mne pobavil. Napřed ji nutně potřebuješ a nakonec ji využiješ opravdu zřídka. No co znám mechaniky od LG, tak ji raději opravdu moc nepoužívej...Že to přehraje vše co potřebuješ, to se mi moc nechce věřit při té záplavě kodeků. Já bych tolik peněz za takovou potvoru nedal, ale třeba se mýlím ...
Swep (142)|23.9.2011 10:27
[quote=geronimoh;368015]Já bych na AV Recieveru těch digitálních audio vstupů potřeboval mnohem víc, než jich tam mám.



S tou mechanikou jsi mne pobavil. Napřed ji nutně potřebuješ a nakonec ji využiješ opravdu zřídka. No co znám mechaniky od LG, tak ji raději opravdu moc nepoužívej...Že to přehraje vše co potřebuješ, to se mi moc nechce věřit při té záplavě kodeků. Já bych tolik peněz za takovou potvoru nedal, ale třeba se mýlím ...[/quote]

Tak to pozor prave naopak jsem psal ze tu mechaniku nevyuziji. Jde mi hlavne o to aby to cetlo z hdd mkv s dts zvukem.
geronimoh (2327)|23.9.2011 11:26
[quote=Swep;368078]Tak to pozor prave naopak jsem psal ze tu mechaniku nevyuziji. Jde mi hlavne o to aby to cetlo z hdd mkv s dts zvukem.[/quote]

Pravda. To byl "SpikeHARDcore", ten trval na BluRay mechanice. Ty chceš mermomocí hybridní zařízení, co nahradí HTPC/MMC + AVR + repro + případně BluRay přehrávač a nechceš nikomu věřit, že to není dobrá volba. Píšeš, že do jednoho vstupu HDMI přijde PC. Už to PC máš, nebo teprve plánuješ ? Pokud ho máš, můžeš přehrávat vše na něm.
Swep (142)|23.9.2011 11:50
[quote=geronimoh;368092]Pravda. To byl "SpikeHARDcore", ten trval na BluRay mechanice. Ty chceš mermomocí hybridní zařízení, co nahradí HTPC/MMC + AVR + repro + případně BluRay přehrávač a nechceš nikomu věřit, že to není dobrá volba. Píšeš, že do jednoho vstupu HDMI přijde PC. Už to PC máš, nebo teprve plánuješ ? Pokud ho máš, můžeš přehrávat vše na něm.[/quote]

Přesně tak konečně někdo kdo mě chápe :D

To sice můžu (CIFS DLNA) ale k čemu mi pojede další zařízení ? Prostě sháním dobré AVR které umí číst mkv s dts z pevných úložišť a nepotřebuje to tahat odněkud přes HDMI. Znáš něco lepšího než tu LGinu ?
geronimoh (2327)|23.9.2011 12:08
Já myslím, že tě chápou i ostatní, jen se ti snaží dobře poradit, aby jsi to AIO nekupoval. Lepší AIO ti neporadím, vůbec se o ně nezajímám. Za cenu skoro 12 tisíc mi to jako výhodný nákup nepřijde a dá se za to koupit AV Reciever + repro a přehrávání bych řešil prostřednictvím PC nebo MMC. Máš ten PC, nebo ne ?
Swep (142)|23.9.2011 12:41
[quote=geronimoh;368108]Já myslím, že tě chápou i ostatní, jen se ti snaží dobře poradit, aby jsi to AIO nekupoval. Lepší AIO ti neporadím, vůbec se o ně nezajímám. Za cenu skoro 12 tisíc mi to jako výhodný nákup nepřijde a dá se za to koupit AV Reciever + repro a přehrávání bych řešil prostřednictvím PC nebo MMC. Máš ten PC, nebo ne ?[/quote]

PC i notebook s HDMI