Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Evolve Solaris

VladaK (19)|3.9.2011 09:57
Zdravím.
Pište prosím svoje zkušenosti, kterých asi bude v tuto chvíli zatím málo, s tímto multi přehrávačem.
Myslím, že se zatím vyplatí verze bez HDD (ten lze kdykoliv dokoupit).
Uvažuji o jeho koupi, zatím žádné multi centrum nevlastním.
Ještě se mi líbí Xtreamer Sidewinder2.

Dík za odpovědi.
paneda (1)|7.9.2011 08:09
Pozdravuji,
jedna se o moje prvni centrum a mam ho pouze 2 dny :) moje dojmy jsou zatim spise negativni (mozna nevim jak dane funkce zprovoznit protoze manual neni priliz obsahli..), pri prehravani audio netusim jak prehrat napr. celi adresar (album) ci jak si vytvorit seznam oblibenych. Prehravani videa jsem zatim zkousel pouze ze site, kdy pri 720p filmu se sekal nekoukatelnym zpusobem (na blu-ray prehravaci pritom bezel plynule).
Nikde jsem nenasel internetove radio a samotny prohlizec beha hodne pomalu, stranka se nacita od 5ti vterin vyse. Celkove na me pusobi centrum zpomalene a prkene na ovladani.
Doufam ze ho brzo ohodnoti i nektery zkuseny uzivatel :)
gonsa (208)|9.9.2011 17:34
Taky mě popisem tento přehrávač velice zaujal a chtěl bych se zeptat na pár věcí...

Jdou přes internetový prohlížeč normálně načíst archívy českých televizí, vybrat si z nich pořad a pak ho následně bez problému přehrát ?
Je větráček hlučný ? Hlavně mě to zajímá večer, jak je slyšitelný..
Jdou nainstalovatz android marketu nějaké věci a nebo odněkud ? V androidu se vůbec nevyznám..


Děkuji
minu (31)|10.9.2011 20:59
Mna zaujima,ako je to s internetovym prehliadacom,da sa na tom surfovat,nejake obmedzenia a tak...diky za odpoved
mj007 (34)|10.9.2011 22:09
No bohužel zatím s tímto přístrojem příliš zkušeností asi není tak snad jen pár střípků.
http://multimedialni-centra.heureka.cz/evolve-solaris/recenze/

Já se chystám pořídim MMC ale bohužel toto to zřejmě nebude jakkoliv vypadá ANDROID lákavě.
gonsa (208)|10.9.2011 22:46
Poprosil jsem panedu o odpovědi na otázky tady, tak nás snad vyslyší ;-) S tím prohlížečem a archívy mě to vážně zajímá, protože na trhu nic podobného není i přes sliby že xtreamer SW2 bude podporovat operu s podporou flash playeru..

12.9 - Takže jsem poslal dotaz na produktovou podporu a bohužel ani tento přehrávač, který byl výrobcem (či dodavatelem) při představování tak vychvalován s tím, že má prohlížeč apod. NEUMÍ přehrávat (kromě youtube) věci z internetových archívů českých TV, takže jsem zvědav, kdo konečně jako první vyrobí přehrávač, který bude umět přehrávat přímo z prostředí internetového prohlížeče pořady z archívu našich TV..
Nettop nechci, není tak uživatelsky přívětivý k TV, kde mi stačí poze něco přehrát..
Rono (2)|27.9.2011 21:25
Nechal som sa zlakat Androidom a moznostou internetu a posty na TV.

Takze moje skusenosti jednou vetou "ruky prec od tohto produktu".

Teraz blizsie k problemom:

1. Procesor je neskutocne pomaly, akakolvek operacia v Androide trva sekundy
2. pripojenie bezdrotoveho setu klavesnica/mys - odozva klavesnice 1-2 sek. Mznost rozumneho pisania rovna 0
3. Android Market necakajte. Je tam miesto toho nejaka smiesna nahrada s par aplikaciami a hrami
4. Offline instalacia aplikacii funguje ale napr Opera je tak pomala, ze je nepouzitelna
5. Nie je mozne definovat konto a tym padom sa neda nainstalovat ani Gmail, musi sa to riesit napr K-9 ale je to utrpenie
6. WiFi funguje len s originalnym USB adapterom.
7. Interny disk pred vlozenim naformatujte, samotne zariadenie ho naformatoavat nedokaze
8. Zariadenia na sieti najde, ale vsetky pokusy spustit film po sieti koncia hlaskou o "zlihani internej aplikacie" - vysledok nula
9. zariadenie nepodporuje NAS, cize jednoduche kopirovanie suborov po sieti je nemozne
10. Kedze chyba rozumny navod, neviem ako vlastne dostat subory do zariadenia, jedine riesenie je cez USB 3 pripojenie (vylucovacou metodou)
11. Vsetko je strasne pomale, kvalita prehravania v porovnani s inymi zariadeniami v tejto cenovej kategorii (napr. WD TV LIve) uboha.
12. V porovnani s mojim WD TV Live su toto vyhodene peniaze a az by som sa odvazil povedat, ze zo strany Evolve je predaj tahko zpackaneho produktu zlodejinou na zakaznikoch.

Nechavam si ho len zo zvedavosti, co s tym Evolve v dalsich formware updatoch dokaze urobit. Vzhladom na slaby procesor sa ale obavam, ze s Androidom uz neurobia nic a po skusenosti s ostatnymi produktami bude skor zazrak sa dockat vobec nejakeho firmware.
gonsa (208)|28.9.2011 09:51
No a já jak jsem psal kdysi na Evolve a ptal se na tento produkt a psal jsem, že uživatelé mají zkušenost se špatnou podporou, tak mi ten člověk odsekl, že kde jsem to četl, že to není pravda a chtěl by to vidět :-) Evolve fakt ne..Funkční zařzení s Androidem je ten google fv1 box..Bohužel v česku je k sehnání jen na jednom místě, ale dá se koupit na čínských shopech..Až na to, že nepřehreje full hd filmy a sekají se některé videa, které potřebují flash player jsou s ním lidi na zahr. fórech spokojeni..Ale internet je prý ok a svižný.Podporuje český android market..Však si tady na fóru vyhledej zkušenosti jednoho uživatele s tímto přístrojem...
gonsa (208)|14.10.2011 18:01
Teď si Evolve dělá propagandu na svůj "skvělý" výrobek stojící za velké hovno..Navíc ještě, když jim napíšete, tak z toho produktu dělají naprosto skvělý výrobek a když jim napíšete, že má Evolve velice špatnou podporu, kdy vyjde tak max. jeden FW a je klid, tak jsou tak hustí, že napíši, že mají jednu z nejlepších podpor..No poser mě..pak to tu vypadá, tak jak to vypadá..

Pennywise (21)|16.12.2011 21:58
Zdravím všechny,
zrovna mi kurýr přivezl Evolve Solaris 1TB, který jsem si koupil.
Hlavní otázka ale je, že jak procházím v menu úložiště disků, tak jaksi nikde nemohu najít kde je těch 1TB co tam má být. Nemůže mi někdo poradit? Nejsem si jistý zda jsem dostal správný výrobek, který jsem si z shopu objednal. Tak kdo má s tímto výrobkem zkušenosti, prosím o radu. Nevím možná se dívám někde špatně, ikdyž nevím...Dále nějak mi notebook nedokáže Evolve sebrat, chtěl jsem si tam naházet nějaké věci ale prostě nic...:(
Marfyx (15)|4.2.2013 16:38
Je nějaká možnost,jak spustit na Evolve Solaris alternativní přehrávač hudby.Zkoušel jsem různé verze Winampu pro android a nefunguje to.Ten defaultní přehrávač v evolve totiž nestojí za nic.Neumí zobrazit pořádně složky a hledat v něm něco je utrpením.Navíc je neskutečně pomalé načtení audio souborů.Zkoušel jsem písničky (z eterniho disku) spouštět přes správce souborů-tak to taky nejde.Ovšem videa takhle spustit jdou.Další problém je Youtube prohlížeč.Dříve fungoval-pak ne.Tak jsem někde stahnul novější youtube.apk a chvíli to šlo.Teď zase ne.Nemá někdo odkaz na funkční aplikaci youtube pro tenhle přehrávač ?
ullsus (1)|5.1.2015 15:35
Firmware mám aktuálny myslím že je to 2.0
YouTube nefunguje -mám nainštalované aj tie Updaty aplikácie YouTube na verziu 1.2.2 ale stále pri pustení videa napíše Error this stream cannot be played
Archív Českej Televízie-nefunguje pri spustení aplikácie napíše presne to isté ako na YouTube
ten "market" čo tam je nefunguje sú tam samé reklamy a žiadne aplikácie,
Jedinú "svätú" aplikáciu ktorá išla je Blackmart alpha
pri prehrávaní filmov je zvuk opozdený
:( nejaké rady ?