Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S: digitální televizní vysílání

Neregistrovaný (0)|2.9.2011 19:24
Tazatel: jirka

Znění dotazu: Dobrý den před 3 týdny jsem si koupil satelit s kartou a se satelitním příjmačem.Zavolal jsem si na to profesionála aby mi to namontoval na dům atd... .Fungovalo to perfektně ale jednou sem si zapl TV a satelit a satelit nenaběhl píše mi to žádný signál.Ale na 100% vým že to v kartě není skoušel jsem ji u kamaráda a fungovala.Tak prosím poraďte co mám dělat ať mi tam zase naběhne obraz.Děkuji
geronimoh (2327)|2.9.2011 19:54
Jako první zkus odpojit satelitní přijímač na 15 s od elektrické sítě ( vytažení ze zásuvky nebo zadním kolébkovým spínačem, pokud ho má). Pokud se nerozjede, tak to může být přerušený koaxiální kabel od LNB k satelitnímu přijímači ( případně povolený a povytažený konektor ). Případně pootočená parabolická anténa, nebo vadný LNB. Nepřestal ti fungovat po bouřce ? Těžko řešit na dálku. Ideálně zavolej toho profíka, co to montoval, ať ti na to mrkne.
neregistrovaný (0)|2.9.2011 21:23
tak sem to vytáhl ze zásuvky a pockal sem pak sem znovu zapojil a uz to neběhne ale všechny programi jsou kodované.A ten profík by za to neco urcite chtel ale kdyz to jinak nepude tak se ho pak zeptam jo a bourka nebyla.
geronimoh (2327)|2.9.2011 21:28
Máš tam tu kartu vloženou správně ? Nemáš ji otočenou ? To se lehce splete. Někdy je potřeba chvilku počkat, než na kartu přijdou zápisy, pak se programy odkódují. Profík by za to určitě něco chtěl, ale pokud by ti při bouřce třeba odešel LNB konvertor, nebo jiná závada, se kterou by jsi si nevěděl rady, tak by ti asi nic jiného nezbylo, než ho zavolat.
Neregistrovaný (0)|2.9.2011 21:32
jeeeeeeeeeeeeeee dííííki moc sem to ale blbec :D uz to de
geronimoh (2327)|2.9.2011 21:33
Paráda B-)B-)B-)