Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

FLAC

tjurny (496)|30.8.2011 23:02
Co pouzivate za software na prevod CDA to FLAC ? FLAC to CDA ? nejlepe freeware :-)
vivid.sk (11472)|30.8.2011 23:18
EAC ako grabber a k tomu original flac enkoder

a na napalenie mozes pouzit cokolvek napriklad aj Burrrn, mam taky pocit, ze podporuje aj CUE+FLAC aj samotne flacy, ale CD nenapalujem, tak si uz presne nepamatam.

P.S. lepsi ako flac je wavapack, aj ked so slabsou HW podporou v roznych playeroch.
hi.fi.calvus (83)|20.11.2011 00:41
Taky používám na Flacy EAC (Exact Audio Copy) vůbec teda na vše, protože je nejlepší, EAC používám již snad deset let, jen na ty flacy jsem začal nedávno a jsem z nich unešený.
Dokonce jsem začal ty flacy pak upravovat v programu Tag&Rename a tam se dá upravovat cokoli v id3tag včetně coveru jednotlivých alb, ty se mi pak zobrazují na obrazovce při přehrávání těch flacu spolu s artist,tittul,žánr apd. vypadá to skvěle a kvalita originální !!!
Jen to chce player co je hodně inteligentní, zkoušel jsem to i u mp3 s těmi covery a tam to umí taky, jáí ale ty mp3 používám spíš z donucení, protože mi mobil neumí číst flacy, takže v práci když poslocuhám music z mobilu přes sluchátka sennheiser PX100 či Koss Porta Pro musím v mp3. Ten program co jsem uváděl (tag/rename) to umí ale i s mp3.
vivid.sk (11472)|20.11.2011 08:38
[quote=hi.fi.calvus;378989]... jáí ale ty mp3 používám spíš z donucení, protože mi mobil neumí číst flacy[/quote]

flac do mobilu je skor masochizmus. Ziadny mobil nema tak dobry DA prevodnik, ze by si to ocenil.
Do mobilu odporucam pouzit aac. Oproti mp3 mozes pouzivat o 25-30% nizsie bitraty pri porovnatelnej kvalite audia. Na spickovu kvalitu postaci ~150kbs. (skus slepe testy na mobile, budes prekvapeny). Vid nastavenia.
hi.fi.calvus (83)|20.11.2011 16:15
Já mobil vůbec neřeším, mám v něm kartu 16gb a je sotva z poloviny zaplněna mp3 které jsem si dělal sám v EAC a to na 320. Hraje mi to z něj jako z praku! Chce to slušná sluchátka, např. jako ty mé (Sennheiser PX100) tato kombinace těžce vyvrací recenze na C3-ku od Nokia, ve kterých se píše ne moc chvály na poslech hudby.
Mě to do práce vyhovuje asi jako high end do baraku. Jestli chápeš.

Reagoval jsem na ty FLACy, ty jsem začal používat teprve teď, ač mám OPPO 95-ku od poloviny dubna, dosud jsem neměl čas na tyto věcičky, teď pomalu grabčím všechny své placky do těch Flacu, na vánoce koupím další externí HDD buď e-sata nebo USB, je jedno který, oppo mi podporuje oboje dokonce můžou být připojeny obě verze najednou a vůbec se ty disky nebijí.
Navíc jsem odzkoušel zatím vysmáhnutím na DVD RW ty flacy s obaly+id3tagy, zobrazuje vše a hraje bohovsky.
vivid.sk (11472)|20.11.2011 16:36
Jasne. Ak nemas problem s miestom - no problem.