Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prosím o pomoc s výběrem 32" TV

ibauer (122)|30.8.2011 12:57
Dobrý den,

potřeboval bych poradit s výběrem TV pro matku mé manželky. Tady je pár informací, které by měly podstatně zúžit počet kandidátů:

1) úhlopříčka: maximálně 32", šířka TV nesmí překročit 79 cm (šířka výklenku v obývací stěně)

2) pozorovací vzdálenost: 2 až 2,5 metru

3) vstupní signál: DVB-T a DVD Video, pouze standardní rozlišení

4) Prioritou je kvalitní (samozřejmě v rámci možností) obraz.

5) TV nemusí přehrávat/nahrávat z USB, 3D ani žádné pokročilé technologie taky nejsou potřeba.

6) Cenový limit: představoval jsem si klasickou LCD TV tak asi do 10 tisíc. Pokud by ale dražší modely (které se už dělají jen s LED podsvícením) poskytovaly výrazně lepší obraz při použití uvedeného druhu signálu (DVB-T a DVD Video, vše v SD), tak bych byl ochoten zvednout cenový limit asi na +/- 15 tisíc.

V tuto chvíli bych chtěl znát vaše názory, zda se v tomto konkrétním případě držet s cenou při zemi a koupit nějaké levné LCD s CCFL podsvícením nebo si připlatit za dražší modely s LED podsvícením.

Tady jsem si vybral pro začátek pár kandidátů:

http://www.mall.cz/lcd-27/samsung-p2770hd-s-mpeg4-ls27emdku-en
http://www.mall.cz/lcd-televize-uhlopricka-80-93-cm/panasonic-viera-tx-l32u3e
http://www.mall.cz/lcd-televize-uhlopricka-80-93-cm/toshiba-regza-32lv833g

Děkuji předem za vaše názory.
interfernet422 (1575)|30.8.2011 14:02
A co http://www.mall.cz/lcd-televize-uhlopricka-80-93-cm/samsung-le32d400 nebo http://www.mall.cz/lcd-televize-uhlopricka-80-93-cm/samsung-le32d450?
Jestli bude koukat jen na SD rozlišení tak je HD ready lepší, neboť při této úhlopříčce a pozorovací vzdálenosti jednak už stejně neuvidí pixely a jednak bude obraz na hd ready působit subjektivně ostřeji.

Doplnění: Takže jen ta LE32D400, ta má šířku 78,4 cm.
vivid.sk (11472)|30.8.2011 14:04
Ten tvoj prvy tip je monitor s TV tunerom, pozri radsej model LE32D550, ale kedze je asi o 1.5cm sirsi ako potrebujes, potom 26" LE26D450

I ked v tomto pripade:
[quote]
...pro matku mé manželky...
[/quote]je asi uplne jedno, co kupis :D

updated: ano, LE32D400, predchadzajuci tip sa vojde.
bandiit (160)|30.8.2011 14:48
Já bych volil následující:

pokud LED: SHARP AQUOS LC32LE430E, HD ready, cena cca 9000 kč
SHARP AQUOS LC32LE630E, full hd, cena cca 12 500 kč

Dále jsou modely 510E, 530E apod., které jsou taky LED a cca o 1000 až 1500 levnější, ale ty bych nebral, jelikož nejsou AQUOS. Pokud je TV s označením AQUOS máš snad ještě nějakou tu záruku, že je to kvalitní TV a navíc na TV Sharp s tímto označením automaticky získáváš 3. roky záruku. Osobně jsem před dvěma lety doporučil takto malé Sharpy třem lidem a všichni jsou nadmíru spokojení. Jedním z nich je i moje babička a dodnes když jsem u ní musím uznat, že ta TV má opravdu parádní obraz. Tenkrát jsem pro ní vybíral opravdu dlouho a z porovnání mě vyšli nejlépe jak obrazově, tak kvalitou právě Sharpy.
ibauer (122)|30.8.2011 18:05
[quote=interfernet422;364267]A co http://www.mall.cz/lcd-televize-uhlopricka-80-93-cm/samsung-le32d400 nebo http://www.mall.cz/lcd-televize-uhlopricka-80-93-cm/samsung-le32d450?
Jestli bude koukat jen na SD rozlišení tak je HD ready lepší, neboť při této úhlopříčce a pozorovací vzdálenosti jednak už stejně neuvidí pixely a jednak bude obraz na hd ready působit subjektivně ostřeji.

Doplnění: Takže jen ta LE32D400, ta má šířku 78,4 cm.[/quote]

Díky za tip. Máš s LE32D400 osobní zkušenost? Nikde jsem nenašel recenzi nebo test. Hlavně mě zajímá, jaký má obraz, když do ní pustím signál DVB-T nebo DVD Video. Jak si na tom vede obrazově třeba ve srovnání s monitorem P2770HD?
ibauer (122)|30.8.2011 18:15
[quote=vivid.sk;364268]Ten tvoj prvy tip je monitor s TV tunerom, pozri radsej model LE32D550, ale kedze je asi o 1.5cm sirsi ako potrebujes, potom 26" LE26D450

I ked v tomto pripade:
je asi uplne jedno, co kupis :D

updated: ano, LE32D400, predchadzajuci tip sa vojde.[/quote]

Také díky za tip. Vím, že ten můj první kandidát je LCD monitor s TV tunerem, pokud vím, tak mezi tímto a klasickou LCD televizí moc velký rozdíl není. Měl jsem na chvíli možnost vyzkoušet jeho menšího bratra P2470HD a neměl tak úplně nejhorší obraz.

Opět se zeptám, jestli máš s LE32D400 osobní zkušenost, popřípadě odkaz na nějakou recenzi.

Ke tvé (mimochodem vtipné) poznámce: Není mi až tak úplně jedno, co jí koupím. Schválně jsem nepoužil slovo tchýně/svokra, protože u nás má takové hanlivé zabarvení. Ona tchýně má sice své mouchy, ale jinak spolu vycházíme docela dobře. :-)
ibauer (122)|30.8.2011 18:33
[quote=bandiit;364272]Já bych volil následující:

pokud LED: SHARP AQUOS LC32LE430E, HD ready, cena cca 9000 kč
SHARP AQUOS LC32LE630E, full hd, cena cca 12 500 kč

Dále jsou modely 510E, 530E apod., které jsou taky LED a cca o 1000 až 1500 levnější, ale ty bych nebral, jelikož nejsou AQUOS. Pokud je TV s označením AQUOS máš snad ještě nějakou tu záruku, že je to kvalitní TV a navíc na TV Sharp s tímto označením automaticky získáváš 3. roky záruku. Osobně jsem před dvěma lety doporučil takto malé Sharpy třem lidem a všichni jsou nadmíru spokojení. Jedním z nich je i moje babička a dodnes když jsem u ní musím uznat, že ta TV má opravdu parádní obraz. Tenkrát jsem pro ní vybíral opravdu dlouho a z porovnání mě vyšli nejlépe jak obrazově, tak kvalitou právě Sharpy.[/quote]

Také děkuji za tipy. Abych se přiznal, tak se značkou Sharp nemám vůbec žádné zkušečosti. Měl jsi možnost porovnat obraz LC32LE430E třeba s tím Samsungem LE32D400? Máš odkaz na nějaký test nebo recenzi těchto dvou Sharpů?
KamilZ (10277)|30.8.2011 21:35
[quote=ibauer;364262]potřeboval bych poradit s výběrem TV pro matku mé manželky.[/quote]
Nevím, jak je ta osoba stará, ale doporučoval bych na seznam požadavků přidat výstup na sluchátka, ideálně ovládaný nezávisle na reproduktorech.
interfernet422 (1575)|30.8.2011 21:42
[quote=ibauer;364291]Díky za tip. Máš s LE32D400 osobní zkušenost? Nikde jsem nenašel recenzi nebo test. Hlavně mě zajímá, jaký má obraz, když do ní pustím signál DVB-T nebo DVD Video. Jak si na tom vede obrazově třeba ve srovnání s monitorem P2770HD?[/quote]
Ne nemám, je to nový model. Koupili jsme jako druhý TV do ložnice Sama LE32C450 což je starší model a pro ložnici a SD programy postačuje. Krmím ho i HD sat stb a taky bez problémů. Rozlišení při této úhlopříčce je dostačující a cena byla skvělá. Škoda, že se matce tvé manželky nevejde do stěny ten vyšší model, umí totiž z USB přehrávat i video, D400 jen fotky (dle parametrů).
Jinak pokud chceš obrazovou kvalitu, tak koukej po plazmách, nebo vyšší kategorii LCD, ale to už je finančně jinde. Otázka je, zda-li by matka tvé manželky tuto kvalitu byla schopna ocenit.
vivid.sk (11472)|30.8.2011 21:49
[quote=ibauer;364291]Jak si na tom vede obrazově třeba ve srovnání s monitorem P2770HD?[/quote]
Vzhladom k tomu, ze tento isty monitor mam v praci "za chrbtom", mozem to porovnat s mojou TV doma, ktora ma rovnaky typ menu/ovladania a zial monitor nema rozsirene moznosti korekcie farebnych zloziek, cim ho v podstate nemozes presne nastavit (Ano, nastavenia tychto TV od vyroby byva znacne nanic).

Taktiez ma zvuk hoooooooooodne zly (ale to je vseobecne pre vsetky samsungy) a imho trochu slaby aj pri vytoceni hlasitosti.

Osobne by som bral skor samotny TV (i ked tam v prevedeni nie je velky rozdiel), mozno kvalitnejsi upscaler, alebo sa poobzerat po inej znacke, tazko to vies realne a objektivne porovnat, ak to nemas doma priamo v obyvaku. Pozri si nejake seriozne recenzie na konkretny model a od toho sa mozes odpichnut dalej. Ak by ti vosiel do nabytku, kludne by som volil aj starsi C550/C530, ktory bol velmi slusny TV za tie prachy.
ibauer (122)|31.8.2011 07:31
[quote=KamilZ;364346]Nevím, jak je ta osoba stará, ale doporučoval bych na seznam požadavků přidat výstup na sluchátka, ideálně ovládaný nezávisle na reproduktorech.[/quote]

Díky za odpověď. "Osoba" slyší relativně dobře a pokud vím, tak sluchátka při poslechu TV nepoužívá.
ibauer (122)|31.8.2011 07:48
[quote=interfernet422;364349]Ne nemám, je to nový model. Koupili jsme jako druhý TV do ložnice Sama LE32C450 což je starší model a pro ložnici a SD programy postačuje. Krmím ho i HD sat stb a taky bez problémů. Rozlišení při této úhlopříčce je dostačující a cena byla skvělá. Škoda, že se matce tvé manželky nevejde do stěny ten vyšší model, umí totiž z USB přehrávat i video, D400 jen fotky (dle parametrů).
Jinak pokud chceš obrazovou kvalitu, tak koukej po plazmách, nebo vyšší kategorii LCD, ale to už je finančně jinde. Otázka je, zda-li by matka tvé manželky tuto kvalitu byla schopna ocenit.[/quote]

No, plazmy nepřipadají v úvahu, protože se v tak malých úhlopříčkách nedělají. Pokud by tady to omezení nebylo, šel bych do plazmy bez váhání. Chci levnou televizi s relativně pěkným obrazem pro DVB-T/DVD Video. Pokud LCD/LED televize opravdu zobrazují signál v SD rozlišení lépe než tyto levné LCD/CCFL TV, tak bych mohl cenový strop i zvednout. Nechci ale zbytečně zaplatit dvojnásobek ceny levné LCD/CCF TV, pokud ten rozdíl v obraze nebude markantní.

Takže otázka zní: Mají dražší modely s LCD/LED podsvícením výrazně lepší obraz pro zobrazování SD signálu než levné LCD/CCFL modely?
ibauer (122)|31.8.2011 08:03
[quote=vivid.sk;364351]Vzhladom k tomu, ze tento isty monitor mam v praci "za chrbtom", mozem to porovnat s mojou TV doma, ktora ma rovnaky typ menu/ovladania a zial monitor nema rozsirene moznosti korekcie farebnych zloziek, cim ho v podstate nemozes presne nastavit (Ano, nastavenia tychto TV od vyroby byva znacne nanic).

Taktiez ma zvuk hoooooooooodne zly (ale to je vseobecne pre vsetky samsungy) a imho trochu slaby aj pri vytoceni hlasitosti.

Osobne by som bral skor samotny TV (i ked tam v prevedeni nie je velky rozdiel), mozno kvalitnejsi upscaler, alebo sa poobzerat po inej znacke, tazko to vies realne a objektivne porovnat, ak to nemas doma priamo v obyvaku. Pozri si nejake seriozne recenzie na konkretny model a od toho sa mozes odpichnut dalej. Ak by ti vosiel do nabytku, kludne by som volil aj starsi C550/C530, ktory bol velmi slusny TV za tie prachy.[/quote]

Tak s tím monitorem si to teda ještě rozmyslím. Problém s těmi staršími modely je, že se blbě shánějí. Na eshopech, kde nakupuju, už je vůbec nenabízejí.

Mohl bys mi doporučit nějaké letošní modely, popřípadě i jiné značky? Pokud by SD signál zobrazovaly lépe než levné TV, tak bych případně mohl zvednout cenový strop.
eldorado09 (1441)|31.8.2011 09:46
Samsung LE32C650
sirdo (1320)|31.8.2011 14:07
[quote=eldorado09;364380]Samsung LE32C650[/quote]

alebo LG 32LD750...
ibauer (122)|31.8.2011 14:30
[quote=eldorado09;364380]Samsung LE32C650[/quote]

Díky za tip. Recenze na tuto TV vyznívají velmi příznivě a v Datartu ji mají za necelých 11 tisíc. Určitě o ní budu uvažovat.
ibauer (122)|31.8.2011 14:31
[quote=sirdo;364392]alebo LG 32LD750...[/quote]

Díky za tip, ale bohužel tento model je příliš široký, nevešel by se do obývací stěny.
ibauer (122)|18.10.2011 19:59
[quote=ibauer;364397]Díky za tip. Recenze na tuto TV vyznívají velmi příznivě a v Datartu ji mají za necelých 11 tisíc. Určitě o ní budu uvažovat.[/quote]

Tak jsem objednal Samsung LE32C650 na Datartu s vyzvednutím na prodejně. Tzn. pojedu pro ni autem a chci se zeptat, jak ji správně převážet. Mám ji dát do kufru nastojato nebo naležato? Četl jsem, že plazmy je nutné převážet nastojato. Ale co LCD?

Díky předem za odpověď.
Ivo Mašek (10205)|18.10.2011 20:21
Všechny TV by se měly převážet na stojato. (u LCD snad provalení obrazovky nehrozí - což u plasmy ano)
ibauer (122)|19.10.2011 05:56
Díky za odpověď, budu si to pamatovat.
ibauer (122)|22.10.2011 22:17
Tak LE32C650 jsem dnes dovezl domů. Na první pohled jsem nezjistil žádnou závadu, vše funguje jak má. Mohli byste mi poradit, jak nastavit TV, abych docílil co možná nejvíce přirozeného obrazu a barev, plynulého pohybu při rychlých scénách apod.? Díky!
vivid.sk (11472)|22.10.2011 23:03
http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le40c650-20100506527.htm
v diskusii pohladaj prispevky autora recenzie. Pokial mas rovnaky panel, budes mat relativne presne nastaveny obraz.
ibauer (122)|23.10.2011 00:45
Díky za odkaz. Omlouvám se za možná přiblblou otázku, ale jak zjistím jaký typ panelu mám?
Jan10 (836)|23.10.2011 11:34
Koukni sem: http://www.avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/1113353-lcd-matrices-differences-what-models-placed.html
(ctrl+F ...)

Pak napiš, prosím, cos zjistil a jaký máš dojmy - pozorovací úhly, úroveň černé (potmě), ostrost při pohybu kamery, jak vypadají obličeje třeba na ČT24 ...

Trochu kacířská úvaha - pokud by šlo na základě nastavení zobrazení z nějakýho fora nastavit jednotně všechny televize danýho typu, proč by to neudělal přímo výrobce?

Myslíte, že je ta loňská C650 o tolik lepší než letošní D550, která je o 4 tis. levnější ... ?
http://www.datart.cz/katalog/LCD-Televize-SAMSUNG-LE32D550.html
vivid.sk (11472)|23.10.2011 16:35
[quote=Jan10;373539]
Trochu kacířská úvaha - pokud by šlo na základě nastavení zobrazení z nějakýho fora nastavit jednotně všechny televize danýho typu, proč by to neudělal přímo výrobce?
[/quote]

To je jednoduche.
1) vyrobca osadzuje TV roznymi panelmi, pricom ostatna elektronika je rovnaka.
To znamena, ze nech obraz nastavi hocijako, pri inom type panela bude iny.
2) Dynamicky mod urceny hlavne do predajni nema ukazat vernost farieb, ale to, ako krasne vie vyrobca vyfarbit dane sceny vymyslenymi farbami (= ano toto sa ludom v predajni paci. Mne nie, ale na vacsinu oviec toto zabera).

- Z tohto dovodu dobry vyrobca ponukne uzivatelovi moznost uplnej korekcie, aby si panel nastavil podla referencnych hodnot (pokial ma k tomu prislusne vybavenie).
ibauer (122)|24.10.2011 01:14
Na zadní straně TV je pouze štítek s modelovým kódem (LE32C650L1WXXH) a sériovým číslem a nápisem Vyrobeno v Maďarsku, jinak nic. Koukl jsem se pomocí baterky větrací mřížkou opět na zadní straně dovnitř a na panelu bylo napsáno následující:

AU Optronics
BMAA008
Model No. T315HW04 V.3 XXXXG
AU31HY3ABCTW8CN2AAB014Y

Je to dobrý panel?

Nastavil jsem parametry obrazu podle odkazu, který sem dal vivid.sk (tedy až na jeden parametr), a musím říct, že teď obraz vypadá o mnoho lépe než při použití továrního nastavení. Pouze Motion Plus > Judder Reduction jsem musel posunout z nuly na desítku, protože při rychlém pohybu kamery byl obraz trhaný. Teď je krásně plynulý, až na občasné krátké zaseknutí a velmi vzácný výskyt artefaktů v obraze (dělá to jen u některých pořadů při DVB-T SD a zase jen občas) - neřeší to nějaká novější verze FW? Aktuální verzi mám 2010/11/24_003005. Zkoušel jsem aktualizaci FW po internetu i přes kanál, ale nic novějšího mi to nenabídlo.

Jinak barvy jsou krásné, přirozené, i obličeje na ČT24, černá je ve zhasnuté místnosti dostatečně tmavá, s pozorovacím úhlem je to horší, pokud nesedím přímo před TV, celý obraz trochu zešedne, to mě trochu mrzí, ale vím, že tohle dělají snad všechny LCD.
KamilZ (10277)|24.10.2011 21:47
[quote=ibauer;373646]Koukl jsem se pomocí baterky větrací mřížkou opět na zadní straně dovnitř a na panelu bylo napsáno následující....Je to dobrý panel?[/quote]
Jestli se Ti líbí obraz, tak se v tom nerýpej.
...
Je to MVA: http://www.digitalversus.com/samsung-le40c630-p364_9365_36.html

Každopádně máš + za inovativní způsob zjištění typu panelu, to by mě nenapadlo :-). Normálně se to dělá přes servisní menu: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=372566&postcount=16
ibauer (122)|25.10.2011 08:05
[quote=KamilZ;373818]Jestli se Ti líbí obraz, tak se v tom nerýpej.
...
Je to MVA: http://www.digitalversus.com/samsung-le40c630-p364_9365_36.html

Každopádně máš + za inovativní způsob zjištění typu panelu, to by mě nenapadlo :-). Normálně se to dělá přes servisní menu: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=372566&postcount=16[/quote]

O tom servisním menu jsem nevěděl, nápisy na panelu pod větrací mřížkou jsem objevil náhodou. :-)

Akorát mě štve, že jsem si zaplatil za Samsung a uvnitř TV je panel od jiného výrobce s evidentně jinými (horšími) parametry než má originální panel od Samsungu.

S obrazem jsem víceméně spokojen, vzhledem k tomu, že to je LCD. Motion Plus jsem musel úplně vypnout, na to zasekávání a občasné artefakty se nedalo koukat. Třeba by to bylo jiné, kdyby TV měla panel PVA. V tomhle mě Samsung docela nasral.

Pozorovací úhel je docela katastrofa. Jakmile nesedím přímo před TV, tak celý displej trochu zešedne a barvy jsou takové vybledlé. Vím, že to je charakteristika všech LCD, ale u této TV je to znát i při malých úhlech.

TV je určena pro tchýni. Pokoušel jsem se jí přesvědčit, ať si vybere plazmu, ale mermomocí chtěla tuhle velikost úhlopříčky, ve které se plazmy bohužel nedělají.
ibauer (122)|25.10.2011 08:08
Jen pro informaci, v servisním menu jsem se dočetl, že mám typ panelu 32L1AF0C, což znamená:

32"
AU Optronics
frekvence 100/120 Hz
Antiglare
Full HD
CCFL
KamilZ (10277)|25.10.2011 09:58
[quote=ibauer;373909]Akorát mě štve, že jsem si zaplatil za Samsung a uvnitř TV je panel od jiného výrobce s evidentně jinými (horšími) parametry než má originální panel od Samsungu.[/quote]
To nemůžeš takto brát. Tím by jsi řekl, že se tam nesmí dávat jiné součástky, než od Samsungu. To s panely je "veřejné tajemství": http://www.google.cz/search?q=samsung+panelov%C3%A1+loterie+site%3Atvfreak.cz
Jestli jsi to kupoval přes i-net, tak to můžeš vrátit/vyměnit, pokud Ti to za to stojí. Jako jistota je jedině nákup zaručeného modelu (u Samsungu od D7000 a výš, ze starších modelů C670 a výš), nebo osobní výběr v kamenném obchodě.

[quote=ibauer;373909]Pozorovací úhel je docela katastrofa.
....
TV je určena pro tchýni.[/quote]
Tak pak je to snad OK, ne? :D
ibauer (122)|25.10.2011 10:18
[quote=KamilZ;373930]To nemůžeš takto brát. Tím by jsi řekl, že se tam nesmí dávat jiné součástky, než od Samsungu. To s panely je "veřejné tajemství": http://www.google.cz/search?q=samsung+panelov%C3%A1+loterie+site%3Atvfreak.cz
Jestli jsi to kupoval přes i-net, tak to můžeš vrátit/vyměnit, pokud Ti to za to stojí. Jako jistota je jedině nákup zaručeného modelu (u Samsungu od D7000 a výš, ze starších modelů C670 a výš), nebo osobní výběr v kamenném obchodě.[/quote]

No, já se na to dívám trochu jinak. Ať si Samsung dává do svých TV součástky i od jiných výrobců, ale pouze za předpokladu stejné úrovně kvality všech parametrů. Pak je mi to jedno, protože neudělám chybu, ať si koupím jakýkoliv kus. Jenže pokud ty součástky evidentně nemají stejné charakteristiky, tak mi pak není jedno, jaký kus si koupím. V tomto případě by to měli veřejně deklarovat, jinak se to dá považovat za snahu oklamat zákazníka.

Vracet to zřejmě nebudu, protože TV žádné viditelné vady nemá a navíc tchýně na ni docela spěchá a nejsem si jist, zda by výměna (kupoval jsem ji po internetu s doručením do kamenné prodejny) k něčemu byla, protože typ panelu bych zjistil stejně až po rozbalení.

[quote=KamilZ;373930]Tak pak je to snad OK, ne? :D[/quote]

Bez komentáře. ;-)
KamilZ (10277)|25.10.2011 10:33
[quote=ibauer;373909]Pozorovací úhel je docela katastrofa. Jakmile nesedím přímo před TV, tak celý displej trochu zešedne a barvy jsou takové vybledlé.[/quote]
Třeba Te trochu uklidní, že v tomhle není mezi PVA a MVA rozdíl (na rozdíl od nejlevnějších TN panelů). Buď rád, že tam máš 100Hz panel. On se každý typ panelu hodí pro něco lépe (někomu např. vyhovuje TN a ještě k tomu lesklý panel, protože na něm vypadají dobře filmy), ale obecně platí, že je kvalita zhruba takto (od nejhoršího, a nepíšu detailně všechny možné modifikace): TN, PVA, MVA, IPS.
Jan10 (836)|25.10.2011 19:14
Je to vždycky něco za něco:

TN má rychlou odezvu - nerozmazává, ale mizerný pozorovací úhly a úroveň černé
IPS má výborný pozorovací úhly - kromě úhlopříčnýho pohledu, ale horší úroveň černé
VA má výbornou úroveň černé - ale horší pozorovací úhly

Takže si vyber - já bych bral IPS s local dimmingem, ale to je tak nejmíň 20tis. Kč +
KamilZ (10277)|25.10.2011 21:49
[quote=Jan10;374047]Takže si vyber - já bych bral IPS s local dimmingem, ale to je tak nejmíň 20tis. Kč +[/quote]
Kdo to dělá (IPS s FULL LED)? To nemá ani tuším Samsung D8000.
eldorado09 (1441)|26.10.2011 09:58
IPS Full LED robí LG (napr. LX9500, LW980S).
ibauer (122)|27.10.2011 17:21
[quote=KamilZ;373944]Třeba Te trochu uklidní, že v tomhle není mezi PVA a MVA rozdíl (na rozdíl od nejlevnějších TN panelů). Buď rád, že tam máš 100Hz panel. On se každý typ panelu hodí pro něco lépe (někomu např. vyhovuje TN a ještě k tomu lesklý panel, protože na něm vypadají dobře filmy), ale obecně platí, že je kvalita zhruba takto (od nejhoršího, a nepíšu detailně všechny možné modifikace): TN, PVA, MVA, IPS.[/quote]

Díky. Už neremcám. TV jsem včera nainstaloval, tchýně je s ní spokojená, všechno funguje jak má. Mise splněna. :-)
KamilZ (10277)|27.10.2011 21:48
[quote=eldorado09;374121]IPS Full LED robí LG (napr. LX9500, LW980S).[/quote]
Pokud by se LW980S dala sehnat za 1400e, tak by to byla zřejmě super volba. Ale bojím se, že cena bude minimálně o 500e vyšší :-(.