Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ENCORE druhá zvuková stopa

ADDraj (3)|22.3.2005 16:09
Nazdárek, chci se zeptat jak přidat druhou zvukovou stopu k domácímu videu v ENCORE, aby se spustilo video buď s jednou stopou, nebo s druhou stopou, ale né současně s oběma. Importuju zvlášt video (avi), zv.st.1(wav) a zv.st.2(wav).
Základy s Encore umím. Chci jen poradit, jak udělat to, aby se spustilo video buď se stopou 1 nebo2.
Díky za odpověď.
Tean (410)|22.3.2005 16:24
S Encore nepracujem, ale chces mi povedat, ze ak naimportujes 2 zvukove stopy do Encore, tak ti ich prehrava obe naraz ???
ADDraj (3)|22.3.2005 16:28
Už jsem v tom nějakej pátek nedělal, ale asi to nepůjde.
Dnes večer na to mrknu a pak dám vědět.
clee (6592)|22.3.2005 16:43
no pokud si dobre pamatuju encore tak si tam musis vytvorit dalsi audiostopy, ale jde to urcite, par dvd sem takhle udelal...
Modena (1706)|22.3.2005 17:57
1.Importuj video soubor - nejlépe ve formátu m2v
2.Importuj obě audia - PCM,waw,ac3 . . .
3.Zvol - new timeline - když máš při tom označený video nebo audio soubor v okně project, importuje se zároveň na časovou osu (Import as asset), nasázej video a obě audio stopy na timeline
4.Importuj hlavní menu
5.Udělej v něm odkaz na audio menu
6.Importuj submenu audio a udělej si 2 tlačítka pro 2 zvuk.stopy
7.V okně Project označ Timeline
8.V okně Properties vyber Menu Remote a rozklepni malej trojúhelníček vpravo
9.Vyber Specify Other - rozbalí se nabídka, ve které se dole vybírá ovládání zvukových stop a titulků
10.Zvol, co Ti libo a potvrď OK

Samosebou to jde i trochu jinak, např spojit odkazy se zvukovým podkladem jednotlivých menu atd.atd., je toho strašně moc, co Ti Encore může nabídnout, zvlášť v nové verzi 1.5. Když budeš mít další problém, ozvi se. Snad Ti to trochu pomohlo . . . :-)
ADDraj (3)|23.3.2005 10:11
Díky moc za odpovědi :-)
To Modena: Je vidět, že víš která páčka. Zvolil jsem takový postup, že jsem udělal kopii timeline a v ní jsem vyhodil původní audio stopu a dal jsem tam tu druhou. Obě timeline jsem zvlášť linknul na audio menu.
Tvůj postup je asi "odbornější", ale výsledek bude snad stejný. Dnes si pohraju s tím tvým postupem.
Tak ještě jednou dík za vyčerpávající odpověď.
BEPE (539)|23.3.2005 14:34
To Modena: je to trochu mimo mísu, ale jde nějakým způsobem v ENCORE provést plynulý přechod z menu do menu něco jako transition? Asi ne, že?
ai (2993)|23.3.2005 15:52
BEPE -
vpodstate ty menu musi byt ve stejnem VTS, ulozeny za sebou na disku a jeste zalezi na abstract layer aby se hlava nechodila na DVD tam a zpatky

viz diskuze o DVD2 - menu animation, kde se to resi (tusim uz vyresilo ), nejak podobne to bude i z tou Encore, musi ti to ovsem ukladat ty menu do stejneho VTS ,nebo zjistit jakym zpusobem toho dosahnout, kdyz to nejde manualne takto vyresit (jako v DVD Lab Pro, Maestru, Scenaristu)
Modena (1706)|23.3.2005 16:29
[quote]To Modena: je to trochu mimo mísu, ale jde nějakým způsobem v ENCORE provést plynulý přechod z menu do menu něco jako transition? Asi ne, že?[/quote]

Asi jó . . . To jsem teda nedělal, ale zní to jako dobrej nápad.

OK ! Takže - až si vytvoříš všechna submenu a menu tak dej v properties u každého z nich v End Action link na další menu a u něj zas na další a pak to můžeš všechno entrovat v Loop# jako Forever a potom Ti to pojede do zblbnutí furt kolem dokola, dokud něco nezmáčneš :-E !
Tak asi tak . . . :-)
BEPE (539)|25.3.2005 06:15
[
OK ! Takže - až si vytvoříš všechna submenu a menu tak dej v properties u každého z nich v End Action link na další menu a u něj zas na další a pak to můžeš všechno entrovat v Loop# jako Forever a potom Ti to pojede do zblbnutí furt kolem dokola, dokud něco nezmáčneš :-E !
Tak asi tak . . . :-)[/quote]

No já měl na mysli přochody ve smyslu jak se například provádějí v Premiere, tj. prolínačky různé sklápěčky a pod., aby ta po sobě jdoucí menu na obraze nepadala jak Němci do krytu nebo nevyskakovala jak Rusi od Maxima. :-D