Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sonic Scenarist 3

StD (8612)|22.3.2005 11:16
Zdravím! Používá tu někdo z odborníků úspěšně tento program?? Po nainstalování a prostudování 350stránkového manuálu z toho nějak vůbec nejsem pořád moudrý a nedaří se a nedaří... :-((( Pokud si někdo se Scenaristem přímo "tyká", tak uvítám kontakt na SZ pro výměnu zkušeností z praxe... :BB:
clee (6592)|22.3.2005 12:01
scenarist je na jednoduchej authoring vic nez nevhodnej, je nutna znalost "strojovyho" kodu dvd struktrury, vsechny skripty a prikazy se delaj rucne, ale 98% co umi scenarist (umi VSECHNO co dvd podporuje) zvladne i dvd maestro a to jen mackanim tlacitek :-) , takze je idealni zacit na nem, tam se naucit naky zaklady a na scenarist prejit postupne
StD (8612)|22.3.2005 12:41
Jo, jenže Scenarist mám, Maestro nemám... :-(((

P.S. ...a AC3-encoder?
clee (6592)|22.3.2005 12:54
no maestro mam, ale mozna bude problem v tom ze chodi jen na w2k a xp.... tak v tom pripade architect nebo encore, to se maestru blizi nejvic, scenarist je fakt moc narocnej...
StD (8612)|22.3.2005 13:04
...na Scenarista jsem také musel W2K upgradovat na SP4, jinak se pod SP1 odmítal rozběhnout...
Potřebuji jenom udělat jednoduché nastavení (skript), jak zautorizovat hotový VOB z ProCoderu s encodováním PCM audia do AC3 a muxnutím. Chapters už tam budou vloženy periodicky, NO MENU! :-?
clee (6592)|22.3.2005 13:34
tak az na architecta snad zadnej author soft voby nestravi (mozna este shrink) vyexportuj si elementary streamy (mv2+wav), wav v softencodu do ac3, link na maestro mas v pm... manual je tady http://www.doom9.org/mpg/maestro.htm

uplne nejjednodussi by to bylo stejne v ifoeditu
http://www.doom9.org/mpg/ifoedit-dvdauthor.htm
Modena (1706)|22.3.2005 14:18
Std napsal :

[quote]Zdravím! Používá tu někdo z odborníků úspěšně tento program?? Po nainstalování a prostudování 350stránkového manuálu z toho nějak vůbec nejsem pořád moudrý a nedaří se a nedaří... Pokud si někdo se Scenaristem přímo "tyká", tak uvítám kontakt na SZ pro výměnu zkušeností z praxe... [/quote]

No - to sis naložil ! :-E
Mám ten samej problem a Clee má recht - není to zrovna blbuvzdorný, co ? Až (jestli ) seženeš nějakýho GURU, nezapomeň se ozvat, docela rád bych si totiž vyzkoušel ten "Hollywood standard" ! :-E
clee (6592)|22.3.2005 14:48
hollywood standard to sice je, ale porad dost vyrobcu dvd pouziva maestro uz jen kvuli user-friendly GUI
ai (2993)|22.3.2005 23:48
radi ti dobre,
jinak, AC3 enkoder ma ten Scenarist , ktery muzes pouzit nezavisle a ten AC3 treba pouzijes v Maestru

DVD ze Scenaristu:
- z exploreru mysou pretahni demuxnute m2v a AC3, a jpg nebo bmp do Data Editor, ten rozmer obrazku musi byt presny, nebo resize ti to udela katastrofalni, a jeste zvol still image u obrazku, kdyz se te to zepta, u PCM se te to zepta, jestli to chces prevest do AC3 , ja osobne davam stejne nazvy pro video i audio

- klikni na track editor vlevo nahore a presun tam tyto nactene data z Data okna (dole) do Track Editor mysou a to pro video a obrazky pro menu (ne audio), u obrazku zvol still menu
Tak jak to vidis posloupne v tom Track Editoru v tom okne vpravo nahore s temi obrazky, tak se ti to fyzicky vypali i na disk, takze je dobre to vedet a podle toho ty soubory nazvat aby byly vsechny video segmenty na spravnem miste kvuli plynulemu prehrani v DVD prehravaci, kdyz treba nebudes mit sanci nastavit seamless playback mezi temito video segmeny (PGC)

- klikni na urcitou polozku v Track Editoru (vlevo) a presun audio z Data Editoru do toho Track editoru vpravo , kde je timeline, poloz to audio pod tu video stopu a vytvori se nova audio stopa,polozis treba dalsi a vytvori se audio stopa2 atd ..

dale priklad pro jednoduche dva filmy bez menu za sebou:

-video (m2v) chytni v Track Editoru (dole) a poloz ho na Title_1 ve Scenario Editoru, to same udelej s tim druhym videem,
objevi se tam dva nove PGC pod tim Title_1 (stanou se jeho soucasti)



zkus ted treba 2x kliknout na ty nove PGC a uvidis jak se ti to sroluje dolu a kdyz kliknes znova 2x tak se to zas sroluje nahoru, ten druhy obrazek znazornuje Program chain neboli kapitolu a ten treti nejnizsi moznou ztrukturu v DVD cell

.....kdybys treba polozil to prvni m2v na Title_1 slozku a to druhe m2v primo na to prvni PGC , tak vytvoris vlastne jeden film na DVD, kde z toho druheho se stane druha kapitola, zkus si to

...nebo kapitoly vytvoris takto, klikni na Track Editor, zvyrazni si video ktere chces, posouvej jezdcem a klikni na tu ikonku "filmove klapky" nahore ,(new scene) , ktera ti vytvori kapitolu v tom tracku, to ale udelej vzdy predtim, nez ji polozis do Scenario Editoru

- Ve Scenario Editoru klikni na to pre u First PGC a natahni caru, kterou poloz na Title_1

-a u toho posledniho PGC v Title_1 (pozor, ne z program chain nebo cell) natahni caru z post do pre u toho prvniho (nebo toho sameho, kdyz tam je jen jeden) a tim ti to DVD bude cyklovat dokola, kdyz tam nemas menu (kdyby tam bylo , tak natahnes caru z toho "post" u PGC do "pre" u menu)

-klikni na Layout Editor, zvol Target directory (slozku, do ktere ti ulozi DVD volume), u Step 3 zatrhni prvni box, tim se ti zvyrazni Sektor size 2048 bytes, dej START a pak v te slozce najdes zkompilovane VIDEO_TS , ktere treba vypalis Nerem

V tomto softu delas vsechno rucne jako ve Stredoveku a navic to musis delat posloupne , jeste navic cokoliv udelas je to automaticky ulozeno, neni tam zadny button pro "Save" nebo "undo" !!!, takze jak se chces nekde vratit a neco zmenit, tak to musis vedet vlastne predem !!!! a zvolit "Save As" a potom se popripade vratit k tomu originalu ....
stayman (12393)|23.3.2005 00:00
Ty koky ty si dobry ai. :OO Donedavna som povazoval za najtazsi aj Shrink, ale toto? :-D
clee (6592)|23.3.2005 00:08
ai: dobrej, hodne dobrej, hod to jako prispevek do navodu, at se to tu neztrati...
Modena (1706)|23.3.2005 00:10
Ai - jseš "HlavaMapa" ! Můžu si tě asi na měsíc půjčit domů ? :-)
ai (2993)|23.3.2005 00:22
...jo, jo je to sadlo-maslo :-I

Scenarist je dobry jen na pripad, kdyz chci mit tuny fotek na DVD, tak tam da jednu vedle druhe jako snimek (usetri se mnoho mista), ale zase se ty fotky musi "resize" nekde jinde , prace s tim je jak na kostele

nebo ... nebo zadne jine uz asi neni, Maestro zvladne ten zbytek :-D
stayman (12393)|23.3.2005 00:24
a povedz ze aj tak trochu Architect, .... ved povedz. co si taky :-D
ai (2993)|23.3.2005 00:27
..no Architect neumi ten seamles playback v tom postupne nabehnuvsim menu, jak se to tu uz resilo :-D :-D :-D
stayman (12393)|23.3.2005 00:30
jojo, ale ja na to pridem :-E
ai (2993)|23.3.2005 00:34
par vhodnych uprav v PGCEditu a vynecha to tu zajizdku do VMG a tim padem by to melo byt plynule, ale porad tam je ten skryty button, ktery se muze zmacknout, i kdyz tam neni videt :-k
stayman (12393)|23.3.2005 00:42
ai
ai, a co myslis, od coho mas prave okno a remote button parametre??? Tam to ide vsetko zakazat !!! Navyse KEDY ho chces aktoivovat (napr. na konci menu) sa tam da tiez :-)

Inak ano, pozeral som to v PgcEdite, ale je tam dost dummy suborov, ale este som neskusal menit jump... mala by to byt hracka.
ai (2993)|23.3.2005 00:48
dobre, da se vysledovat co to dela, a vytvorit pro ten jeden pripad jeden novy PGC, ktery je totozny jako v tom VMG (kvuli zachovani funkcnosti DVD) a ten dat do toho VTSM, takze prubeh je plynuly a pak tedy ten Button zakazat
stayman (12393)|23.3.2005 00:58
To tlacitko, teda jeho aktivacia, ide zakazat uz v Architecte (u tych prikazov REMOTE BUTTON daj vsetko off), takze staci ta uprava v tom pgcedite...
StD (8612)|23.3.2005 08:12
AI: Mockrát dík! Zkusím se s tím znovu poprat o dlouhém víkendu... To přetahování do okna z Exploreru bylo jediné, na co jsem už přišel "intuitivně"... Mimochodem, to ukládání SaveAs místo funkce Undo uvádějí v manuálu jako "výhodu" :-((
juice_tvf (24)|23.3.2005 08:50
to StD:
snad ti pomůže několik návodů. Nevím, jaký preferuješ jazyk (kromě češtiny), takže:
- v angličtině je dobrý návod zde: http://www.dvd-replica.com/scenarist308/index.php (v levém dolní rohu jsou jednotlivé kapitoly Scenarist Survival Guides)
- ve francouštině zde: http://www.repaire.net/site/diffusion/authoring/scenarist/tutojcm/dataeditor.php
Přestože francouzsky neumím, přikláním se k tomuto návodu. Je to velmi hezky a polopatisticky zpracováno (obrázky....).
Na začátek ti ale doporučuji udělat DVD bez menu dle tohoto postupu: http://www.dvd-replica.com/scenarist308/part2-01.php (14 stránek).
StD (8612)|23.3.2005 10:07
Juice: Díky, díky! Ten poslední link je přesně to, co potřebuji. (AJ, NJ = NullProblemo...)
StD (8612)|24.3.2005 08:20
Juice, tak jsem si včera prostudoval ten poslední návod, co jsi dal, a jeví se to býti velice jednoduché jak f*cka. Člověk přitom navíc pochopí celou strukturu DVD. To ovládání je sice primitivní, ale po 2-3 filmečcích se to asi rychle "zažije" a získá patřičný Griff. :-D

P.S. Co si takhle pořídit celou tu kompletní sadu Survival Guide za 99 $ i se vzorky. Kdyby se nás složilo víc, nebylo by to tak drahé...
juice_tvf (24)|24.3.2005 08:51
To StD:
K tomu návodu: protože jsem v tom ze začátku taky tápal, tak mi tento návod velmi pomohl. Udělat v Sonicu DVD bez menu dle tohoto postupu je opravdu primitivní :-) (alespoň se mi to zdálo). S menu je to trochu složitější a to se mi nezdá. To je fakt. Proto jsem ti dal ten odkaz.
K té knize Survival Guide: nemusíš nic kupovat, stačí když si všechny stránky s návody (1. Introduction to Scenarist 2. Single title without menu atd.) stáhneš v html potom si je např. MS frontpage upravíš a převedeš do *.doc a z *.doc do *.pdf. Než ti kniha dojde, už máš i vytisklé manuály :-D .
P.S.: To poslední neber vážně \/ , jen jsem žertoval :-E
StD (8612)|24.3.2005 08:57
...ad 2 už jsem udělal :-D , akurát že k tomu chybí ty originál vzorky, se kterými to ten manuál předvádí.
StD (8612)|13.6.2005 09:42
Aktualisace: Tak už jsem se v něm naučil dělat filmečky s Chaptery. Dalo to zabrat, ale teď už to jde hravě...
Jenom je mi divné, že výstupní VOBy bývají nestejně veliké. :-?
jan doma (3)|2.12.2007 11:19
Prosím, ako sa dá v Sonicu urobiť aby vybrané tlačítko /šípka/
blikalo. Časopis CHIP má takýmto spôsobom vytvorené menu
na DVD, ktoré vychádza s časopisom. Ďakujem
StD (8612)|2.12.2007 17:00
Já to ještě (ani po těch 2 letech, co je tento thread založený) nedělal a nepotřeboval, protože menu se vyhýbám jak čert kříži když mohu, nicméně máš to v návodu někde kolem strany 150 (z 800+) "animované subtitles a tlačítka", pokud tedy máš ten správný soubor PDF (UserGuide). A jak/v čem to dělá ten který Chip netuším.
Pokud už ta tlačítka máš, tak se k těm Properties dá vždy dostat jen přes Simulation Window.
jan doma (3)|2.12.2007 18:08
Nemám ten User Guide, ak ho máš, tak mi ho pošli,
ja mám v ruštine manual od Blochina:Rýchlo a ľahko DVD-video disky
s pomocou Sonic Scenarist, ale tam to nie je. [email]jat@stonline.sk[/email]
StD (8612)|2.12.2007 18:19
To jsi spad' z višně či co?! Dyk je to součást legální instalace. Pokud něco řešíš přes zemi, kde zítra znamená už včera, pak k tomu nemám co dodat.

Tento program nenabízí a ani nezná funkci UNDO; vše musíš znát a když neznáš, máš to v té příručce, proto s ním také nemůže pracovat každý. Rozumíš? Ještě je také za 100$ možnost jedna škola webová, kde tě patřičně navedou...
jan doma (3)|2.12.2007 18:31
Už som našiel ten návod, nevšimol som si ho, že je v inštalačke
Inák ja viem v ňom urobiť DVD, len by som chcel už prejsť
na vyššiu úroveň ako vidím profesionálne disky.