Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung LE37A559 a problemy s tunerom

vajnorcan (1)|24.8.2011 11:02
Ahojte,

TV: Samsung LE37A559, 2.5roka
Tuner : in-built DVB-T tuner

myslim ze potrebujem radu od ludi ktori podobne problemy uz mali alebo aj tipy co by mohlo pomoct.

mam za to, ze v televizore nieco nie je v poriadku so zabudovanym DVB tunerom, kedze aj pri stabilnom signale (strength 68-74 pri ceskym staniciach, pri slovenskych okolo 90, bit Error Level skoci z casu na cas na hodnotu 2 alebo 3), zacne asi po 5-10 minutach silne rozpixelovavat obraz, zacne sa kompletne stracat obraz, sekat a uz nepomoze tomu nic ine, len vypnutie a zapnutie televizora.
nepomaha ani prepinanie medzi kanalmi, t.j. ak uz by aj bol problem so signalom, tak prepnutim na kanal z ineho zdroja by sa to mohlo napravit.
Prepinanie jednoducho nepomoze, ani na ceske (ktore sa javia dokonca stabilnejsie) a spat, proste akonahle to zacne sekat tak uz to mozem rovno vypnut a zapnut. Najprv som myslel ze je to signalom, ale ten je stabilny, neprekazuje extremne vykyvy. Zadovazil som si vsak napriek tomu internu antenu so zosilovacom signalu, avsak tato problem nevyriesila.
Skusal som presunut TV inam, vypnut ostatne spotrebice, ale vzdy sa to zacne kazit, a mam pocit ze je to cim dalej tym horsie, napriklad cz channels doteraz vobec nerobili problem, teraz vsak uz po tych 10-15minutach zacnu aj ony, pricom slovenske, najma v podvecernych hodinach sa rozsypu uz po 2-3 minutach.
nejake napady?
vdaka!
Ivo Mašek (10205)|24.8.2011 18:50
S největší pravděpodobností vadný interní tuner DVB-T v televizoru. To lze vyzkoušet zapůjčením externího tuneru DVB-T. (vlastně úplně vynecháš z trasy signálu interní tuner).