Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technisat Technistar S1

JoeCZ (20)|23.8.2011 23:54
Jelikož jsem nenašel téma věnující se pouze tomuto přijímači, dovoluji si založit nové téma.
Prosím neřešit nic mimo specifických vlastností tohoto STB.
Je tady sice téma pro ISIO, ale to je jiná kategorie přijímače.

Asi měsíční zkušenosti.
Karty našich poskytovatelů:
STB má CI+ slot. Pokud se použije CI+ Irdeto modul, s největší pravděpodobností narazíte na hlášku, že nahrávat ani použít timeshift nelze z důvodu ochrany autorských práv poskytovatele obsahu :-(

Můj první modul byl Irdeto SMIT CI+ přepíná pěkně, ale pro nahrávání nepoužitelný. Nyní se prodává i Skylink ready Irdeto SMIT CI+, který jsem nezkoušel. S tím prvním mi nahrávání ani timeshift nefungoval - porušení autorských práv.
Týká se jak karty CSLink Irdeto, tak karty Skylink ICE (pravděpodobně - jistě, i karty Skylink Irdeto)

Modul CI Mascom Cryptoworks/Irdeto - přepínání znatelně pomalejší, nicméně naprosto spolehlivé u obou karet jak CSlink, tak Skylink, pokud jste dostatečně trpěliví - občas pár sec prodleva dekódování při přechodu mezi SD a HD. Nahrávání je bezproblémové. Občasné chybové hlášky se dají vypnout v CI menu.

Odzkoušena karta TNK v interní čtečce Conax naprosto bez problémů, rychlost přepínání proti Irdeto nesrovnatelná :-).

Co se jinde nedočtete:
Nahrávání na HDD. USB port má opravdu 500mA, tzn. u všech mých 3 externích HDD jsem nemusel použít externí napájení a fungovaly spolehlivě.
Nahrávní ze standby na HDD - 2x se mi stalo, že se nestihl zinicializovat modul (Mascom) a nahrávka neproběhla. Při zapnutém STB vše ok.
Časovač a práce s ním a nahrávkou naprosto excelentní.
Přenos nahrávky do PC pomocí Mediaport bezproblémové, nicméně možné pouze pokud současně neprobíhá nahrávání.
Při přehrávání nahrávky z STB máte k dospozici všechny zvukové stopy i EPG, nahrávka je odkodovaná, alespoň s Mascom modulem tomu tak je.

U mě problém s frekvencí 12 109/H více zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=28465
Vyřešeno podladěním o 4MHz.

Audio digitální výstup je pouze metalický, ale spolehlivý a funkční. Předvolbu audio i DVB tiutulky si přijímač pamatuje.

Aktuální fw naleznete zde:
http://www.technisat.de/index7061.html?nav=Downloads,de,33&pID=15203

aktualizace pomocí USB bez problémů, stejně tak záloha nastavení - návod zde:
http://www.videotech.cz/hdtv-prijimace/technisat-technistar-s1-stribrny

můj je soft_2.46.0.8-1911_technistar_s1_7427 a nevěřte tomu, že FW_Technisat_TechniStar_v1486m je nejlepší ... :-) Je to už přece jen trochu vousatý děda...

díky za další náměty a dotazy. Rád zodpovím.
JOSCER (94)|24.8.2011 06:29
Já v tomhle přístroji používám pro ICE kartu Skylink modul SMIT (takhle se to píše, ne SMITH) Cryptoworks (zelenomodrý) a nestalo se mi, že by nahrávka ze stanby neproběhla. Možná by se ještě dal někde sehnat.
V čem jsou poslední softy, které jsou novější než 1486, lepší? Myslím tím zásadně lepší v tom, že kvalitativně řeší nějaké vylepšení? U 1486 se alespoň nemuselo podlaďovat. Jo a kromě 12109 se musí podlaďovat i 12207 o ty 4 MHz. A jen tak mimochodem, už je novější soft a to 1911b. Ale chyba na frekvencích 12109 a 12207 opravena není. A asi hned tak nebude.
Jako externí disk používám Samsung S2 Portable 250 GB (formátováno systémem TSD) a žádný problém. Ani s napájením. Ale nahrávku většinou pořizuji na USB flash 16GB a následně (pokud si ji chci ponechat) ji "ošetřím" a přes Mediaport exportuji na síťové diskové zařízení ZyXEL NSA210. A pak připojím disk Samsung a Madiaportem exporuji z NASu na tento disk. Disk pak třeba používám u TechniSat HD8-SX, který mám v obýváku a mám u něj domácí kino.
JoeCZ (20)|26.8.2011 11:09
Díky za upozornění na název modulu SMIT, opraveno v původním příspěku.

Trochu jsem se zaměřil na to nahrávání ze stadby. Situace, že by nahrávka neproběhla už nenastala. Asi 20 pokusů. Začínám podezřívat jiný článek, asi HDD. Tenkrát jsem tam měl jiný. Nyní je vše ok a STB nahrává spolehlivě i ze standby. Dobré je, že po nahrání pořadu zase hezky vypne. Pokud máte nastaven HDMI Technilink na zapínání TV se zapnutím přijímače, tak STB je natolik inteligentní, že TV nezapíná, pokud má něco nahrávat z časovače a byl předtím ve standby.
Ještě doplnění k nahrávání. Během nahrávání nemůžete přepnout na jiný program ani ze stejného transpodéru.Tedy ani nahrávat jiný, ale co můžete je sledovat už jinou dříve zaznamenanou nahrávku z disku. Dále můžete během nahrávání editovat již pořízené nahrávky, má to ale trochu dopad na právě pořizovanou nahrávku. Vždy když něco na HDD mažete, tak se soubor s právě nahrávaným pořadem rozdělí a zaznamenává se do dalšího nového souboru. Nic se neztratí, pouze je nahrávka rozsekaná na více souborů na HDD.

Já moc nahrávky nearchivuji. Není důvod. Potřebuji hlavně timeshift a nebo jednorázově zkouknout, smazat. Když už něco archivuji, tak na NAS pole. Hezké je, že TS stream pořízený Technisatem umí přehrát i moje TV Samsung přímo z toho pole ve tvaru jakém je. Pouze pokud se jedná o HD stream a je exportován Mediaportem, používá příponu TS4, kterou Samsung "nevidí" po přejmenování na TS ale přehraje. To je ale jenom taková třešnička, protože ten záznam jde přehrát pohodlněji STB. TV neumí vybrat z TS streamu jinou zvukovou stopu, záložky atd...

Novější verze fw je lépe přeložena. Co se týká funkčnosti neumím posoudit. Měl jsem z výroby fw tuším z května, který měl místo některých diakritických znaků ? Psalo se o tom tady jinde, dal jsem tam 1486m (starší), znaky ok, ale ne vše bylo přeloženo pokud se dobře pamatuji. Navíc CI+ slot se choval stejně, tudíž ani s tímto fw nešlo nahrávat se SMIT CI+ modulem. Potom jsem dal v té době aktuální z webu Technisatu 2.46.0.8-1911 a překlad znatelně lepší. Funkčnost stejná. Opět nahrávání s CI+ modulem nešlo. Vyřešil jsem výměnou modulu.
mirekv (7169)|26.8.2011 12:05
Mně se projevila taková věc, že při či po editaci nahrávky přehrávání zamrzlo v nabídce a nebylo možno přehrát nic. Pomohl až restart vytažením ze sítě. Hlouběji jsem se problémem nezabýval, záznam používám na určité pořady, kdy nejsem doma nebo se mi to zrovna nehodí a ty nepotřebuji editovat, stejně je pak smažu. Koneckonců se dá nahrávka zeditovat v PC.
golfLC (1941)|29.8.2011 12:06
Na restart Ti úplne postačuje podržať tlačítko POVER po dobu 5 sekúnd, prijímač sa rebootne, výhodné v prípade dobrého zabudovania napájacích káblov, preto bol aj pri nových modeloch firmy technisat zrušený sieťový vypínač :-)-
Dagy2 (3153)|29.8.2011 12:45
a tým si to TechniSat posr...l u všetkých borcov na konkurenčním webu. Tam jak nemáš vypínač na prednom paneli, je to nepredajný šrot. Holt hošíci sú tam zvyknutí zo svojich prístrojov resetovať v priemere 2x do hodiny, takže sa im ani nedivím :)
JoeCZ (20)|29.8.2011 20:43
Další otestovaný modul v tomto STB.
CAM IRDETO CI+ SMIT SKYLINK READY

v tomto modulu ICE karta Skylink funguje bez problémů, nahrávání i Timeshift ok.
Karta CS Link Irdeto - nenahrává, kvůli autorským právům, nelze ani timeshift, stejně jako u modulu SMIT bez Skylink certifikace
Dagy2 (3153)|29.8.2011 21:03
CI+ modul vo všeobecnosti bude spôsobovať len a len problémy. To že ti momentálne s ICE kartou umožňuje nahrávku je možno len tým, že nie je v súčasnosti nastavený nejaký bit v streame. Na budúci týždeň si niekto u SkyLinku zmyslí a pustí ho tam.
Vrele doporučujem používať zásadne "ne CI+" moduly a ešte pokiaľ možno CRW moduly s ICE kartou.
JoeCZ (20)|29.8.2011 22:20
[quote=Dagy2;364198]CI+ modul vo všeobecnosti bude spôsobovať len a len problémy. To že ti momentálne s ICE kartou umožňuje nahrávku je možno len tým, že nie je v súčasnosti nastavený nejaký bit v streame. Na budúci týždeň si niekto u SkyLinku zmyslí a pustí ho tam.
Vrele doporučujem používať zásadne "ne CI+" moduly a ešte pokiaľ možno CRW moduly s ICE kartou.[/quote]

Za chvíli budou dostupné jenom CI+ moduly, možná, že i párované s kartou. Bohužel.
Nepíšu to proto, že ho doporučuji. Dostal se mi do ruky, tak jsem ho otestoval s kartama, které mám k dispozici. Přepíná rychleji než Mascom a s ICE funguje 100%, předpokládám,že i s čistou Skylink Irdeto.
Neřekl bych,že je to momentálně nastavením nějakého bitu v streamu. SMIT CI+ bez Skylink certifikace nenahrává.
CS Link momentálně nemůže doporučit žádný CI+ Irdeto modul, který by s jejich kartou umožnil nahrávání. Skylink má 2. Druhým je Neotion, bohužel ten nemám k dispozici, tak nemůžu potvrdit na 100%, že bude funkční i pro PVR.
Co napadne Skylink příští týden bohužel neovlivní nikdo z nás.
fazer333 (1)|13.10.2011 09:37
Tiež som mal tú "česť" s Technicrypt CW 0005/4535 - katastrofa, HD kanály prepína keď sa mu chce, presne ako starý Philips CW. Predali mi ho z DE i-Shopu ako 0003/4535, práve ho vraciam späť.

Chcel som sa spýtať či niekto nemal problém s Timeshift. Keď stlalačím žlté tlačidlo tak to začne nahrávať, ale nejde to korektne spustiť, buď to skáče, alebo to ide bez zvuku.

ďakujem za pomoc
jablonskyD (4)|28.10.2011 11:42
Dobrý den,

jsem majitelem tohoto přístroje již 3 měsíce a neustále dokola se potýkám s vypadáváním zvuku. TV mám připojenu přes HDMI, domácí kino přes cinche. Během jedné hodiny se mi stane 3x (na kterémkoliv kanálu), že vypadne zničeho nic zvuk obraz pokračuje normálně (nedojde ani k rozhození obrazu). Nicméně poté již musím přístroj jen restartovat, protože nejde přepnout ani na jiný kanál, přístroj nereaguje na kterékoliv tlačítko na ovladači. Zkoušel jsem různé verze softwaru, chyba pořád stejná. Myslím, že je to spíše na reklamaci, případně prosím poraďte. Děkuji

PS: zkoušel jsem již vše možné co jsem našel kolem zvuku (jiný kabel HDMI, přepínaní bitstream, PCMI)
Dagy2 (3153)|28.10.2011 15:31
skúšal si nastavenie ovládania TV cez HDMI?
Ale ja nemám tento konkrétny kus tak len hádam čo by to mohlo byť.

ešte otázka či to nie je náhodou "zamrznutím" prijímača - čo to znamená "na kterémkoliv kanálu"?
Aj v prípade FTA? Keď pobežíš na CT24, TA3, nemeckých kanáloch a pod, tiež to vypadne a zamrzne?
akú maáš kartu a ci modul?
jablonskyD (4)|28.10.2011 17:56
Kartu mám Irdeto Skylink HD, modul Mascom Irdeto. V nastaení HDMI jsem také zkoušel různé pokusy, také beze změny. Výpadek zvuku jsem pozoroval zatím jen na Nova HD, HBO, Prima no skoro všude na co koukám. ČT24 a TA3 nesleduji. Ale zkusím to nechat zapnuté tam. Obraz pokračuje normálně dál klidně i hodinu jenže bez zvuku.
KamilZ (10277)|28.10.2011 20:55
[quote=jablonskyD;374481]PS: zkoušel jsem již vše možné co jsem našel kolem zvuku (jiný kabel HDMI, přepínaní bitstream, PCMI)[/quote]
Domácí kino máš přes CINCH připojené předpokládám z Technisatu? Zvuk Ti vypadne jak v TV, tak v domácím kině?
Dagy2 (3153)|29.10.2011 12:47
jablonsky,
1/ nechaj to na tie voľné kanály zo dve hodinky, prípadne ešte aj vyber kartu a modul z prijímača aby sme jasne odlíšili zdroj problémov.

2/ Predpokladám, že kartu máš už registrovanú, nie vo voľnom 20dňovom režime. často býva zdrojom nevysvetliteľných problémov režim pred registráciou

3/ Prepínanie HDMI som nemyslel nastavenie parametrov HDMI (zvuk a obraz) ale funkcie TechniLink, t.j. ovládanie TV cez HDMI.

Daj vedieť ako to ide na FTA kanáloch. Ak to nezamrzne, budeme hľadať v nastavení karty.
Ak to zamrzne, ďalší krok je pripojiť na skúšku TV cez SCART namiesto HDMI a nechať to chvíľu behať.
mirekv (7169)|29.10.2011 17:38
[quote=jablonskyD;374481]Dobrý den,

jsem majitelem tohoto přístroje již 3 měsíce a neustále dokola se potýkám s vypadáváním zvuku. TV mám připojenu přes HDMI, domácí kino přes cinche. Během jedné hodiny se mi stane 3x (na kterémkoliv kanálu), že vypadne zničeho nic zvuk obraz pokračuje normálně (nedojde ani k rozhození obrazu). Nicméně poté již musím přístroj jen restartovat, protože nejde přepnout ani na jiný kanál, přístroj nereaguje na kterékoliv tlačítko na ovladači. Zkoušel jsem různé verze softwaru, chyba pořád stejná. Myslím, že je to spíše na reklamaci, případně prosím poraďte. Děkuji

PS: zkoušel jsem již vše možné co jsem našel kolem zvuku (jiný kabel HDMI, přepínaní bitstream, PCMI)[/quote]

Pokud přitom přijímač zamrzne (přepínání apod), vidím to na reklamaci. Zkus ještě ty FTA kanály.
jablonskyD (4)|30.10.2011 13:13
Zvuk vypadne na Tv, která je přes HDMI i na kině, který jede ze satelitu přes cinche. Teď zkusím ty FTA. Dám vědět co a jak ..
Kartu mám již registrovanou.
Dagy2 (3153)|30.10.2011 14:28
A vypni tiež ten TechniLink ak si to ešte neurobil
MENU->NASTAVENI->SPECIALNI FUNKCE->TECHNILINK->VYP
jablonskyD (4)|2.11.2011 12:46
Omlouvám se, ale neměl jsem čas si sednout k počítači. Přístroj zlobil i při vypnutím Technilinku, nicméně jsem byl potěšen v obchodě, když jsem zašel přístroj reklamovat. Obdržel jsem Technistar S1+ přední panel je mírně odlišný, jinak z mého pohledu stejný přístroj jak S1. Ihned po zprovoznění doma a nastavení všech parametrů, které jsem chtěl užívat (Technilink, Dolby atd.) jsem zjistil, že přístroj se po dvoudením používání ani jednou nezasekl.

Takže mi pomohla doopravdy jen ta reklamace. Prostě jsem trefil špatný kus.

Děkuji za rady.
Juri 001 (2)|14.1.2012 20:36
Prosím poraďte niekto ako správne naladiť,nakonfigurovať Technistar S1.
Ahoj nechcel by som vás zbytočne otravovať nezmyselnými otázkami a preto prejdem k veci.
Kúpil som príjmač/ Technistar S 1
neviem naladiť v nastaveniach antény natáčanie motora.
Mám tam - Black ultra Single High- Gain Low-Noise 40mm LNB
80 parabolu.HD TV Samsung.
Nastavil som si Astru 19,2 a myslel som že keď zadám vyhľadať všetko,že sa nájdu aj tie ostatné.Ale motor sa ani nepohol ale ručne na ňom otočiť ide?
Mohli by ste mi poradiť najjednoduchší postup ako v menu a cca nastaviť tento systém?

A ešte som nestihol kúpiť kartu,prosím poraďte mi najlepšiu kombináciu pre tento príjmač.
Asi tam budem musieť dokúpiť aj modul?
golfLC (1941)|14.1.2012 20:54
[quote=Juri 001;391295]Prosím poraďte niekto ako správne naladiť,nakonfigurovať Technistar S1.
Ahoj nechcel by som vás zbytočne otravovať nezmyselnými otázkami a preto prejdem k veci.
Kúpil som príjmač/ Technistar S 1
neviem naladiť v nastaveniach antény natáčanie motora.
Mám tam - Black ultra Single High- Gain Low-Noise 40mm LNB
80 parabolu.HD TV Samsung.
Nastavil som si Astru 19,2 a myslel som že keď zadám vyhľadať všetko,že sa nájdu aj tie ostatné.Ale motor sa ani nepohol ale ručne na ňom otočiť ide?
Mohli by ste mi poradiť najjednoduchší postup ako v menu a cca nastaviť tento systém?

A ešte som nestihol kúpiť kartu,prosím poraďte mi najlepšiu kombináciu pre tento príjmač.
Asi tam budem musieť dokúpiť aj modul?[/quote]

Mám technisat HD8S a ISIO S1, ale menu maju velmi podobné, takže tam, kde si zadával tú astru, tam nemáš vybrať astru, ale posun sa v ponuke družíc úplne hore a zadaj pozicionér ( trošku zlý preklad....) Následne zadáš už len svoju polohu a funguješ. Ešte pre istotu si vypni aktualizáciu fw, nakoľko vždy keď ráno zapneš prijímač, budeš ho mať zaparkovaný na 19,2-ke astre z dôvodu ošahania nového fw...

No a za modul ano, musíš ho dokúpiť , čítaj tu http://www.omko.cz/technisat-technistar-s1-stribrny/ aký odporúčajú, o to, akú kartu si sa nezmienoval...
fotka1.JPG IMG_9532.jpg
mirekv (7169)|15.1.2012 15:54
V Nastavení - konfigurace antény zapni Diseqc, v některém řádku (třeba prvním) zadej Pozicionér, pokračovat a v dalším menu Geo pos své souřadnice a Nový satelit a tam postupně přidávej požadované satelity. Pokud byla anténa na začátku správně nastavená, měla by se vždy sama natočit na žádaný satelit. Pak potvrď změny, zpátky do ladění a můžeš ladit. Doporučuji po jednom, jinak než se vše naladí, to si můžeš zajít na pivo. :)
JoeCZ (20)|17.2.2012 14:12
[QUOTE=JoeCZ;364193]Další otestovaný modul v tomto STB.
CAM IRDETO CI+ SMIT SKYLINK READY

v tomto modulu ICE karta Skylink funguje bez problémů, nahrávání i Timeshift ok.
Karta CS Link Irdeto - nenahrává, kvůli autorským právům, nelze ani timeshift, stejně jako u modulu SMIT bez Skylink certifikace[/QUOTE]

CAM IRDETO CI+ SMIT SKYLINK READY
(fialový s logem skylink ready)
Udate:
Pro tento modul je nový software verze 4.2.4.4. Nové moduly by už tuto verzi měly mít nahranou, pro starší je OTA aktualizace. S touto verzí software funguje modul naprosto bezvadně jak s kartou Skylink ICE, tak s kartou CS Link Irdeto, včetně nahrávání a timeshiftu. Přepínání je svižné - rychlejší než s modulem Mascom.
Dagy2 (3153)|17.2.2012 14:50
Joe ešte pre úplnosť by si mohol info doplniť, či je možné nahrávku prehrať mimo SAT receiver, t.j. PC, TV, MMC
service center (168)|17.2.2012 18:34
[QUOTE=Dagy2;398069]Joe ešte pre úplnosť by si mohol info doplniť, či je možné nahrávku prehrať mimo SAT receiver, t.j. PC, TV, MMC[/QUOTE]

Samozrejme, neni duvod proc by to neslo.
Dagy2 (3153)|18.2.2012 09:20
No dôvod by mohol byť samozrejme ten istý ako je napr. u Technisatu SIR -> nahrávať a prehrávať sa dá, ale mimo prístroj sú nahrávky nečitateľné. Alebo pokiaľ ma pamäť neklame tak CI+ Neotion sa správa obdobne.
service center (168)|18.2.2012 12:47
[QUOTE=Dagy2;398151]No dôvod by mohol byť samozrejme ten istý ako je napr. u Technisatu SIR -> nahrávať a prehrávať sa dá, ale mimo prístroj sú nahrávky nečitateľné. Alebo pokiaľ ma pamäť neklame tak CI+ Neotion sa správa obdobne.[/QUOTE]

U modulu je to trochu jinak nez u boxu s vestavenym Irdetem. U noveho technistaru SIR co pripravujeme je take CI+ slot, das do neho SMIT Irdeto a muzes vesele nahravat a prenaset do PC. Pokud das kartu do vestaveneho dekoderu, tak co bolo to bolo.

Navic nekteri vyrobci maji problem se sifrovanim nahravek a jsou sifrovane i nahravky z volnych programu, to treba ted resim z Fortisem. Technisat nastesti ma tohle odladene. Neotion je prasivy pomaly modul s velkym poctem chyb v FW a s nulovou snahou francouzskeho vyrobce neco resit.