Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

S-VHS Panasonic MD830 - problém s rušivým obrazem

D2MAC.net (8)|23.8.2011 11:12
Dnes mi došel z německa tento videorekordér nicméně po zapnutí mám problémy s obrazem. Konkrétně jakési pruhy přes obraz a to jak při přehrávání jakékoliv kazety tak i při absenci kazety nebo když je v režimu stop. Obraz je také černobílý.
Zkoušel jsem všelijaké nastavení ale žádnou adekvátní volbu jsem nenalezl ani v menu. Připojení pobíhalo nejdříve přes S-Video a poté přes BNC, stále beze změny, v obou případech jsem měl samozřejmě navoleny korektní vstupy a zkoušel i jiné. Podivné je že při přepnutí do režimu menu je obraz najednou bez ruchů, stabilní a barevný.
Domnívám se že hlava je v tomto nevinně jelikož obraz samotný je bez problémů a ty pruhy tam jsou i bez kazety jak píši výše. Video by dle informací a logu mělo být PAL, TV umí PAL i NTSC a kazety mám v PALu.
Jedna z teorií je že nějaký inteligent do videa nacpal přídavnou kartu pro NTSC a dělá to binec (video je modulární) ale je to jen má hloupá teorie, nic k odrazu...
Tuší někdo v čem by mohla být chyba ?

Přikládám obrázky...

http://imageshack.us/g/27/1001093u.jpg/
D2MAC.net (8)|24.8.2011 16:01
Tady:



Samozřejmě když vytáhnu kazetu, dělá to to samé na černém podkladu (akorát je to stabilní a skoro se nehýbe), stejně jako když přetáčím bez obrazu. Také při přetáčení či vytažení pásky pruhy různě poskakují. Po přepnutí na menu najednou krásný modrý obraz a ostré písmo položek v menu. Přepnutí zpět a opět pruhy, nejdřív tenké a pak postupně půl hodiny běhu hrubé až do opětovného zapnutí po vychlazení...