Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PANASONIC VIERA TX-P42GT30E nebo TX-P50G30E

kixik (10)|22.8.2011 15:19
Ahoj,
přemýšlím o koupi nové televize. Podle toho co jsem přečetl, a dle financí vyčleněných na TV se do finále dostaly tyto dvě televize (cenově jsou na tom stejně):
PANASONIC VIERA TX-P42GT30E
PANASONIC VIERA TX-P50G30E

Vzdálenost od televize bude cca. 3 - 3.5m.
3D technologie zobrazení pro mě není důležité. Důvod proč přemýčlím o GT modelu, jsou zde na fóru zmiňované zkušenosti uživatelů, ze kterých vyznívá, že díky použitým filtrům mají G(S,V)T modely znatelně lepší obraz oproti řadám bez 'T'.

Je tedy rozumnější vzít raději větší uhlopříčku, nebo raději vzít panel s menší ale vyspělejšímy filtry?
Samozřejmě vzhledem ke zmiňované vzdálenosti.

V obchodě jsem se chtěl podívat na obě, ale nikde jsem nenašel prodejnu, kde by měli buď obě, a nebo je měli někde blízko sebe, aby se dali objektivně porovnat.

Předem dík za vaše názory, rady a zkušenosti.
SlavoF (834)|22.8.2011 15:33
prihováram sa za doplnenie ďaľšej voľby:
PANASONIC VIERA TX-P46ST30E

23.08. dal som hlas do "Jinou"
geronimoh (2327)|22.8.2011 16:24
Myslím, že na tu pozorovací vzdálenost by jsi časem litoval, pokud by jsi koupil televizor s úhlopříčkou 42" . Podle mě by jsi měl vybírat mezi 46" - 50" úhlopříčkami. Měl jsem podobné dilema jako ty a vybral jsem VT20 v doprodeji za cenu ne o moc vyšší od řady G30. Už nemusím přemýšlet, jestli jsem mohl koupit lépe, poněvadž v době koupě nemohl. Řada VT30 ve 46" se ještě neprodávala a dosud neprodává, navíc cena by byla úplně jinde. Obraz je vynikající, trafo nebzučí, odlesky jsou minimální ( řada VT má asi nej... antireflexní filtr).
patriot (227)|23.8.2011 07:31
Na tu vzdálenost to chce 50". I za cenu o něco horšího obrazu. Takže jestli 50G30 nebo 42GT30, tak bych určitě zvolil 50G30. Navíc i ta nejobyčejnější plazma na trhu má dost slušný obraz, narozdíl od nejobyčejnějších LCD.
Jak Ti poradil Slavo, šel bych do ST řady. 46ST30 je dobrý kompromis - stejná cena jako 50G30, ale lepší obraz a rozdíl velikosti mezi 46 a 50" již není markantní.
kixik (10)|23.8.2011 10:27
Chlapi diky za nazory, tu 46ST30 jsem nejak minul. Důvod proč jsem koukal minimálně po G řadě byl, že má certifikaci THX. Myslíte tedy, že je to pouze marketingový tah, a objektivně v tom rozdíl nebude? Druhým rozdíem mezi GT a ST je design, ale to je naprosto nepodstatná věc.
Harris23 (180)|23.8.2011 12:06
Pri takto stanovených parametroch (hlavne cenových, ak som to dobre pochopil) si škrkni 42GT30 a ako Ti už správne povedali, pridaj do výberu 46ST30.
Dostaneš sa tam kde ja
46ST30 vs 50G30
Podľa mna chybu neurobíš ani jedným. Je to len o tom čomu dáš prednosť.
46ST30
+ lepší panel, tj asi lepší obraz, a má 3D
- blokovaný thx režim, blokované pokročilé nastavenia ISP, blokované nahravanie na usb disk, blokované DLNA, schválne menej lákavý dizajn
50G30
otoč si 46st30 a máš to

Dal som prednosť st a nelutujem ale je veľmi pravdepodobné, že by som nelutoval ani s g30.
patriot (227)|23.8.2011 12:10
[quote=kixik;363406]Chlapi diky za nazory, tu 46ST30 jsem nejak minul. Důvod proč jsem koukal minimálně po G řadě byl, že má certifikaci THX. Myslíte tedy, že je to pouze marketingový tah, a objektivně v tom rozdíl nebude? Druhým rozdíem mezi GT a ST je design, ale to je naprosto nepodstatná věc.[/quote]

THX a ST bez THX se tady už řešilo. Ve stručnosti, ST bez THX má lepší obraz než G s THX. Ovšemže G řada nabízí více voleb pro nastavení obrazu, ale neznám uživatele, který by uměl tyto volby využít. Běžné položky, jako jas, kontrast, barevnou sytost, ostrost, teplotu barev, živost barev, redukci šumu, IFC, vylepšení rozlišení - to vše umí i ST model.
Druhým rozdílem je design, a ten, dle mého osobního názoru, je hezčí a praktičtější rovněž u ST řady. ST řada je totiž po všech stránkách blíž řadě GT, než řada G.
kixik (10)|23.8.2011 13:08
No jak to tak čtu, tak začínám mít chuť na to STčko. Osobně nejsem hračička, který by stále nějak šteloval barvy a různá nastavení, takže nastavím jednou a více neřeším. Takže tady by mi ani menší možnosti nastavení u ST nevadili. Nahrávání na USB disk má pořešené v SAT recieveru, no a jak jsem už říkal, rozdíl v designu u těchto konkrétních modelů pro mě nehraje roli (Oba jsou v pohodě:)).
Upravil bych tu anketu, ale nějak jsem nepřišel na to jak ji takhle zpětně editovat.
Harris23 (180)|23.8.2011 18:39
[quote=patriot;363421]THX a ST bez THX se tady už řešilo. Ve stručnosti, ST bez THX má lepší obraz než G s THX. Ovšemže G řada nabízí více voleb pro nastavení obrazu, ale neznám uživatele, který by uměl tyto volby využít. Běžné položky, jako jas, kontrast, barevnou sytost, ostrost, teplotu barev, živost barev, redukci šumu, IFC, vylepšení rozlišení - to vše umí i ST model.
Druhým rozdílem je design, a ten, dle mého osobního názoru, je hezčí a praktičtější rovněž u ST řady. ST řada je totiž po všech stránkách blíž řadě GT, než řada G.[/quote]
Asi tak nejak, samozrejme obyčajné "hýbátka" má aj ST rada. Zablokované (ono telka by to samozrejme vedela, panel je totožný s GT) sú len tie pokročilé, ktoré väčšina ludí aj tak nerieši.
Ale každý kupca si to musí zvážiť sám, a rozhodnúť sa sám za seba. Nejde zase o život, a nie je to ani kúpa bytu a pod, ale zase ani málo penazí to nie je.
eldorado09 (1441)|23.8.2011 19:10
Súhlas...
SlavoF (834)|23.8.2011 22:41
tak, tak a keby bol šikovný nadšenec tak by zistil ktorý bite v servis. menu kde a ako pehodiť a vyfárané :BB: , poznáme podobné prípady, ovšem vodsať podsať /povoliť ďalší hdmi vstup keď ho tv fyzicky nemá asi fakt nejde :-I /
:-E
marthen (9)|25.8.2011 16:55
Nemuzu si pomoct ale 46ka mi prijde pri formatu 21:9 porad mala (pri sledovani ze 2metru budiz). Zvolil bych Gradu v 5Otce a doladil si THX rezim podle sebe.
Klaster12 (7)|4.11.2011 10:14
[quote=marthen;363715]Nemuzu si pomoct ale 46ka mi prijde pri formatu 21:9 porad mala (pri sledovani ze 2metru budiz). Zvolil bych Gradu v 5Otce a doladil si THX rezim podle sebe.[/quote]

No vidíš a mě zase přijde rušivý až nepříjemný vidět v obýváku obrovskej černej flek (když je televize vypnutá), prostě příliš dominantní a negativní.

Navíc, zvažuji satelit a tak mi přijde fajn, že televize bude umět nahrávat, přijímat ze satelitu, prostě jeden ovladač, ten bordel na stolečku je peklo.