Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Připojení rekordéru k Samsung LE46C570

o2r (4)|22.8.2011 09:24
Nemáte někdo zkušenost s touto televizí? Chtěl bych připojit rekordér ale nemám tušení jestli se dá u této televize nastavit nějaký výstup. Používám interní DVB-S tuner v TV takže potřebuji dostat data z TV do rekordéru. Podpora Samsungu drží bobříka mlčení takže vůbec nevím jak nato. Možná by byla možnost využít "Any-net" nebo jak se to jmenuje ale s tím nemám žádné zkušenosti.
interfernet422 (1575)|22.8.2011 10:07
Jaký rekordér? Můžeš blíže specifikovat? TV má hromadu vstupů, s výstupy je to horší. Ty má jen audio nebo možná přes SCART. Nahrávat HD programy přes SCART na VHS nebo DVD = masochismus.
Můžeš na www.samygo.tv zkusit pohledat jestli nepůjde zprovoznit PVR přímo přes USB na disk.

Studijní materiál http://wiki.samygo.tv/index.php5/PVR_Recording_over_NFS_for_C-Series
o2r (4)|22.8.2011 10:39
Dík za materiály kouknu na to. Rekordér mám starej LG, model teď nevím, ale vstup má jen scart a tomu se chci vyhnout i když na to abych občas nahrál manželce nějakej seriál by to prozatím stačilo :). Bohužel se mi ale nepodařilo přepnout scart u TV na výstup (možná to ani nejde). Přemýšlel jsem proto o koupi rekordéru od Samsungu a vyzkoušet slavný Anynet pokud by to vůbec šlo bez výstupů z TV. Varianta s nahráváním na USB by byla mnohem elegantnější a bez potřeby další krabice ovladače atd.
interfernet422 (1575)|22.8.2011 11:12
Anynet snad ani neslouží pro přenos obrazu, to je snad jen komunikace mezi zařízeními na úrovni ovládání. Mám propojeno AVR a TV a celý anynet jen řeší vypínání a ovládání hlasitosti z TV. Ale možná jen nemám kompletní informace. U toho SCARTu byla asi jediná šance, jak dostat obraz z TV ven. Přes HDMI už jsou jen vstupy.
jito (999)|22.8.2011 15:46
Stokrát jsem psal,že integrovaný sat.tuner je na dvě věci.
Z této TV dostaneš video pouze scartem.A to ještě není jisté,že je od výrobce zapojen.

Anynet je pouze pro ovládání po HDMI rozhraní.Žádný signál tam není...
o2r (4)|23.8.2011 10:13
Rozhodně musím uznat, že integrovaný tuner má omezení. Na druhou stranu pokud na stole leží ovladač od TV, Htpc, zesilovače a Dvb-S tak je k nezaplacení když alespoň jeden může zmizet a není potřeba psát ostatním návod co mají kde pomačkat, aby vyloudili z televize obraz i zvuk. Jinak děkukji za rady a kdyby měl někdo zkušenost s rozchozením nahrávání na USB u této řady budu rád za každý poznatek.
golfLC (1941)|23.8.2011 10:24
Asi sa nikdy nezbavime v pripade plneho vyuzitia "krabiciek" pripojenych k TV, aby sme ich mali, nakolko zabudovane zariadenia len navysuju cenu TV (LCD, plazma, LED) ale hlavne degraduju ich skutocne vlastnosti v porovnani s externymi zariadeniami s pohodlnym a kvalitnym bezproblemovym vyuzitim. Z tohto dovodu boli vymyslene univerzalne dialkove ovladace, ktorych je uz dnes ozaj neurekom, ci uz po designovej , alebo financne stranke od par € az po niekolko 100€ :-)-