Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DTS a x264 demux z MKV

Bruca99 (5)|21.8.2011 10:43
Rozlozil jsem kontejner na casti: DTS, x264 atd... pomoci mkvdemux Prehrat ho umi jen VLC protoze ma vlastni univerzalni dekoder. (Napada me neco doinstalovat, ale nevim co)
Duvod je prostry. Potrebuju dohrat cesky zvuk. Dohraju snadno, ale nejdriv ho musim synchronizovat s puvodnim.

Ale na to potrebuju importovat video do nejakeho editoru. Vedsina ho uplne odmitne. (sony Vegas 11, Pinacle 14HD) To same dela s DTS zvukem.

Oblibene programy selhaly. Mate nekdo napad jak postupovat?

Dekuji predem za odpoved. Michal
vivid.sk (11472)|21.8.2011 12:28
nepotrebuejs ziadny specialny soft.

staci ti povodny mkvmerge.
tam vlozis cesku stopu, zadas delay (korekciu v ms) a zmuxujes.

pokial bude povodna CZ stopa z DVD, potrebujes ju este spomalit (z 25 na 23.976), na to ti posluzi EAC3TO (postup som na fore pisal uz snad 3x, najdi si to cez funkciu vyhladat)
Bruca99 (5)|21.8.2011 21:56
Ok dik, mam to zrovna jednodusi. Framerate i delka filmu je totozna. Mkvmerge pri slucovani vyplivl spravny delay, tak jsem ho mohl dopsat do nastaveni. Ale uz nerekl, ze to ma byt v negativnim modu.
vivid.sk (11472)|21.8.2011 21:59
[quote=Bruca99;363222] Jenom nevim jak zjistim presne to zpozdeni. [/quote]
To zistis jedine odhadom (vacsina dobrych playerov vie posuvat audio za behu, tak to najprv takto spravis sync a nasledne zmuxujes s danym posuvom).

na hladanie staci pouzit vyhladavanie :) klucove slovo EAC3TO a moj nick

update: napriklad tu
Bruca99 (5)|22.8.2011 19:06
Navic super zprava: (ak subory prehravas cez TV (samsung/LG), tak odporucam starsie verzie MkvToolnix do verzie 3.0, novsie robia problemy)

Tohle jsem hledal dlouho. A ono zavisi na verzi pogramu.

Edit: tak jsem jasal predcasne. Asi polovina filmu ve FullHD opravdu zacala fungovat. Ale porad jsou tu resty. :(

Edit2: Ty co nefungovaly, byly s prilis vysokym toke dat u audia. Nebo prilis audio stop.

Uz zustal jen jeden neprizpusobivej film StarWars III Revenge of the Sith.
m@tias (18)|17.12.2011 12:37
Mohl by mi někdo poradit ...mám soubor *.mkv s DTS. Moje TV však DTS neumí. Jedná se o LG 47LW5500. Jde zvuková stopa nějak překonvertovat na jiný formát zvuku?
ai (2993)|17.12.2011 16:56
rozjed ClownBD , http://www.videohelp.com/tools/Clown-BD ten to udela automaticky, (obsahuje vnitrne AC3to) , a funguje i na m2ts, BD, velice universalni
-movie location zatrhni mkv a poloz ten mkv z exploreru na movie location
-zvol slozku kam ulozit vysledek
-nezatrhuj tsMuxer
-nezatrhuj use imgburn
-dole zaskrtni jeste navic Network Media Tank Audio options
-Next

-prebere si to a pak se objevi vsechny streamy co tam mas, vyberes tu DTS , ostatni policka nech prazdna, a dole se ujisti jestli je zatrhle AC3, jeste BATCH dole by melo byt zaskrtle
-zvolis next
-a pak hned v novym okne exit
naskoci ti okynko batch mode, zvol Yes

melo by to vyrobit tu AC3 stopu (navic jeste wav, to vymaz), kterou pak domixijes v MKV mergeGUI do stavajiciho MKV
vivid.sk (11472)|17.12.2011 17:17
popcorn mkv converter, par klikmi. ...
http://www.videohelp.com/tools/PopCorn-MKV-AudioConverter
m@tias (18)|17.12.2011 21:46
Díky moc za radu. Jdu to vyzkoušet
m@tias (18)|18.12.2011 13:47
Super...chodí to...díky moc
ekNiGHT (11)|7.2.2012 19:17
[quote=Bruca99;363141]Rozlozil jsem kontejner na casti: DTS, x264 atd... pomoci mkvdemux Prehrat ho umi jen VLC protoze ma vlastni univerzalni dekoder. (Napada me neco doinstalovat, ale nevim co)
Duvod je prostry. Potrebuju dohrat cesky zvuk. Dohraju snadno, ale nejdriv ho musim synchronizovat s puvodnim.

Ale na to potrebuju importovat video do nejakeho editoru. Vedsina ho uplne odmitne. (sony Vegas 11, Pinacle 14HD) To same dela s DTS zvukem.

Oblibene programy selhaly. Mate nekdo napad jak postupovat?

Dekuji predem za odpoved. Michal[/quote]

Je asi vicero zpusobu jak zvuk synchronizovat, ale pokud mas original stopu da se dle ni sesynchonizovat stopa ceska - tim ze v audio editoru porovnavas zacatky/konce ruznych zvuk efektu atd... a zvuk strihas a posunujes tam a zpet. DTS asi nikde nenactes a pracovat s komprimovanym audiem (natoz s MKV) taky neni ten nejlepsi napad. Zvuk si preved pro lepsi pouziti do -> wav. (pomoci eac3to).

*
Ted koukam ze ten prvni post uz je trosku old. sorry :/
m@tias (18)|23.2.2012 16:49
Ahoj. Tak DTS už na AC3 umím. Teď potřebuji radu ohledně mkv a tsmuxer. Nevím proč, ale některé soubory mkv v tsmuxeru otevřu a některé mi napíšou hlášku, že mám novější mkv a starší tsmuxer....ale novější tsmuxer než verzi 1.9.9 jsem nenašel.....nevíte co s tím? Používám Tsmuxer na převod kodeku h264 profile High@L5.1 na [email]High@L4.1....proto[/email]že moje TV High@L5.1 nepřehraje. Díky moc.
m@tias (18)|27.2.2012 10:56
Už jsem na to přišel. Projel jsem soubor mkv v mkvmerge starší verze 3.3.0 a TSMuxer ho už otevřel. Takže už žádný problém.